Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy ciągnik 150-180 koni.

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 13 luty 2011 - 11:48

Nowy ciągnik 150-180 koni. a co dla ciebie jest komfortem skoro kabiny większości współczesnych ciągników wygłuszają fale dźwiękowe na tym samym poziomie z różnicą praktycznie do 1,5db więc w większości przypadków jest żadna bo istnieje błąd pomiarowy. Ergonomia i rozlokowanie załączania poszczególnych funkcji jest rzeczą zależną od upodobań, dodatkowo jakby nie patrzeć to jedynie JD z AP może stawać w porównanie z Vario dlaczego? bo przy bezstopniowej nie machasz dźwignią zmiany zakresu czy guzikami zmiany biegu.
Dodatkowo drgania przenoszone na operatora są w ponad 50% jak nie lepiej odpowiedzialne za szybkość z jaką człowiek odczuwa zmęczenie i dyskomfort podczas pracy prosty przykład jedź 10km na przyczepie o ładowności 10t na resorach w jedną stronę a wróć w ciagniku jaki by nie był gdzie cię bardziej przytelepie i gdzie się bardziej zmęczysz? To nie są żadne farmazony bo gdyby nimi były to nie wymyślili by niezależnych zawieszeń, resorowanych osi, kabin i foteli do ciągników, bo po co ;)

Fendt przy właściwej eksploatacji odwdzięcza się dużą niezawodnością i niskim zużyciem paliwa, co przy dużej eksploatacji szybko zwraca różnicę cenową jaka jest przy zakupie

Ja nie jestem obiektywny kupiłbym Valtrę T albo jakbym znał dokładniejsze warunki to zastanowiłbym się nad N, może coś z MF bo nie wiem dlaczego maja większy moment przy tej samej mocy niż Valtra a silnik ten sam ;[. Zerknąłbym także na DF i Case
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy ciągnik 150-180 koni. Dzisiaj, 09:44
  •  

#22 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:agronomia

Napisany 13 luty 2011 - 12:12

Nowy ciągnik 150-180 koni. co do Valtry to podchodziłbym sceptycznie, dobre ciągniki ale serwis kuleje.

w zależności od tego jak daleko masz do najbliższego punktu serwisowego to wybrałbym Fendta (ewentualnie tańszy Massey Ferguson na skrzyni Vario) lub John Deera. Jezeli chodzi o wybór to weź dwie oferty i porównaj wyposarzenie. tak samo było nie dawno jak ja kupywałem, Fendt był drozszy o 65000zł a po dobraniu do JD tego wyposarzenia co miał Fendt okazało sie że JD jest droższy.

JD to bardziej wół pociagowy, za którym przemawia rama w którą ciagnik jest wyposarzony

wyborem bardziej perspektywicznym jest Fendt - oszczędność paliwa dzięki skrzyni Vario, lepsza zwrotność, ergonomia - to jest moje zdanie

ja sam nie dawno stałem przed wyborem i kupiłem Masseya Fergusona 7499 na skrzyni Dyna-VT(Vario)
wybrałem ciągnik dla skrzyni, która niesie za sobą oszczędność i był tańszy w zakupie- około 70000zł tańszy od Fendta (i JD) i za te zaoszczędzone pieniądze kupiłem pług.

wybór należy do Ciebie :)
pozdrawiam

#23 Share zmaszynski

zmaszynski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 luty 2011 - 18:04

Nowy ciągnik 150-180 koni. Ktoś tu mówił, że ciągnik 180 koni nie będzie miał co robic na tylu hektarach. Jest to według mnie śmieszne. Czemu mam kupowac słabszy ciągnik i miec więcej roboty skoro mogę miec więcej mocy i robotę zrobię szybciej i będę miał więcej czasu na co innego. A co powiecie na temat New holland T7530 albo Case 160?

#24 Share techniksaper

techniksaper

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,architektura ,motoryzacja :)

Napisany 13 luty 2011 - 18:28

Nowy ciągnik 150-180 koni. CASE MAXXUM 140 MULTICONTROLER duża widocznośc i cicho w "budzie" masz łatwa obsługa i fajne wykonanie tylko ceny nie znam . ;)

P.S. sorry za błendy mam dziwną klawiature.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share hadler

hadler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 13 luty 2011 - 18:33

Nowy ciągnik 150-180 koni. Też tak uważam, lepiej mieć trochę zapasu mocy niż później się męczyć. Proponowałbym Mf 6490, 6485 lub 6495.Mf to bardzo trwałe i dobre maszyny tylko trochę za lekkie ale z 5 skibami te modele co wymieniłem dawałyby radę.Komfort pracy jest świetny, wiem bo jeździłem takim.W sąsiedniej wiosce jest 6495 to obrabiał 500ha z ursusem 1224, ale nie dawno sprzedali ursusa i kupili Jd (chyba 8230).Mf'a bardzo sobie chwalą tylko nie wiem czy nowy w przedziale cenowym się zmieści.
Pozdrawiam.

#26 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 13 luty 2011 - 20:27

Nowy ciągnik 150-180 koni. Ja tam tez uwazam ze na 85 ha to ciagnik 180km bedzie sobie bimbał i zajęcia nie miał, u nas w okolicy na takich gosp to ciagniki takie po ok 140 km to juz max chodzą i praktycznie nie przemeczają sie, u mnie na 61 ha najwiekszy ma 100km i tez zbytnio sie nie przemecza. ja Bym na twoim miejscu wolał kupic jakis 140 ale lepiej wyposazony lub młodszy niz np 180 starego jakiegos.

#27 Share marekczarna

marekczarna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 13 luty 2011 - 21:25

Nowy ciągnik 150-180 koni. To racja ze na taki areał wystarczy 140KM tylko 6 garowy i pług 4 skibowy mu wystarczy. A według mnie nie potrzebuje drogiego wypaśnego Fendta czy JD bo po przesiadce z starego Ursusa do MF czy NH bedzie dla niego i tak niebo a ziemia.

A w czym specjalizuje się twoje gospodarstwo, w planach jest dalszy rozwój ??
Jeszcze jakie maszyny oprócz tego pługa będzie ciągał ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share zmaszynski

zmaszynski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 14 luty 2011 - 16:11

Nowy ciągnik 150-180 koni. Wiadomo jak się coś natrafi aby kupic parę ha to staram sie byc pierwszy, więc w planach dalszy rozwój oczywiście jest. Specjalizuje hmmm no tyle ha to mamy orne, ale jest jeszcze parę ha łąki, bo posiadam 20 krów i 20 byków. W planach jest też zakup dużego agregatu uprawo-sienego, ale to prawdopodobnie w następnym roku znaczy się na jesień i prawdopodobnie ten ciągnik ciągał by ten agregat.

Rino tu nie chodzi o to, że ciągnik nie będzie miał co robic i zajęcia nie będzie miał. Ciągnik sam nie jeździ i np. nie ora pola. To też muszę robic ja albo mój pracownik a co w związku z tym idzie tracę tylko więcej czasu. A tak sobie ciągnik pochodzi przez te pare dni i mam wszystkie pola zaorane a nie będę się męczył ciągnikiem 100 konnym...