Skocz do zawartości

Zdjęcie

brona wirnikowa czy agregat

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wilczek

wilczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:gospodarstwo , samochody , technika , maszyny

Napisany 11 luty 2011 - 13:32

brona wirnikowa czy agregat witam interesuje mnie opinia co wybrac
mam zamiar w najbliższym czasie kupic agregat uprawowo siewny i mam pytanie co jest lepsze do uprawy brona wirnikowa czy bierny zestaw ziemie mam srednie, kl 3 i wzwyż pomieszane co w takim wypatku jest lepsze licze na wasza opinie i pomoc
mam do wyboru pare zestawow
1. kunh integra G II ; aktywny lub bierny moze ktos ma taki i cos powie o nich
2 kongskilde z siewnikiem demeter classik
3 gaspardo z siewnikiem Dama
niewiem wlasnie ktory z tych zestawow i i w jakiej konfiguracji by wybrac mam nadzieje ze mi cos doradzicie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
brona wirnikowa czy agregat Dzisiaj, 09:31
  •  

#2 Share maromaro

maromaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 11 luty 2011 - 14:20

brona wirnikowa czy agregat brona wirnikowa potrzebuje trochę więcej mocy niż zestaw bierny. Wiec zależy jaki masz Traktor do tej roboty a przede wszystkim jakie masz ziemie (czy np. przejechanie agregatem biernym zadowoli Cie pod względem uprawionej roli)

#3 Share wilczek

wilczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 11 luty 2011 - 14:30

brona wirnikowa czy agregat ciagnik to df m 620 164km mysle ze spokojnie z zestawem 3 m da sobie rade na niektorych kawalkach niezbyt jestem zadowolony po przejechaniu agregatem biernym uni grudziadz Kombi 4,2m bo jednak jest sporo bryl nie rozbitych

Edytowany przez wilczek, 11 luty 2011 - 14:31.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share KiepskiT6030

KiepskiT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 11 luty 2011 - 14:50

brona wirnikowa czy agregat Ciągnik da sobie radę bez problemu:) Ja kierowałbym się bardziej tym jak bardzo masz zakamieniałe pola ja mam sporo kamieni wiec wybrałem bierny aktywnego było by mi szkoda no i ciągnik musiałbym mieć troszkę większy:P

#5 Share wilczek

wilczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 11 luty 2011 - 15:11

brona wirnikowa czy agregat ale takie wirnikowe brony maja jakies zabezpieczenia przeciw kamieniom ? a ktory z tych zestawow byscie proponowali a moze jeszcze jakis inny?

ale takie wirnikowe brony maja jakies zabezpieczenia przeciw kamieniom ? a ktory z tych zestawow byscie proponowali a moze jeszcze jakis inny?

#6 Share NHCS

NHCS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 11 luty 2011 - 15:46

brona wirnikowa czy agregat Uwazam, ze na gleby tej klasy powinienes wybrac agrgat bierny. Z uprawa na tych glebach stanowczo da rade sobie bierny, a zyskasz jeszcze szerokosc robocza...

#7 Share wilczek

wilczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 11 luty 2011 - 18:24

brona wirnikowa czy agregat no niby tak ale ja niewiem czy nie lepsza byla by ta wirnikowa brona od biernego prosilbym użytkowników takich bron o jakas podpowiedz

#8 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1187 postów

Napisany 11 luty 2011 - 19:32

brona wirnikowa czy agregat Dla mnie tylko aktywny, jeżeli sie wjeżdża prosto na orke to nie wyobrażam sobie pracy agregatem biernym, bo chyba bym z traktoa wylecial..do biernego trzeba min. 8-10km/h(a jak 12 to dobrze), a aktywnym śmigasz sobie ile chcesz, robota spokojna i dokładna a nie rodeo. Robimy aktywnym 6-7 lat i jesteśmy zadowoleni.

#9 Share wilczek

wilczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 12 luty 2011 - 19:25

brona wirnikowa czy agregat wlasnie chodzi mi o taki jakis agregat zeby dobrze po orce odrazu doprawiam

#10 Share Kruszek

Kruszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 12 luty 2011 - 20:07

brona wirnikowa czy agregat Jeżeli od razu po orce to wirnikowa jak najbardziej. Tylko,zebys nie zmielił gleby na pył... Gleba powinna być struktury gruzełkowatej.
Ale czy w broną wirnikową nie wzrasta zuzycie paliwa? Bo trzeba trzymać ciągle na wyskokich obrotach nawet jak sie wolno jedzie.

A co do brony biernej też nie byłoby wcale żle...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share wilczek

wilczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 13 luty 2011 - 09:28

brona wirnikowa czy agregat ja mam ciagnik df m620 tam jest taka mozliwosc regulacji obrotow wom

#12 Share KiepskiT6030

KiepskiT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 13 luty 2011 - 11:46

brona wirnikowa czy agregat Jeżeli chcesz zaraz po orce to tylko wirnikowa ja zanim wjadę biernym to robię broną ciężką na polu

#13 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 13 luty 2011 - 11:57

brona wirnikowa czy agregat Hmm to wszystko zależy od rodzaju ziemi. Na moich 3a i 3b wystarczy jeden przejazd agregatu biernego...

Edytowany przez murtek3, 13 luty 2011 - 14:25.

CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#14 Share KiepskiT6030

KiepskiT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 13 luty 2011 - 23:32

brona wirnikowa czy agregat Ja mam ziemie zwięzłe sporo gliny i brona a późnej agregat i wystarczy

#15 Share david62

david62

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 14 luty 2011 - 00:30

brona wirnikowa czy agregat Przy 160 km polecił bym tobie agregat z broną aktywną 4m. A taka brona aktywna pięknie doprawia glebę u nas siejemy bezpośrednio na orkę. Co prawda orka wykonywana jest z cambellem. Ale pare razy w ostrą skibe wjeźdzałem i pięknie robi. Przy nowszych agregatach wirniki tak chodzą że wypychaja te kamie nie na brzeg. A jak taki wielki kamlot jest to tylko iskry pójdą i po wierzchu przejdzie. Bynajmniej ja tak w mojej amazonce mam.

#16 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 08 marzec 2011 - 15:14

brona wirnikowa czy agregat kolego bez wachania bierz aktywny najlepiej z wałem packera. Ja mam aktywny laly plus siewnik nordsten. Robota tym zestawem to bajka. Szybko ruwno nic sie nie zapycha arobota zrobiona za jednym przejazdem.

#17 Share ochen

ochen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 26 wrzesień 2013 - 17:50

brona wirnikowa czy agregat Jakiej firmy polecacie brony wirnikowe? Jaki model? Ktorych unikać? Chodzi o maszyny używane. Prosze o rady. Jeśli macie jakies doswiatczenia z takimi maszynami chetnie posłucham.

#18 Share Mateusz-06

Mateusz-06

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne maszyny rolnicze oraz fotografia.

Napisany 26 wrzesień 2013 - 18:27

brona wirnikowa czy agregat Ja na twoim miejscu wybrał bym agregat aktywny. Czyba że ten bierny by miał tależe po jak łapki to troche lipa. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 26 wrzesień 2013 - 19:51

brona wirnikowa czy agregat A jaki to jest ten aktywny? Brona wirnikowa to bierny Twoim zdaniem:) Jak ktoś coś wie to sam poczytam bo moze na przyszły sezon sam kupię. Interesuje mnie używana, ciągnik MF 80KM 4x4 ( tur jest więc podniesie z siewnikiem ,3000kg udzwigu), ziemia to głównie rędziny i takie mieszaniny z płówką. Fajny byłby z wałem pakera ale obawiam się że może być ciężko. Wymiar 2,5m

Dodaj odpowiedź