Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak zaczac produkcje ziemniaka

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 18:47

jak zaczac produkcje ziemniaka Co do ziemniaka na frytki to raczej jak nigdy nie sadziłeś to może byc problem bo tam to musi byc ziemniak klasowy. Co do ceny ziemniaka to w tamtym znaczy w 2009 roku to sprzedawałem po 1,50 worek 15 kg czyli po 10gr wziąłem wtedy sadzeniaka z centrali płaciłem po 1700zł i dołożyłem dużo pieniedzy do tej produkcji w tym roku wiadomo ziemniak wrocił straty ostatnich 3 lat i jeszcze zostało troche kasy ale taki rok może się powtórzyc za 30 lat. Ratują jedynie klęska która pociągnie za soba utrate plonu ok 50%. pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jak zaczac produkcje ziemniaka Dzisiaj, 17:47
  •  

#22 Share MacKad

MacKad

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 16:35

jak zaczac produkcje ziemniaka Po 4 zł/kg... to masz w sklepie młode ziemniaczki z importu. Ja sprzedaje po 1 zł/kg a hurtem po 0.80zł/kg i tez wychodzę na swoim . Zachłannym być nie można bo ludzie nie przyjdą za rok. Wiadomo ze wszyscy szukają tam gdzie taniej.

#23 Share matti6

matti6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,,Motoryzacja

Napisany 28 marzec 2011 - 18:15

jak zaczac produkcje ziemniaka My sadzimy 1 h ziemniaków odmiana to irga i chłopaki dobrze mówią nigdy nie utrafisz z ceną

I prawie wszystko idzie na giełde oczywiście jak jest cena dobra a tak to ludziom na zime sprzedajemy itp.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share kaz16043

kaz16043

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:PRACA

Napisany 28 marzec 2011 - 19:06

jak zaczac produkcje ziemniaka Witam.Jestem z podlaskiego i u nas sadzeniak sprzedany do centrali idzie za 1.20,a jadalny za 1.40.Sam kupiłem sadzeniaki po 1.20zł odmiany LORD I VINETA,a co będzie na jesieni ,pożyjemy, zobaczymy. :rolleyes:

#25 Share karolj23

karolj23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo fajna muzyka

Napisany 28 marzec 2011 - 19:36

jak zaczac produkcje ziemniaka Ja dzisiaj płaciłem po 2,20 w busku zdroju za lorda w oryginale

#26 Share dmax

dmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 20:56

cena na ziemniaki teraz jest to wszyscy na ziemniaki :lol: jak na świnie to na świnie :lol: a pózniej nie idzie nic bo się nie opłaca...

dokładnie :)

#27 Share kaz16043

kaz16043

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:PRACA

Napisany 30 marzec 2011 - 19:26

dokładnie :)

Czyli najlepiej założyc nogę na nogę i zacząc narzekac zawczasu co by pózniej miec wytłumaczenie na brak kasy.Nie od dziś praca na gospodarstwie jest nie zbyt opłacalna[?] ale coś trzeba robic , tak mi się bynajmniej wydaje.Błędów nie popełnia ten ,który nic nie robi.Tylko bez obrazy ;)

#28 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 19:42

jak zaczac produkcje ziemniaka Tylko jak sie coś zaczyna robić to sie powinno to ciągnąć a nie skakać z produkcjami i różnymi kierunkami na to co w danym momencie jest najbardziej dochodowe, kierować swoje gospodarstwo w jednym kierunku a nie "Cena na ziemniaka to jeb, kupie 20 letnią anna i wykopie, cena na buraka to jeb kupie neptuna 20 letniego" i tu ani porządnych maszyn nie ma, ciągłe remonty zamiast zamiast zarabiać wydajemy :D

#29 Share kaziek

kaziek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 19:57

jak zaczac produkcje ziemniaka moge ci załatwic dobre gatunkowo sadzeniaki i pierwszy odsiew plon 50 z ha sadzeniak

#30 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 20:00

jak zaczac produkcje ziemniaka Jak przed wojną, dobra motyka, kopiec, babeczki do przebierania itd., worki wszystkie dziurawe ;) Dobry koń, tylko uważaj, żeby za stodołą się nie powiesił ;) A tak na poważnie to zainwestuj conajmniej 1 mln i czekaj aż się zwróci. Dobry sprzęt, dobry sadzeniak, wiedza, itp. itd. piwnica/przechowalnia, a jak klęska urodzaju to koń nie będzie chciał ich jeść ;) Odradzam porywać się z motyką na słońce - co nie jest niewskazane.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share kaziek

kaziek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 20:05

jak zaczac produkcje ziemniaka u nas sadzeniaka opó chcesz to ci całego tira przywioza odmiany rozmajte w dobrej cenie radze ci sadz ziemniaki bo sa drogie urodzi ci sie 50 ton po 1zł i z hektara masz 50tysiecy przelicz to przes 40ha to kasy bydzie ful

#32 Share matti6

matti6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,,Motoryzacja

Napisany 30 marzec 2011 - 20:07

jak zaczac produkcje ziemniaka Jak jest cena to jest utarg ale jak nie ma ceny to jest hu;;;o jak siedzieć w tym to na większą skalę to znaczy więcej sadzić itp.bo inaczej nie zarobisz

#33 Share dmax

dmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 22:13

Tylko jak sie coś zaczyna robić to sie powinno to ciągnąć a nie skakać z produkcjami i różnymi kierunkami na to co w danym momencie jest najbardziej dochodowe, kierować swoje gospodarstwo w jednym kierunku a nie "Cena na ziemniaka to jeb, kupie 20 letnią anna i wykopie, cena na buraka to jeb kupie neptuna 20 letniego" i tu ani porządnych maszyn nie ma, ciągłe remonty zamiast zamiast zarabiać wydajemy :D

A jesienią sprzedają ziemniaki na gwałt bo nie mają przechowalni a nasi stali odbiorcy mają nas w d**** bo mogą kupić po 10-15 gr. Z produkcją ziemniaków nie jest taka prosta sprawa. Są to lata doświadczeń, prób i błędów. Pocieszam się tylko tym, że te "lata doświadczeń" nie pójdą na marne i rolnicy którzy od dawna produkują ziemniaki niską cenę nadrobią wysokim plonem. Pozdrawiam producentów ziemniaka:)

#34 Share wiewiur1987

wiewiur1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 09:48

moge ci załatwic dobre gatunkowo sadzeniaki i pierwszy odsiew plon 50 z ha sadzeniak

a jaka cena kolego byla by tych ziemniakow ja bym potrzebowal okolo 2,5 t

Edytowany przez wiewiur1987, 10 kwiecień 2011 - 09:49.

#35 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 12:59

radze ci sadz ziemniaki bo sa drogie urodzi ci sie 50 ton po 1zł i z hektara masz 50tysiecy przelicz to przes 40ha to kasy bydzie ful

ale sie usmiałem :lol: :lol: :lol: :lol: , widze ze kolega ma zielone pojecie o ziemniakach
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#36 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 kwiecień 2011 - 17:04

jak zaczac produkcje ziemniaka W lubelskim sadzeniak po 1,65 w C/A...oczywiscie u producenta ,bo centrala nasienna to strasznie przegięła z ceną <_< żerują na nas ;[

#37 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 19:42

podaj konkretnie odmiane, i kontakt do centrali zebym mogl zadzwonic i sie przekonac ze są po 4zł/kg :D haha!

nie wiem ile są w sklepie na śląsku. moze mnie uswiadomisz? wiem za to po ile są w sklepach w lublinie bo tam zaopatrujemy je.

Mam kuzynke na śląsku i tam naprawde wszystko droższe jest :blink:
Mój Wladimirec podbija świat

#38 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 19 kwiecień 2011 - 20:24

jak zaczac produkcje ziemniaka [quoteA jesienią sprzedają ziemniaki na gwałt bo nie mają przechowalni a nasi stali odbiorcy mają nas w d**** bo mogą kupić po 10-15 gr. ][/quote]
Nas jak tak kilku wywałowało to Ojciec już im nie sprzedaje po tej samej cenie co normalnie tylko drożej ;) w okolicy ludzie nie mają gdzie przechować w odpowiednich warunkach i od marca zostajemy sami na rynku B) z dobrym jakościowo ziemniakiem co powoduje, że ludzie wolą mieć towar a nie czekać na przyjezdnych handlarzy
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#39 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 20:41

jak zaczac produkcje ziemniaka I zasadź "odpowiednią" odmianę, bo "DZIADY cz. ..." (a więcej w temacie Agencja Nasienna) swoje biorą. O powikłaniach, ICH nowych odmian nie bede pisał. O tym gada Jaworowicz (m. in., (nawet nie będę tego wymieniał)), we czwartki (tylko to taki temat ukryty. A z resztą już pisałem. Ale powtórka: Była dżuma i cholera. Dżuma się zaszyła, a cholera została. Pzdr.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share misiek4444

misiek4444

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Owczarki Niemieckie.

Napisany 23 maj 2011 - 22:31

jak zaczac produkcje ziemniaka oj tam takie glupoty gadacie... od czegoś trzeba zacząć zasadzi ha uda mu sie bedzie sadzil dalej moze mu sie spodoba taki biznes jeśli sie nie uda to umoczy troche kasy ale bedzie wiedział jakie błedy popełnił i wyciągnie z tego jakieś konkretne wniski. tak już ktoś napisał najlepiej założyc noge na noge i nic nie robić i tylko marudzić że się nie opłaca. każdy narzeka krowy się nie opłacają kury się nie opłacają świnie już całkiem ale z czegoś trzeba żyć. Jakoś nikt z nas nie przymiera głodem nowy CASE na podwórku stoi albo jaki inny bydlak;) To coś się musi opłacać więc proszę nie marudzić i nie podcinać chłopakom skrzydeł na samym starcie;) Jeśli sądzisz że Ci sie uda to sie musi udać na przekór losowi gderaniu innych i stonce ziemniaczanej;)