Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wapnowanie pola

5904 odpowiedzi na ten temat

#1921 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2125 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 13 lipiec 2013 - 12:29

Wapnowanie pola

czym to będziesz przywoził? jaki transport ?

A to już zależy.....
albo zamawiasz bezpośrednio u nich albo najmujesz auto , wczesniej dzwoniąc i uzgadniajac kiedy przyjedziesz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wapnowanie pola Dzisiaj, 10:38
  •  

#1922 Share crimer

crimer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 14:59

Wapnowanie pola Panowie a zamawiał ktoś z was wapno z firmy Ekodol z Sandomierza? Co sądzicie o ich ofercie http://www.ekodol.com.pl/index.php ? Przymierzam się do zakupu wapna na moje pola. Gleba średnia pH w granicach 5,4 i wysoka zawartośc magnezu na jednym kawalku co mam od roku pH tragiczne 3,99 i zawartosc magnezu bardzo wysoka. Co moglibyscie mi polecic?

#1923 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 13 lipiec 2013 - 17:18

Wapnowanie pola z tego co piszecie najlepsze by było wapno Nordkalk Fast Cal lub Nordkalk standard Cal tylko czy dawka 2t/ha wystarczyła by przy ph 4,5 jeśli tak to nie opłacało by się sypać zwykłego wapna węglanowego, jeżeli dał by go 4t/ha x ok.75zł = 300zł
a Nordkalk Fast Cal 2t/ha x 130-140zł = 260-280zł/ha tylko z tego co pisze tutaj http://www.agrolok.p...-cal-334.html musiałbym dać 4-5t/ha tak jak tego węglanowego... a waszym zdaniem co lepsze by było i szybciej i na dłużej odkwasiło by glebę ? w następnym tygodniu już będę zamawiać , jeśli lepsze by było wapno węglanowe to z jakiej kopalni polecacie? z Morawicy tanio by mnie wyniosło :)

Edytowany przez Renault9514, 13 lipiec 2013 - 17:20.

ZETOR Team !!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1924 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • Zainteresowania:Specjalizuje się w Wapnie Nawozowym, chętnie pomogę, udzielę fachowej pomocy. Pozdrawiam

Napisany 13 lipiec 2013 - 17:28

Wapnowanie pola A co powiecie na to http://allegro.pl/na...3393855465.html
W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

#1925 Share Daros

Daros

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 18:30

Wapnowanie pola To nie wygląda na granulat tylko na jakieś kamyczki czy mnie oczy mylą ?

#1926 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 13 lipiec 2013 - 18:54

Wapnowanie pola to wygląda na marnie pokruszony kamień :) i sprzedają po 320 zł ??

W sumie dobry sprzedawca eskimosowi wciśnie lodówka także jestem pewien, że i jakiś rolnik to kupi

#1927 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • Zainteresowania:Specjalizuje się w Wapnie Nawozowym, chętnie pomogę, udzielę fachowej pomocy. Pozdrawiam

Napisany 13 lipiec 2013 - 19:27

Wapnowanie pola Ogólnie jest to wapno warte na kopalni z 15zł i nadaję się jedynie na utwardzenie gruntu . Dodatkowo przy tych frakcjach powyżej 2mm jest to niezgodne z ustawą o nawozach wapniowych.
W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

#1928 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 19:56

Wapnowanie pola Agronom może to jakiś lepszy skuteczniejszy sposób granulacji? Oczywiście takie krysztąłki to tylko natura tworzy.
Renault9514 zadzwoń do przedstawiciela Nordkalku i wypytaj się o fast czy standart Cal. Oczywiście nie wierz bezinteresownie w to co on mówi weż to z przymrużeniem oka. Ja chciałem zamówić fast Cal w Agroloku - cena 170 zł/ tona mówię dużo - przedstawiciel mówi że wystarczy 2 tony co jest równoważne z 4 tonami węglanowego wapnia.
Zadzwoniłem do Nordkalku - a on mi na to że fast czy standart cal to to samo i cena uzależniona jest od odległości od kopalni. Reaktywność obydwu jest podobna tylko rozdrobnienie inne. Mnie osobiści polecił Standart Cal ze względu na bliskość kopalni.
Przywieżli mi standart Cal i powiem że faktycznie rozdrobnienie jest bardzo dobre. Niestety cena jest wysoka - może się za firmę płaci

#1929 Share seremiak

seremiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 20:32

Wapnowanie pola u nas takie samo jak standard cal z innej firmy (chyba Bukowa lub kamień śląski) jest za 55zł z dowozem

#1930 Share krzysiek3490

krzysiek3490

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 20:34

Wapnowanie pola Witam, mam pytanie: czy ktoś może wie jakie to jest wapno co było kiedyś siane na polach przez PGR czy SKR ok. 20 lat temu ? Pytam dlatego że w jednym miejscu w mojej okolicy jest nawożone na kupe ok. 30t i tak leży ze 20 lat. Brałem go trochę i to wapno jest białe, lekko żółte. Jak jest mokre to wygląda i się klei podobnie jak biała glina, jak jest suche to jest bardziej żółte i bardziej sypkie. Jak weźmie się je do rąk takie pół suche to jest miękkie cos jak glina a nie piasek. Ktoś wie jakie to może być wapno, czy 20 lat temu było tlenkowe czy węglanowe ? Jest to województwo podlaskie okolice Sokółki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1931 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 20:45

Wapnowanie pola Możliwe że to wapno z cukrowni .

#1932 Share krzysiek3490

krzysiek3490

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 21:43

Wapnowanie pola A jakie to jest wapno z cukrowni ? jak ono działa ? Najbliższa cukrownia to chyba była w Łapach.
Chodzi mi głównie o to czy to może być wapno tlenkowe czy węglanowe, czy można wykluczyć na 100%, że to nie jest wapno tlenkowe czy nie można tego wykluczyć. Nie wiem jakie 20 lat temu w ogóle było wapno bo mam tyle lat a kogo pytam to nikt nic nie wie.

Edytowany przez krzysiek3490, 14 lipiec 2013 - 22:45.

#1933 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 15 lipiec 2013 - 07:12

Wapnowanie pola Na pewno nie jest to wapno tlenkowe . Po 20 latach pod chmurką na pewno przeszło by w formę hydratyzowaną ( wodorotlenek) i na pole by się średnio nadawało . Jak piszesz że jest żółtawe i podobne do gliny to pewnie jest to wapno z cukrowni- a rośnie coś na tej kupie ? Jakieś rośliny ? Jeśli tak to na 100% z cukrowni.

#1934 Share krzysiek3490

krzysiek3490

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 15 lipiec 2013 - 08:29

Wapnowanie pola To znaczy, że jakby było tlenkowe to jak by wyglądało po 20 latach ? Dzisiaj patrzyłem na małej kupie koło domu to z wierzchu jak jest suche to jest bardzo białe a w środku jest troche wilgotne to jest lekko żółte i są w nim drobne kamienie o średnicy 3 mm do 10 mm. Kamieni nie jest dużo ale są, nie wiem czy są od początku czy wzięły się z np ze żwiru, bo to wapno jest wysypane na dużą kupe tam gdzie był kopany żwir. Na tej kupie coś tam rośnie na wierzchu ale nie wiele, bo jest ona jakby troche obsypana ziemią ale nie cała.

#1935 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 16 lipiec 2013 - 01:07

Wapnowanie pola Mi się prędzej to kwalifikuje na dolomit.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1936 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 09:50

Wapnowanie pola Ja raczej wykluczam dolomit ze względu na biały kolor i mazistą konsystencje .
A te kamienie to są wapienie czy po prostu jakieś kamyczki z drogi albo z pola np. ?
A może jest to kreda z mielnika ? Jeżeli tak to powinny być w niej krzemienie .

Edytowany przez Agronom_kujawy, 16 lipiec 2013 - 10:26.

#1937 Share Pawel21990

Pawel21990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i robienie filmików:
    www.youtube.com/user/Pawel21990

Napisany 16 lipiec 2013 - 17:31

Wapnowanie pola wapna podrożały :(

#1938 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 19:17

Wapnowanie pola które niby?

#1939 Share Pawel21990

Pawel21990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i robienie filmików:
    www.youtube.com/user/Pawel21990

Napisany 16 lipiec 2013 - 20:31

Wapnowanie pola Nordkalk Standard Cal płaciłem po 101.5 rok temu. Miesiąc temu po 103 a teraz po 121zł z dostawą, Magnesium 190zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1940 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 20:48

Wapnowanie pola to tylko podwyżka sezonowa :) kupuj zimą jak chcesz oszczędzić .