Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wapnowanie pola

5904 odpowiedzi na ten temat

#1861 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 30 czerwiec 2013 - 21:13

Wapnowanie pola 3 t ma wystarczeć . Tylko piastem niestety....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wapnowanie pola Dzisiaj, 02:15
  •  

#1862 Share konio1011

konio1011

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 01 lipiec 2013 - 10:30

Wapnowanie pola panowie jeszcze jedno pytanie.. zamierzam po zniwach głeboszować pole pózniej posiać poplon(gorczyca+facelia) i moje pytanie czy to wapno wysiać przed sianiem poplonu czy przed orką zimową? na wiosne na tym polu ma być jęczmień jary

#1863 Share crystalzts

crystalzts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa Zetor Team

Napisany 01 lipiec 2013 - 10:45

Wapnowanie pola Przed sianiem poplonu , wczesniej dasz wcześniej sie rozłoży.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1864 Share Astora

Astora

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 01 lipiec 2013 - 11:31

Wapnowanie pola

a co myślicie na temat wapna koszalewskiego granulowanego?? 500zl za tone u nas sie cenią i dawka 500kg/ha podobno jest w zupełności wystarczająca..tylko ze mowia ze to wapno powinno sie stosować co rok wiec czy jest sens kupwania?? mam możliwość kupienia również wapna węglanowego http://www.agrolok.p...owe-50-331.html 26 ton za 2600zl..opłąca sie ?? jakie inne wapno polecacie w okolicach kuj-pom? nie chce oszczedzać tylko dać naprawde dobre wapno ktore pomoże..

Kolego, mozesz poszukać na allegro. Ja brałem w ubiegłym roku i ładnie zmielone mi przywieźli z Morawicy.

#1865 Share crystalzts

crystalzts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa Zetor Team

Napisany 01 lipiec 2013 - 13:16

Wapnowanie pola Nie opłaca się wapno z agroloku , wczoraj zamówiłem 2 zestawy węglanowego z morawicy po 66 zł za tonę , transport ponad 200 km. Tel do dystrybutora 601 249 892.

Edytowany przez crystalzts, 01 lipiec 2013 - 13:18.

#1866 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • Zainteresowania:Specjalizuje się w Wapnie Nawozowym, chętnie pomogę, udzielę fachowej pomocy. Pozdrawiam

Napisany 01 lipiec 2013 - 16:37

Wapnowanie pola czy się opłaca czy nie to zależy od jakości , jak patrzysz wyłącznie na cenę to w efekcie tracisz to co najważniejsze czyli skuteczność.
W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

#1867 Share Nowy81

Nowy81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 01 lipiec 2013 - 18:08

Wapnowanie pola Dzwonilem do Agroloku i odebrala jakas malo zorientowana osoba. Pytalem o weglanowe 04, po kilku minutach rozmowy, wyszlo ze maja na dzien dzisiejszy tylko z Nordlaku. Podalem kod pocztowy poprosilem o wycene fastcall. I albo to pomylka albo jaja:) przeszlo dziesiec tys. mi powiedziala za 25t. Tak mnie zszokowala cena ze powiedzialem dziekuje i dowidzenia. W obie strony mam do nich okolo 260km. Zadzwonilem tam gdzie ostatnio bralem i zamowilem po 78zl t z dowozem z okolic Kielc 560km.

Edytowany przez Nowy81, 01 lipiec 2013 - 18:53.

#1868 Share konio1011

konio1011

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 01 lipiec 2013 - 18:14

Wapnowanie pola Gościu który ogarnia sprawy z wapnem jest na urlopie i teraz zajmuje sie tym jakaś kobitka ktora nie ogarnia prawie wcale..tą cene to ona ci powiedziała za wapno koszalewski prawdopodobnie granulowane ktorego dajesz od 300 do 500 kg na ha... mi po dwóch dniach dała odpowiedz co do cennika i tak wapno weglanowe 26 ton za ok 2600 dolomit za 26 ton ok 3600 z dowozem oczywiście..

#1869 Share ursusc914

ursusc914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 01 lipiec 2013 - 18:22

Wapnowanie pola Możesz podać lokalizacje swojego miejsca zamieszkania?

#1870 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • Zainteresowania:Specjalizuje się w Wapnie Nawozowym, chętnie pomogę, udzielę fachowej pomocy. Pozdrawiam

Napisany 01 lipiec 2013 - 18:42

Wapnowanie pola fast cal granulowany to może i by tyle kosztował :) ale pylisty powinien kosztować max 130+ transport tona.

panowie jeszcze jedno pytanie.. zamierzam po zniwach głeboszować pole pózniej posiać poplon(gorczyca+facelia) i moje pytanie czy to wapno wysiać przed sianiem poplonu czy przed orką zimową? na wiosne na tym polu ma być jęczmień jary

a po co głęboszujesz pole? Co chcesz tym uzyskać ?
W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1871 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 01 lipiec 2013 - 18:58

Wapnowanie pola Hej kolego . Mam ph- metr jakiś stary rosyjski z takim metalowym czubkiem i gdy go wkładam w glebę wszędzie pokazuje ph 7 , myślę że fałszuje albo ja żlę mierze. Może udzielisz mi jakieś wskazówki .......

#1872 Share konio1011

konio1011

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 01 lipiec 2013 - 19:17

Wapnowanie pola Mieszkam koło Kowalewa Pomorskiego ;) pola nigdy nie miałęm głęboszowanego i melioracji też nie mam także wiosną czasem jest cięzko wjechać ;/ poza tym na tym polu w tamtym roku głeboszowałem tylko kawałek na skraju i efekt w tym roku jak najbardziej pozytywny..zboże jakby odciął tam gdzie głęboszowane było duzoo ładniejsze jest a i na jesien super pług wchodził a dalej skała.. dlatego myśle ze raz na te 4-5 lat warto głeboszować..bynajmniej u nas tak robią rolnicy

#1873 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 01 lipiec 2013 - 20:16

Wapnowanie pola

Hej kolego . Mam ph- metr jakiś stary rosyjski z takim metalowym czubkiem i gdy go wkładam w glebę wszędzie pokazuje ph 7 , myślę że fałszuje albo ja żlę mierze. Może udzielisz mi jakieś wskazówki .......

Metalowy czubek do żółtego pojemnika reszta do niebieskiego :)

Mieszkam koło Kowalewa Pomorskiego ;) pola nigdy nie miałęm głęboszowanego i melioracji też nie mam także wiosną czasem jest cięzko wjechać ;/ poza tym na tym polu w tamtym roku głeboszowałem tylko kawałek na skraju i efekt w tym roku jak najbardziej pozytywny..zboże jakby odciął tam gdzie głęboszowane było duzoo ładniejsze jest a i na jesien super pług wchodził a dalej skała.. dlatego myśle ze raz na te 4-5 lat warto głeboszować..bynajmniej u nas tak robią rolnicy

Jak głęboko schodzisz ?
Ja jestem na ogół temu przeciwny , jak gleba jest odkwaszona to ma prawidłową strukturę i nie trzeba głęboszować . :)

#1874 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 02 lipiec 2013 - 05:16

Wapnowanie pola Tylko niestety uzyskać strukturę gruzełkowatą jest bardzo cięzko, a zabieg głęboszowania zapewne go przyspieszy. Oczywiście odkwaszenie gleby i dostarczenie jej dodatkowo materii organicznej do tworzenia warstwy próchnicznej

Edytowany przez krowka62, 02 lipiec 2013 - 05:18.

#1875 Share konio1011

konio1011

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 02 lipiec 2013 - 07:11

Wapnowanie pola tak na 50cm głęboszuje

#1876 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 02 lipiec 2013 - 10:53

Wapnowanie pola nie raz widziałem zniszczony humus jak głęboszowanie było zbyt mocne , najlepiej nie przesadzać za pierwszym razem , moim zdaniem najlepiej nieznacznie przekroczyć głębokość zwykłej orki max 5-10cm .

#1877 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 03 lipiec 2013 - 00:15

Wapnowanie pola

nie zawieszało ci się przy takiej małej dawce 500kg na hektar?

A co sie miało zawieszać w takim rozsiewaczu jak KOS który rozsieje praktycznie wszystko.

Co do głeboszowania to nie wyobrażam sobie jak rozluźnić warstwę podorną jeżeli kilkanaście razy w roku po polu jeżdżą kilkutonowe ciągniki, kombajn itd. Nawet najlepsze wapnowanie najlepszym wapnem nie zniszczy podeszwy płużnej i nie tylko, coraz więcej zwolenników częstszego używania głębosza na uwrociach pół gdzie ugniatanie jest największe.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1878 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 03 lipiec 2013 - 06:48

Wapnowanie pola Koledzy doradzcie, bo mam dzisiaj zamiar zamówić wapno. Lepszym rozwiązaniem będzie użycie kredy dla szybszego podniesienia ph? Czy wziąć węglanowe magnezowe? Nie wachałbym się nad kredą gdyby nie to, że mam 3 kawałki piaszczyste. Co z tym zrobić? Z góry dzięki.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#1879 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 03 lipiec 2013 - 08:58

Wapnowanie pola Każdorazowo lepsza będzie kreda, jeżeli chcesz zastosować dolomit ( inaczej wapno magnezowe) to przy zakupie zwróć uwagę na stopień rozdrobnienia, jeżeli będą to drobne kamyczki to sobie odpuść, najlepiej gdyby był to nawóz mielony a nie kruszony .
pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1880 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 894 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 15:44

Wapnowanie pola a jakie wapno polecacie na ziemie lekkie IV, V i VI klasy ok 30 lat nie wapnowaną i w jakich ilościach najlepiej taki aby można było wysiać rozsiewaczem amazone za-f 603?

Edytowany przez marcin2057, 04 lipiec 2013 - 15:45.