Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wapnowanie pola

5886 odpowiedzi na ten temat

#1841 Share ochen

ochen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 12:52

Wapnowanie pola Czysty granulat nie gosc mowił że da rade to nawet lejkiem wysiac. 500zł tona. Jezdził po wsi i szukał chetnych. Ja wzialem tylko wizytowke jakos nie wierze takim domokrązcą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wapnowanie pola Dzisiaj, 07:41
  •  

#1842 Share decybel8

decybel8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 16:22

Wapnowanie pola a brał ktoś to wapno z cukrowni co sądzicie o tym bo tanie jest czym to rozrzucacie

#1843 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 20:46

Wapnowanie pola wysiew wapna z cukrowni to żadna przyjemność.u nas wysiewaliśmy rozrzutnikiem do obornika w ilości 10 t na ha.efekt był zadowalający przez kilka lat

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1844 Share slavik80

slavik80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport polityka ekonomia

Napisany 28 czerwiec 2013 - 22:29

Wapnowanie pola wapno c cukrowni to najbardziej zacheca cena

#1845 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 28 czerwiec 2013 - 23:08

Wapnowanie pola

Lepiej zastosuj wapniak kornicki , ja Agronom ci radzę , jak nie będziesz zadowolony to tu publicznie zacytuj że poleciłem ci coś po czym nie było efektu i jestem d.... nie ekspert :)

Zastosowałem wapno granulowane i działanie widać ale nie aż takie znakomite jak pisałeś że 0,5t i pH rośnie o 2 jednostki. Tyle ze rośliny rosną, a nie zasychają, bo tam gdzie pH odpowiednie to kukurydza wyższa o ok 40cm.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1846 Share czarek55

czarek55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 29 czerwiec 2013 - 08:45

Wapnowanie pola Witam ,a co sadzicie o wapnie z Mielnika jest to kreda zmielona,stosowal ktos?

#1847 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 29 czerwiec 2013 - 11:05

Wapnowanie pola mam zamówioną łódkę 26t.o tym jak się wysiewa napiszę w sierpniu.podobno jest wilgotne wapno

#1848 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • Zainteresowania:Specjalizuje się w Wapnie Nawozowym, chętnie pomogę, udzielę fachowej pomocy. Pozdrawiam

Napisany 29 czerwiec 2013 - 13:48

Wapnowanie pola

Zastosowałem wapno granulowane i działanie widać ale nie aż takie znakomite jak pisałeś że 0,5t i pH rośnie o 2 jednostki. Tyle ze rośliny rosną, a nie zasychają, bo tam gdzie pH odpowiednie to kukurydza wyższa o ok 40cm.

a jakiego producenta wapno stosowałeś ?

Witam ,a co sadzicie o wapnie z Mielnika jest to kreda zmielona,stosowal ktos?

kreda z mielnika to kreda jeziorna( kreda pisząca ) , czyli najmłodsza geologicznie , nie jest to skała zbita i twarda więc mielić jej nie trzeba,co najwyżej może w sobie zawierać trochę krzemieni ale to normalne w przypadku kredy jeziornej.
Ogólnie bardzo dobra ale ze względów na właściwości fizyczne trzeba dać jej sporo na hektar , i najlepiej pod orkę, najlepiej działa po równomiernym wymieszaniu z glebą .

Edytowany przez Agronom_kujawy, 29 czerwiec 2013 - 13:51.

W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

#1849 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Maszyny leśne i rolnicze, wędkarstwo... etc.

Napisany 29 czerwiec 2013 - 17:40

Wapnowanie pola A moze orientuje sie jaką ona ma wilgotnosc?

#1850 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • Zainteresowania:Specjalizuje się w Wapnie Nawozowym, chętnie pomogę, udzielę fachowej pomocy. Pozdrawiam

Napisany 29 czerwiec 2013 - 18:43

Wapnowanie pola niby piszą że 18% ale może być i 30%
W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1851 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Maszyny leśne i rolnicze, wędkarstwo... etc.

Napisany 29 czerwiec 2013 - 22:21

Wapnowanie pola Czyli najlepiej byłoby pojechac tam osobiscie po ten towar, bo za wodę to płacic nie zamierzam...

#1852 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 29 czerwiec 2013 - 22:55

Wapnowanie pola

a jakiego producenta wapno stosowałeś ?

Wapno koszelewskie.
Zapraszam na swój profil

#1853 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 08:18

Wapnowanie pola A możesz kolego coś więcej napisać , jak się siało ? Jak wyglądał granulat? Dawałeś pod kukurydzę ? Robiłeś próbę i kontrolę? Mierzyłeś pH swoim przyrządem czy zlecałeś badania?
pozdro

#1854 Share konio1011

konio1011

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 09:14

Wapnowanie pola a co myślicie na temat wapna koszalewskiego granulowanego?? 500zl za tone u nas sie cenią i dawka 500kg/ha podobno jest w zupełności wystarczająca..tylko ze mowia ze to wapno powinno sie stosować co rok wiec czy jest sens kupwania?? mam możliwość kupienia również wapna węglanowego http://www.agrolok.p...owe-50-331.html 26 ton za 2600zl..opłąca sie ?? jakie inne wapno polecacie w okolicach kuj-pom? nie chce oszczedzać tylko dać naprawde dobre wapno ktore pomoże..

#1855 Share Nowy81

Nowy81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 11:23

Wapnowanie pola Widze Agrolok ma duzy wybor wapna (z roznych niby renomowanych firm), warto u nich kupic?? Czy to tylko reklama a wapno jedno pod kazda nazwa, czyli kazdy ma co chce:)?

#1856 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 30 czerwiec 2013 - 12:07

Wapnowanie pola mi też agrolok proponował to samo wapno co koledze wyżej. Z góry zaznaczyłem że nie chce tandety za grosze tylko dać droższe, bardzo dobre wapno. Przedstawiciel którego znam nie od dziś stwierdził że głową za niego ręczy i nic droższego nie potrzeba. Zamówiłem całe auto a jak będzie to się okaże. cena za to złoto 88 zł z watem i transportem z zamówieniem w maju ale jeszcze go nie przywieżli więc nic więcej nie mogę powiedzieć

#1857 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 12:48

Wapnowanie pola Agrolok to porządna firma, jak dla mnie najlepsza ze wszystkich które na Kujawy docierają. Chemirol na przykład zupełnie nie ma pojęcia o wapnowaniu i wciskają coraz gorszy szajs , po tym jak działają to aż dziwne że jeszcze się trzymają na nogach . Poza tym Agrolok z tego co wiem to działa w całym kraju , to chyba największa tego typu firma w Polsce. Wapno mają dobre i w dobrych cenach ( licząc z dowozem) . Ogólnie polecam .

#1858 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 19:38

Wapnowanie pola

A możesz kolego coś więcej napisać , jak się siało ? Jak wyglądał granulat? Dawałeś pod kukurydzę ? Robiłeś próbę i kontrolę? Mierzyłeś pH swoim przyrządem czy zlecałeś badania?
pozdro

Już kiedyś mówiłem że chce zastosować na próbę. Siało się w miarę dobrze, ale mogło być lepiej, troche był problem z rownomiernoscią wysiewu. pH to 4,2. Dawałem pod kukurydze. Rok temu nie było tam nic, w tym roku jednak cos urosło, pH nie badałem, zbadam po zbiorze.
Zapraszam na swój profil

#1859 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 20:46

Wapnowanie pola nie zawieszało ci się przy takiej małej dawce 500kg na hektar?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1860 Share konio1011

konio1011

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 21:08

Wapnowanie pola

mi też agrolok proponował to samo wapno co koledze wyżej. Z góry zaznaczyłem że nie chce tandety za grosze tylko dać droższe, bardzo dobre wapno. Przedstawiciel którego znam nie od dziś stwierdził że głową za niego ręczy i nic droższego nie potrzeba. Zamówiłem całe auto a jak będzie to się okaże. cena za to złoto 88 zł z watem i transportem z zamówieniem w maju ale jeszcze go nie przywieżli więc nic więcej nie mogę powiedzieć

a ile zamierzasz kolego dawać tego wapna na hektar? piastem nie bedzie problemu go wysiać??