Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wapnowanie pola

5901 odpowiedzi na ten temat

#1801 Share lukaasz

lukaasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 czerwiec 2013 - 09:51

Wapnowanie pola piasek i węglanowym się szybko odkwasi. a do tego jaka ciekawa cena :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wapnowanie pola Dzisiaj, 09:02
  •  

#1802 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • Zainteresowania:Specjalizuje się w Wapnie Nawozowym, chętnie pomogę, udzielę fachowej pomocy. Pozdrawiam

Napisany 22 czerwiec 2013 - 12:51

Wapnowanie pola Pisałem wcześniej że dobre jest z Minerału np . pyliste i cena 160zł big bag , możesz je wysiać pod agregat.

Edytowany przez Agronom_kujawy, 22 czerwiec 2013 - 12:52.

W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

#1803 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 16:25

Wapnowanie pola Pyliste cysterna 115 zł, granulowane ok 280 zł z Minerału tym wapnem pojechałem pogłównie i dolistnie pogłównie 1 t granuli jakis tam efekt reanimacyjny jest. Kreda suszona Minerał, Kopalna podsuszana Mielnik i Tlenek Morawica tak to widzę patrząc ekonomicznie jak gospodarz, szkłem d...y nie podetrze jak mówia starzy farmerzy czyli nic na wyrost kreda z Minerału jakby mozna było bezpiecznie rozsiać to jest efekt 0,02mm max odkwasza w bardzo szybkim tempie tylko ten wysiew uf.....
pozdr

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1804 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 19:38

Wapnowanie pola co masz na mysli mówiąc bezpiecznie? Kredę pylistą gorzej się wysiewa niż wapno weglanowe? wieksza zadyma jest? Kredę pylistą również sieje sie 1t na hektar?

Juz sam nie wiem co mam kupić, kreda z minerału z transportem 4500zł, wapno węglanowe z morawicy 2300zł. Różnica spora w cenie jeszcze pytanie ile tej kredy się wysiewa na hektar?, do tego wysianie kredy z tego co mówicie to koszmar (nie mam własnego rozsiewacza więc już słyszę jak sąsiad będzie mnie klął). Jeszcze raz zapytam jaka będzie w różnica w zastosowaniu wapna od kredy w pierszym roku? Tzn o ile podniesie mi kreda ph a ile wapno węglanowe?

Edytowany przez majes, 24 czerwiec 2013 - 11:30.

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

#1805 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • Zainteresowania:Specjalizuje się w Wapnie Nawozowym, chętnie pomogę, udzielę fachowej pomocy. Pozdrawiam

Napisany 24 czerwiec 2013 - 18:02

Wapnowanie pola Wapno węglanowe z Minerału będzie znacznie lepsze i ekonomiczniejsze niż kreda z mielnika
W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

#1806 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 24 czerwiec 2013 - 19:08

Wapnowanie pola Powoli zbliżają się żniwa i trzeba myśleć o wapnie na ściernie z jakiej najlepiej kopalni polecacie wapno węglanowe? sprawdzone, sypkie i dobrze działające? Warto brać z kopalni Morawica ? :)
ZETOR Team !!!

#1807 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 09:07

Wapnowanie pola

Wapno węglanowe z Minerału będzie znacznie lepsze i ekonomiczniejsze niż kreda z mielnika

Nie pomieszały ci się kopalnie? :)
Jeśli nie to czy wapno z morawicy będzie ok? czy jest gorsze niż to z minerału? Kreda w mielniku jest pakowana tylko w worki 30kg i cena 210zł za tonę, czyli wychodzi najdrożej. W mielniku jest po 110zł.

Edytowany przez majes, 25 czerwiec 2013 - 09:09.

#1808 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 09:43

Wapnowanie pola Tak pomyliłem się miało być z Morawicy.
Tak czy owak odechciewa mi się już powtarzania w kółko tematu, myślę że każdy może sobie znaleźć odpowiedź we wczesniejszych postach.
Nie mam aż tyle cierpliwości aby tłumaczyć że wysypywanie kamieni na pole nie jest ekonomiczne nawet gdyby do tego dopłacali.
Ale wy w kółko swoje, jak tu zaoszczędzić ..
Jeszcze raz powtarzam jak chcesz zaoszczędzić to zazwyczaj dołożysz bo nie będzie ani efektu ani pieniędzy.

#1809 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 11:04

Wapnowanie pola wiesz, wypowiadałeś się w dwóch wątkach, nie każdemu chce się też szukać ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#1810 Share Pandanus

Pandanus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 13:30

Wapnowanie pola a co sądzicie o AgroSulCa czy miał ktoś z tym do czynienia
wg producenta i firmy tym handlującej najlepsza reaktywnosc na rynku no i siarka w gratisie
do tej pory stosowałem weglany ale w tym roku dojdzie mi troche "zakwaszonej" dzierżawy i musze na szybko podniesc ph i chyba wezme na próbę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1811 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 14:02

Wapnowanie pola

Tak pomyliłem się miało być z Morawicy.
Tak czy owak odechciewa mi się już powtarzania w kółko tematu, myślę że każdy może sobie znaleźć odpowiedź we wczesniejszych postach.
Nie mam aż tyle cierpliwości aby tłumaczyć że wysypywanie kamieni na pole nie jest ekonomiczne nawet gdyby do tego dopłacali.
Ale wy w kółko swoje, jak tu zaoszczędzić ..
Jeszcze raz powtarzam jak chcesz zaoszczędzić to zazwyczaj dołożysz bo nie będzie ani efektu ani pieniędzy.

Rozumię że ta wypowiedź:

Wapno węglanowe z Minerału będzie znacznie lepsze i ekonomiczniejsze niż kreda z mielnika

to juz jest złośliwość z Twojej strony. Bo cały czas zachwalasz kredę a tu nagle "wapno węglanowe będzie lepsze" i później "wysypywanie kamieni nie jest ekonomiczne" (wiadomo że kreda to pył a wapno węglanowe to jednak zmielona skała czyli małe kamienie)

Zadałem proste, konkretne pytanie o ile podniesie ph kreda z minerału a o ile wapno z morawicy i niestet nie znalazłem na nie odpowiedzi w tym poście.

Edytowany przez majes, 25 czerwiec 2013 - 14:05.

#1812 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 15:43

Wapnowanie pola ok kolego, złośliwość to za mocne słowo , po prostu chwilowo ręce mi opadły. :)
Wapno węglanowe z Minerału to też kreda tyle że pochodząca z przemiału skał a nie kopalina ze stawu jak w przypadku kredy mielnickiej.
A lepsze będzie dla tego że po pierwsze jest czystsze i suche co przekłada się mniej więcej tak że 1 tona kredy z minerału zastępuje 2 tony kredy mielnickiej. To tylko skład a jak doliczysz koszt transportu czystego składnika i odejmiesz koszt transportu gliny i wody to wyjdzie jeszcze taniej. Do tego dolicz rozwożenie po polu 1 tony kredy zamiast 2 . Nie mówiąc już o równomierności wysiewu, choć w obu przypadkach wysiew to największy problem. Mokra kreda będzie się zbrylać , tak że w jednym miejscu będzie kilogram a obok nie będzie wcale, znowu sucha i pylista wysiewa się paskudnie i część pójdzie z wiatrem.

#1813 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 17:47

Wapnowanie pola nordcalk standard

http://www.nordkalk....E556ED3&id=1081

120-125 netto za tonę przy "pełnej wannie".

Dwa pytania:
1. czy wapno jest warte zabawy (chodzi o jakość odkwaszania przy siewie na ściernisko i wymieszaniu talezówką a potem orka siewna)?
2. co sądzisz o cenie?
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#1814 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 18:30

Wapnowanie pola Szczerze mówiąc nie za tanio jak za Standard sporo w nim kamyczków a połowa to drobny piasek ( powyżej 0,5mm) co w efekcie sprawi że tak naprawdę z tony tego wapna zadziała 50% reszta będzie leżeć latami . Ogólnie przyjmuje się że znaczenie w odkwaszaniu wapnem węglanowym mają frakcję poniżej 0,150mm wszystko co ponad to jest tak samo skuteczne jak zwykły piasek ze żwirowni .
Innymi słowy przemiał ma decydujące znaczenie w skuteczności zmiany pH . Więc w tonie tego wapna niech będzie 30% frakcji poniżej 0,150mm , co w rezultacie sprawi że zamiast 120 zł wyjdzie w praktyce tona szybkodziałajacego i skutecznego wapna po 360 zł neto . Lepiej zamówić Nordkalk Fast bo jest niewiele droższy a przemiał zdecydowanie lepszy.
Dodatkowo parametr wapna nie uwzględniają 10% wilgotności czyli kupując wilgotne to wapno płacimy 18% ceny za wodę :)

Edytowany przez Agronom_kujawy, 25 czerwiec 2013 - 18:35.

#1815 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 18:54

Wapnowanie pola Kupiłem dzisiaj 6 ton wapna po 400 zł, z samochodu bo chłopaki nie mogli dojechać do jednego kolegi rolnika z powodu wody i mi sprzedali resztę.
Jest to wapno granulowane nawozowe WTM firma z pod Częstochowy wyprodukowane z odmiany 03, 04, i 01
CaO - 51,54%
Ca- 36,85%
MgCO- 15%
MgO3- 8,26%
MgO- 4,98%
Caco3- 75%
H2O - 10,33
Ma jeszcze potas, bor,mangan, molibden żelazo i miedź.
Możliwe jest ze takie cudo kupiłem.
Wsypałem garść do wody to zostało z 20% kamyków reszta się rozpuściła.

Edytowany przez tomek73, 25 czerwiec 2013 - 18:58.

#1816 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 19:19

Wapnowanie pola Kupiłeś Super WAPNO LUX GATUNEK I klasa EXTRA IV od firmy "KRZAK" S.A. ;)

Krzak się wyrwie i po firmie.
Niech zgadnę badania wykonano w Kraszkowicach w Laboratorium drogowym ?
A producent z Raciszyna ???
Myślę że to cudo będziesz chwalił przy rozsiewaniu :)

Edytowany przez Agronom_kujawy, 25 czerwiec 2013 - 19:27.

#1817 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 25 czerwiec 2013 - 19:26

Wapnowanie pola im z tych samochodów zawsze cos zostaje super tanio, lewizna, itd . Dałes sie wyr..... poprostu. JA tych gamoni to nawet na podwórko nie wpuszczam jak słysze słowo wapno i widze obce blachy najczesciej kieleckie. To co kupiłes to na 99% zwykły dolomit zworkowany przykre ale prawdziwe :(

#1818 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 19:45

Wapnowanie pola Faktycznie Raciszyn. Z pozytywnymi aprobatą Puław.
Granulat ładny duży.
Nie chciałem za cholerę na początku, ale tak się uczepił że po pół godziny gadania wreszcie kupiłem
Czytałem o nich tu w tym temacie.
A tyle razy mówiłem sobie żebym nie kupował z samochodu i przygodnych handlarzy domokrążców.

#1819 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 20:00

Wapnowanie pola

...Lepiej zamówić Nordkalk Fast bo jest niewiele droższy a przemiał zdecydowanie lepszy. :)

A jak cenowo wychodzi ten "norkalk fast cal" - tak pi razy oko?
Jakie kwity mają przyjść z transportem, faktura to na pewno ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1820 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 20:09

Wapnowanie pola

Faktycznie Raciszyn. Z pozytywnymi aprobatą Puław.
Granulat ładny duży.
Nie chciałem za cholerę na początku, ale tak się uczepił że po pół godziny gadania wreszcie kupiłem
Czytałem o nich tu w tym temacie.
A tyle razy mówiłem sobie żebym nie kupował z samochodu i przygodnych handlarzy domokrążców.

Hehe dobre , " z pozytywną aprobatą Puław" ciekawe bo ten nawóz jest sprzedawany nie dość że bez faktury ( przestępstwo skarbowe podlegające karze do 3 lat więzienia) to jeszcze wprowadzany niezgodnie z ustawą bo ma odsiew na sicie frakcji 2mm powyżej 10% więc nie spełnia wymogów ustawy . W sumie to jak byś się uparł to możesz do nich zadzwonić niech zabierają ten towar na ich koszt i zwracają kasę .

A te wszystkie dane o składzie chemicznym są wyssane z palca , zapewniam cię że nie ma tam nic poza wapnem budowlanym i dolomitem . Oczywiście danie tego pod orkę może coś tam podziałać ze względu na zawartość tlenku, ale sprzedawanie tego w tej cenie to oszustwo, max za taki towar to 100zł tona luz a za workowany 150 zł .