wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

kissmy...    67

standarda zawsze przykrywałem i nie było problemów z rozsiewem, ale już fast ma drobniejszą frakcję i prawie wcale nie zawiera wody, muszę popytać w okolicy kto go stosował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seremiak    1

JA STOSOWAŁEM FAST CAL z nordkalku , jest to bardzo dobre wapno , bardzo szybko działa o wysokiej reaktywnosci, jedyny minus to rozsiewanie bo strasznie pyli ma konsystęcje mąki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenie jest nie wielka, w rozsiewaniu już jest znaczna a największa różnica w działaniu .

Im drobniejsza frakcja tym efekt lepszy. :)


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

JA STOSOWAŁEM FAST CAL z nordkalku , jest to bardzo dobre wapno , bardzo szybko działa o wysokiej reaktywnosci, jedyny minus to rozsiewanie bo strasznie pyli ma konsystęcje mąki

 

a czym to rozrzucałeś? mam tylko piasta i sobie z tym poradzę, tylko ciekaw jestem jakie inne rozwiązanie byłoby lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seremiak    1

też sypałem piastem, czekałem na bezwietrzną pogodę :) ale i tak daleko nie rzuca trzeba było robić odstępy między przejazdami max 3m żeby w miare równomiernie to wysiac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wiatr można ogarnąć, a takie odstępy to ja robię ze standardem, strasznie lepił mi się do talerzy, a fast też się przykleja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek1qaz    0

Rolnik pracuje cały rok :) a na pewno się edukuje, co widać po masie postów mimo że jest zima. Z tego też tytułu chciał bym napisać kilka słów o pewnej kwestii. Temat nawozów, sprawa istotna ale zarówno dla plonów jak i środowiska. Dużej części nie zaskoczę nową wiedzą ale warto się starać choćby dla pewnej części.

Nie bezpośrednio wapno, a szeroko pojęte nawozy to temat, o którym chciał bym napisać kilka słów. Każdy na pewno jak nie widział osobiście to słyszał, że ostatnimi laty w naszym jedynym morzu pływały takie twory jak sinice, i bynajmniej nie jest to zjawisko naturalne a efekt spływania nadmiaru nawozów bogatych w związki azotowe i fosforowe, zwiększa to toksyczność wód i powoduje nadmierny przerost niektórych gatunków wodnych jak choćby wspomnianych sinic. Bardziej szczegółowo można o tym poczytać na http://agrosafe.pl/. Podobny los dotyka wiele naszych jezior a przecież mnóstwo z nich niezwykle malowniczo wpasowuje się w Polski krajobraz. Warto mieć na uwadze konsekwencje stosowania nawozów ze związkami azotu bądź fosforu. Jest to zarówno pomoc nam samym, bo azot w produktach może być groźny dla człowieka jak i nieoceniona pomoc dla środowiska. A nie jesteśmy w tym sami bo organizowane są różne ciekawe warsztaty i akcje opisujące zagadnienie i sposoby zapobiegania, jedna z takich stron to np. http://agrosafe.pl/?page=akcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

stosował ktoś Dankalk? Jakieś uwagi bo mam zamiar w tym roku spróbować podobno lepsze od Nordkalku. Trochę droższe o jakieś 20 zł na tonie ale ma mieć reaktywność na poziomie 80-90%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
Napisano (edytowany)

zasadniczo to każdy chwali swój produkt, dlatego nie znoszę tak ogólnych porównań do konkurencji, dysponujesz specyfikacją tego produktu?

 

fastcal z nordkalk ma 0,2% wilgotności, frakcję <0,125mm, 50% CaO i 99% aktywności chemicznej

http://www.sklep.rudnik.agro.pl/pl/p/Wapno-weglanowe-Nordkalk-Fast-Cal-z-dowozem-w-cenie/1252

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

Moze jest tez ktos z mojej okolicy i wie gdzie najtaniej mozna dostac wapno na pole jakies dobre oczywiscie z transportem okolo 25 ton. Znajomy mi proponuje takie czarne wapno chyba z Belchatowa mowi ze dobre ale jakos nie mam do niego przekonania no i jest dosc mokre podobno. Kto wam przywozi i skad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konradnh    0
Napisano (edytowany)

Fazot Gnojno myślę że warto tam zadzwonic zajmują się miedzy innymi sprzedażą wapna

Edytowano przez konradnh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Panowie czy wapniak koszelowski da się rozsiewac zwykłym rozsiewaczem amazone? ktoś wspominał,że mieszadło zalepia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

ja próbowałem za-m 1501 i nie idzie to jak nalezy szkoda sie meczyc. Lepiej rcw lub motylem


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanie czy można by wysiac jak tylko sie da uprawic pole wapno tlenkowe odmiana 02zawartośc CAO powyżej 70 %(bo ponoc naszybsze działa) pod kalafiora i kapuste bo na jesienie nie zdązyłem, gleby czarne i jakas rędzinka sie trafi. jakie byście dawki proponowali na ha . ph ok 5,5. pomózcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Witam mam kilka pytań. Jakie wapno najlepiej poprawi pH? Do tej pory sialismy tylko magnezowe lecz pewien gospodarz powiedział mi że ono kiepsko poprawia pH. Więc jak wy uważacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ten temat i wyciagnij wnioski.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamwiol    0

Witam . Dzisiaj przywiezli mi wapno jak myslicie kiedy lepiej je rozsiac na wiosne pod agregat uprawowy czy lepiej poczekac do lata i na sciernisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

ja próbowałem za-m 1501 i nie idzie to jak nalezy szkoda sie meczyc. Lepiej rcw lub motylem

 

biały czemu nie idzie?? My polskim unia brzeg mx premium normalnie rozsiewamy na samym dole tylko zalepi ale to na koniec się wyczyści lekko. RCW to jezdzenia strasznie dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

nie wiem jaki masz rozsiewacz ale u mnie to z 500kg to ze 200 kg nie chciało sie zsunac. Jesli ktos ma rozsiewacz z lejami o duzym kącie to oki powinno sie zsunac ale w tego typu jak u mnie ZAM 1501 to lipa a juz nie wspomne jak wygladał ciagnik i rozsiewacz po rozsianiu 500kg - bałwanek


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

interesuje mnie kreda z mielnika czy oni mają swoją stronę? bo nie mogę znaleźć ich oferty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Pod ziemniaki nie stosujemy wapna - parcha mogą dostać. No chyba że masz tam tragiczne PH. Ziemniak nie ucierpi jak ma ciut kwaśniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

Witam chciałbym posiac wapno na wiosne. Wlasnie kupilem 4,5 ha ktore chce zwapnować, a do tego mam do wapnowania ok 9 ha na ktorych jest posiane zyto, gleby lekkie . Jakiego wapna szukać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj