Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wapnowanie pola

5882 odpowiedzi na ten temat

#1061 Share jarekM

jarekM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 21:18

Wapnowanie pola

Ja daje obornik co 2-3 lata nierzadko z wapnem i nie widze różnicy, daje w tej chwili tylko wapno defekacyjne prasowane z cukrowni ok 10t/ha (420zł/24t) efekty rewelacyjne, dawałem z kopalni to do dziś się nie rozpuściło, i wzrost ph mikry.

Witam mam pytanie czy każdy może kupić takie wapno z cukrowni czy trzeba siać buraki ? Chętnie bym takie wapno kupił :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wapnowanie pola Dzisiaj, 17:43
  •  

#1062 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 21:32

Wapnowanie pola Ja sprzedałem kilka samochodów ludziom którzy nie sieją buraków, tzn. na fakturze widniało moje nazwisko, brałem z cukrowni na zamówienie ludzi którzy nie są plantatorami, mi wychodziło ok 410-440zł/24t, a czy nie plantator może kupić??? nie wiem, pewnie może ale drożej, poszukaj w okolicy plantatora i pogadaj z nim, dogadaj się i oddaj mu to co on zapłaci i tyle. Był u mnie inspektor jakieś 2 tyg temu i jeszcze chciał mi wcisnąć wapno :D

@biały2005 z cukrowni pod dom mam 119km, kierowcy przywożą wapno jadąc z cukrowni po buraki zamiast na pusto czy wysłotek, a od już nieistniejącej cukrowni Włostów miałem ok 3km, pamiętam tam wapno kosztowało 4zł/t własnym transportem , lub 9zł samochodem.

Edytowany przez bobytempelton, 28 czerwiec 2012 - 21:42.

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#1063 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 21:53

Wapnowanie pola

Witam mam pytanie czy każdy może kupić takie wapno z cukrowni czy trzeba siać buraki ? Chętnie bym takie wapno kupił :)

W cukrowni Dobrzelin może każdy ale cena 2x tyle co płaca plantatorzy. Najlepiej właśnie dogadać się z plantatorem i brać na niego.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1064 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 28 czerwiec 2012 - 21:57

Wapnowanie pola moze mi ktos podac dziłajace cukrownie najblizsze do powatu łukowskiego woj lubelskie i mazowieckie. bo tez intersuje mnie wapno defekacyjne ale cos czuje ze transport bedzie dosc drogi nie nie bedzie sie opłacało.

#1065 Share jarekM

jarekM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 23:07

Wapnowanie pola Dzięki będę musiał od kogoś spróbować odkupić tylko jest jeden problem brak plantatorów w mojej okolicy jest jeden który sieje ale sam ma od groma ha to może nie chcieć iść na taki układ no zobaczymy . Dwa lata temu siałem wapienno - magnezowe w ilości 3 tony na ha ale efekt taki sobie :unsure:

#1066 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 29 czerwiec 2012 - 08:28

Wapnowanie pola Jak kwaśna ziemia to 3 tony/ha to napewno jest mało. Ja mam zamówione wapno dolomitowe i będę go dawał ok 6t/ha na ściernisko. Ph mam niskie od 4.7 - 5.2 i gleby mam bardziej zwięzłe. Skład wapna to 53% CaO + 20% Magnezu i za całą wannę 1300zł z transportem płacę
-----

#1067 Share Pedro

Pedro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 09:06

Wapnowanie pola bolid20 skąd będziesz brał to wapno, nie przypadkiem z Siewierza?

Edytowany przez Pedro, 29 czerwiec 2012 - 09:06.

#1068 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 10:35

Wapnowanie pola Dawałem te wapno z cukrowni przez dwa lata po 8 ton na hektar. I powiem że więcej tego dziadostwa nie chcę widzieć. Wolę dać nord calc po 2-3 tony i jest efekt niż to z cukrowni 8-10 i mizerny efekt.
Na polu 3 hektary połowę posiałem z cukrowni, a połowę z nordcalcu i efekt był przy koszeniu pszenicy o około tony więcej na wapnie z nordcalcu.

#1069 Share mp255

mp255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 11:51

Wapnowanie pola bolid20
Gdzie kupiłeś te wapno ze tak tanio.Po ile za toneMi jeden gosciu zaproponował 100zl za tone to drogo czy tanio.Ja jak bym mial siac 15 ha x po 6 ton wapno=90 t. wapna 3 wanny 90tx100=9000
Także dla mnie to nie bedzie oplacalne jak bym mial tyle siac.
Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

#1070 Share matixcx

matixcx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 lipiec 2012 - 14:06

Wapnowanie pola Drogo Ci gościu powiedział, bo koszt wapna MAGNEZOWEGO, WĘGLANOWEGO, MAGNEZOWO-WĘGLANOWEGO wynosi 15zł/t do 25zł/t. Chyba że mówił o wapnie tlenkowym z wyższej półki ale zwykłe wapno i tak da dobry efekt.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1071 Share massa1994

massa1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 06 lipiec 2012 - 18:29

Wapnowanie pola Na allegro jest duzo firm ktore sie oglaszaja ze maja na sprzedasz a kosz to przewaznie 25zl/t + transport wie ktos moze ile sobie zycza tak miej-wiecej juz tak lacznie?jakie dawki najczesciej wysiewacie?

wlasnie skoro mowa o wapnowaniu..kilka osob napisalo mi ze wapno zalatwi sprawe...zerknijcie proszę o pomoc
http://www.agrofoto....sie-ich-pozbyc/

#1072 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 06 lipiec 2012 - 18:53

Wapnowanie pola Co do ceny wapna to wszystko zalezy w głownej mierze od odległosci do kopalni i organizacji transportu. Od nas do Kielc wiec - wiekszosci kopalni mam 190-220km. Transport liczysz po te 3zł kilometry x2. Chyba ze jest taka opcja ze na powrocie cos wiezie w druga strone to wtedy moze sie udac zapłącic km tylko w jedna strone. takie akcje najlepiej załatwiac przez spedycje bo prywatnie jak bedziesz gadał z fiorma transportowa to ci sie napewno nie przyzna ze ma powrót ładowny :) Mam tez kontakt z firmami co podaja cene kompleksowo czyli z transportem i nic mnie nie obchodzi to ostatnio chcieli 75 brutto za tone weglanowego bez magnezu z kopalni Budy około 200km do mnie.

Edytowany przez bialy2005, 06 lipiec 2012 - 18:54.

#1073 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 lipiec 2012 - 19:35

Wapnowanie pola wuja kupił niby wapno tlenkowe 70 % koszt 50 zł tona ( wiem że to dziwne ) ile ton na hektar tego sypać ? on coś chce koło 3 t/ha, może być tyle ?
www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

#1074 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 06 lipiec 2012 - 20:16

Wapnowanie pola

bolid20
Gdzie kupiłeś te wapno ze tak tanio.Po ile za toneMi jeden gosciu zaproponował 100zl za tone to drogo czy tanio.Ja jak bym mial siac 15 ha x po 6 ton wapno=90 t. wapna 3 wanny 90tx100=9000
Także dla mnie to nie bedzie oplacalne jak bym mial tyle siac.

U nas w ODR załatwiają to wapno ale tylko taka cena na nasz powiat. I była to najtańsza oferta jaką znalazłem bo na allegro co szukałem to ceny w moj region nie schodziły poniżej 2000tys za transport.
-----

#1075 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 17:05

Wapnowanie pola Czy ma ktoś namiary na dobre wapno kredowe? a tak pozatym kilka osób zaleca stosowanie kredy na mojej ziemi nie od razu pełną dawę 6 t tylko co roku po 2 tony. Czy może zrbobić się zjawisko przewapnowanie przy dużych ilościach kredy?

Edytowany przez dralo5, 12 lipiec 2012 - 10:22.

#1076 Share Mateusz93

Mateusz93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 19:41

Wapnowanie pola Siał ktoś z was wapno Nordkalk Fast Cal? Po jakim czasie od rozsiania są zauważalne efekty? Z dostawą 187zł/t to dobra cena (24t)?

#1077 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 21:21

Wapnowanie pola efekt widoczny już w pierwszym roku,tez go w tym roku sieje mam zamówione 3 tiry, a cena zależy skąd jesteś i gdzie mają dowieźć, ja mam za 155zł netto za tonę wapna

#1078 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 21:41

Wapnowanie pola co was skłąnia do tak drogiego weglanu ? jego jedyny plus i rónica w porównaniu do innych wapn weglanowycvh to stopien rozdrobienia. ale plącic ponad 2x tyle to według mnuie mija sie z celem. Takie wapno kosztuje niecałe 80zł t przy transporcie ponad 200km w jedna strone i efekt jest takze w pierwszym roku moize w mnijszym stopniu ale jest - praktykowane.

#1079 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 16 lipiec 2012 - 00:12

Wapnowanie pola Lepiej standart cal. Dużo tańsze i dobre.Z Dalgety jeszcze tańsze a wyrobiska mają koło siebie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1080 Share Mateusz93

Mateusz93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 16 lipiec 2012 - 07:32

Wapnowanie pola pabblooo w jakiej dawce będziesz siał to wapno?

Edytowany przez milanreal1, 16 lipiec 2012 - 21:28.