wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrest    25581

Widzę że jak za dawnych czasów towar spod lady skoro tajemnica skąd.😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    7
Dnia 5.10.2018 o 15:12, Morion napisał:

Radkowit po 74 zł przy 200 km 2 tyg. temu bezpośrednio z kopalni

Do mnie jest 248 km. Oferują swój transport?  Agrolok wycenił mi na 100 zł.

Do Barcina jest 135 km a cena w Agroloku 88 zł, lokalna hurtownia 95zł za Kujawit.

Morawica 250 km i 90zł tona w okolicznej hurtowni. jeżeli nie uda się nigdzie znaleźć taniej to chyba będzie najlepsza opcja.

Edytowano przez lisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

Nie wiem czy swój czy zewnętrzny, ale zamawiając podano mi od razu cenę wraz z transportem i czas oczekiwania. A kierowca był na tyle miły że zadzwonił dzień wcześniej z informacją o godzinie dostarczenia.  Natomiast Kujawit wycenili mi coś na chyba 107 zł ale to już o jakieś 80 km dalej. Najlepiej będzie jak się z nimi skontaktujesz i dopytasz o cenę, bo może być równie konkurencyjna. Na ich stronie jest kontakt z przedstawicielem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

A co sądzicie o wapnie budowlanym w ilości 0.5 t/ha. Tato tak kiedyś siał i efekt był dobry  a cenowo to mi podobnie wyjdzie. Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektryk    140

Na ciężkiej ziemi możesz wysiać, ale jest żrące, więc trzeba uważać bo można przesadzić. Dużej dawki nie podasz na raz, trzeba częściej małymi dawkami. Bezpieczniej węglanowe i efekt na dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50

Witam,

czy słyszeliście już gdzieś o podwyżkach cen wapna na przyszły rok?

Przemysł w przyszłym roku dostaje podwyżki cen prądu o 50-70%. PKP Cargo, które też trochę wapna wozi dostało 70%.

Rozmawiałem z przedstawicielem jednego z producentów, duża firma, zakładają wzrost kosztów produkcji o ok 10% w przyszłym roku i co najmniej o tyle podwyżkę ceny wapna. Transport doda swoje...

https://tvn24bis.pl/dlafirm,107/ceny-pradu-dla-przedsiebiorstw-mozliwe-podwyzki-cen,874756.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Wybory się zbliżają... a czymś trzeba postraszyć wyborców. A stosowanie fake newsów jest już na porządku dziennym, tym bardziej jeżeli ewentualną odpowiedzialnością są zazwyczaj przeprosiny we własnej stacji.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50
7 minut temu, Kos_pl napisał:

Wybory się zbliżają... a czymś trzeba postraszyć wyborców. A stosowanie fake newsów jest już na porządku dziennym, tym bardziej jeżeli ewentualną odpowiedzialnością są zazwyczaj przeprosiny we własnej stacji.

Ale oni już dostali te oferty z podwyżkami cen prądu.

Tu nie chodzi o TVN, akurat ten link pierwszy mi się wyświetlił, tylko np o podwyżkę cen pozwoleń na emisję CO2 z 5 do ponad 20 euro w tym roku.  Produkcja prądu z węgla staje sie marnym pomysłem.

A maszyny do kruszenia i mielenia skał w kopalniach są właśnie na prąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Farmami wiatrowymi czy fotowoltaicznymi usilnie wciskanymi z zachodu też nie poprawią sytuacji. Już może prędzej energią wytworzoną z biogazu.

Atomu większość  ludzi nie chce... a można by było upiec dwie pieczenie na jednym ogniu - przynajmniej liznąć co i jak teoretycznie. Ale jaki byłby wtedy krzyk. Chociaż z drugiej strony, patrząc na jakość naszych służb, to oni by nic nie utrzymali w tajemnicy. Ba... sprzedali by informacje, byle się tylko samemu dorobić i postawić np. kolejną willę czy kupić kolejną nieruchomość do kolekcji. A odpowiedni politycy by jeszcze ich pewnie tłumaczyli, że to wszystko to w trosce o bezpieczeństwo EU, tvn by szalał.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1535

dzisiaj przyjechały wyniki próbek gleby.  Pojawił się uśmiech na twarzy, że kasa nie idzie na marne :) Najlepsze efekty mam po zastosowaniu 2 lata pod rząd po 3t/ha (tutaj akurat Premium wapno). Ph z 4 skoczyło do 6,3-7, a magnez z zera do zawartości bardzo wysokiej. W przyszłym roku muszę, znowu wziąć trochę magnezowego, a tam gdzie magnez jest wysoki a ph po 5 to dam same węglanowe. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Ja w przyszłym roku to chyba zimą zrobię troszkę zapasu premium żeby znowu nie było takich jaj jak w tym roku.

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1535

wapno głównie szło to Radkowit Premium, i w tym roku poszło trochę zwykłego Radkowitu. Cena zależy od odległości ale w moim przypadku za premium wychodziło 96 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50
21 godzin temu, XTRO napisał:

dzisiaj przyjechały wyniki próbek gleby.  Pojawił się uśmiech na twarzy, że kasa nie idzie na marne :) Najlepsze efekty mam po zastosowaniu 2 lata pod rząd po 3t/ha (tutaj akurat Premium wapno). Ph z 4 skoczyło do 6,3-7, a magnez z zera do zawartości bardzo wysokiej. W przyszłym roku muszę, znowu wziąć trochę magnezowego, a tam gdzie magnez jest wysoki a ph po 5 to dam same węglanowe. 

No i proszę, a mówią że dolomit nie działa:)

A tu Radkowit Premium czyli dolomit właśnie podnosi z 4 pH  do ponad 6 pH w 2 lata.

I do tego magnez na maxa w górę a więc kizeryt też niepotrzebny.

Wątpię czy jakakolwiek kreda działałaby podobnie o granulatach nie wspominając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547
20 godzin temu, XTRO napisał:

wapno głównie szło to Radkowit Premium, i w tym roku poszło trochę zwykłego Radkowitu. Cena zależy od odległości ale w moim przypadku za premium wychodziło 96 zł

A czym rozsiewasz to wapno, bo ja niedawno rozsiałem Radkowit zwykły piaskarką to mimo niemal bezwietrznej pogody chmura pyłu była tak duża ze niemal całkowicie zasłoniła zabudowania, dlatego aż trudno mi sobie wyobrazić jakie miałbym straty rozsiewając premium. 

Swoja droga mam nadzieję ze u mnie po takim czasie też podskoczy tak PH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1535

siałem te wapno ale między czasie szło po 100 i 150kg/ha kizerytu.  Przy rozsiewaniu pół wioski zadymiona, ale widać efekty są ok (te pozytywne, bo zaczynają być i te negatywne) 

Radkowit premium w lipcu ok 95-100 zł/t 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Jakie skutki negatywne zauważasz? Ja zauważyłem że tam gdzie wysypywalem że 2 lata iw około gdzie się rozsypywalo przy załadunku dosłownie nic nie rośnie pustynia. Za dużo mag czy pH?

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Że troszkę kurzysz😁

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

od jakiegoś czasu coraz więcej rzeczy ludziom przeszkadza gnój śmierdzi ciągnik hałasuje kury gdaczą ostatnio do znajomego podszedł koleś z mordą ze mu hałasuje i przy grilu nie mogą spokojnie posiedzieć była to sobota około 15 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj