wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

asmodan28    47
4 godziny temu, farmersNHtd95d napisał:

Dlaczego ?

Bo jak to po wapnie gaszonym. I nie umytą ręka złapałbyś siura przy sikaniu to mógłbyś niezłą arie wyśpiewać ;) 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25094

Nie - wapno jest po prostu w jakimś stopniu środkiem żrącym. Uszy Bb pękają pod ciężarem kiedy chcą i jak chcą. może moje stały na słońcu, ale faktem jest że ponowne użycie zagraża życiu i zdrowiu. Po cukrze są Ok, po wapnie  tylko na lekkie śmieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6846

Pomyśl nad zwykłą kopaną przed granulacją. Coś ok 65zł jeśli dobrze pamiętam jak pytałem w tamtym roku w kopalniach. Granulat nawet luzem wyjdzie Cię duuużo drożej. Fakt, że rozsiejesz swoim rozsiewaczem, ale taniej wyjdzie zwykła + wynajęcie rcw jeśli jest gdzieś w okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No co Ty . Rolnik nie będzie prosił nikogo o rozsianie , ani o rozsiewacz . Pięciokrotnie przepłaci , a zrobi sam , baz niczyjej łachy .. . Rolnik , dobrze to ująłem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak sobie zerknąłem na Twój kanał . Nie to że się podlizuję , ale fajne filmiki robisz . Obejrzę sobie kiedy na spokojnie . Ta młoda dziewczynka na forterze to siostra ? Lubie jak dziewczyny dobrze śmigają takimi sprzętami , no a już na motocyklu to ... , to coś pięknego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
13 godzin temu, KlimekPL napisał:

Dlaczego nie chcieli sprzedać luzem??

dzwonilem teraz i powiedziala ze granulat tylko maja . a dzwonilem rowniez do firmy agrotrzcina i maja na sprzedaz agrocarb kreda i luzem kosztuje 112 zł netto z transportem ktos z was stosował ta krede jakies opinie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    441

Pany gdzie najlepiej uderzyć za wapnem (mazowsze), i co będzie najbardziej uniwersalne na w zasadzie każdy typ gleby? Kreda, bo na jednej działce mam w przewadze 2-3 klase ale znajdzie zarówno 1 jak i 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

DAMO chyba znasz, przywiozą co chcesz i ceny rozsądne mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2319
zamowiona kreda z kornicy luzem po 100zl/t netto . ZAPYTAM PO RAZ KOLEJNY ORIENTUJE SIE KTOS CZY WYPOZYCZA KTOS EWENTUALNIE SWIADCZY USLUGI ROZSIEWACZEM RCW LUBELSKIE POGRANICZE LLE LCH LWL

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

jak bedziesz skłądował ta krede ? przykrywasz tylko czyms i na golej ziemi czy jak ? bezposrednio od nich zamawiales czy przez posrednika? i czy to mocno pylkie jest ?i czy mokra ? bo oni to kopia koparka i tyle i idzie to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Ja kupuje zawsze kilka wanien zimą i leży do lata/jesieni, nie mam rozsiewacza do wapna biorę usługę przyjeżdża annaburger i 100ton rozwozi w jedno popołudnie - sam rozsiewam tylko żonie na ogródek metodą ziemia - powietrze:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50
9 godzin temu, 20CBR12 napisał:

Ja kupuje zawsze kilka wanien zimą i leży do lata/jesieni, nie mam rozsiewacza do wapna biorę usługę przyjeżdża annaburger i 100ton rozwozi w jedno popołudnie - sam rozsiewam tylko żonie na ogródek metodą ziemia - powietrze:D

Ile płacisz za rozsiew anaburgerem i jaka firma rozsiewa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Za wannę 200zl brutto i po mojej stronie zaladunek reszta to usługa czyli rozrzutnik+ ciągnik, przyjeżdżają 18tonowa chyba i wannę na 2x biorą, firma nazwa jest nie istotną bo jak się rozejrzeć dookoła to okazuje się że sporo jest takich firm a i pryzma musi być na polu gdzie jest wapno rozsuewane inaczej trzeba dopłacać 

Albo to netto już nie pamiętam a faktury u księgowego leżą to nie napisze dokładnie 

Edytowano przez 20CBR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305
Co powiecie o kredzie granulowanej wapniak koszelowski 06a? Myślałem rozsiac ja po żniwach po wykonaniu podorywki, ewentualnie w jesieni poglowniw na zasiana pszenicę. Który termin wysiewu będzie korzystniejszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

Bede sypal krede luzem a magnez dam w siarczanie magnezu granulowanym i kiedy to zrobic razem z kreda czy przed siewem zboza moze sa jakies przeciwskazania do mieszania polifoski z siarczanem mg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50
22 godziny temu, morganix napisał:

Kujawit premium jest wożony luzem czy bigbag?  da sie go wysiać rcw?

Kujawit Premium tylko w bb 1t.

Może być ciezko RCW bo to jest super drobno zmielone i idealnie suche.

Radkowit Premium wożą luzem i RCW idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj