Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wapnowanie pola

5862 odpowiedzi na ten temat

#5301 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 20:40

Wapnowanie pola

Gdzie można oddać próbkę gleby do analizy w woj. podkarpackim ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wapnowanie pola Dzisiaj, 05:52
  •  

#5302 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 20:44

Wapnowanie pola

@damianzbr może podasz kontakt do sprawdzonego dostawcy wapna z Kielc i jakie polecasz żeby szybko zadziałało na 4-6kl

Poszukaj kogoś w okolicy kto wozi kruszywo z okolic Kielc. Ja tak robię zawszę, zlecam mu transport, a fakturę bezpośredni z kopalnia wystawia na mnie. w 2015 marcu 1 tona z dostawą na pole kosztowała mnie 50 zł. 65km w jedną stronę.

#5303 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 01 sierpień 2016 - 20:55

Wapnowanie pola

pisz  oschr podkarpackie w google i może coś znajdziesz

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5304 Share Armand

Armand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 sierpień 2016 - 20:59

Wapnowanie pola

@BIGAGRO

Tak właśnie pytam bo zabrzmiało to dla mnie dość dziwnie.

Poprzedni post ,,Jeżeli chodzi o tańsze produkty, to podrzucam całą aktualną ofertę na wapno:,,

i tam znajdujemy siarczan wapnia,

po czym w kolejnym możemy przeczytać:

,,Siarkomix jest to siarczan wapnia więc nawóz nie służący typowo do odkwaszania lecz wprowadzający siarkę,,

Po prostu boję się że przy najbliższej okazji w ofercie wapno znajdziemy saletrę wapniową i to wszystko nie daj Boże w temacie o wapnowaniu :D

Czyli wnioskując po ostatnim poście, siarkomix jest nawozem między innymi do podnoszenia zawartości siarki w glebie a na pewno nie do regulowania pH. Dobrze czytam wasze wpisy?

Jak chcecie mogę wam dać namiary na kopalnię gipsu gdzie zaopatrzycie się w towar znacznie taniej, gdyż nawet nie śmiem przypuszczać że przy cenie 120zł/t za siarkomix miałki wasza marża to 300%. ;)

edit: widzę że kolega, bądź koleżanka dodała zdjęcia z wysiewu gipsu. Czy dysponujecie jakimiś informacjami, bądź naocznymi dowodami na temat poprawy struktury gleby gdzie z powodu jej zaburzeń tworzyły się zastoiska wodne i aplikacja siarczanu gipsu dwuwodnego zauważalnie poprawiła ten stan rzeczy i owe zastoiska ustąpiły?

Panie Damianie Siarkomix po prostu mamy w tabeli z wapnem i jest w tej ofercie. Chyba to nie grzech? :)

A saletra wapniowa w temacie wapnowania to też jakieś info dla osób, które pewnych rzeczy nie wiedzą ;)

Co do marży... fajnie by było nawet obciąć dwa zera i pomnożyć raz 3 ;)

Proszę kupić ten Pana tani gips i zastosować a obok siarkomix (mogę Panu wysłać gratis) a za napisanie OBIEKTYWNEJ opinii na ten temat dorzucę górkę bonusów (oczywiście wpadnę zbadać glebę).

Zastoiska... ehh.

No i może przy okazji... opowie nam Pan coś o nawozach z Lubonia tj gipsie w tym temacie? Będę wdzięczny, bo mi się nie chce ;)

Pozdrawiam!

PS Idę już spać więc mam nadzieję zbytnio Pan tu nie obrzuci mnie czymś niemiłym ;)

#5305 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 21:19

Wapnowanie pola

Czymś nie miłym, ależ za kogo mnie Pan uważa...? No właśnie tu piszemy bez Pan Pani. Więc nie pogniewasz się gdy dalej w ten sposób będę się odnosił do ciebie, a ty też pisz bezpośrednio wtedy i ja lepiej będę się czuł.

Co znaczy konkretnie stwierdzenie ,,zastoiska.. eh,, bo ,,eh,, jest delikatnie zagadkowe. Bardzo mnie to ciekawi gdyż poszukuję informacji od praktyków. Literatura opisuje ten związek chemiczny bardzo obiecująco, na tyle iż jestem w stanie uwierzyć że rozwiąże to moje problemy z nisko położonymi częściami działek o podłożu ilastym.

Oczywiście cały czas mam taki zamiar aby kupić i wysiać gips który wam polecałem, oraz gwarantuję że ten gips niczym się nie różni od siarkomixu, a nawet może być lepszy od siarkomixu, pod warunkiem że siarkomix jest produktem ubocznym przy neutralizacji zanieczyszczeń chcących się wydostać przez kominy fabryk.

Bardzo chętnie przyjmę próbkę siarkomixu gratis, mam nadzieję że rozmowa jest poważna i nie zakładasz że będę robił doświadczenia w doniczce a tym bardziej warzywniaku więc nie mówisz o próbce zmieszczonej w siatce z biedronki. 1 ha siarkomix vs 1ha gips z kopalni leszcze to jest moja propozycja. Dawki na ha, ty jako doradca zaproponuj.

Na temat nawozów z lubonia niestety nie potrafię się wypowiedzieć w nijaki sposób gdyż nigdy takowych nie stosowałem.

#5306 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1692 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 22:03

Wapnowanie pola co najpierw na rzysko wapno czy randap jedni pisz tak drudzy inaczej
ZETOR TEAM

#5307 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 22:13

Wapnowanie pola

Wapno gruber/talerzówka jak odrośnie glifosat można inaczej?? Raczej nie, chyba że  w łan wjeżdzać i pryskać przed zbiorem. 

Edytowany przez Tomek90, 01 sierpień 2016 - 22:13.

#5308 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 22:56

Wapnowanie pola

A dlaczego w podkarpackim? Ja jestem z Mazowsza a próbki wysyłam pocztą na Lubelszczyzna.  15 zł przesyłka, nie opłaca się jeździć i szukać, a wyniki otrzymuję pocztą i @

#5309 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 02 sierpień 2016 - 18:30

Wapnowanie pola

a co sądzicie o wapnie tlenkowym oxyfertil, i po jakim czasie można po nim dawać NPK?

#5310 Share Armand

Armand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 02 sierpień 2016 - 18:47

Wapnowanie pola

Czymś nie miłym, ależ za kogo mnie Pan uważa...? No właśnie tu piszemy bez Pan Pani. Więc nie pogniewasz się gdy dalej w ten sposób będę się odnosił do ciebie, a ty też pisz bezpośrednio wtedy i ja lepiej będę się czuł.

Co znaczy konkretnie stwierdzenie ,,zastoiska.. eh,, bo ,,eh,, jest delikatnie zagadkowe. Bardzo mnie to ciekawi gdyż poszukuję informacji od praktyków. Literatura opisuje ten związek chemiczny bardzo obiecująco, na tyle iż jestem w stanie uwierzyć że rozwiąże to moje problemy z nisko położonymi częściami działek o podłożu ilastym.

Oczywiście cały czas mam taki zamiar aby kupić i wysiać gips który wam polecałem, oraz gwarantuję że ten gips niczym się nie różni od siarkomixu, a nawet może być lepszy od siarkomixu, pod warunkiem że siarkomix jest produktem ubocznym przy neutralizacji zanieczyszczeń chcących się wydostać przez kominy fabryk.

Bardzo chętnie przyjmę próbkę siarkomixu gratis, mam nadzieję że rozmowa jest poważna i nie zakładasz że będę robił doświadczenia w doniczce a tym bardziej warzywniaku więc nie mówisz o próbce zmieszczonej w siatce z biedronki. 1 ha siarkomix vs 1ha gips z kopalni leszcze to jest moja propozycja. Dawki na ha, ty jako doradca zaproponuj.

Na temat nawozów z lubonia niestety nie potrafię się wypowiedzieć w nijaki sposób gdyż nigdy takowych nie stosowałem.

Witam, dostałem bana za reklamowanie produktów ale już jestem ;)

Niemiłym - tak jakoś napisałem bo jest tu dużo geniuszy mocno się spinających hehe i już czasem kumulacja takich sytuacji podnosi mi ciśnienie ;) a mam jeszcze setki spraw dziennie, które potrafią wkur... ;)

Ok - jak najbardziej bez Pan/Pani

Z tymi zastoiskami źle zrozumiałem w jakim sensie piszesz - doczytałem przypadkowo w innym poście i już wiem o co chodzi aczkolwiek nie praktykowałem tego tematu więc się nie wypowiadam

Nawozów z Lubonia krótko mówiąc nie warto stosować :)

Co do "próbki" mogę podesłać 1 bb 400 kg na palecie (granulat), pytanie na poważnie i bez spiny - co tym doświadczeniem zbadamy?

Krótko mówiąc zwykły gips lub "niezwykły" siarczan wapnia w postaci Siarkomixu warto stosować. I warto też szukać tańszej opcji jeśli jest równie efektywna.

Pozdrawiam!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5311 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1206 postów

Napisany 02 sierpień 2016 - 19:43

Wapnowanie pola

handluje ktoś w lubelskim wapnem radkowit ?

#5312 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 02 sierpień 2016 - 20:36

Wapnowanie pola

Michał zadzwoń do Tomka na powrocie z Kruszwicy może Ci przywieść

#5313 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1206 postów

Napisany 02 sierpień 2016 - 21:25

Wapnowanie pola

ok, przydzwonię jak jeszcze trochę wykosimy 

#5314 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 02 sierpień 2016 - 21:28

Wapnowanie pola

bo chodzi Ci o radkowit z barcina - kopalnia lafarge?

#5315 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1206 postów

Napisany 02 sierpień 2016 - 21:38

Wapnowanie pola

chodzi mi o te wapno magnezowe co sporo osób z niego korzysta, ono jest z Barcina tak ? 

Jeśli tak no to blisko Kruszwicy faktycznie

#5316 Share Artis

Artis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 02 sierpień 2016 - 21:46

Wapnowanie pola

Witam, dostałem bana za reklamowanie produktów ale już jestem ;)

Niemiłym - tak jakoś napisałem bo jest tu dużo geniuszy mocno się spinających hehe i już czasem kumulacja takich sytuacji podnosi mi ciśnienie ;) a mam jeszcze setki spraw dziennie, które potrafią wkur... ;)

Ok - jak najbardziej bez Pan/Pani

Z tymi zastoiskami źle zrozumiałem w jakim sensie piszesz - doczytałem przypadkowo w innym poście i już wiem o co chodzi aczkolwiek nie praktykowałem tego tematu więc się nie wypowiadam

Nawozów z Lubonia krótko mówiąc nie warto stosować :)

Co do "próbki" mogę podesłać 1 bb 400 kg na palecie (granulat), pytanie na poważnie i bez spiny - co tym doświadczeniem zbadamy?

Krótko mówiąc zwykły gips lub "niezwykły" siarczan wapnia w postaci Siarkomixu warto stosować. I warto też szukać tańszej opcji jeśli jest równie efektywna.

Pozdrawiam!

Armand, ostatnio jesteś bardzo aktywny na forum jak nie Ty to drugie Twoje konto firmowe, mam pytanie czy są jeszcze jakieś godne rozwiązania które byś polecił a które nie masz w ofercie swojej firmy czy tylko firmówka Twoja jest najlepsza? Pytam tak ogólnie z czystej ciekawości. Jest u mnie w okolicy przedstawiciel claasa i handluje środkami skupuje i sprzedaje maszyny, najlepsza marka? Claas. Jako, że sam ma 2000ha nie jeździ claasem tylko JD (opinie prawocników- claas więcej stoi niż robi (traktory)), więc tak mi się skojarzyłeś, że polecasz tylko to co masz w ofercie, ale powiedzmy że ufam Twoim spostrzeżeniom i nie jest to tylko nabijanie postów i reklama swojej działalności, bo jeśli tak to słabo, że samoistnie nie możesz się wybić. Nie odbierz tego za atak na Twoja osobę, bo jak to ująłeś w innych postach możesz być wkur... po ciężkim dniu i źle zinterpretować :) Sorki za post spam ale trzeba było to w końcu napisać. Pozdrawiam

#5317 Share BIGAGRO

BIGAGRO

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:Internetowy sklep rolniczy - maszyny rolnicze, nawozy, nasiona, nawozy dolistne, wapna, opakowania, oferta ogrodnicza.

Napisany 02 sierpień 2016 - 22:07

Wapnowanie pola

Armand, ostatnio jesteś bardzo aktywny na forum jak nie Ty to drugie Twoje konto firmowe, mam pytanie czy są jeszcze jakieś godne rozwiązania które byś polecił a które nie masz w ofercie swojej firmy czy tylko firmówka Twoja jest najlepsza? Pytam tak ogólnie z czystej ciekawości. Jest u mnie w okolicy przedstawiciel claasa i handluje środkami skupuje i sprzedaje maszyny, najlepsza marka? Claas. Jako, że sam ma 2000ha nie jeździ claasem tylko JD (opinie prawocników- claas więcej stoi niż robi (traktory)), więc tak mi się skojarzyłeś, że polecasz tylko to co masz w ofercie, ale powiedzmy że ufam Twoim spostrzeżeniom i nie jest to tylko nabijanie postów i reklama swojej działalności, bo jeśli tak to słabo, że samoistnie nie możesz się wybić. Nie odbierz tego za atak na Twoja osobę, bo jak to ująłeś w innych postach możesz być wkur... po ciężkim dniu i źle zinterpretować :) Sorki za post spam ale trzeba było to w końcu napisać. Pozdrawiam

Dlatego właśnie staramy się wrzucać do galerii jak najwięcej zdjęć (są to nasze zdjęcia), na których widać, że korzystamy z tych produktów. Jednak i w tym przypadku niektórzy mają przysłowiowy ból d*py, nie mam pojęcia dlaczego, ale dużo osób tutaj strasznie się wymądrza i nie przyjmuje do wiadomości, iż może nie mieć racji.

To tak w skrócie ode mnie, może na ten temat odpowie coś więcej sam Armand.

Big-agro.pl - Internetowy sklep rolniczy

Najlepsze ceny, rabaty, promocje, tania lub darmowa wysyłka w 24 godziny!

nawozy - nasiona - opakowania - maszyny rolnicze - wapna - oferta ogrodnicza

Produkty od Grupy Azoty | Lhoist | AgriLand | DSV | Kioti | AVANT | AgroLiedmann | HR Strzelce | Saaten Union | Rapool Polska

#5318 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 02 sierpień 2016 - 22:39

Wapnowanie pola

Xtro jak interesuje cie Radkowit to odezwij sie na PW cos pomoge :) 

#5319 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3439 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 03 sierpień 2016 - 05:49

Wapnowanie pola

Ty  Biały czytasz  w  ogóle  PW ? Pisałem  z  miesiąc  temu i  bez  odzewu ... 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5320 Share Armand

Armand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 03 sierpień 2016 - 07:27

Wapnowanie pola

Witam,

Kilka dni temu zaczęliśmy trochę działać na tym portalu, konto prywatne miałem dużo wcześniej ale rzadko korzystałem...

Z konta firmowego nasze oferty wstawia nasz człowiek odpowiedzialny za reklamę, ja piszę z prywatnego - jestem założycielem / właścicielem 100% AgriVision i sklepu BIG-AGRO.pl

Co do "nie możesz się wybić" - uwierz, że mogę... i nie chwaląc się - mamy na prawdę za***iste efekty naszej pracy - nie chodzi o mega zysk na koncie (bo do tego jeszcze daleko aczkolwiek krótko mówiąc to porównując rok 2015 do 16 to obrót co najmniej x 5) ale o efekty na polach - naszych i u naszych Klientów (lokalnych - widzę na żywo, z całego kraju - widzę na zdjęciach i po opiniach podczas rozmów).

Aktualnie zakładamy u siebie plantacje (duże poletka doświadczalne) rzepaków Rapool, zbóż Saaten Union, mieszanek traw, lucern i międzyplonów DSV. Spore przedsięwzięcie - wchodzą w to nasi inni Partnerzy handlowi (GA, ADAMA, AgroLiedmann, Ekoplon i inni).

Co do "polecanie TYLKO tego co mam w ofercie" to wstawiając tu kilkanaście postów reklamowych jak na razie głównie odpowiadałem na nie, jak ktoś pytał o odmianę Rapoola, którą widziałem i wiem co "one potrafią" to się wypowiadam na ten temat.

Zauważ, że nie wypowiadam się na temat ŚOR - nie handlujemy ŚOR - głównie dlatego, że nie czuję się za***iście w tym temacie i dałem sobie 2-3 lata na wprowadzenie ŚOR do oferty, żeby zdobyć doświadczenie i wybrać najlepsze produkty.

Mogę śmiało polecać 100% produktów z naszej oferty bo jestem do nich przekonany (90% używam).

Co do tematu maszyn (do Claasa) to akurat zgadzam się do ciągników ale polecam maszyny zielonkowe - mam u siebie zestaw tj. kosiarka, przetrząsarka i zgrabiarka - jestem bardzo zadowolony, a robimy na prawdę dużo tym sprzętem.

Maszynami handlujemy w małym stopniu... jeśli będę miał komuś polecić ładowarkę to polecam Avanta, nie dlatego że tym handluję tylko dla tego że mam u siebie maszynę od 3 lat (4 lata temu przyjechała do mnie na testy chociaż jej bardzo nie chciałem bo wydawała się szajsem, po przetestowaniu kupiłem ją i teraz szczerze polecam! mamy kilkanaście przystawek - robimy nią różne prace - aczkolwiek głownie obornik).

... ciągniki... handluję ciągnikami Kioti i je polecam, bo również są dobre - moce/gabaryty podobne np do polskich producentów ale jakość 10 x lepsza a ceny podobne... (w USA są bardzo popularne i mają aż 5 lat gwarancji, w Polsce się ich na razie nie widzi...), handluję Belarusami ale ich nie wciskam nikomu... mam też u siebie 1025 ale jest to ciągnik głównie do prac leśnych, z kosiarką bijakową no i czasem używany w polu... jakbym miał go kupić do intensywnego użytkowania np z ładowaczem no to bym tego nie zrobił bo mam dużo takich prac i byłoby to uciążliwe...

Polecam Fendta a nim NIE handluje, niby teraz są narzekania ale polecam! Mam już ponad 4 lata (3500h) i na razie 0 awarii - nim akurat działam sam (ehh tyle godzin).

Fendt może przykład banalny ale tak mi się rzuciło teraz... spieszy mi się więc nie mam więcej pomysłów - wypisz mi listę to powiem co polecam a co nie ;)

Co do "zaufania moim spostrzeżeniom" to jeśli zdjęcia wydają się nieprawdziwe to zapraszam do nas na pole!

Przykład z ostatniego tygodnia... na 5,5 ha miałem mieszankę DSV C2055 (z koniczyną czerwoną) - osiągnąłem stosunkowo niedużym nakładem świetny plon - krótko mówiąc - z tej powierzchni ponad 170 bel (130 cm Krone - zaraz ktoś napisze że stałokomorówka itd, że ile ton - nie wiem ale stosunkowo jestem bardzo zadowolony - więc mam nie polecać??) :)

Hmm nie wiem co tu jeszcze napisać... chyba z grubsza wszystko - zapraszam do współpracy - i nie spinajcie się tak co niektórzy xD

Lecę robić bele, z grubsza owiało a już znów chmury, chyba dłuugie będą te żniwa...

Pozdrawiam!