Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wapnowanie pola

5874 odpowiedzi na ten temat

#5281 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 13:04

Wapnowanie pola

damianzbr handlujesz jeszcze wapnem? 

EDIT: Szukam czegoś dobrego każdy przez telefon chwali ciężko się zdecydować :P

ja nie handluję wapnem, tylko znajomy miał patelnię i blisko po kredę do mielnika to się łatwiło jak ktoś z okolicy chciał. A teraz kreda chyba mokra a zkielc to inne firmy mi taniej przywożą niż ten znajomy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wapnowanie pola Dzisiaj, 17:28
  •  

#5282 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 13:09

Wapnowanie pola

BIGAGRO w cenach nawozów oferujesz kredę nawozową 0-2mm w big bagach powiedz mi jaką ona ma wilgodność?? i nadaje się do rozsiewania siewnikiem lejowym???

#5283 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 13:13

Wapnowanie pola Ja mam oferte na 04 z Morawicy po 74 zl/t. z transportem. Dodam ze mam dokładnie 170 km. na kopalnie w Morawicy..

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5284 Share statham

statham

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 13:38

Wapnowanie pola

http://olx.pl/oferta...html#c7933a5c52

przewoźnik  twierdzi ze kredę  trzymaj w mielniku pod dachem i nie jest mokra  czy może ktoś się orientuje  jaka  jest sytuacja  z kreda ? cena to 130 zł/t odległość  270 km.

#5285 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 13:54

Wapnowanie pola

Na wiosnę na wystawie rolniczej mielnik miał swoje stoisko, dłuższą chwilę gadałem z ich przedstawicielem i też stwerdził że trzymają pod dachem. Ale jak to w praktyce jest obecnie nie wiem. Jak 2 i 3 lata temu zamawiałem kredę to raz była mokrzejsza raz sucha, ale na ogół się kurzyło podczas siewu jednak starałem się zamawiać w okresach posuchy.

#5286 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 14:05

Wapnowanie pola

ja nie handluję wapnem, tylko znajomy miał patelnię i blisko po kredę do mielnika to się łatwiło jak ktoś z okolicy chciał. A teraz kreda chyba mokra a zkielc to inne firmy mi taniej przywożą niż ten znajomy.

Kolego widze dobrze ogarniasz temat wapnowania. Dzwoniłem do Mielnika to mówiła babka że nie sprzedaja narazie wapna ze wzgledu na pogodę a wiec ta opcja mi odpada. Teraz pozostaje kwestia czym zwapnować żeby były jako takie efekty w tym i kolejnych latach. A wiec szukam wapna które działa już w pierwszym roku ok 20-30 %. Szukałem w internecie ale nigdzie nie ma podane na żadnym wapnia ile działa w pierwszym i kolejnych latach. Podana jest jedynie reaktywność a jak wiadomo reaktywność to rozpuszczalność wapna na przestrzeni lat. Teraz tak myslalem nad wapnem z Morawicy Kujawit bądź Radkowit. Jak to jest z magnezem. Gdzieś czytałem że magnez również posiada właściowości odkwaszające a wiec jeśli tak jest i miałbym do wyboru Kujawit i Radkowit to skoro maja takie same właściowości odkwaszajace oba te wapna to wolałbym Radkowit bo przy okazji wprowadze magnez. Jak to z tym jest? Teraz druga kwestia rozumiem że premium oznacza że są to wapna bardziej mielone. Co w związku z tym? Szybciej działają? Działają już w pierwszym roku? Druga kwestia jak jest z sianiem takiego wapna premium? Nie jest to przypadkiem sam pył który w 30 % pójdzie mi w powietrze? 
PS. Opróżnij skrzynke.

#5287 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 01 sierpień 2016 - 14:08

Wapnowanie pola

Z tego co wiem to w Mielniku maja wiate tam podsuszaja towar do granulacji i jak zbywa to sprzedaja, ale w sezonie jak pada co 2 dni to nie ma opcji zeby było towaru tyle i ile trzeba podsuszonego. Wapna premium to dosłownie sam pył bardzo lotny.

Edytowany przez bialy2005, 01 sierpień 2016 - 14:10.

#5288 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 14:39

Wapnowanie pola

skrzynka już opróżniona.

Wapno kredowe bardzo szybko odkwasza. Natomiast bardzo dobre wapno z Kielc, czyli dolomit mielony w pył, też w miarę szybko odkwasza i w dodatku bardzo często zawiera Mg.

Pył wiadoma sprawa ucieka w powietrze tak jak. np. tu: john-deere-6115m-z-rcw-3_32212_481_17098

dlatego ja postanowiłem dorobić stelaż jak w rotacyjnej taki sam jak miał kolega bialy2005: RCW 3

Wszystko to za sprawą tego że każdą działkę chcę pociągnąć 1 raz 3t/ha kredy a za rok 3t/ha radkowit premium: Wapno Radkowit Premium

Kredą gdyż ona ma mocne pier...olnięcie, a radkowit premium pozamiata po niej i dodatkowo wprowadzi Mg. Po takim dwu letnim zabiegu, będą badania gleby i na podstawie wyników podejmujemy decyzję czy już starczy czy dalej atakować daną działkę.

Jeśli ty teraz nie możesz kupić kredy bo jest za mokra, może zmień kolejność i najpierw zastosuj porządne zmielone wapno z kielc, a za rok kreda.

#5289 Share daro189

daro189

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 14:51

Wapnowanie pola

A jak ma się sprawa z wapnowaniem tlenkiem pod rzepak? 

Widziałem ofertę na wapno tlenkowe granulowane, mozaika na polu i chciałbym tam siać rzepak.

Rok temu poszło ok 2 tony kredy i ok 3-4 tony radkowitu, badania oczywiście zrobie, ale gdyby trzeba było to naprawić to dać tlenek na ściernie, podorywka, później siewna i nie zaszkodzi rzepakowi? Czy lepiej dać pod orkę siewną. Ilości niewielka, góra 0,5 tony na ha

#5290 Share marek1mazury

marek1mazury

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 15:20

Wapnowanie pola kreda z mielnika może i była trzymają pod dachem ale te zapasy już dawno poszły.Na początku lipca brałem od nich krede 5 patelni to 2 z nich faktycznie były z pod dachu a 3 prosto z produkcji. Tak mi mówili kierowcy i więc jak wam teraz mówią że jest z pod dachu to wątpię bo wszyscy wiedzą jaką była pogoda to niby kiedy ją wydobył i zmagazynowali?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5291 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 15:29

Wapnowanie pola

skrzynka już opróżniona.

Wapno kredowe bardzo szybko odkwasza. Natomiast bardzo dobre wapno z Kielc, czyli dolomit mielony w pył, też w miarę szybko odkwasza i w dodatku bardzo często zawiera Mg.

Pył wiadoma sprawa ucieka w powietrze tak jak. np. tu: john-deere-6115m-z-rcw-3_32212_481_17098

dlatego ja postanowiłem dorobić stelaż jak w rotacyjnej taki sam jak miał kolega bialy2005: RCW 3

Wszystko to za sprawą tego że każdą działkę chcę pociągnąć 1 raz 3t/ha kredy a za rok 3t/ha radkowit premium: Wapno Radkowit Premium

Kredą gdyż ona ma mocne pier...olnięcie, a radkowit premium pozamiata po niej i dodatkowo wprowadzi Mg. Po takim dwu letnim zabiegu, będą badania gleby i na podstawie wyników podejmujemy decyzję czy już starczy czy dalej atakować daną działkę.

Jeśli ty teraz nie możesz kupić kredy bo jest za mokra, może zmień kolejność i najpierw zastosuj porządne zmielone wapno z kielc, a za rok kreda.

No dobra a czemu dajesz radkowit premium a nie radkowit zwykłe które ma wieksze frakcje i nie pyli tak? Chodzi o szybszy efekt po tak zmielonym wapnie? Dalej sie nie dowiedziałem czy te mielone węglany typu wapno z morawicy czy też kujawit działają w pierwszym roku. Wapna typu premium czyli bardzo mielone raczej odpadaja nie mam takiego sprzetu żeby rozsiać te wpano a szkoda żeby poszło w kosmos z pyłem.  Jak to jest z tym magnezem wapna magnezowe odkwaszja tak samo mocno jak z samą zawartościa wapna? Przykładowo 3 tony radkowit w porównaniu do 3 ton kujawitu?

#5292 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 15:35

Wapnowanie pola

wapno tlenkowe działa za***iście ale przez rok co powoduje zbyt silną reakcję w glebie. ziemia dostaje stresu i zamiast wyleczyć pole od kwasu robimy jeszcze większy pogrom. najlepsze są wapna delikatne jak węglanowe czy magnezowe  i stopniowo co rok potem 2, 3 a potem co 4 i będzie ph ok.

#5293 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 15:45

Wapnowanie pola

Tu masz bardzo dużo na ten temat wyjaśnione:

http://naszarola.pl/...kcji-roslinnej/

i zwróć szczególną uwagę na zdanie:

,,Stopień rozdrobnienia nawozu dolomitowego w bardzo dużym stopniu wpływa na szybkość rozpuszczenia w środowisku glebowym, a zatem warunkuje działanie neutralizujące jony wodorowe. Im więcej frakcji pylistej znajduje się w nawozie wapniowo-magnezowym, tym bardziej zwiększa się jego powierzchnia reakcji z roztworami glebowymi stanowiącymi główny czynnik rozpuszczający w środowisku glebowym.,,

Więc zrób wszystko aby taki sprzęt zdobyć. Może będzie warto nawet i 30km jechać w jedną str aby go wypożyczyć i dzięki temu wysiać dobre wapno, a dobre wapna to pył, zamiast kupować grubsze frakcje które łatwiej się wysiewają jednak gorzej działają.

Dobre wapno i łatwy wysiew w tym wypadku nie idzie w parze. I ja mimo wszystko wolę się natrudzić ale uzyskać oczekiwany efekt po wapnowaniu.

Nie wiem dokładnie w jakim stopniu mielony dolomity działają w pierwszy roku. Ale działać na pewno działają, myślę że kreda mimo wszystko w pierwszym roku będzie w większej skali działała od mielonego dolomitu, jednak dobrze zmielony będzie deptał jej po piętach.

Daję radkoit premium właśnie z tego względu że na pewno szybciej a przede wszystkim w ogóle zadziała w przeciwieństwie do kruszonej skały. Mielona a kruszona skała to są dwa zupełnie inne pojęcia, trzeba na to zwracać uwagę.

#5294 Share BIGAGRO

BIGAGRO

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:Internetowy sklep rolniczy - maszyny rolnicze, nawozy, nasiona, nawozy dolistne, wapna, opakowania, oferta ogrodnicza.

Napisany 01 sierpień 2016 - 16:51

Wapnowanie pola

Napisać cenę to można na wszystkim. Nie wiem czy widzieliście produkt wap-mag. Proszę sprawdzić sobie cenę, a zapewniam że sprzedawcy wap-magu także deklarują iż produkty z ich oferty są dobre, sprawdzone a przede wszystkim oryginalne.

Pojęcia oryginalne i sprawdzone są niepodważalne, jednak dobre nie zawsze idzie z nimi w parze.

Proszę zaczerpnąć informacji u producenta na temat procesu produkcji owego produktu bo jakaś tam informacja w opisie na waszej str jest mało wymowna.

Uprzedzam, ja nie mam zamiaru kupować tego produktu, poziom wapna w glebie podnoszę w znacznie tańszy a przede wszystkich znacznie skuteczniejszy sposób, jednak że taka informacja może być przydatna dla innych rolników poszukujących informacji w tym temacie.

Najlepsze były by zdjęcia produktu przed procesem granulacji, oczywiście zakładając że wszyscy są tu uczciwi i zdjęcia będą autentyczne.

EDIT: pisząc - ,,poziom wapna w glebie podnoszę...,, oczywiście chodziło mi o poziom magnezu, zgodnie z tematem naszej rozmowy.

Dziękujemy za opinie.

Oprócz sprzedaży produktów zajmujemy się również rolnictwem (na dodatek po studiach, z tytułami, a nie z przypadku - więc chcąc, nie chcąc również mamy spore pojęcie na rolnicze tematy...). Korzystamy z większości produktów, które oferujemy u nas (z reguły dopiero potem wrzucamy je do sprzedaży). 

Nie jesteśmy również w stanie opisać dokładnie wszystkich produktów w taki sposób, jaki zaproponowałeś. Takie informacje powinny znajdować się na stronie producenta. Przekażemy Twoją propozycję producentowi.

Jeżeli chodzi o tańsze produkty, to podrzucam całą aktualną ofertę na wapno:

Wapna-nawozowe.png

Big-agro.pl - Internetowy sklep rolniczy

Najlepsze ceny, rabaty, promocje, tania lub darmowa wysyłka w 24 godziny!

nawozy - nasiona - opakowania - maszyny rolnicze - wapna - oferta ogrodnicza

Produkty od Grupy Azoty | Lhoist | AgriLand | DSV | Kioti | AVANT | AgroLiedmann | HR Strzelce | Saaten Union | Rapool Polska

#5295 Share Rolnik_z_Podkarpacia

Rolnik_z_Podkarpacia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 17:51

Wapnowanie pola @damianzbr może podasz kontakt do sprawdzonego dostawcy wapna z Kielc i jakie polecasz żeby szybko zadziałało na 4-6kl

#5296 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 18:24

Wapnowanie pola

@bigagro odnośnie produktu który kryje się pod pojęciem - siarkomix (siarczan wapnia) miałki - czy polecacie go do podnoszenia pH gleby, z której kopalni pochodzi towar, oraz jaka max wilgotność jest w nim dopuszczalna a spotykana przy dostawie klientowi? 

No i oczywiście co przyczyniło się do podjęcia decyzji o zastosowaniu siarczana wapnia oraz jakie uzyskaliście efekty w rolnictwie którym się zajmujecie i w którym z reguły stosujecie produkty przed wprowadzeniem do sprzedaży?

Edytowany przez damianzbr, 01 sierpień 2016 - 18:40.

#5297 Share BIGAGRO

BIGAGRO

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:Internetowy sklep rolniczy - maszyny rolnicze, nawozy, nasiona, nawozy dolistne, wapna, opakowania, oferta ogrodnicza.

Napisany 01 sierpień 2016 - 19:51

Wapnowanie pola

Siarkomix jest to siarczan wapnia więc nawóz nie służący typowo do odkwaszania lecz wprowadzający siarkę... można powiedzieć bez zakwaszenia gleby. Jest to tanie źródło siarki. Siarkomix jest produktem AgroLiedmann - produkowany jest w zakładach w okolicach Działoszyna. Jako AgriVision / BIG-AGRO jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem tej marki. Co do wilgotności to jest stosunkowo niska, a w przypadku granulatu jest jedną z najniższych wśród wapien granulowanych dostępnych na rynku (tyczy się to również Wapniaka Jurajskiego jak i Dolomagu). Co nas skłoniło do stosowania siarczanu wapnia? Pytanie banalne - niska zawartość siarki w glebie = chęć jej podniesienia zwłaszcza na gruntach na których uprawiamy rośliny typu rzepak, bobowate oraz siarkomix jako efektywne, niezakwaszające źródło siarki (no i tanie!). Polecamy.

Wysiew siarkomixu na użytek zielony:

13918824_1147117058663077_822070763_o.jp

13898309_1147116945329755_287041614_o.jp

13901970_1147116775329772_1548059682_o.j

13682409_1147116235329826_427404505_o.jp

13838112_1147116661996450_360845943_o.jp

Produkty od Grupy Azoty | Lhoist | AgriLand | DSV | Kioti | AVANT | AgroLiedmann | HR Strzelce | Saaten Union | Rapool Polska

#5298 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 20:15

Wapnowanie pola

http://olx.pl/oferta...html#c7933a5c52

przewoźnik  twierdzi ze kredę  trzymaj w mielniku pod dachem i nie jest mokra  czy może ktoś się orientuje  jaka  jest sytuacja  z kreda ? cena to 130 zł/t odległość  270 km.

cena kredy w kopalni to 65 zł za tone to se ladnie chce przyciąc

#5299 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 20:16

Wapnowanie pola

@BIGAGRO

Tak właśnie pytam bo zabrzmiało to dla mnie dość dziwnie.

Poprzedni post ,,Jeżeli chodzi o tańsze produkty, to podrzucam całą aktualną ofertę na wapno:,,

i tam znajdujemy siarczan wapnia,

po czym w kolejnym możemy przeczytać:

,,Siarkomix jest to siarczan wapnia więc nawóz nie służący typowo do odkwaszania lecz wprowadzający siarkę,,

Po prostu boję się że przy najbliższej okazji w ofercie wapno znajdziemy saletrę wapniową i to wszystko nie daj Boże w temacie o wapnowaniu :D

Czyli wnioskując po ostatnim poście, siarkomix jest nawozem między innymi do podnoszenia zawartości siarki w glebie a na pewno nie do regulowania pH. Dobrze czytam wasze wpisy?

Jak chcecie mogę wam dać namiary na kopalnię gipsu gdzie zaopatrzycie się w towar znacznie taniej, gdyż nawet nie śmiem przypuszczać że przy cenie 120zł/t za siarkomix miałki wasza marża to 300%. ;)

edit: widzę że kolega, bądź koleżanka dodała zdjęcia z wysiewu gipsu. Czy dysponujecie jakimiś informacjami, bądź naocznymi dowodami na temat poprawy struktury gleby gdzie z powodu jej zaburzeń tworzyły się zastoiska wodne i aplikacja siarczanu gipsu dwuwodnego zauważalnie poprawiła ten stan rzeczy i owe zastoiska ustąpiły?

Edytowany przez damianzbr, 01 sierpień 2016 - 20:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5300 Share BIGAGRO

BIGAGRO

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 20:27

Wapnowanie pola

BIGAGRO w cenach nawozów oferujesz kredę nawozową 0-2mm w big bagach powiedz mi jaką ona ma wilgodność?? i nadaje się do rozsiewania siewnikiem lejowym???

Kreda nawozowa mielona z naszej oferty dostępna jest luzem oraz w bb 500 kg. Produkcja AgroLiedmann. Frakcja 0-2 mm. Towar jest stosunkowo suchy. Wysiew lejkiem mielonki? Raczej inny sprzęt do tego służy. Jeśli chcecie siewnikiem nawozowym to jest kreda granulowana (czyli ten sam towar i granulacja 3-6 mm) - dostępna u nas jest stosunkowo bardzo sucha - nic się nie gniecie, nie przykleja ale i nie pyli - równy rozsiew. Polecam!