wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

farmer1973    13

Ja w tym roku na jęczmień zastosowalem polcalc 500 kg/ha na cale pole i tam gdzie place zoltego byly poszlo ok 800 kg/ha. Do tego 150 kg/ha siarczanu magnezu i po dwóch tygodniach widać efekt bo place zaczynają znikać. Na drugim kawalku ktory dzierżawie sa place gdzie nigdy nic nie roslo i teraz to mamy i posialismy owies i po 400 kg polcalcu poglownie, kawalek zostawilem bez wapnowania zeby porównać i juz widać dokąd rozsiewacz sięgnął.

Hehehehe a to dobre. 500 kg na ha czyli dawka bieżąca. I jeszcze siarczan stosowałeś który też coś tam zakwasza. Ile Ci płacą za marketing szemrany/ szeptany czy jak tam zwał ? 500 kg na hektar to 250 kg czystego składnika CaO, bieżące potrzeby. A żeby od razu efekt było widać po granulowanej mączce wapiennej ? Ile masz pola ? a raczej klientów jako agencja marketingowa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

ja po lucernie dałem polcalc na początku kwietnia. Do dzisiaj lezy na polu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9810

U mnie trochę popadalo i dość padnie sie rozpuscil :) wzialem 4 tony na interwencję i podzialalo ale nie twierdze ze jest sens stosować to wapno w dawce 2-3 tony na ha bo sie za dlugo tak nie ujedzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Co polecacie KUJAWIT 05 czy wapno o podobnym składzie z Morawicy?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

Moje google chrome oszalało bo nie widzi żadnego specjalcaka. Co to jest i skąd ? Ale już wietrzę podstęp ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StB    1

cena wapna zależy głównie od ceny transportu im bliżej kopalnia tym taniej a skład praktycznie wszystkie mają taki sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nordkalk standardcal to wapno kredowe ?

 

 

Nie  - to mielone wapno jurajskie

 

A  kreda  to jakie  wapno- jesli nie  jurajskie ???

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

Kreda  jak nazwa wskazuje pochodzi z okresu kredy. Jurajskie z jury. Pierwsze jest młode drugie stare, pierwsze miękkie, drugie twarde

 

Na rynku zwykło się sprzedawać kredę mieloną, która w rzeczywistości jest wapnem jurajskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StB    1

Kreda  jak nazwa wskazuje pochodzi z okresu kredy. Jurajskie z jury. Pierwsze jest młode drugie stare, pierwsze miękkie, drugie twarde

 

Na rynku zwykło się sprzedawać kredę mieloną, która w rzeczywistości jest wapnem jurajskim.

i tu masz rację jest wiele firm które mówią że mają kredę pylistą a w rzeczywistości jest to tzw. maczka wapienna np. bukowiak 0-0,09 mm  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Hehehehe a to dobre. 500 kg na ha czyli dawka bieżąca. I jeszcze siarczan stosowałeś który też coś tam zakwasza. Ile Ci płacą za marketing szemrany/ szeptany czy jak tam zwał ? 500 kg na hektar to 250 kg czystego składnika CaO, bieżące potrzeby. A żeby od razu efekt było widać po granulowanej mączce wapiennej ? Ile masz pola ? a raczej klientów jako agencja marketingowa ?

 

 

Napisał przecież że siarczan magnezu, a on nie zakwasza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StB    1

Słyszał ktoś o wapnie z firmy RAF-POL http://raf-pol.eu/produkty ?

Podobno lepiej zmielone niż z Morawicy.

to wapno pewnie jest z tego samego złoża co Morawica ale tam jest pełno firm mielących kamień sprawdź sobie na mapie kopalnia Morawica i włącz satelitę :) w Twoim przypadku (Łowicz)  dostanie dobrego wapna w cenie około 60zł/t to nie problem :)

 

Edytowano przez StB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Polecisz jakąś firmę? Bo dzwoniłem do kilku i ceny są 75-80zł/t brutto. Na miejscu w raf-polu 25zł :blink:

 

Wg. atestów z raf-polu lepiej zmielone, przesiew poniżej 0,5mm 76% a morawica 56%.

 

thumb_zoom_54e6f2a1e46b8.jpg

atest_wapno_2017_01.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Ja biorę z morawicy tylko cuil wie jaka kopalnia, to jak rozsiewane przed deszczem = pylica za RCW. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7877

koledzy proszę o rade-musze skasować zboże bo niema sensu go trzymać do młocki.w bardzo dużym stopniu zboże wygniło a gdzie wyżej to brak wapna w glebie i pytanie brzmi jakie wapno zastosować granulowane?niemam siewki do wapna i niema skąd pożyczyć więc pyliste odpada,na tą chwile u mnie w na składzie jest wapniak koszelowski kornicki i jurak i magnezia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

a ile ha do wapnowania? jak sporo to za różnicę w cenie między granulowanym, a sypkim- kupisz rozsiewacz...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7877

Ecrogran tzn koszelowski wapniak, albo kornicki bo kopalnie obok. 

 

może i tak ale tak jak u mnie to koszelowskie kosztuje od 280 do 360 a kornickie 450

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj