Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wapnowanie pola

5874 odpowiedzi na ten temat

#5161 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 14 lipiec 2016 - 19:24

Wapnowanie pola Oxyfertil nawet ten gruby pyli i to mocno.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wapnowanie pola Dzisiaj, 17:51
  •  

#5162 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3451 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 14 lipiec 2016 - 19:27

Wapnowanie pola nie . Przywiezie mi gość co ma firmę przewozową w moich okolicach. Czekam aż kurs w tamtym kierunku będzie miał. inni chcieli ponad tysiąc za kurs . Ten ma mi przywieźć za 600- 700 zł

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#5163 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7794 postów

Napisany 14 lipiec 2016 - 20:33

Wapnowanie pola

jaki tlenek za 105 zł z opola? ja kupuję z górażdży oxyfertil mix po 180 zł i strasznie się pyli

Nie wiem, mówi że  z Opola mi przywozi. może to jakiś odpad po produkcji z oxyfertilu, Nie jest pylący, trochę wilgotny i część jakby zgranulowana.

Na Wojcieszowie tlenek kosztuje 230, a  mi w marcu po 120 przywoził, ale był  w rozdartych workach, teraz jedna firma po 130 z Wojcieszowa mi oferowała.
Ale z Wojcieszowa to mieszanke 70% weglan,30% tlenek  mi przywoził to nic nie pyliło.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5164 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 14 lipiec 2016 - 20:40

Wapnowanie pola

ja w tym roku chyba zrezygnuje z wapnowania bo ciągle pada i w wapnie będzie więcej wody niż wapna

#5165 Share bartekd91

bartekd91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 14 lipiec 2016 - 22:04

Wapnowanie pola Niektórzy nie mają wyjscia:) i muszą cos sypać

#5166 Share the1mati1

the1mati1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów

Napisany 14 lipiec 2016 - 22:52

Wapnowanie pola

Badałem u siebie glebe i kiepsko u mnie z magnezem (zawartość niska a nawet bardzo niska miejscami) a także nie zaciekawe ph. Jakie dobre wapno magnezowe polecacie? A może sypnąć wapno węglanowe a magnez uzupełnić w inny sposób? Tylko jaki?

#5167 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 15 lipiec 2016 - 12:08

Wapnowanie pola Najtańszym sposobem uzupełniania magnezu jest wapnowanie.
Jeżeli prócz magnezu brakuje Ci.nieco Ph to myślę że dolomit byłby najlepszy który posiada w swoim składzie Cao i.mgo

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#5168 Share ziomal_one

ziomal_one

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 22:37

Wapnowanie pola

Tak nawiasem mówiąc - dolomit nie posiada w swoim składzie ani CaO, ani MgO. Jest to węglan wapnia i magnezu - CaCO3 x MgCO3. Co do reszty się zgadzam. 

#5169 Share bartekd91

bartekd91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 16 lipiec 2016 - 06:57

Wapnowanie pola A ktos wie gdzie bym mogl zamowic nordkalk w okolicy środkowej polski? Ph slabe wiec ile tego sypiecie?

#5170 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 16 lipiec 2016 - 07:45

Wapnowanie pola

Bartekd91 zadzwon do Nordkalku i powiedza Ci gdzie w Twojej okolicy maja dystrybutora :)

Ja w tamyu roku brałem wapno z nordkalku w Agroloku cos ok. 100zł za tone tylko nie pamietam czy netto czy brutto, a kierowca co przywiozl mowil ze na przyszlosc on po 80zł przywiezie bez faktury itp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5171 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 16 lipiec 2016 - 08:27

Wapnowanie pola

Nie wiem kiedy rolinicy zrozumia że Nordcalc to tylko marka - "gosciu z teczka pieniedzy", a wapno jedzie z najbliższej kopalni która spełnia ich standardy najczesciej Morawica jesli bez magnezu, chodzi tylko o przesiew ze dla nich jest towar który musi spełnic pewne wymogi. Juz o tym pisałem w Morawicy sa 2 linie produkcyjna ta lepsza która mili ładuje głownie dla nordkalca i głownie na wagony a druga linia to każdy moze kupic. Zapewnie w innych kopalniach tez maja podobne kontrakty i woża w inne rejony kraju. Ja nie lubie napychac kieszeni posrednikom  :) Nie wiem ile masz do Kielc ale po 80zł z kwitem to spokojnie do mnie przywioze i jeszcze na tym zarobie pare zł :) 

#5172 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 16 lipiec 2016 - 08:43

Wapnowanie pola

Bialy wyłapałeś jeszcze jakieś lepsze wapno od premium-a? Bo z kredą w tym roku to pewnie będzie kiepsko, za dużo popadało. A wapnowania sporo u mnie będzie.

RCW już się tuninguje jak u ciebie było :P, tylko teraz jakie wapno, ale ten premium to widzę po kukurydzy że dobrze działa, tzn. chyba magnez z niego tak ją bujnął na takich działkach co rok temu nie miała siły rosną mimo że gleba ciężka. No fakt że dałem 27t na 6 ha, ale działa. 

#5173 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 16 lipiec 2016 - 08:51

Wapnowanie pola

Narazie chyba zostaje przy premium bo u mnie bieda z magnezem, a od tego czesto sa żółte place w zbożu nie koniecznie tylko pH. I tak jak piszesz chyba trzeba dawac po 5-6t do tej pory dawałem po 3t musze zrobic badania jaki skutek to dało. Ta sama firma moze załątwic czysty weglan wapnia o podobnej konsystencji ale cena dużo wyższa prawie x2 i chyba najlepiej wyjdzie narazie jechac radkowitem premium chyba ze juz magnezu bedzie oporowo to wtedy zminic na cos bez magnezu. 

#5174 Share bartekd91

bartekd91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 16 lipiec 2016 - 09:51

Wapnowanie pola Dobra, dzwoniłem dobrych przedstawicieli tylko żaden nie odebrał i d*pa, to nie wiem kurczę jakie polecacie to wapno zakupić,ph w tamtym roku bylo 4.7 wiosna sypalem tonę kredy ogólnie sype co rok cos ale marny skutek ile by tego nasypać gleby średnie mieszane 1-4 klasa przewaga 2-3? Bo sam nie wiem, każdy pisze nordkalk dobre wapno.

#5175 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 16 lipiec 2016 - 10:07

Wapnowanie pola

tona kredy to jak łyżeczka curku na dzbanek 2l :) JAkbys dał 4-5t na raz lub podzielił na 2 dawki  to moze by cos z tego bylo :) Wapna weglanowego to trzeba dac 4-5t i to 2 x zeby takie pH ruszyc choc o 1 do góry. 

#5176 Share bartekd91

bartekd91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 16 lipiec 2016 - 11:10

Wapnowanie pola No wlasnie u mnie jest plac maja wapno prawdopodobnie morawica 5.5tony sypie na ta siewke przyjeżdża rozsypuje i mysle dac to na hektar koszt kolo 360zl dokladnie musze dopytać, tylko czy dobrze tym wapnem zrobię żeby w błoto kasy nie wywalić.

#5177 Share AleksanderX

AleksanderX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 08:21

Wapnowanie pola

tona kredy to jak łyżeczka curku na dzbanek 2l :) JAkbys dał 4-5t na raz lub podzielił na 2 dawki  to moze by cos z tego bylo :) Wapna weglanowego to trzeba dac 4-5t i to 2 x zeby takie pH ruszyc choc o 1 do góry. 

nie zartuj 5ton razy 2 by podnieść o 1 ph

#5178 Share karolursus2812

karolursus2812

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanika rolniczxa

Napisany 17 lipiec 2016 - 12:13

Wapnowanie pola

mam pytanie bo nie wiem jakie wapno wybrać na pola gdzie ziemia jest dosyć ciężka w zasadzie sama glina  pola niebyły wapno większą ilości od ponad 50 lat tylko to co w nawozach się znajduję to uszczerbek potrzeb więc nie wiem jakie kupić węglanowe czy tlenkowe tylko że tlenkowe to chyba na lekkie ziemie i w jakich dawkach

#5179 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 12:30

Wapnowanie pola

karolursus ja na dzierzawie kl 4b mialem takie place gdzie kukurydza nawet do kolan nie rosła 2 lata temu dalem po 500kg tlenkowego a w tamtym roku na jesieni po 3.5t z rordkalku i w tym roku nawet w tych najgorszych miejscach ma powyzej 2.5m :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5180 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 17 lipiec 2016 - 13:04

Wapnowanie pola

Nie wiem kiedy rolinicy zrozumia że Nordcalc to tylko marka - "gosciu z teczka pieniedzy", a wapno jedzie z najbliższej kopalni która spełnia ich standardy najczesciej Morawica jesli bez magnezu, chodzi tylko o przesiew ze dla nich jest towar który musi spełnic pewne wymogi. Juz o tym pisałem w Morawicy sa 2 linie produkcyjna ta lepsza która mili ładuje głownie dla nordkalca i głownie na wagony a druga linia to każdy moze kupic. Zapewnie w innych kopalniach tez maja podobne kontrakty i woża w inne rejony kraju. Ja nie lubie napychac kieszeni posrednikom   :) Nie wiem ile masz do Kielc ale po 80zł z kwitem to spokojnie do mnie przywioze i jeszcze na tym zarobie pare zł :)

Dokładnie kolego, już wiele razy to zauważyłem że niby to wożą kujawit czy morawice w super promocyjnej cenie to za każdym razem inny materiał, a najgorsze jak czasem dowiozą posodowe.

W sumie potem się nie dziwie że każdy woli przepłacić za granulat, jak kupisz oryginalny polcalk to wiesz co kupiłeś.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)