wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

silva    19

No to co na moje ziemie byście doradzili. Gleby głównie 3a średnie czasami gdzieś sie glina trafi. pH 5-6. Ale czasami poniżej 5 a czasami powyżej 6. Musze koniecznie je podnieść. No i zawartość Mg średnia lub niska. Chciałem Magnezowe ale mówicie że przy niskim pH nie podniose pH tylko utrzymam na tym poziomie. Więc już nie wiem.

 

No i gdzie w Lubelskim kupić dobre wapno. Dziś pytałem o granulowane Ca - 50% Mg - 25% to wychodzi ok 480za/t więc napewno dużo taniej byłoby kupić zwykłe wapno niegranulowane skoro kupowaliśmy ostatnio po ok 1700zł za samochód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Niższa cena @wiesko dlatego że więcej niż jeden transport? Te ceny to brutto? Jeszcze mi powiedz z jakiej okolicy jesteś, ja spod Tczewa :)

To że mokre to się mówi trudno, też taniej w pomorskie nie znalazłem.

No w sumie juz 4 transporty od nich wzielem bo jeden koledze to dbaja o klienta bo po co jezdzic pusto w jedna strone :rolleyes:

A ja jestem z powiatu GBY :P

Edytowano przez wiesko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

@wiesko trochę tam się jeździło ostatnio w GBY :D

 

@milan pewnie z firmy Inowap, przed chwilą znalazłem i dowiem się co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jutro maja przywieźć więc kierowcy dokładnie dopytam się co i jak.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Astora    3

No to co na moje ziemie byście doradzili. Gleby głównie 3a średnie czasami gdzieś sie glina trafi. pH 5-6. Ale czasami poniżej 5 a czasami powyżej 6. Musze koniecznie je podnieść. No i zawartość Mg średnia lub niska. Chciałem Magnezowe ale mówicie że przy niskim pH nie podniose pH tylko utrzymam na tym poziomie. Więc już nie wiem.

 

No i gdzie w Lubelskim kupić dobre wapno. Dziś pytałem o granulowane Ca - 50% Mg - 25% to wychodzi ok 480za/t więc napewno dużo taniej byłoby kupić zwykłe wapno niegranulowane skoro kupowaliśmy ostatnio po ok 1700zł za samochód

Kolego cos ci namieszali, bo to jest nie możliwe żeby miało CaO-50% i MgO -25%, są firmy które okłamują nas. Poproś o ATEST i pamiętaj żeby mieli WZt-kę z KOPALNI, bo często jest tak, że podkładają jakieś Wz-tki i nie wiadomo skąd dokładnie to wapno przywożą.

 

Więc bierz węglanowe.

A brałem je stąd że znalazłem w okręgowym ARIMR ogłoszenie o wapno. Zadzwoniłem a to sie okazał rolnik który zamawia wapno i zamawia więcej kursów(w zalezności od chętnych). Mówił że zrobił tak bo gdy weszly doplaty na wapno z UE to wapnował pola i zamiast przywiźć mu dobre wapno to przywiezli mu coś co słabo działało. Te wapno co zamawia obecnie ma 50%CaO mówił że z okolic Inowrocławia. Reaktywnośc wspominał że ponad 90%, mówił że sam stosuje i są dobre efekty. Dodatkowo przy transporcie ma dostarczyć badanie tego wapna dokładnie ile tam wszystkiego jest. A cena wyszła mnie 1500zł za tira czyli chyba 26 ton.

Tu ci powiem, ze nie zrobiłeś dobrego zakupu, to z Inowrocławia to jest wapno posodowe, które ma od CaO 20% - 30% i jest to odpad poprodukcyjny w tych zakładach chemicznych CIECH, niech ten gość co ci to przywozi, da wz-tkę z tych zakładów tylko komputerową i niech ci da na to papier jaką ma zawartość CaO i jaką ma reaktywność. Bo wszyscy mówią o reaktywności a tylko spotkałem się z dwoma firmami które ją posiadają. Często jest tak, że przywożą ci wapno dają swoją wz-tkę i dają ATEST z dużej Kopalni, a to nie jest problem żeby wziaść z innej kopalni atest. Bo zakupoią jedno auto dobrego wapna i biorą ATEST a potem go wam pokazują. Sprawdz sobie to wapno.

Edytowano przez Astora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50

Kolego cos ci namieszali, bo to jest nie możliwe żeby miało CaO-50% i MgO -25%, są firmy które okłamują nas. Poproś o ATEST i pamiętaj żeby mieli WZt-kę z KOPALNI, bo często jest tak, że podkładają jakieś Wz-tki i nie wiadomo skąd dokładnie to wapno przywożą.

 

 

Tu ci powiem, ze nie zrobiłeś dobrego zakupu, to z Inowrocławia to jest wapno posadowe, które ma od CaO 20% - 30% i jest to odpad poprodukcyjny w tych zakładach chemicznych CIECH, niech ten gość co ci to przywozi, da wz-tkę z tych zakładów tylko komputerową i niech ci da na to papier jaką ma zawartość CaO i jaką ma reaktywność. Bo wszyscy mówią o reaktywności a tylko spotkałem się z dwoma firmami które ją posiadają. Często jest tak, że przywożą ci wapno dają swoją wz-tkę i dają ATEST z dużej Kopalni, a to nie jest problem żeby wziaść z innej kopalni atest. Bo zakupoią jedno auto dobrego wapna i biorą ATEST a potem go wam pokazują. Sprawdz sobie to wapno.

 

Co do tego wapna magnezowego to zgadzam się, skład jest dziwny. Typowy skład to raczej 15-20% MgO i ok 30% CaO czyli w sumie 50% czystego składnika.

Jeśli chodzi o wapno z Inowrocławia to z tego co wiem faktycznie zakłady sodowe sprzedają odpad czyli to wapno posodowe o którym piszesz. Tylko, że zakłady prawdopodobnie kupują wapień do swojej produkcji wlaśnie z kopalni w Barcinie. To niedaleko Inowrocławia i pewnie ludzie czesto mylą te wapna, tzn dobre bezpośrednio z kopalni i odpad posodowy. Tu masz masę fajnych zdjęć z tej kopalni, trzeba przyznać, że robi wrażenie:

http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,745,81594111,81594111,0,2.html?v=2

właścicielem kopalni jest firma Lafarge. Z tego co wiem robią tam wapno nawozowe o zawartośći ok 50% CaO czyli pewnie będzie ok 95% węglanu wapnia. Jest to takie samo wapno jak z Morawicy albo Standard z Nordkalku. Na polnocy Polski na pewno będzie dużo tańsze od Morawicy czy Nordkalku bo odpada koszt transport z pod Kielc.

tu znalazłem jeszcze na stronie Lafarge informacje:

http://www.lafarge.pl/wps/portal/pl/3_B_3_A_9-Nawoz_rolniczy

na dole masz kontakt do ich przedstawicieli, do kopalni pod Inowrocław to podają 502 786 667 i 502 786 183

Oni jeszcze robią wapno magnezowe w Kopalni Radkowice kolo Kielc. Cos podobnego jak dolomit z Jaźwicy bo nawet te miejscowości są blisko siebie tylko z tego co słyszałem od znajomych dolomit z Radkowic ma więcej magnezu bo chyba ponad 15% a Jaźwica deklaruje że mają wapno odmiany 06 czyli tylko 8% magnezu. W Radkowicach słyszałem, że mają dodatkowo jakoś specjalnie drobno zmielony ten dolomit, kosztuje parę zł drożej ale chwalą się, że rozdrobnienie całości jest znacznie poniżej 0,5 mm czyli jak na dolomit to powinna być rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas21    3

Orientuje się ktoś, czy można wapnować dolomitem lub kredą bezpośrednio przed siewem rzepaku ?


Trend is your friend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Moge sie z tym nieco mylić choć to nie jest takie zwykłe wapno z kopalni tylko granulowane które się daje 500kg/ha ale nie o to pytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Orientuje się ktoś, czy można wapnować dolomitem lub kredą bezpośrednio przed siewem rzepaku ?

Tzn. na uprawioną glebę tuż przed siewem?

Nie.

Na rżysko tak (zarówno dolomit jak i kreda).

Nawet po wschodach (4-5 listków) można siać (tutaj o kredę się rozchodzi).

Edytowano przez TOREZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jeśli chodzi o wapno z Inowrocławia to z tego co wiem faktycznie zakłady sodowe sprzedają odpad czyli to wapno posodowe o którym piszesz. Tylko, że zakłady prawdopodobnie kupują wapień do swojej produkcji wlaśnie z kopalni w Barcinie. To niedaleko Inowrocławia i pewnie ludzie czesto mylą te wapna, tzn dobre bezpośrednio z kopalni i odpad posodowy. Tu masz masę fajnych zdjęć z tej kopalni, trzeba przyznać, że robi wrażenie:

http://fotoforum.gaz...11,0,2.html?v=2

właścicielem kopalni jest firma Lafarge. Z tego co wiem robią tam wapno nawozowe o zawartośći ok 50% CaO czyli pewnie będzie ok 95% węglanu wapnia. Jest to takie samo wapno jak z Morawicy albo Standard z Nordkalku. Na polnocy Polski na pewno będzie dużo tańsze od Morawicy czy Nordkalku bo odpada koszt transport z pod Kielc.

tu znalazłem jeszcze na stronie Lafarge informacje:

http://www.lafarge.p...-Nawoz_rolniczy

na dole masz kontakt do ich przedstawicieli, do kopalni pod Inowrocław to podają 502 786 667 i 502 786 183

Oni jeszcze robią wapno magnezowe w Kopalni Radkowice kolo Kielc. Cos podobnego jak dolomit z Jaźwicy bo nawet te miejscowości są blisko siebie tylko z tego co słyszałem od znajomych dolomit z Radkowic ma więcej magnezu bo chyba ponad 15% a Jaźwica deklaruje że mają wapno odmiany 06 czyli tylko 8% magnezu. W Radkowicach słyszałem, że mają dodatkowo jakoś specjalnie drobno zmielony ten dolomit, kosztuje parę zł drożej ale chwalą się, że rozdrobnienie całości jest znacznie poniżej 0,5 mm czyli jak na dolomit to powinna być rewelacja.

 

Te wapno co kupiłem jest z okolic Inowrocławia, nie jest posodowe. Wapno sprowadza rolnik z okolicy(wiadomo że duże ilości jak zamówi to taniej wyjdzie). Ten rolnik je stosuje i mówi że daje dobre efekty. Niestety dziś wapna nie otrzymałem. Pojechał do kopalni i wapno było po deszczu i powiedział że kupuje wapno a nie wodę. Powiedział że przywiezie gdy wilgotność spadnie w okolice 10%. I rozgadałem się dziś z facetem i mówił tak jak Ty, CaO 50% lub 51%, CaCO3 95%.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

mam taki pytanie orientujecie się może jaką cenę ma usługa rozsiewu wapna???? za hektar albo od tira???? interesuję mnie to bo zastanawiam się co mi się lepiej opłaci samemu siać czy wynająć kogoś a będę miał w tym roku do rozrzucenia 5 tirów wapna i zależy mi na szybkości bo część będzie pod rzepak....

 

mam znajomego co mógł by to zrobić własnym sprzętem 10 tonowy rozsiewacz i z ciągnikiem i turem.... tylko chce porównać jego cenę z taką panującą ogólnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maceo    0

Witam chce kupić wapno szukałem na forum ale nigdzie nie ma konkretnych namiarów i cena na firmy zajmujących sie tym.Potrzebuje ok 30t wapna i transport gdzie kupie to najtaniej?Wapno samo w sobie niej jest drogie ale ten transport ;/

Edytowano przez Maceo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david697    0

Nie mam namiarów, ale trzy lata temu kupowałem to była stawka jakieś 70zł/t z dowozem. Wtedy 50% UE dofinansowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Firma Ankom 502-059-728, z Kielc , dysponują własnym transportem, przywożą ok 27-28 ton, ja płaciłem rok temu chyba coś koło 70 zł za tonę do łódzkiego, bynajmniej w tej cenie tyle samo kosztował transport co samo wapno... ale taka jest rzeczywistość. Bardzo polecam tę firmę, przez ostatnie parę lat coś ponad 150 ton od nich kupiliśmy wapna magnezowo-węglanowego, szybko działa, suchutkie, czyściutkie, i szybka realizacja zamówień.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

ursus914

Dokładnie też od nich kupuje i jestem bardzo zadowolony w 16 czerwca rano zamówiliśmy a na drugi dzień 3 samochody wapna magnezowego przyjechały .Termin płatności do 30 września ;) . ;) Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jeżeli jesteście ze śląska to jest dofinansowanie do tego ostatnio u nas był gościu z izby rolniczej i mówił że trzeba wysłać z każdego pola 1 próbke żeby sprawdzić ph ( koszt tego badania 11 zł od próbki ) ale jak zaczął opowiadać ile to trzeba chodzić i załatwiać to zrezygnowaliśmy z tego. I to nie było tak że dofinansowanie 50 % tylko to ph decyduje ile wapna ci dają. Tak mówił nam gość z izby rolniczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Astora    3

http://allegro.pl/wapno-nawozowe-nawoz-wapno-wapno-rolnicze-i1723865155.html

 

Na dole w galerii na aukcji jest tabela z cenami za transport, trochę drogo wychodzi ale jak by 50% dofinansowali.

 

Ktoś może napisać jak załatwić te dofinansowanie jakie są procedury itp ?

Ja też brałem z allegro i ci mieli trochę taniej:

http://allegro.pl/wapno-nawozowe-magnezowe-weglanowe-rolnicze-nawoz-i1739189682.html

Można z nimi się dogadać co do cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

ja za mawiam w agrolok golub Dobrzyń jest tlenkowe i magnezowe 45ca-15mg 90złtona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Astora    3

http://allegro.pl/wapno-nawozowe-nawoz-wapno-wapno-rolnicze-i1723865155.html

 

Na dole w galerii na aukcji jest tabela z cenami za transport, trochę drogo wychodzi ale jak by 50% dofinansowali.

 

Ktoś może napisać jak załatwić te dofinansowanie jakie są procedury itp ?

Jeśli chodzi o to dofinansowanie, to już nie ma kasy. Ale zadzwoń sobie do http://www.sir-katowice.pl/ tam udzielą ci wszystkich informacji.

A jak chcesz kupić wapno to zadzwoń sobie z allegro: ja brałem od nich tel. 607-414-814 spoko gość doradził i przywieźli super towar, dobrze rozdrobniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

Troche z innej beczki.

Wie ktoś może gdzie można kupić naklejki na zosiewacz amazone?


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz15    1

siał ktoś wapno rozrzutnikiem do obornika? w moim regionie to RCW wyginęły jak stonka w tym roku też jej licho było :D i nie będe go czym miał rozsiać po polu co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj