Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wapnowanie pola

5869 odpowiedzi na ten temat

#421 Share ciastek12

ciastek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 11:05

Wapnowanie pola Moim zdaniem najlepsze jest wapno z cukrowni.....mogę się mylić:/ Poza tym ciężko je dostać...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wapnowanie pola Dzisiaj, 03:57
  •  

#422 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 11:12

Wapnowanie pola kreda nawozowa.

#423 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 11:57

Wapnowanie pola Dostalem tylko Wz z kwota do zaplaty bez rzadnej faktury czy opisu produktu. Kierowca zapewnial ze jest to takie jakie napisalem w moim poprzednim poscie. Po poludniu postaram sie zrobic zdjecie i pokaze ze ma ono grudki. Wapno bylo mokre bo bardzo malo wydawalo sie go na lodce (27 t). A o zawartosci magnezu chyba dobrze swiadczylo to ze za cholere nie chcialo sie odkleic od blachy:)

Edytowany przez wiesko, 12 czerwiec 2011 - 14:05.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#424 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 12:39

Wapnowanie pola dolmit

#425 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 13:15

Wapnowanie pola Nigdy więcej tego dziadostwa z cukrowni. Dawałem je przez 3 -4 lata po 8 ton/ha. W ostatnim roku miałem z nord calcu w wtedy zobaczyłem różnicę.W wydajności zboża, niszczenia skrzypu i podniesieniu PH.U nas w tym roku nawet za darmo je dają , ale ja tego nie chcę widzieć na swoim polu.Nord Calc i Dalgety mają wyrobiska koło siebie. Są to wapna z reaktywnością 98% i zawartością ok 50-60% wapna a cena to ok 100 i 80 zł za tonę wapna na polu.

#426 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 13:56

Wapnowanie pola najlepsze wapno?
to zależy na jakie gleby na gleby lekkie powinno się dawać wapno wolno działające węglanowe
na ciężkie szybciej działające tlenkowe, przy wyborze wapna dużo ludzi popełnia błąd gdyż biorą wapno nawet nie wiedząc jakie to jest ;)
red power

#427 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 czerwiec 2011 - 14:01

Wapnowanie pola Na 3 klase , jakie najlepsze wapno. Ziemie hmm zalezy od pola ciezkie i lekkie to dac weglowo magnezowe?. Nigdy nie wapnowalem pól

#428 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 14:05

Wapnowanie pola Kurde zdjecia mam tego wapna ale nie mam pojecia jak to tutaj zamiescic bo jeszcze tego nie robilem ;p
Moze mi ktos help? :)

Upsss post pod postem, chyba mnie sie oberwie...

Edytowany przez wiesko, 12 czerwiec 2011 - 14:20.

#429 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 12 czerwiec 2011 - 14:48

Wapnowanie pola w jakiej cenie kupujecie wapno kredowe

#430 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 15:15

Wapnowanie pola Jeśli cena nie gra roli to może PRP jest najlepszym wapnem :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 12 czerwiec 2011 - 16:04

Wapnowanie pola fiziomax z timac tez dobre wapno razem z algami czyli biostymulatorem

#432 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 17:13

Wapnowanie pola Ktoś tam wyżej klął na wapno defekacyjne z cukrowni , dla mnie nie ma nic lepszego za lepsze pieniądze, co rok go stosuje na 1/4 działek, i efekty b.dobre mam ciężkie gleby i jakieś wapna magnezowe i inne cuda z kopalni leżą nierozłożone w glebie przez pare lat, a defekacyjne jeżeli go rozrzuce na jesieni pod poplon do wiosny nie ma po nim śladu, na wiosne niekiedy gdy np. pod buraki chce podwyższyć lekko ph stosuje wapno tlenkowe 50-70% ale ono daje tylko efekt na rok. Defekacyjnego daje 10 w skrajnych przypadkach na nowych polach 15 ton/ha, tlenkowego 50% do 500kg/ha.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#433 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 09:21

Wapnowanie pola panowie to wapno jest dobre: wapna tlenkowego nawozowego odmiany 02 o zawartości CaO pow. 70%. Ważne
że
w tym wapnie jest czysty tlenek bez dodatku węglanu. w big-bagach po 1000kg z dostawa do domu cena za jeden worek 200złbruto dobra cena? i nie wiecie czy jest jakieś dofinansowanie z izb rolniczych? aa jeszcze jedno jeden kawłek mam ph 4.05 ktegoria agronomiczna gleby ciężka i czy nadaje sie tam to wapno?

Edytowany przez lebek5, 14 czerwiec 2011 - 14:08.

#434 Share Polo1234890

Polo1234890

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 12:13

Wapnowanie pola Witam! Mam kilka pytań, na które szukałem odpowiedzi, ale żadnej konkretnej nie znalazłem, dlatego proszę was o pomoc:

1) W tym roku chcę wapnować ziemię. Wg. Stacji Chemiczno-Rolniczej na 10 ha moich użytków powinienem zastosować wapno w dawce 4t/ha, czyli do rozsiania jest ponad 50 ton wapna, przy założeniu 70% CaO. Nie mam ładowacza, ani rozsiewacza RCW lub możliwości pożyczenia takiego sprzętu lub wynajęcia usługi. Posiadam tylko rozsiewacze ,,lej'', ten nowy Strumyk oraz taki stary, polski, z półkolistym otworem dawkującym. Czy da się którymś z tych wysiać nawóz? Czy nie będą tworzyć się gródki i ,,zabijać'', albo czy wapno nie będzie się zacinać? Czy ktoś już coś takiego próbował robić? Czy opłaca się kupić ,,Motyla'' albo ,,Kłosa''? Co z ładowaniem?

2) Jakie są ceny wapna wraz z transportem? Czy można kupić taką ilość w workach i za ile? Czy są obecnie programy dotowania zakupu wapna, tak jak kiedyś?

#435 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 12:24

Wapnowanie pola Ja mniejsze ilości wapna wysiewałem starym kosem napędzanym na koła. nie mniej jednak jedna osoba siedziała na siewce i kijem rozbijała pecyny bo potrafiło się zapchać, monotonna praca ale przy braku odpowiedniego dużego rozsiewacza do wapna i małym areale siewu jest to do wykonania. 10ha to jednak spory areał.. Skąd właściwie jesteś że nie masz skąd wypożyczyć siewki?
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

#436 Share gelax88

gelax88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 12:47

Wapnowanie pola ja w ubieglym roku placilem za patelnie wapna 1500zlpodobno ze bylo 27ton a jesli chodzi o zadawanie wapna na pole w ilosci 50ton to tylko rcw no i kwestia zaladunku 50ton recznie nie polecam:Pmusisz miec rcw i cyklopa lub tura innej opcji nie ma przy takej ilosci

#437 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 13:59

Wapnowanie pola Wszystko się da zrobić nawet lejem i łopatą ładować kwestia czy masz na to ze 2 tygodnie??
Ja w leju mam w srodku rozbijacz grud także nawet jak nawozy skawalone wsypę to się nic nie zawiesza

#438 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 czerwiec 2011 - 16:40

Wapnowanie pola @rolstudent cena tego cudownego wapna jest zaporowa. Dodany obrazek Najtaniej to gips albo kreda. Dodany obrazek

#439 Share Polo1234890

Polo1234890

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 16:43

Wapnowanie pola

Skąd właściwie jesteś że nie masz skąd wypożyczyć siewki?

Okolice Lubina koło Legnicy. Dzwoniłem do takiej wielkiej spółdzielni niedaleko, czy prowadza usługowy rozsiew wapna, powiedzieli że nie, a ludzie nie pożyczają maszyn. Jak mam komuś zapłacić 1000 zł za rozsiew, to mi się nie opłaca. Patrzyłem na allegro za kosem, ale nigdzie w pobliżu 100 km nie ma. Orientuje się ktoś czy jest workowane wapno? Wtedy bym kupił tego całego kłosa albo motyla i w pole... I JAK Z DOTACJAMI? Co myślicie o wspawaniu na mieszadło do lejka jakichś prętów, żeby się wszystko ładnie zsuwało? Da to coś? Te nowe rozsiewacze mnie wyniosą chyba tyle co wapno...

Edytowany przez Polo1234890, 17 czerwiec 2011 - 16:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 16:51

Wapnowanie pola dotacji nie ma na dzien dzisiejszy. Workowane tez jest do kuppienia ale sie nie opłaca bo jest 2 razy droższe. kosa nie polecam