Skocz do zawartości

agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Wapno w dobrej cenie

galeria
Pola
Zdjęcie

Wapnowanie pola

5863 odpowiedzi na ten temat

#4301 Share email9

email9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 15 wrzesień 2015 - 21:44

Wapnowanie pola

Wapno pod ziemniaki to lepiej dać teraz przed orką zimową czy na wiosnę przed sadzeniem, jak będzie lepiej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wapnowanie pola Dzisiaj, 12:04
  •  

#4302 Share simsones

simsones

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 17 wrzesień 2015 - 11:06

Wapnowanie pola a co powiecie o wapni budowlanym pasuje mi zwapnowac 20 ar nieuzytku na ktorym mam zasiac zboze na wiosne jest sens sypac takie wapno ? dodam ze mam dostep do darmowego wapna

#4303 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 17 wrzesień 2015 - 12:40

Wapnowanie pola

d4rek trochę się mylisz, bo w poszczególnych przypadkach jest zalecane dużo więcej niż 1,5t CaO. Oraz na gleby lekkie jest zalecane wapno węglanowe CaCo3 czyli wszelkie kredy, dolimity, mączki wapienne, kruszonki itp.

Na gleby ciężkie wapno tlenkowe CaO , wapno palone.

master nie potrzebne są ci takie doświadczenia bo nic na nich nie zobaczysz gołym okiem. Efekt taki że straciłeś ileś tam składników z nawozu NPK ale żeby gołym okiem to wątpię byś widział w uprawie.

To gdzie one mogły zniknąć? Siew nawozu o godz. 13 i zaraz przepinka i orka. W powietrze raczej nie poszły, a jak coś się uwsteczniło to chyba z czasem wróci do form przyswajalnych. Tak mi się wydaje, czy źle rozumie? Tak zrobiłem tylko na 40 arach bo w rcw zostało mi wapna, a nie miałem już innej działki blisko żeby to rozładować.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4304 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 17 wrzesień 2015 - 18:39

Wapnowanie pola

Teoretycznie w reakcji wapnia z azotem uwolnił się do atmosfery amoniak, a wapń w połączeniu z fosforem mógł utworzyć gips, a więc na trwałe został stracony i wapń i fosfor. Tylko tak praktycznie to ile tych pierwiastków mogło się "zesfatać" :wub:  w trakcie zabiegów agrotechnicznych i wejść w trwały związek??? Czy są jakieś publikacje określające np. procent strat?

#4305 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 17 wrzesień 2015 - 20:26

Wapnowanie pola

witam

mam posiać wapno granulowane  z big baga  przed siewem pszenicy , na ulotce piszą  że najlepiej to wapno siać pod agregat i nie wiem jak zrobić czy nawóz dać przed orką , a wapno pod agregat , czy razem wysiać z nawozem pod agregat

Co to za wapno granulowane kreda jakas? Z jakim nawozem ewentualnie chciałbyś to wysiać? Jeśli to jakaś kreda granulowana to równie dobrze możesz ją posiać pogłównie po siewie pszenicy po wschodach na zime. Nie ma co sie łódzić bo zanim zacznie działać to wapno minie min 2 miesiace a wiec jesienia zboże i tak już z niego nie skorzysta szczególnie że panuje susza (bynajmniej u mnie). W każdym razie jeśli chodzi o wapno granulowane nie dawaj go pod orke bo to bez sensu. Są to za małe dawki żeby dawać je pod agregat. Takie wapna najlepiej dawać tak aby działało ono w okolicy korzeni bo jest go po prostu mało. A wiec jak dasz pogłównie lub pod agregat bedzie ok.

Wapno pod ziemniaki to lepiej dać teraz przed orką zimową czy na wiosnę przed sadzeniem, jak będzie lepiej?

Ziemniaków nie sadze zbytnio tyle co sobie a wiec wielkiej wiedzy w tej dziedzinie nie mam ale słyszałem i przekonałem sie na własnej skórze że wapna pod ziemniaki lepiej nie dawać bo wystąpi parch i taką sytuacje miałem 3 lata temu pierwszy raz w życiu miałem parcha i wystąpił po tym jak dałem wapno pod ziemniak. Można dawać wapno pod ziemniaki ale rok wczesniej pod rośline poprzednia. Po za tym uważam że z pewnościa ma też wpływ rodzaj wapna. Jeśli jest to kreda albo wapno tlenkowe to reaktywność tych nawozów wapniowych jest bardzo duża i od razu odkwasza glebe i ma bezpośredni wpływ na ziemniak. Jeśli by to było wapno węglanowe a wiec wapno które zaczyna działać dopiero po czasie to wiadomo reaktywność mniejsza a za tym i oddziaływanie bedzie mniejsze na ziemniak. Takie jest moje zdanie może ktoś poprawi jeśli słyszał coś innego.

#4306 Share daro189

daro189

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 19 wrzesień 2015 - 22:13

Wapnowanie pola

mam pytanie do osób które stosowały radkowit premium - czy przy rozsiewie w miarę spokojny dzień dużo go ucieka do nieba?

w tym roku raczej rezygnuje z npk z powodu zaporowej ceny polifosek na rzecz kredy, jednak chce też podnieść troche zawartość magnezu, a nie wiem czy nie będzie mordęgi przy jego rozsiewaniu. i czy ktoś zna orientacyjną cenę? do kopalni mam w dwie strony ok 480 km więc transport już troche boli

#4307 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 20 wrzesień 2015 - 10:55

Wapnowanie pola

radkowit premium jak nie bedzie wiatru i najlepiej w nocy po rosie:) bo lubi po rozsianiu sie ulatniac jak zawieje :) spójrz w moja galerie tam jest przystosowany rcw do tego wapna. Straty zerowe :) a tez mam olbrzymie niedobory magnezu

#4308 Share daro189

daro189

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 20 wrzesień 2015 - 13:05

Wapnowanie pola

no nic, pomyśle czy warto się pchać w to wapno, rcw dają jak bierzesz wapno, tylko trafić w pogodę będzie trudno

#4309 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 20 wrzesień 2015 - 20:12

Wapnowanie pola

Który sprzedawca udostępnia rozsiewacz kupującemu wapno?

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#4310 Share daro189

daro189

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 20 wrzesień 2015 - 21:51

Wapnowanie pola

to na lokalnym skupie jest taka możliwość, jak bierzesz wapno od niego to daje rozrzutnik, ale można tylko jego wapno wysiewać. tylko w jedną stronę mam 5 km to bardzo duzo czasu ucieka, ale z drugiej strony lepsze to jak siać kosem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4311 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 20 wrzesień 2015 - 22:09

Wapnowanie pola

Za darmo wypożyczenie piasta udostępnia mało sprzedawców no chyba, że od nich bierzesz cały pakiet. Teraz mnóstwo osób posiada rozrzutniki z adapterami pionowymi które umożliwiają rozsiew wapna w cenie 60-80 zł/ha

#4312 Share mariez

mariez

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 22 wrzesień 2015 - 13:13

Wapnowanie pola Proszę was o opinię na temat wapna węglanowego kujawit tzn jak jest zmielone , jak sie rozsiewa itp.oferta z agroloku po 102 zł tona

#4313 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 22 wrzesień 2015 - 19:59

Wapnowanie pola

Rozsiewa sie dobrze przemial, moglby byc lepszy ale po miesiacu od rozsiewu podczas gruberowania nie wyskakuje ponownie wapno czyli dosyc dobrze sie rozpuszcza.

#4314 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 22 wrzesień 2015 - 20:08

Wapnowanie pola

Proszę was o opinię na temat wapna węglanowego kujawit tzn jak jest zmielone , jak sie rozsiewa itp.oferta z agroloku po 102 zł tona

Ja nie jestem zadowolony z tego wapna z Agroloku. Kamyczków multum które się w ogóle nie rozpuściły. Wzięłem od nich w tym roku solid cal i różnica niebo a ziemia

Edytowany przez robert123farmer, 22 wrzesień 2015 - 20:08.

#4315 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 22 wrzesień 2015 - 20:38

Wapnowanie pola

Proszę was o opinię na temat wapna węglanowego kujawit tzn jak jest zmielone , jak sie rozsiewa itp.oferta z agroloku po 102 zł tona

Jeśli chcesz zaoszczędzić to nie bierz wapna od agroloku tylko zadzwoń bezpośrednio do kopalni a będziesz miał wapno około 10 zł/t taniej

#4316 Share mariez

mariez

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 22 wrzesień 2015 - 20:45

Wapnowanie pola Wlasnie dzis dzwonilem do tej kopalni i powiedzieli ze tona 38 zł .z transportem nie wiem ile bo pani byla poza biurem i jutro mi policzy kilometry. Czy ktoś wie dokładnie gdzie

jest ta kopalnia i ile liczą za transport?

#4317 Share mariez

mariez

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 23 wrzesień 2015 - 20:34

Wapnowanie pola Pani policzyła mi kilometry . wyszło 260 w jedna strone.czyli tona wapna prosto z kopalni kosztuje mnie 110 złotych netto czyli około 120 brutto.to samo wapno w agroloku kosztuje 102 zł za tonę. Jak to możliwe?macie moze jakies namiary na inne dobre wapno?

#4318 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 23 wrzesień 2015 - 20:42

Wapnowanie pola

Chyba widzisz jaki % ceny to koszt wapna a jaki % to koszt transportu. Podaj lokalizację to może ktoś ci coś podpowie.

#4319 Share mariez

mariez

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 23 wrzesień 2015 - 22:01

Wapnowanie pola Województwo Warmińsko mazurskie.ostatnio bralem wapno z firmy trebor kopalnia Chęciny.placilem 119 zł tona.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4320 Share zduniu123

zduniu123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 07:41

Wapnowanie pola

Witam

Mam do was prośbę. Chce kupić wapno tlenkowe o min 60% CaO ale szukam taniego i dobrego zamówienie interesuje mnie tak 25 ton czyli cała łódka.

Prosze o podanie kontaktów i waszych opinii na temat dostawców oraz wartości wapna i cen.

Pozdrawiam