wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

damian9871    1

i ch..a będzie z dopłat do wapna w tym roku w wlkp izbie, dostaną ci co wniosek do pażdziernika zeszłego roku złożyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

o a ja dostałem,własnie dzisiaj rozsypywałem po polu,przyczepa i 4 ludzi,łopaty i jazda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

W jakim terminie przeprowadzić wapnowanie najlepiej? Planowałem wapnować wiosną na poplon (gorczycę, potem przetalerzować i zaorać.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Ja kupawałem z Lhoista z Wojcieszowa wapno węglanowe min. 40% CaOplus trochę magnezu (chyba 4-8%) pod koniec czerwca po 28 zł za tonę. Ale w sezonie tzn. od lipca to ten rodzaj wapna stoi po 37 zł za tonę. Tylko ztransportem miałem problem bo przywieźli mi Tirem i nie miał gdzie go wykipować, bo w polenie wjedziebo miekko, na pochyłym kipra nie podniesie itd. A lejkiem to się nie da siać, bo już kiedyś próbowałem :)


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    69

niewie ktoś może gdzie sprzedają wapno na śląsku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Zdzwoń np. do Lhoista oni mają jeden zakład na Śląsku, 2 w opolskim, w świętokrzyskim i w małopolskim.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

ja w tym roku sieję wapMag, ale tylko pod kukurydzę. zobaczymy co z tego wyniknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniomax    1

a stosował może ktoś krede pastewną??

teraz widziałem niedawno w sprzedaży w identycznym opakowaniu(worki papierowe po 30 kg) pod nazwą "wapno nawozowe"....a to wygląda mi na identyczny produkt bo i firma ta sama :) i cena....ja w tym roku siałem to w dawce jakieś 400kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Wapmag jest jednoroczny.

Ja w tym roku kupiłem 27 ton wapna za 900zł :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6
Wapmag jest jednoroczny.

Ja w tym roku kupiłem 27 ton wapna za 900zł :)

a gdzie kupiles? podaj jakies namiary


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniomax    1
400kg kredy na ha to mala dawka wapnia

wiem wiem...dokładnie to zrobiłem tak że wiosną raz 400/ha i teraz jakieś ponad 2 tyg. temu drugi raz 400/ha (na tym samym polu)

odczyn jest już dobry w tamtym ty. zasiałem szpinak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    69

musiałbym posiać wapno bo już pole i łaka nie było długo wapnowane,tylko nie wiem jakie:miałbym dwie oferty http://www.techagra.com/shwdet_agr.php?off=16&p=4 ta firma jedst może z 30km odemnie,sprzedają też wapno z elektrowni 5km odemnie,wiem tyle że jest białe,jeden użytkownik mi napisał że one jest troche za mocne na piaski,ale myśle zeby mniej wysypać i bedzie ok.Dla mnie by była ta druga oferta lepsza bo po blisku co o tym myślicie? Ile go wysiać na ha,palnował bym go wysiać na pole przed lub po przejechaniu kultywatorem a następnie zaorać,na łake bym rozsiał przed sniegami ,mysle ze przez zime sie lepiej rozpuści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
musiałbym posiać wapno bo już pole i łaka nie było długo wapnowane,tylko nie wiem jakie:miałbym dwie oferty http://www.techagra.com/shwdet_agr.php?off=16&p=4 ta firma jedst może z 30km odemnie,sprzedają też wapno z elektrowni 5km odemnie,wiem tyle że jest białe,jeden użytkownik mi napisał że one jest troche za mocne na piaski,ale myśle zeby mniej wysypać i bedzie ok.Dla mnie by była ta druga oferta lepsza bo po blisku co o tym myślicie? Ile go wysiać na ha,palnował bym go wysiać na pole przed lub po przejechaniu kultywatorem a następnie zaorać,na łake bym rozsiał przed sniegami ,mysle ze przez zime sie lepiej rozpuści.

Na łąki nie powinno się sypac wapna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    69
Na łąki nie powinno się sypac wapna.

 

czemu tak uważasz,w sumie to tez niedokonca wiem czy siać na łake czy nie,jedni gadają tak,drudzy zaś inaczej.Czekam na inne wypowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domasz   
Gość domasz

właśnie robiłem badania gleby i dostałem w wynikach że powinienem zastosować 3,5t CaO na hektar czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak to przeliczyć na WapMag?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

przeliczyc można to w prosty sposób i stosunkowo logiczny;d tak czy inaczej z postu mniemam, iż zalecenie dotyczy zastosowania 3,5t CaO w czystej postaci na hektar, więc jeśli wapno węglanowo-magnezowe zawiera ok 30% CaO to należy go zastosowac 11,67t/ha natomiast wapna węglanowego należy zastosowac (przy zawartości CaO ok 50%) 7t/ha; są to bardzo duże dawki więc radziłbym się jeszcze dowiedziec czy to na pewno jest dawka CaO w czystym składniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domasz   
Gość domasz

no właśnie i dla mnie wydaje się to za dużo dlatego założyłem ten post a w tym piśmie mam napisane: "zapotrzebowanie CaO-3,5t/ha"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

A jaką miałeś kwasowość glrby (ile pH).

Niestety u nas bardzo często brakuje wapna w glebie. Jednak radzę proponowaną dawkę rozłożyć przynajmniej na dwa lata i następne dwa lata poczekać na efekt. Wapnowanie gleby nie jest tak efektywne jak nawożenie i dlatego trwa to kilka lat aż gleba przystosuje się do nowego pH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

yhm na chemi rolnej to było - i taka dawka jest za duża na jednorazową wiec zalecam jak wyżej kolega napisał żeby wapnowanie rozłożyć na okres 2-3 lat :)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0

Czy jakieś uprawy poplony czy nawożenie przepalonym obornikiem może jakoś wpłynąć na zwiększenie wapna w glebie?

Czy będzie jakaś dotacja unijna na wapnowanie? Lepiej wapnować teraz czy wiosną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6
no właśnie i dla mnie wydaje się to za dużo dlatego założyłem ten post a w tym piśmie mam napisane: "zapotrzebowanie CaO-3,5t/ha"

 

 

A powiedz mi gdzie robiłeś te badania i ile ciebie kosztowały. i ile trzeba czekać na wynik. Też chętnie bym to zrobił

Ewentualnie daj jakieś namiary na tą instytucje

 

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj