wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

milanreal1    319

Niską, średnio ok 30% czasem niżej, do tego zazwyczaj duża wilgotność, możliwa zawartość metali ciężkich. Warto to dawać jak Ci przywiozą za darmo, w innym wypadku lepiej zainwestować w prawdziwe wapno.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Miał ktoś do czynienia z wapnem pylistym z Polcalcu dostępnym w big bag ach po 500 kg?Jestem ciekaw opinii. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

Witam, posiadam lekkie gleby piaszczyste o pH w zakresie 4,5-5. Chciałbym się dowiedzieć jakiego najlepiej użyć wapna i w jakich ilościach aby uzyskać pH w granicach 6,5-7 ?? 

 

Na piachy to węglan wapnia.Nie za dużo w jednej dawce żeby nie przesuszyć - 2-3t/ha 50% wapna typu 04 lub 05. Lepiej na jesień niż na wiosnę. Stalerzować najpierw i zaorać. Kolejne wapnowanie w nst roku, w podobnym stylu.

No i oczywiście najlepiej zrób badanie gleby na makroskładniki i ph - koszt to z 9 zł w stacji chemicznej w najbliższym większym mieście.Wapno kupuj przed sezonem tj do lipca.

Chyba wsio :)  powodzenia!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50

A znasz może cenę tego pylistego?

 

Miał ktoś do czynienia z wapnem pylistym z Polcalcu dostępnym w big bag ach po 500 kg?Jestem ciekaw opinii. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50

250 zł brutto za tone na zakładzie

Drogo, to samo jest w Lafarge w Barcinie po 130,00 netto za tone w BB jednotonowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

Czołem.Lhoist zaproponował mi na węglanowe 50% "wojcieszowiak" za 90 netto i węglan mielony 50% premium za 100zł.Ceny netto.Wydaje mi się że sporo - co  sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8Seba8    8

ja planuje w tym roku dac 2-3t/ha  tlenkowego ewentualnie jakies Weglanowe oczwiscie w wiekszej ilości pod rzepak i pozniej 500kg/ha kredy granulowanej pogłównie nie wiem czy dobrze planuje ale chyba tak zrobie bo pole niewapnowane bylo kilka ladnych lat w tamtym roku tylko dalem 500kg/ha kredy granulowanej po żniwach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ciekawe jak u mnie w tym roku wyjdzie węglanowe? W ubiegłym roku przywozili mi po 54 zł/t 3 auta. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Mi z Morawicy zaproponowali po 62 zł/t brutto, około 150 km w jedną stronę. Natomiast za wapno na kopalni z własnym odbiorem 28 zł/t brutto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samcio    4

Panowie kupiłem 3 samochody wapna weglanowego około 80 ton. Wapno ms 37%wapnia i 18% magnezu . Planuje to rozsiac na 14 ha mogę to rozsiac jednorazowo po niecałe 6 ton ha czy lepiej w przeciągu dwóch lat podzielić na dwie dawki ? Wolał bym jedno razowo bo nie mam swojego wózka a w tym roku mam okazję pożyczyć a za rok niewiadomo czy będę miał taką okazję. Ziemia ciężka jedynie 2 ha lzejszej. Mam nadzieję ze ktoś mi podpowie:)

Edytowano przez Samcio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolskiRolnikt   
Gość PolskiRolnikt

Ma ktoś namiary na Morawicę oraz Mielnik z dostawą okolice łomży? Może być priv może być tutaj :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

Gdzie w świętokrzyskim można kupić kredę luzem? Ile tona takiego surowca?poda ktoś namiary? Druga sprawa ktoś posiada pH metr draminskiego ? Chcialem sobie kupić taki miernik pytanie czy dobrze mierzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Panowie kupiłem 3 samochody wapna weglanowego około 80 ton. Wapno ms 37%wapnia i 18% magnezu . Planuje to rozsiac na 14 ha mogę to rozsiac jednorazowo po niecałe 6 ton ha czy lepiej w przeciągu dwóch lat podzielić na dwie dawki ? Wolał bym jedno razowo bo nie mam swojego wózka a w tym roku mam okazję pożyczyć a za rok niewiadomo czy będę miał taką okazję. Ziemia ciężka jedynie 2 ha lzejszej. Mam nadzieję ze ktoś mi podpowie:)

Ja za raz rozsialem 27t na 5 ha takiego jak Twoje na gleby lekkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu1990    7

Panowie A w Łódzkim jakie wapno byscie polecili? sa jakies kopalnie w regionie? najlepiej weglanowe i w korzystnej cenie☺ gleby które posiadam sa lekkie i srednie. z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

chce zwapnować lekkie ziemie wapnem tlenkowym w dawce 1,5 tony na ha /zależy mi na szybkim odkwaszeniu o 1 ph /bo te wapna węglanowe jakoś nie zmieniają kwasowości Mysłę iż tak mała dawka wapna tlenkowego lub tlenkowo-magnezowego nie zaszkodzi lekkiej ziemi /zrobiłem eksperyment na 100 m kwadratowe wysiałem 10 kg wapna budowlanego przed siewem kukurydzy i rosnie pięknie a na pozostałej części fioletowa a ph lekko poniżej 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samcio    4

Ja za raz rozsialem 27t na 5 ha takiego jak Twoje na gleby lekkie

widać efekty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Za rok moze pozniej, magnezowe nie dziala od razu poza tym przyorane wapno, mialem ubogo w magnez wiec na pszenzyto wczesna wiosna siarczan magnezu rzucilem 150kg/ha i to dalo efekty. A teraz po zniwach i orce sprawdze plynem bylo 4.4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    370

Województwo podlaskie kreda w cenie 82zł netto za tonę. Z tego co się doczytałem, kreda to po prostu wapno węglanowe, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

W zasadzie tak, to wapno węglanowe, podobnie jak dolomit. Ale nie takie to proste, niedokładnie czytałeś...

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

@tomo12 z mielnika ta kreda czy może jest to już cena z transportem? znalazłem ofertę na kredę z mielnika http://olx.pl/oferta/wapno-nawozowe-kreda-nawozowa-25t-CID757-IDg6TRt.html#7d6eb41734

Jeżeli już rozmawiamy o kredzie, to jak wygląda jej struktura i jak ona się rozsiewa jeżeli jest sucha/mokra? bez rcw chyba się  nie obędzie?

Z tego co się orientuję to jest na forum co najmniej 2-3 użytkowników którzy posiadają własne samochody. Może któryś z was jest chętny na dostarczenie mi tego towaru tylko jeszcze muszę się zorientować ile mi konkretnie tego potreba. Proszę o kontakt i wycenę  na PW(obowiązkowo faktura vat za transport i kredę z zakładu).

LOKALIZACJA: woj:podlaskie/pow.moniecki/kod pocztowy:19-104

Edytowano przez karol091193

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj