wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Bonifacy    3

czyli u mnie lepiej kreda bo już mam zaorane pole.

Jak radzisz teraz rozsiać tą krede czy wczesną wiosną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chłopie teraz, na co tu czekać, ale z drugiej str. w świętokrzyskim to nie nakupisz za pół darmo jakiś wapn z pod Kielc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

U nas w cukrowni można kupić wapno defekacyjne mokre oraz jasnobiałe suche .Czy ktoś wie jakie właściwości ma to drugie.Jest sprzedawane w wyższej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Ma zdecydowanie mniej wody niż to pierwsze. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro0    11

Panowie a jak dostarczyć wapń na pole nie podnosząc ph, bo przekracza 7,0 ,a nie było wapnowane długie lata? ewentualnie jak zastosowac wapno z cukrowni w takim wypadku?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro0    11

A wapno Grade IV 61% ? Gdy je zastosuje jak przeliczyc ile wapnia wprowadze i jak z tym podnoszeniem ph w tym przypadku? Nie podnosi czy podnosi minimalnie?

Wapń chce dac pod buraki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

Mogę dać wczesną wiosną pogłównie kredę na pszenżyto ozime ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Co chcesz w ten sposób uzyskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

koledzy powiedzcie mi bo rozsiałem wapno z cukrowni tydzień temu będą siane buraki cukrowe chciałem jeszcze na zimę przed orką wysiać potas tylko nie wiem czy mogę czy to jakoś nie zaszkodzi, dajcie znać bo muszę orać bo deszcze zapowiadają

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

na jednym polu siada mi pszenżyto, podejrzewam że to albo od magnezu albo niskie PH, jestem w trakcie zbierania próbek z pól, w pon-wtorek pewnie je oddam do badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Michał sprawdź czy nie ma larw w ziemi, rozsiane kredy nic nie da bez wymieszania - co najwyższej spłynie powierzchniowo, a jak wsiąknie w glebę to max na 5cm.

czy to przypadkiem nie to pole co wygiął groch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

no groch tu był, substancja z herbicydu może jeszcze działać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

MOze juz i za pszenzyto mszyca i inne robactwa się biorą. Dzierżawa jakas czy własne? Jakie polecacie wapno pod kukurydze, coś o szybkim działaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

pole własne, od mszyc pryskane było, wyrywałem rośliny te jasne i zdaje mi się że trochę głęboko siedzą w ziemi, tak jakoś 2-3 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Ja obstawiam ze to PH i magnez razem :) Tez mam takie plamy na kilku dziłkach wysyłałem próbke z takiego ,mijsca i tak jak pisalem wczesnij ph 4,5 i magnez praktycznie brak. Zobaczymy czy po tego rocznym radkowicie premium cos sie poprawi tam gdzie dałem przedsiewnie. NA jednej dziłce juz teraz sie ujawnił taki plac gdzie sialem najwczesnij na innych narazie nie.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

na żniwa poszła kreda 2t/ha, w przyszłym roku też planuję jeszcze raz zwapnować je

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Pamietaj zeby tez dac magnez bo z obserwacji analiz gleby jakie mam tam gdzie pH slabe to i magnezu nie ma.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Odczyn gleby można wyregulować samym wapnem, a przy braku magnezu rośliny wrażliwe na jego niedobór i tak będą słabo rosły.

Kolega Mar0 z jakiego powodu chce stosować wapno na glebę o odpowiednim odczynie?

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

Jest sens rzucac siarczan magnezu doglebowy na jesien? Pszenica pszenzyto mialem wczesna wiosna ale zastanawim sie bo jakbedzie taka zima az do konca grudnia ....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Pamietaj zeby tez dac magnez bo z obserwacji analiz gleby jakie mam tam gdzie pH slabe to i magnezu nie ma.

 

Hmm u mnie z kolei nawet gdzie niskie pH to i tak bardzo wysoki magnez. Na 30 pare próbek 1 z niskiem magnezem  :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

czym jak coś uzupełnić magnez ? wapnem magnezowym czy jest coś innego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj