Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wapnowanie pola

5865 odpowiedzi na ten temat

#3481 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 23 sierpień 2014 - 22:42

Wapnowanie pola Kiedyś się przejmowałem tak jak ty,ale trochę poszukałem w necie i tak jeden profesor zaleca dwa lata odstęp drugi miesiąc. Może za jakiś czas zrobią badania i wyjdzie że 5 lat musi być odstęp albo wcale. A i tak myślę że 90% profesorów napisze to za co im ktoś zapłaci.
Ja ci nie bronie się interesować i pytać nic mi do tego,pytaj jak najwięcej.
A jak myślisz o ile % chodzi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wapnowanie pola Dzisiaj, 15:53
  •  

#3482 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 12:52

Wapnowanie pola Myśle że to zależy w dużej mierze od dawki wapna i jego reaktywności im wieksza dawka i reaktywność tym fosfor w większej ilości zostanie zablokowany. Nie chcem mówić bo nie znalazłem nigdzie takiej informacji w jakim stopniu ten fosfor zostanie zablokowany ale skoro tak dużo i często się o tym mówi że tych nawozów się nie miesza to nie chodzi tu o 5 czy 10 % a raczej dużo więcej.

#3483 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 24 sierpień 2014 - 14:17

Wapnowanie pola A ja dawałem obornik, przyorałem, na orkę potafoska kultywator kreda siew i był piękny jęczmień jary. Gość też wiosną dal obornik przyorał kreda nawoz i agregat i zboże piękne aż leżało. Dla mnie to bajki że nie można dawać. Może te budowlane do lasowania?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3484 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 14:30

Wapnowanie pola To nie bajki, ani oplaceni profesorowie, fosfor nie jest zablokowany tylko moze zostac uwsteczniony w wyniku gwaltownej zmiany a takich gleba nie lubi. Od razu na pewno ciezko o jakies efekty.

#3485 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 17:53

Wapnowanie pola Nie sądze żeby tyle się uwstecznił żeby nie starczyło dla rośliny. Ona i tak tyle pobiera ile jej potrzeba ani grama więcej.

#3486 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 18:23

Wapnowanie pola Tak, wiadomym jest tez ze rzadko wykorzystanie z nawozow min. to 100%, gleba ma zapasy fosforu, z ktorych roslina moze korzystac, mozna nawet nawozic fosforem na zapas poniewaz nie jest on pobierany luksusowo jak potas.

#3487 Share farmer1973

farmer1973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 18:32

Wapnowanie pola

Może te budowlane do lasowania?

Budowlane w workach jest już zlasowane ;)

#3488 Share niebieskiebydle

niebieskiebydle

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 18:22

Wapnowanie pola a czy wapno luzem trzeba nakrywać folią,żeby nie było puzniej problemu z rozsianiem PILNE

#3489 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 19:01

Wapnowanie pola zależy jaki będzie deszcz :lol: . Była różnica jak siałem mokre co plandeka nie zakryła a spod plandeki ale niewielka na pewno słabiej leciało
Druga sprawa czym będziesz rozsiewał ja miałem pożyczony zachodni sprzęt rozrzucał na 8 metrów to szczelina szeroka to nie było jak wyżej problemów z mokrym , ale u sąsiada ładowałem tylko wapno to jeden dzień super szło a na w nocy popadało to na drugi nie było roboty a rozsiewał rcw 3. Szerokość mała bo z 2 metry a przez to szczelina mała i się zamurowywało powiedzmy :(
Z kolei znajomy wozi joskinem rozrzutnikiem na 2 pionowe wałki i nie ma problemów żadnych :D

#3490 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 25 sierpień 2014 - 19:12

Wapnowanie pola Ja mam pytanie trochę innej natury... Wziąłem rok temu dzierżawę... Pole od lat nie widziało wapna... Siane żyto po życie od x lat... Klasa 4. W tym roku miałem posiane pszenżyto, oczywiście dostało pod korzeń npk a na wiosnę razem ok 140kg N... Plon mizerny miejscami wręcz żałosny. Po żniwach na ściernisko rzuciłem 3 tony wapna węglanowo magnezowego z żelatowej... Przed wapnowaniem zrobiłem badania gleby ph ok 4,3... Teraz pole zaoralem rzuciłem 400 kg npk 8 20 30 i zasiałem rzepak. Uważam że trzeba złamać jakoś tą monokulturę i lepsze to niż znowu zboże... Urośnie coś tam? Miał ktoś takie doświadczenia?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3491 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 19:34

Wapnowanie pola miałem podobnie pole ,,ruszyło" po opryskaniu UG maxem

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#3492 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 20:47

Wapnowanie pola Ja w tym toku tez miałem rzepak na słabym polu dzierżawie którą dopiero w tym roku bede wapnował i powiem szczerze że z jesieni był słaby po zimie też cienko ale jak dostał N to fajnie poszedł i plon był nie najgorszy. Jeżeli moge Ci coś doradzić to jeżeli bedzie słaby jesienią to sie nie bój i sypnij mu saletrosanu ze 100 kg jesienia tylko nie za późno bo sie rozhartuje bardzo przed zimą. dobrze jakbyś miał jakieś porównanie z innym sianym na podobnej glebie i w podobnym terminie.

#3493 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 14:21

Wapnowanie pola Jaka jest stawka VAT na wapno nawozowe? Jak zamawiałem miało być 8%, faktura do mnie nie dotarła a w piątek po południu przyszedł sms, że faktura wystawiona i termin płatności mija 02.09 - wapno przywiezione miesiąc temu. Z kwoty na fakturze wynika, że policzyli mi VAT 23% (Osadkowski)

#3494 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 14:27

Wapnowanie pola ja mam na fakturze 8% vatu, brane z Międzyrzecza

KS Falubaz

#3495 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 14:45

Wapnowanie pola No właśnie a ja nie mam faktury. Jutro dzwonię niech przyślą chociaż na maila...

#3496 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 15:18

Wapnowanie pola http://www.agria.pl/ To namiar na dystrybutora Wapna tlenkowego Lub Tlenkowo Magnez.

pozdr...

#3497 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 06 wrzesień 2014 - 16:52

Wapnowanie pola koledzy jak doczyscic rozsiewacz z wapna?W skrzyni został taki nalot i nie moge sie go pozbyc...czym skutecznie go zmyc?

#3498 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 559 postów

Napisany 06 wrzesień 2014 - 18:29

Wapnowanie pola Znacie jakieś firmy z okolic Sandomierza które przywożą mniejsze ilości (około 12 ton) niż całosamochodowe?

#3499 Share farmer1973

farmer1973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 06 wrzesień 2014 - 19:16

Wapnowanie pola

koledzy jak doczyscic rozsiewacz z wapna?W skrzyni został taki nalot i nie moge sie go pozbyc...czym skutecznie go zmyc?

Octem albo kretem w żelu.Tylko nie gołym.Zrób roztwór 1:3. Każde wapno umyjesz tylko kwasem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3500 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 06 wrzesień 2014 - 20:40

Wapnowanie pola dzieki za podpowiedz;) w poniedziałek bede testował ocet z woda;)