Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wapnowanie pola

5873 odpowiedzi na ten temat

#3081 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 13 czerwiec 2014 - 21:10

Wapnowanie pola dzis robiłem wywiad w mielniku i cena 5zł do góry, towaru deficyt bo nie zrobili zapasu w zimie ( nie było mrozów) a wydobycie tego towaru zalezy głownie od pogody jak pada to nie da sie wydobywac. Hurtownicy proponuja kupowac wczesnij bo w sezonie bedzie duzy problem. Narazie produkcja powoli rusza ale słabo to idzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wapnowanie pola Dzisiaj, 16:30
  •  

#3082 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 11:32

Wapnowanie pola Wczoraj również dzwoniłem do mielnika. Do mojej miejscowośco koszt to 97 zł brutt za tone. Koleś mówił że zamawiać najlepiej poczatek lipca koniec czerwca bo potem możę będzie ciezko dostac.
Z tym dzieleniem dawek to chodzi mi ze jak dam 3 tony na raz po orce to całe wapno będzie w danej warstwie gleby a za rok jak zaorze pole to wszystko pójdzie pod spód i warstwa która mi sie wyorze nie będzie odkwaszona. Dlatego chcem podzielic dawki żeby po równo odkwasić. To nasze pierwsze wapnowanie kreda dlatego dawki narazie skromne jak beda jakies efekty to napewno będziemy wapnować dalej.

#3083 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1486 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 12:43

Wapnowanie pola Ale głupoty piszesz jak dasz po orce to chyba robisz uprawę i wapno się wymiesza najlepsze wapno to magnezowe szczególnie na gleby lekkie gwałtowna zmiana odczynu też nie jest wskazana najlepiej wapnować systematycznie a nie wtedy jak już nic nie rośnie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Wapno w dobrej cenie zobacz »

•  

#3084 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 12:46

Wapnowanie pola a jak ph jest niskie tj np 5 to wapno magnezowe w jakiej dawce dac na srednie gleby bo magnezu zawartosc jest niska i takei hyba bedzie dobre wapno bo w tym roku poszedl wapniak rudkowski po tonie to troche odczyn sie podniosl i teraz ajk da sie wapno magnezowe ot powinno byc ok co nie czy jakei wapno lepiej ? i czy z duza zawartoscia magnezu dawac ?

#3085 Share johnsoon

johnsoon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 14:38

Wapnowanie pola

Wczoraj również dzwoniłem do mielnika. Do mojej miejscowośco koszt to 97 zł brutt za tone. Koleś mówił że zamawiać najlepiej poczatek lipca koniec czerwca bo potem możę będzie ciezko dostac.
Z tym dzieleniem dawek to chodzi mi ze jak dam 3 tony na raz po orce to całe wapno będzie w danej warstwie gleby a za rok jak zaorze pole to wszystko pójdzie pod spód i warstwa która mi sie wyorze nie będzie odkwaszona. Dlatego chcem podzielic dawki żeby po równo odkwasić. To nasze pierwsze wapnowanie kreda dlatego dawki narazie skromne jak beda jakies efekty to napewno będziemy wapnować dalej.

Mam podobna odleglosc co Ty. Jak wyglada platnosc za to wapno? Placisz gdy zamawiasz czy kiedy odbierasz? Mam zamiar zamowic 2 sklady na wrzesien.

#3086 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 14:46

Wapnowanie pola

Ale głupoty piszesz jak dasz po orce to chyba robisz uprawę i wapno się wymiesza najlepsze wapno to magnezowe szczególnie na gleby lekkie gwałtowna zmiana odczynu też nie jest wskazana najlepiej wapnować systematycznie a nie wtedy jak już nic nie rośnie

Głupoty to Ty piszesz robisz uprawe ale na 10 cm a orke robisz na 25 cm takze jak te wapno wymieszasz z ta warstwa 10 cm a za rok zaorzesz to na 25 cm to te 15 cm nie wymieszane bedzie na wierzchu. Inaczej by było zeby te wapno nie miało reaktywności 99 % to z biegiem lat w calej warstwie ornej by sie wymieszało podczas orki i odkwaszało całą warstwe orną.Póki co wszystko jeszcze mi dobrze rośnie dlatego chcem wapnować żeby to sie nie zmienio. Kredą też nie przewapnujesz, tak jak np moze to być przy wapnowaniu tlenkiem, ze względu na ph kredy.

Mam podobna odleglosc co Ty. Jak wyglada platnosc za to wapno? Placisz gdy zamawiasz czy kiedy odbierasz? Mam zamiar zamowic 2 sklady na wrzesien.

Szczerze mówiąc to nie zapytałem o płatność. W sumie co to za różnica myśle że tak duże zakłady jak w mielniku nie oszukują ludzi jeśli o to Ci chodzi. Tak jak napisałem trzeba około 4-6 tygodni wczesniej zamawiac bo w lipcu sierpniu moga byc juz problemy.

#3087 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 15:38

Wapnowanie pola Kornica, Koszelówka, Mielnik kopalnie ~100km od gospodarstwa
Kornica 60zł-prosto z złoża, 100zł-przesiane przesiewaczem, 120zł przesiane drobniej 300zł suszone i workowane w granulacie mniejszym bądz większym.
Cao ~50% reaktywność ~90%.
ceny netto.

Koszelówka tylko granulat bb.

Mielnik chyba tylko luzem.

#3088 Share johnsoon

johnsoon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 16:04

Wapnowanie pola

Głupoty to Ty piszesz robisz uprawe ale na 10 cm a orke robisz na 25 cm takze jak te wapno wymieszasz z ta warstwa 10 cm a za rok zaorzesz to na 25 cm to te 15 cm nie wymieszane bedzie na wierzchu. Inaczej by było zeby te wapno nie miało reaktywności 99 % to z biegiem lat w calej warstwie ornej by sie wymieszało podczas orki i odkwaszało całą warstwe orną.Póki co wszystko jeszcze mi dobrze rośnie dlatego chcem wapnować żeby to sie nie zmienio. Kredą też nie przewapnujesz, tak jak np moze to być przy wapnowaniu tlenkiem, ze względu na ph kredy.

Szczerze mówiąc to nie zapytałem o płatność. W sumie co to za różnica myśle że tak duże zakłady jak w mielniku nie oszukują ludzi jeśli o to Ci chodzi. Tak jak napisałem trzeba około 4-6 tygodni wczesniej zamawiac bo w lipcu sierpniu moga byc juz problemy.

nie chodzi mi o to, że oszukuja, tylko o to że w sierpniu/wrzesniu bede mial "grubszy portfel" ;)

#3089 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 16:24

Wapnowanie pola A hah jak chcesz to sie odezwij na priv to Ci nr dam to zapytasz

#3090 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Zainteresowania:Robota za półdarmo

Napisany 14 czerwiec 2014 - 20:58

Wapnowanie pola Od kiedy uprawiam kapuste a to juz 15lat w cyklu ziemniak wczesny i po nim kapusta zimowa to nie stosuje innego wapna jak budowlane.Efekt murowany a i kila niema problemu dawkowanie 1t na ha.I wedlug mnie to jest najlepsze rozwiazanie bo ci co stosowali krede juz dawno ma kile a stosujacy wapno budowlane nawet w czasie mokrych lat tego problemu nie maja.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3091 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 21:12

Wapnowanie pola na jakiej ziemi uprawiasz tą kapustę? na IV, V klasie?

#3092 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 21:25

Wapnowanie pola Unas niema 5klasy a i 4nie za wiele 3 i 3b.

#3093 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 21:32

Wapnowanie pola na taki ziemie możesz sypac tlenek, ale na IV, V klasę tlenek się nie nadaje (za mały bufor ziemi, a tlenek działa szybko), można zaszkodzić zabijając życie biologiczne

#3094 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 21:36

Wapnowanie pola Nie każdy kapuste hoduje i ma problem z kiłą. Aczkolwiek nie stosowałem tego wapna więc sie nie wypowiem.

#3095 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 21:49

Wapnowanie pola Nie no jasne.Chcialem tylko powiedziec ze jesli potrzebny jest natychmiasyowy efekt to mozna to bez obaw stosowac.Naturalnie w rozsadnych dawkach i raczej nie przekraczac 1t na ha.W naszym rejonie ze wzgledu na dosc intensywna produkcje warzyw inne wapna przestaly spelniac swoje zadania.

#3096 Share RolnikMati

RolnikMati

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 10:02

Wapnowanie pola moje wapno już czeka ;) 50 t kredy i 27 t standardu ;D

#3097 Share MFrolnik26

MFrolnik26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 10:44

Wapnowanie pola http://zapodaj.net/b...addd4a.jpg.html stosował ktoś to wapno? Sledzę ten temat z od jakiegoś czasu i wciąż nie wiem jakie wapno wybrać.. dolomitowe-złe, granulowane-drogie, kredę ciężko rozsiać.

Edytowany przez MFrolnik26, 15 czerwiec 2014 - 10:45.

#3098 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 12:18

Wapnowanie pola dolomitowe dlaczego zle z magnezem tyle ze wolniej sie rozklada wazne by drobno zmielone

#3099 Share antoni1

antoni1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 13:51

Wapnowanie pola ile kosztuje wapno tlenkowe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama