Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wapnowanie pola

5869 odpowiedzi na ten temat

#3061 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 21:50

Wapnowanie pola Właśnie to miałem na myśli.
Więc rolnik1973 widzisz że nie piszę jakiś niestworzonych rzeczy. Bialy2005 potwierdza moje słowa.
Zrobisz jak zechcesz ale przynajmniej my nie namawiamy do złego tylko chcieliśmy pomóc, podpowiedzieć jak zrobić aby było dobrze i tanio.

A propos wapna mielonego, czy miałeś na myśli takie pylenie: http://www.agrofoto....36-df-dx90-rcw/
No widzę że bajek nie piszesz bo znasz konkretne szczegóły. Tak jest później problem z filtrem powietrza i pozostaje chmura pyłu. Ale jak widać na zdjęciu pole też się zabieliło. Tego typu wapno najlepiej wysiewać gdy pada deszcz, lub mżawka. Jest to alternatywa dla osób mieszkających w okolicy Częstochowy bo tam wapno to można kupić u producenta a kredy kopalnianej nie opłaci im się zwozić z daleka. Ja go kupiłem pod kukurydzę tej wiosny ponieważ kredy kopalnianej wydobywanej z odkrywki nie sprzedawali w tym okresie ze względu na zbyt dużą wilgotność towaru.

Edytowany przez damianzbr, 08 czerwiec 2014 - 21:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wapnowanie pola Dzisiaj, 01:50
  •  

#3062 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 11:39

Wapnowanie pola a wapno z kielc dobre jest co o nim sadzicie ?

#3063 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 09 czerwiec 2014 - 11:42

Wapnowanie pola To lepiej (oczywiście jak ma się taką możliwość) zamówić łódkę na te 14 ha i sypnąć więcej to i efekt będzie lepszy a w dodatku nie będzie wiele drożej. Można też co rok a mniej wtedy koszta się rozkładają.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3064 Share Michal673

Michal673

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 14:18

Wapnowanie pola Czy brał ktoś wapno z tej firmy ? http://www.baza-firm.../pl/158225.html

Możecie ewentualnie polecić wapno węglanowe z województwa mazowieckiego ? I czy wapno budowlane na VI klasę to dobry pomysł ?

Pozdrawiam

#3065 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 20:10

Wapnowanie pola

dobrze liczysz tylko że bierzesz cene kredy granulowanej. A ta sama krede kupujesz po 100zł/t tylko jako surówke. Nie pisze tu o kredzie - mielonce z kamienia epoka kredy tylko o kredzie jeziornej (Mielnik) to samo miał na mysli kolega @damianzbr

w kornicy mozna kupić surówkę podsuszaną po 30zł/t + transport - rozsiałem w tamtym roku po żniwach 30t

#3066 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 10 czerwiec 2014 - 20:16

Wapnowanie pola A Kornica ma swój transport tej surówki?

Edytowany przez Rolnik1973, 10 czerwiec 2014 - 20:17.

#3067 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 20:26

Wapnowanie pola ma swój transport (czteroosiowce o ładownosci 30t), ale do rozsiewania tylko rcw innym nie pójdzie - są wieksze i mniejsze grudki, a po deszczu robi się mazia.
namiar: kornickie zakłady kredowe adam flis tel. 504272325 - mozna dzwonic i się dogadywać

#3068 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 10 czerwiec 2014 - 20:50

Wapnowanie pola To do mnie blisko, to niech po 3zł km to wyjdzie tanio. Dzięki za info

#3069 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 22:40

Wapnowanie pola

ma swój transport (czteroosiowce o ładownosci 30t), ale do rozsiewania tylko rcw innym nie pójdzie - są wieksze i mniejsze grudki, a po deszczu robi się mazia.
namiar: kornickie zakłady kredowe adam flis tel. 504272325 - mozna dzwonic i się dogadywać

Co znaczy podsuszona surówka? Sama wyschnie w zależności od pogody, czy jest to jednolity towar który suszą maszynowo i pogoda nie ma tu nic do rzeczy?
Brałeś kiedyś wapno z Mielnika? Jeśli tak to czy jest jakaś różnica między tymi wapnami? Podany kontakt jest bezpośrednio do kopalni czy jakiś typek który ma czteroośkę i handluje wapnem?

#3070 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 10 czerwiec 2014 - 22:47

Wapnowanie pola brał z kornicy mój znajomy mówił ze za bezcen to ładował ale kamienia sporo ( nie pszesiewane) W mielniku jest przesiewane i kamienia tam nie ma. Co do wilgotnosci to chyba wszytkie tego typu kopalnie bazuja na suszeniu promieniami słonecznymi i wiatrem :) Chyba ze robia z tego granulat to wtedy suszarnia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3071 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 08:48

Wapnowanie pola Może w tym roku spróbuje i z tej całej Kornicy. Zobaczymy co to za towar i ile tego kamienia. Bo jak za bezcen to i kamień można by przeżyć w niewielkich ilościach. Co innego gdyby się okazało że będzie tam sam kamień.

#3072 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 12:31

Wapnowanie pola

Co znaczy podsuszona surówka? Sama wyschnie w zależności od pogody, czy jest to jednolity towar który suszą maszynowo i pogoda nie ma tu nic do rzeczy?
Brałeś kiedyś wapno z Mielnika? Jeśli tak to czy jest jakaś różnica między tymi wapnami? Podany kontakt jest bezpośrednio do kopalni czy jakiś typek który ma czteroośkę i handluje wapnem?

tak jak biały mówi kopalina suszona na słońcu, kamienia nie było, w tym roku urochomili przesiewacz wiec towar powiniem byc jednorodny. z mielnika nigdy nie brałem, miałem kiedyś (10 lat temu ) z łopiennika do białe kamienie do tej pory po polu sie taczają :). ta kreda jest miekka wiec łatwo sie rozkrusza.
kontakt bezposredni do właściciela kopalni.

#3073 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 09:36

Wapnowanie pola a co sądzicie o wapnie z nordkalk Standard Cal lub jakie inne wapno weglanowe polecacie czy lepiej z magnezem ?

#3074 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 12:40

Wapnowanie pola a co sadzicie o wpanie z kielc lub ich okolic ?

#3075 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 21:59

Wapnowanie pola na moich polach mam problem z zasobnością magnezu (od kilkunastu lat rozrzucam standardcal) wszystkie pozostałe makro i pH są ok i wszyscy pracownicy stacji chemicznej, z którymi rozmawiałem zalecają wapno magnezowe, twierdząc iż jest ono gorsze wyłącznie pod względem tempa zmiany odczynu a zasobność podnosi od razu i przyswajalność składników jest wysoka, którą polską kopalnię możecie mi polecić (dobry stosunek ceny do jakości i jak najmniejsza odległość do kuj-pom)?

Edytowany przez kissmy..., 12 czerwiec 2014 - 22:03.

#3076 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 22:19

Wapnowanie pola

a co sądzicie o wapnie z nordkalk Standard Cal lub jakie inne wapno weglanowe polecacie czy lepiej z magnezem ?

Bardzo dobre wapno, Sam teraz zastanawiam się nad nim lub z dalgety podobne, po 105zł u mnie.

#3077 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 05:22

Wapnowanie pola STandartCal przedewszsytkim dobrze rozdrobnione wapno. Wapno magnezowe -wapniowe ma mocniejsze działanie odkwaszające oraz dostarcza magnez. Niestety jest mniej reaktywne (działa w dłuższym okresie czasu) oraz cena jest nieadekwatna do jakości (zbyt drogie ze względu na transport)

#3078 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 13:30

Wapnowanie pola Ma ktoś może jakąś oferte wapna z mielnika? Mam do Mielnika jakies 90 km jaki moze być koszt 1 tony wapna? Teraz pytanie co lepiej zrobic dac 3 tony kredy za raz czy rozłożyć ten zabieg na dwa lata po 1,5 tony?

#3079 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 13 czerwiec 2014 - 15:44

Wapnowanie pola Dołączam się do pytania kolegi. I czy warto stosować wapno z tej kopalni??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3080 Share farmer1973

farmer1973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 18:14

Wapnowanie pola Kolego, kredy możesz dać nawet pięć ton na raz. Jak chcesz zastosować 3 tony i podzielisz dawkę na pół to tylko opóźnisz efekt.