wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

knoro93    215

No tak ale skoro dasz rade wejść w pole i posiać wapno to i siać można a skoro siać to i NPK siać przed siewem. Wiadomo że im wcześniejszy siew tym lepiej  a czekać sie nie chce ze wzgledu na rozsiane wapno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

No własnie niby nie wolno mieszać więc lepiej to zrobię po żniwach . A orientuje się ktoś czy jest albo będzie dopłata do wapnowania ??? Kiedyś takie coś było

 

Tak kiedyś była dopłata do transportu. Niestety na razie nic się nie zapowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

bo jakis urzedas stwierdzil ze wapno to nawoz i nie ma wplywu na srodowisko glebowe i wstrzymali doplaty to tak jaby powiedziec ze obornik nie sierdzi ale ze w nazym cudnym kraju jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze

 


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

 w malopolsce w tamtym roku izba rolnicza zalatwila wapno w funduszu ochrony srodowiska- 50% do calkowitych kosztow[ nie doczytalem czy z vatem] i chetnych bylo malo, w ostatnim dniu skladania rano bylem sam w calej gminie, doplata przyslugiwala dla poszkodowanych w powodzi 2010[ na czasie sa] trzeba bylo miec aktualne badania gleby. zobaczymy jakie .kiedy i za ile bedzie to wapno.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Wiecie moze jaka reaktywnosc ma wapno z Morawicy i jak dziala? Pytam o doswiadczenia z nim a nie to co pisze producent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisma    17

Czy wapno węglanowe Nordcalk po 81zł za tonę to dobra cena? Bo mam taką ofertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

@Krisma to chyba masz gdzieś blisko siebie bo mi ostatnio zawołali coś koło 140zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisma    17

Do Golubia mam 100 km, ale wapno będzie prosto z kopalni. Rozmawiałem z przedstawicielem i powiedziałem że jak stanieje niech da znać. Widocznie nie mają gdzie wozić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

z góry zaznaczę  że nie jestem żadnym przedstawicielem handlowym :) a wczoraj poczytałem traszką na temat wapnia i rodzajów i takie tam, i znalazłem troszkę ciekawych informacji - nie wiem czy sponsorowanych i w 100 % prawdziwych - jak ktos sie zna to bym prosił o opinię na ten temat, ponizej link z ciekawymi pytaniami i odpowiedziami : 

http://www.polcalc.pl/pytania-opinie/    , ogólnie ta stronka bardzo mi sie spodobała - wydaje sie ze firma podchodzi profesjonalnie i były na forum pozytywne opinie o tym wapnie poniżej jeszcze jeden link do innej firmy znanej:

http://www.kzkkornica.pl/wapnowanie-gleb/      też ciekawa stronka, ale wydaję mi się że wcześniejsza fajniejsza, a tu jeszcze jedna stronka z cenami wapna na całą polske z podziałem na powiaty: http://wapno-nawozowe.pl/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

8. ROLNIK: Dlaczego niektórzy producenci zalecają wysiew nawet 10-15 ton wapna węglanowego, a inni zalecają wysiew 1-2 ton na hektar ?

Odpowiedź eksperta: Wszystko zależy od systemu wapnowania i odczynu pH gleby. Wysiewanie wapniowych nawozów granulowanych często jest elementem systemu corocznego dokarmiania roślin podobnie jak dokarmianie azotem lub NPK. Stąd wynikają mniejsze dawki. Preparat wapniowy służy więc do wprowadzenia niezbędnej dawki wapnia – niejako „przy okazji” uzyskuje się również efekt podtrzymania właściwego pH gleby. W przypadku pylistych nawozów węglanowych często podaje się dawkę do odkwaszenia gleby na 4 -5 lat. Dlatego dawka jest odpowiednio większa. Wielkość dawki uzależniona jest też od składu chemicznego preparatu. Obowiązuje tu jedna zasada: im lepszy nawóz, tym mniejsze dawki. W przypadku wapna tlenkowego różnice w podawanych dawkach wynikają również z zawartości CaO. Może ona oscylować pomiędzy 40 a 80% .

 

Granulat to tylko czysta kasa dla firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259

wapno defekacyjne - chciałbym usłyszeć waszych opinii, co, gdzie, kiedy w jakich ilościach, jak działa itd.

Bo to co w internetach cukrownie/przedstawiciele piszą to jedno a rolnicy którzy stosują to to drugie :)


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Co do wapnia z cukrowni to fakt cena jest kusząca nawet pomimo niskiej zawartości CaO w tonie. Ja jednak nie zaryzykuję nigdy zastosować tego rodzaju wapnia, jest to produkt zbędny w cukrowni, odpad. Razem z nim dostajesz całą gamę metali ciężkich z którymi gleba będzie przez lata walczyć i neutralizować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Wapno z  cukrowni stosowałem dwa lata i nie chcę tego na oczy widzieć.

 Chemirol przysłał mi teraz ofertę NordCalc chyba standart, po 80 zł na polu. Powyżej 200 ton 78 + plandeka.

Węglanowe z reaktywnością 95% bardzo dobre, stosowałem polecam

Lepszy efekt 2 tony tego niż 8 z cukrowni. przetestowałem.

Zastanawiam się nad nim. Ja stosuję mieszankę weglan z tlenkiem 70/30 po 105 zł na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25227

Kto robi taki produkt węglan z tlenkiem? I czy faktycznie tak jest czy tylko na papierze? Bo rozwiązanie wydaje się być ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Gość sam miesza, w  Świerzawie koło Wojcieszowa, pod Jelenią Górą. Wapno pochodzi z Wojcieszowa z kopalni, mam z 40 km do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

 Chemirol przysłał mi teraz ofertę NordCalc chyba standart, po 80 zł na polu. Powyżej 200 ton 78 + plandeka.

 

ile km masz do ich siedziby ze dali ci taka dobra cene?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

stosował ktos wapniak jurajski lub inny produkt z firmy  AGR LIEDMANN jakie sa wasze opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

a co sadzicie wapnie kredowym z lubienia kujawskiego cena to 250 zl tona

 

Też  się  tym wapnem   zainteresowałem   -pytałem  na forum i na pw.  i jest   [podobno]  bardzo dobre  tylko transport  drogi  i  tej  kasy  w tym  roku  mało   :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk122    9

wiesko, nie pamiętam jaką ma reaktywność wapno z morawicy ale stosowałem po ostatnich żniwach, efektów oczywiście nie znam jeszcze bo na to za wcześnie ale to co podaje producent odnośnie wielkości frakcji różniło się z tym co przyjechało, było tam sporo grubszego towaru który podczas testu w szklance wody nie rozpuszczał się i sam się zastanawiam czy to jest towar godny uwagi, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5
Napisano (edytowany)

Mam nowy kawałek pola I-III klasa o niskim ph i wyczerpanym ze składników.  Zastanwaiam się nad takim rozwiązaniem. Po zbiorze zboża obornik zorać zasiać poplon i jesienią wapno tlenkowe. Odstęp między obornikiem a wapnem będzie zachowany tylko się zastanawiam nad popolem zaraz po oborniku i czy poplon (gorczyca lub łubin peluszka) wchodzi w reakcję z wapnem i czy z obornika za dużo poplon nie wyciągnie?

Pole zaperzone

Edytowano przez 1210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    314

http://www.mac-win.pl/ czy ktoś stosował produkty tej firmy na pola? Podoba mi się ten grubszy grysik 2mm GB bez magnezu czyli samo caco3 tylko nie wiem czy warto się tym wogóle interesować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Mam nowy kawałek pola I-III klasa o niskim ph i wyczerpanym ze składników.  Zastanwaiam się nad takim rozwiązaniem. Po zbiorze zboża obornik zorać zasiać poplon i jesienią wapno tlenkowe. Odstęp między obornikiem a wapnem będzie zachowany tylko się zastanawiam nad popolem zaraz po oborniku i czy poplon (gorczyca lub łubin peluszka) wchodzi w reakcję z wapnem i czy z obornika za dużo poplon nie wyciągnie?

Pole zaperzone

 

Poplon wydaje mi sie bedzie dobrym rozwiazaniem po oborniku bo zahamuje wymywanie składników w głębsze warstwy gleby. Jeżeli bedzie to gorczyca postaraj sie zaorac przed zakwitnięciem w przeciwnym razie faktycznie moze narobić to wiecej szkód niż pożytku. Jaką masz ziemie że chcesz siać tlenkowe wapno? Jakś glina? Cieżka ziemia? Jeśli masz zaperzone pole to nie zapomnij przed obornikiem spryskać glifosalet i odczekaj z dwa tygodnie przed orką.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj