Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wapnowanie pola

5863 odpowiedzi na ten temat

#2941 Share farmer1973

farmer1973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 22:16

Wapnowanie pola Jak to mówią papier wszystko przyjmie.Kupujesz kamyczki ale mają certyfikat. Super!!! Nie dyskutuję z ludźmi którzy nie mają pojęcia o tym co piszą a ty nie masz pojęcia.A rolgran extra chętnie zobaczę.Do Klucz mam nie daleko.Bo chyba tam to robią???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wapnowanie pola Dzisiaj, 19:24
  •  

#2942 Share MateuszN

MateuszN

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 22:22

Wapnowanie pola jedz i sprawdz jaki problem nikt ci nie broni zyjemy w wolnym kraju i tak sie nie unoś zeby nic nie pękło. Jedz sprawdz sobie gdzieś u jakiegoś producenta jak robią wapno granulowane i co to sa za kamyczki i jak bedziesz w temacie dokładniej to w tedy napisz

#2943 Share farmer1973

farmer1973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 22:33

Wapnowanie pola Kolego, to ty nie jesteś w temacie.Prubujesz coś sprzedawać z mizernym skutkiem.A kamyczki to kamyczki.Nie rozpuszczają się w wodzie więc wapno nie spełnia wymogów i przesiewu nawet na mokro.Proponuję troszkę się douczyć bo każdy świadomy rolnik wkręci cię w ziemię i wtedy Tobie coś pęknie.I nie rozumiem twojej sugestii żebym jechał do jakiegoś producenta i patrzył jak robią wapno granulowane.Po co ? Kupuję i ma spełniać wymagania. To może jak będę chciał napić się wódki to pojadę do gorzelni.Jak zjeść kiełbasę to do masarni itd. Prześpij się bo naprawdę coś ci pęknie kiepski sprzedawco.

Edytowany przez farmer1973, 15 kwiecień 2014 - 22:33.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2944 Share MateuszN

MateuszN

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 16 kwiecień 2014 - 08:52

Wapnowanie pola jak tak myślisz to ok mi sprzedasz idzie dobrze a nawet lepiej jak dobrze. Piszesz głupoty że wapno nie spełna wymogów bo żadna stacja chemiczna by nie wystawiła atestu i certyfikatu na wapno wiedz ty nie jesteś w temacie załatw sobie to wapno i daj do sprawdzenia do stacji chemicznej i zobaczysz co ci napiszą czy spełna wymogi czy nie i zobaczysz kto ma racje czy jest dopuszczone do sprzedaży bo jak by nie było to by nikt nie produkował tego rodzaju wapna, a w polsce jest masa producentów a jeszcze wiecej dystrybutorów tego rodzaju wapna w każdym zakątku polskie i jakoś nikt nie narzeka tylko ty wiedz jak jesteś rolnikiem to po co piszesz takie głupoty że nie spełna wymogów bo ja tego nie rozumie co ty piszesz. Bardzo duże firmy wykupują od producentów to wapno tylko i na wyłączność to teraz zastanów sie dla czego, i jak myślisz że to wapno nie spełnia wymogów oj farmer1973, musisz sie naprawde zastanowić co piszesz może pomyliłeś fora a może powineneś zostać prawnikiem bo widze że znasz b.dobrze prawo polskie nawet nie bede nic juz pisał bo szkoda słów i czasu na twoje mądrości ze to ze tamto.

#2945 Share farmer1973

farmer1973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 16 kwiecień 2014 - 10:36

Wapnowanie pola Tak się składa że zdobyłem dzisiaj rolgran extra.Jest w nim około 50% kamyczków które są powyżej 0,5 mm. Może kup sobie sam worek tego wapna bo pewnie tylko próbki widziałeś a nie widziałeś tego co jest w worku. Kup worek, sam daj do badania i sam się przekonasz kto ma rację.Ja nie narzekam, piszę po prostu obiektywnie o tym co widzę.Proponuję się douczyć bo ja wiem co piszę.Sprubuję jakoś wgrać zdjęcie tego super wapna po wypłukaniu w zwykłej wodzie i przesianiu na sicie 0,5mm.Różnica między zwykłym rolgran a rolgran extra jest taka , że to pierwsze to kamyczki otoczone pyłem, natomiast to drugie to drobniejsze kamyczki otoczone pyłem.Podsumowując zwykły węglan wapnia spełniający wymagania dla wapna odmiana 04 można kupić za 20-30 zł.Gorszy węglan wapnia który prawie spełnia lub nie spełnia wymagań dla wapna 04 ale ładnie wygląda bo udaje granulat kupujesz za 350-400 zł. Jeżeli ktoś chce zobaczyć zdjęcie proszę o adres mailowy na priv.Chętnie wyślę.

Edytowany przez farmer1973, 16 kwiecień 2014 - 18:49.

#2946 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 16 kwiecień 2014 - 13:45

Wapnowanie pola

Bardzo duże firmy wykupują od producentów to wapno tylko i na wyłączność to teraz zastanów sie dla czego,

To bardzo proste. Sprzedać "gruz" w cenie wapna to świetny biznes. A na kim najłatwiej zarobić jak nie na ciemnych rolnikach?? Bo przyznasz mi racje, że mało który rolnik zna się na wapnie. Jeden zapyta chociażby w internecie a drugi kupi co mu wcisną

#2947 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 16 kwiecień 2014 - 21:11

Wapnowanie pola Tak, a cena nie bez powodu w tym biznesie jest tak wywindowana, bo przecież panuje przekonanie że co droższe tym lepsze...
Niestety taka jest społeczność rolnicza, nie douczeni, nie doinformowani i dają się robić balona. Na szczęście pomału się to zmienia i różnego typu cwaniaczki nie będą mieli racji bytu bo ludzie przestaną nabierać się na te ich bajeczki.

Na atestach jest zawartość CaO w %, jest granulacja, a dlaczego nie ma reaktywności? Przecież to ona jest tym drugim czynnikiem zaraz po albo na równi z czynnikiem wskazującym o zawartości wapna. Bo co z tego jak jakaś tam sobie skała ma zawartość CaO załóżmy 50 % jeśli reaktywność będzie wynosiła 20 %. Wniosek taki że w tonie towaru który zawiera 500 kg CaO działać będzie tylko 100 kg.

#2948 Share farmer1973

farmer1973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 16 kwiecień 2014 - 21:45

Wapnowanie pola Na atestach jest granulacja, ale większość węglanów oferowanych na rynku nawet przesiewu nie przechodzi.Bez względu na to czy jest on granulowany czy sypki.Ale tak jak napisałeś, im droższe tym lepsze, tak ludzie myślą.A zachodnie korporacje jadą na nieświadomości rolników.Bo kogo najlepiej i najłatwiej nabić w butelkę ? Jak pytałem Pani która mi sprzedawała ten super towar, a byłem bezpośrednio u producenta w Kluczach k/Olkusza ile to ma procent usłyszałem odpowiedź : 50% wapna i 50 % kredy.Sami sobie odpowiedzcie na wszystko. Jest taki program , chyba na discowery "tajemnice korporacji" . Polecam pooglądać. A koledze MateuszN z korporacji chyba skończyły się argumenty.

Edytowany przez farmer1973, 16 kwiecień 2014 - 22:36.

#2949 Share rafal116

rafal116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 18:56

Wapnowanie pola witam mam kawałek ziemi 0.5ha 4 i 5 klasy ph wynosi 4.8 chciałbym to powapnować ale mam taki problem iż na taki mały areał nikt mi nie przywiezie 3 ton wapna. czy jest możliwość posypania tego kawałka wapnem budowlanym czy lepiej kupić wapno granulowane czy może jeszcze coś innego. proszę o rade

#2950 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 19:29

Wapnowanie pola lepiej kup wapniak koszelowski jest on sprzedawany w bigbag-ach 0,5t. jak nie masz tura to wiadrami przeżucisz sobie do rozsiewacza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2951 Share rafal116

rafal116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 18 kwiecień 2014 - 08:36

Wapnowanie pola kolego ile tego wapniaka na ha żeby podnieść w miarę sprawnie ph?

#2952 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 20:39

Wapnowanie pola Witam :rolleyes: kupilem tego roku wapniak (nie wapmag) 1200kg za 400zl, niby dobrze sie rozpuszcza ale 1/4 to grudy.a jak sie ucze to nie wiem co jescze polega i nie doszlo mi do glowy takie stare skladowisko wapna w dole 4metr x 5metr(wapno skladowane budowlane metoda dziadkow do budowy).wyglada jak glina
Czy takie wapno nadaje sie do wapnowania i najwazniejsze jaka dawka na ha?
dziekuje za odpowiedzi ;)

#2953 Share dorek13169

dorek13169

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:Rolnicze i nowymi maszynami :)

Napisany 27 kwiecień 2014 - 07:21

Wapnowanie pola Ja kupowałem wapno w Lubieniu Kujawskim. http://www.polcalc.pl/ :)

#2954 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 19:01

Wapnowanie pola W te atesty to ja bym tak do końca nie wierzył. Jakoś nie mam takiego przekonania że to jest na 100% sprawdzane. W końcu w naszym kraju dużo że rzeczy idzie załatwić za przysłowiową flaszkę

#2955 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 04 maj 2014 - 11:57

Wapnowanie pola Chcialbym powapnowac pole pod burak na ktorym teraz rosnie pszenica. Chcialbym po zniwach dac obornik wapno i zrandapowac pole . Mozna to jakso pogodzic? I w jakiej kolejnosci te zabiegi wykonac?

#2956 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 04 maj 2014 - 14:57

Wapnowanie pola najpierw randap następnie obornik i zmieszać z glebą, po 2 tygodniach rozsiać wapno. W zasadzie nie powinno się łączyć obornika i wapna ale jeżeli jest taka konieczność warto odczekać

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#2957 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 04 maj 2014 - 15:38

Wapnowanie pola Ja bym najpierw dał Randap potem zwapnował a obornik po miesiącu przed orką zimową

#2958 Share radek1983

radek1983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 04 maj 2014 - 15:39

Wapnowanie pola a jakie jest najlepsze wapno i gdzie mozna zakupic woj mazowieckie

#2959 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 04 maj 2014 - 15:59

Wapnowanie pola Czyli randap po ok miesiacu wapno potem podorywka lub talerzowka i za ok miesiac obornik i orka zimowa?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2960 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 04 maj 2014 - 17:54

Wapnowanie pola wapno po randapie dwa tygodnie wystarczy, rozsiej wapno i obornik pod przed zimowa orkę