Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wapnowanie pola

5874 odpowiedzi na ten temat

#2881 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 22 marzec 2014 - 23:46

Wapnowanie pola Tak kolego o Krede mi chodziło :) Cena Na Gospodarstwie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wapnowanie pola Dzisiaj, 13:26
  •  

#2882 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 11:05

Wapnowanie pola No to dobra cena. Pewnie nie daleko mieszkasz tej kopalni stąd ta cena. Lub to nie jest kreda i ktoś cię w balona robi. Ostatnio kolega po 74 kupił dolomitowe a do kopalni pod Kielce od nas jest z 250 km. Wapno to wyglądało jak kreda, takie białe, jednak miało dużo drobinek wielkości ziaren piasku, powiedzmy 70-80%. Ale jak ktoś by się nie znał to śmiało można mu to wepchnąć jako kreda po większej cenie.

#2883 Share slonju77

slonju77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 13:40

Wapnowanie pola

No to dobra cena. Pewnie nie daleko mieszkasz tej kopalni stąd ta cena. Lub to nie jest kreda i ktoś cię w balona robi. Ostatnio kolega po 74 kupił dolomitowe a do kopalni pod Kielce od nas jest z 250 km. Wapno to wyglądało jak kreda, takie białe, jednak miało dużo drobinek wielkości ziaren piasku, powiedzmy 70-80%. Ale jak ktoś by się nie znał to śmiało można mu to wepchnąć jako kreda po większej cenie.

U nas dolomit na kopalni kosztuje 17 złoty za tonę

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2884 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 18:04

Wapnowanie pola No to widzisz. Kolega zapłacił np. 57 za transport każdej tony. A przywieźli mu 30 t z hakiem to wychodzi 1710 zł zarobku za 250 km w jedną stronę. Dla zobrazowania to kurs ze spożywką 20 t chłodnią bez temperatury z W-wa do Kraków płacą 900 zł netto. Wniosek taki, ci co wożą i sprzedają wapno doją rolników jak mogą bo wiedzą że się da.

Edytowany przez damianzbr, 23 marzec 2014 - 18:05.

#2885 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 18:24

Wapnowanie pola a orientujecie się czy do kopalni można podjechać samemu wynajętym sprzętem po wapno np. po kredę i ile może kosztować tona przy własnym odbiorze?

#2886 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 19:09

Wapnowanie pola Jasne że można. Tylko jeśli nie masz swojego sprzętu lub dobrego szwagra który pożyczy ci nieodpłatnie tego sprzętu to nie wiem czy ktoś zgodzi się jechać za stawki niższe od tych jakie żąda od każdego rolnika. Bo nie łudź się że ktoś kto posiada patelnie nie jest w temacie i nie wie ile może sobie krzyczeć za transport wapna, tłucznia itp od rolnika.

Jedyna alternatywa to może współpraca ze spedycją. Nie musi być to spedycja z twojego regionu. Po prostu poszukaj spedycji w necie, zadzwoń i powiedz co masz do przewiezienia, ile i czym. Wtedy oni będą szukać dla ciebie przewoźnika któremu zaproponują max 2,5 zł za km w jedną stronę, przy czym zainkasują do siebie parę stówek jeśli dojdzie do transakcji. Ty im za transport np. 1000 zł, a oni przewoźnikowi np. 600 zł. Jeszcze przed tym musisz złożyć zamówienie na kopalni, czyli zrobić przelew za przybliżoną ilość towaru np. 25 ton. Później gdy już dogadasz się ze spedycją, oni podają ci nr. rejestracyjne auta dane kierowcy, ty to przekazujesz do kopalni i oni na tej podstawie załadują twój towar na określony przez ciebie pojazd. Od spedycji żądaj zlecenia, zwróć uwagę na nieodpłatny czas oczekiwania na załadunek oraz rozładunek i wszystkie inne szczegóły.

#2887 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 23 marzec 2014 - 19:39

Wapnowanie pola pewnie że możesz. Płacisz za towar awizujesz swoje auto i tyle :) Kreda zalezy jaka i gdzie mielnik 40-50zł/t, weglany, dolomity 15-20zł/t ,

Co do transportu czesto nawet moge powiedziec że 80% transportów wywrotkami jest kalkulowanych na tzw. kólko czyli liczy sie km w obie strony bo to sa za krutkie trasy zeby bawic sie w załdunki których bardzo czesto poprostu nie ma w danej okolicy i wraca sie na pusto. Albo sa po takich stawkach ze lepiej wrócic na pusto i nie tracic czasu na załdunek i rozładunek. I o 30 t w tych czasach to praktycznie możesz zapomniec, w okolicach kilc moze 1-2 kopalnie jescze wypuszcza auta przeładowane powyżej 40t DMC bo za to bekaja w razie kontroli tak jak przewoznik. Także jesli ktos wam przywozi wapno i wciska kit ze ma na aucie 30t to prosicie kolesia odrau na wage. Standardowa wywrotka stalowa czy nawet aluminiowa to max 26,5t. Stawke kalkuluje sie zazwyczaj dla 25t i w 90% przywoza 25-25,5t.

Także twoje wyliczenia że przycinaja na rolnikach jest nie na miejscu chyba że mieszkasz w rejonie gdzie sa powroty do Kielc w co watpie bo w tamtym kierunku to ciezko coś zawieść. Przy stawce która podales wychodzi niecałe 3zł za km to jest taka rozsadna stawka przewoznikowi coś zostaje a ty masz wapno. W czasie żniw w sezonie płącili juz powyżej 3,5zł i brakowało wywrotek ale to tylko w sezonie.

Pisze dlatego bo podobni jak @ damianzbr mam doczynienie z transportem z drugiej strony i nie jest tak kolorowo jak by sie niektórym wydawało. Podam tylko jedna liczbe kierowca + paliwo to jest 2zł netto za km typowego zestawu C+N. DOdajcie do tego ubezpieczenia, podatki od środków transportu, koszty napraw i eksploatacji.

Edytowany przez bialy2005, 23 marzec 2014 - 19:53.

#2888 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 20:06

Wapnowanie pola koledzy co myslicie o kredzie z dwikoz? jaka skutecznosc?

#2889 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 20:11

Wapnowanie pola

Jasne że można. Tylko jeśli nie masz swojego sprzętu lub dobrego szwagra który pożyczy ci nieodpłatnie tego sprzętu to nie wiem czy ktoś zgodzi się jechać za stawki niższe od tych jakie żąda od każdego rolnika. Bo nie łudź się że ktoś kto posiada patelnie nie jest w temacie i nie wie ile może sobie krzyczeć za transport wapna, tłucznia itp od rolnika.

Jedyna alternatywa to może współpraca ze spedycją. Nie musi być to spedycja z twojego regionu. Po prostu poszukaj spedycji w necie, zadzwoń i powiedz co masz do przewiezienia, ile i czym. Wtedy oni będą szukać dla ciebie przewoźnika któremu zaproponują max 2,5 zł za km w jedną stronę, przy czym zainkasują do siebie parę stówek jeśli dojdzie do transakcji. Ty im za transport np. 1000 zł, a oni przewoźnikowi np. 600 zł. Jeszcze przed tym musisz złożyć zamówienie na kopalni, czyli zrobić przelew za przybliżoną ilość towaru np. 25 ton. Później gdy już dogadasz się ze spedycją, oni podają ci nr. rejestracyjne auta dane kierowcy, ty to przekazujesz do kopalni i oni na tej podstawie załadują twój towar na określony przez ciebie pojazd. Od spedycji żądaj zlecenia, zwróć uwagę na nieodpłatny czas oczekiwania na załadunek oraz rozładunek i wszystkie inne szczegóły.

nikt zapewne taniej nie pojedzie jak 3 zł netto z kilometra

pewnie że możesz. Płacisz za towar awizujesz swoje auto i tyle :) Kreda zalezy jaka i gdzie mielnik 40-50zł/t, weglany, dolomity 15-20zł/t ,

Co do transportu czesto nawet moge powiedziec że 80% transportów wywrotkami jest kalkulowanych na tzw. kólko czyli liczy sie km w obie strony bo to sa za krutkie trasy zeby bawic sie w załdunki których bardzo czesto poprostu nie ma w danej okolicy i wraca sie na pusto. Albo sa po takich stawkach ze lepiej wrócic na pusto i nie tracic czasu na załdunek i rozładunek. I o 30 t w tych czasach to praktycznie możesz zapomniec, w okolicach kilc moze 1-2 kopalnie jescze wypuszcza auta przeładowane powyżej 40t DMC bo za to bekaja w razie kontroli tak jak przewoznik. Także jesli ktos wam przywozi wapno i wciska kit ze ma na aucie 30t to prosicie kolesia odrau na wage. Standardowa wywrotka stalowa czy nawet aluminiowa to max 26,5t. Stawke kalkuluje sie zazwyczaj dla 25t i w 90% przywoza 25-25,5t.

Także twoje wyliczenia że przycinaja na rolnikach jest nie na miejscu chyba że mieszkasz w rejonie gdzie sa powroty do Kielc w co watpie bo w tamtym kierunku to ciezko coś zawieść. Przy stawce która podales wychodzi niecałe 3zł za km to jest taka rozsadna stawka przewoznikowi coś zostaje a ty masz wapno. W czasie żniw w sezonie płącili juz powyżej 3,5zł i brakowało wywrotek ale to tylko w sezonie.

Pisze dlatego bo podobni jak @ damianzbr mam doczynienie z transportem z drugiej strony i nie jest tak kolorowo jak by sie niektórym wydawało. Podam tylko jedna liczbe kierowca + paliwo to jest 2zł netto za km typowego zestawu C+N. DOdajcie do tego ubezpieczenia, podatki od środków transportu, koszty napraw i eksploatacji.

masz plandeki?

#2890 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 20:14

Wapnowanie pola tak

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2891 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 20:19

Wapnowanie pola Biały Ty masz jakaś firmę transportową?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#2892 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 20:22

Wapnowanie pola U pobliskiego pośrednika chcą za kredę 140 zł/t plus 30 zł z a transport. Myślałem o wapnie węglanowym z Morawicy albo Radkowic bo tu i tu mam około 130 km w jedna stronę. Muszę tylko podzwonić i dokładnie zorientować się w cenie ile za wapno a ile powiedziałby z km przewoźnik.

#2893 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 20:24

Wapnowanie pola Coś tam mam :)

#2894 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 676 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 21:34

Wapnowanie pola

koledzy co myslicie o kredzie z dwikoz? jaka skutecznosc?

Dzwoniłem kiedyś do Dwikóz - przywożą kredę jeziorną z Podlasia i poddają ją granulacji. Ma coś około 8-10 % wilgotności i 40% CaO.

#2895 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 marzec 2014 - 22:14

Wapnowanie pola Stosował ktoś kredę z Mielnika? Jak oceniacie?

#2896 Share AGRO-TOMAS

AGRO-TOMAS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 22:22

Wapnowanie pola kreda najlepsza to weglan i tlenek najlepiej granulat łatwo i precyzyjnie sie wysiewa
stosowałem wysiew bez żadnych komplikacji
pogłównie siałem po pierwszych deszczach zauwazylem rozpuszczanie
teraz czeka orka

#2897 Share Cypiz5

Cypiz5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 22:40

Wapnowanie pola czy moze ktoś sie orientuje z województwa łódzkiego pow sieradzki czy można zamówić wapno najlepiej węglanowe nie w ilości 25 ton czyli całego zestawu tylko mi jest potrzebne 15 i czy takie cos jest możliwe w co wątpię ale moze ?

#2898 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 23:05

Wapnowanie pola

kreda najlepsza to weglan i tlenek najlepiej granulat łatwo i precyzyjnie sie wysiewa
stosowałem wysiew bez żadnych komplikacji
pogłównie siałem po pierwszych deszczach zauwazylem rozpuszczanie
teraz czeka orka

Za samochód tej kredy granulowanej kupisz samochód kredy zwykłej + rozsiewacz RCW do tego zostaną ci reszty.

Bialy2005 Mówiąc doją ile się da chodziło mi bardziej o tych co sprzedają towary do produkcji rolniczej a niżeli o przewoźników. Bo kto się zajmuje transportem to ma to jakoś poukładane i tego się trzyma. Natomiast jeśli chodzi o tych drugich to na każdym składzie z nawozem stoi babcia z połowy lat 90 + patelnia schmitz 89 rok, Przy czym nie potrzeba im czegoś bardziej sprawniejszego bo i tak kręcą wkoło komina a za głupi kurs po wapno wołają jak żyd za matkę.

Pamiętasz w wakacje jak szukaliśmy wolnych autek z Podlasia z tej kopalni. To mnóstwo się ich zgłaszało. Nawet na giełdzie co niektórzy byli porejestrowani, ogłaszali się na przeróżnych portalach itp. a jak się później okazało to takie z nich firmy transportowe jak z koziej trąba. Bo mieszkają obok białego dołka to pokupowali jakieś zabytki i zarabiają na chłopach, a jak miałem pilny ładunek w dobrych pieniądzach do NL, to obdzwoniłem ich wszystkich a i tak żaden nie chciał się podjąć, bo żaden z nich nie jeździł za granicę, jedynie mogę się domyślać, że stan techniczny pozwala tylko po polach się poruszać.

Edytowany przez damianzbr, 23 marzec 2014 - 23:09.

#2899 Share MateuszN

MateuszN

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 16:37

Wapnowanie pola witam jeżeli chcecie jakies wapno lub krede to piszcie na pw co byście chcieli i gdzie by to jechało chyba ze własny odbiór to też nie mam problemu mam całą game http://www.lhoist.pl/ tylko pierwsze sie zorientujcie ceny naszego producenta u innych dystrybutorów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2900 Share farmer1973

farmer1973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 18:40

Wapnowanie pola Kolego produkty z lhoist są ok, poza kredą granulowaną.Nie wiem co mają teraz ale to co ja widziałem w tamtym roku to były kamyczki otoczone kredą.

Edytowany przez farmer1973, 24 marzec 2014 - 18:46.