wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Brounter    18

Jeśli nie ma magnezu w glebie to z powietrza się też nie weźmie. Ph może być przyczyną zahamowania przyswajania magnezu ale przy braku tego składnika w glebie wapno inne niż magnezowe nie polepszy sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszeek    3

jeżeli będe dawał wapno pod pszenice ozimą to lepiej dać pod orke na szczyznie orał będę tylko raz czy lepiej zaorać i pod agregat dać i ile przed siewem? wapno palone+magnez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

empro podaj ceny

 

ja stosowałem po łubinie, chodzi Ci o to czy zbytnio nie będzie się gryźć z zasymilowanym azotem przez łubin?

 

 

Dokładnie o to mi chodzi.

 

Zna ktoś odpowiedź?

Edytowano przez SipmaZ224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

Podrzuci mi ktoś kontakt do jakiegoś przewoźnika co wozi wapno węglanowe w dobrej cenie i jest z woj. łódzkiego ?? okolice Łodzi

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam, przywieźli mi dziś całego tira kredy z mielnika, odmiana 07a, i tutaj moje pytanie. Jest ono strasznie zbrylone, praktycznie jak granulat. Czy nie będzie problemu siać go zwykłym RCW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Granulki powinny mieć wielkość około 2-3 mm, nie wiem jak jest u Ciebie dokładnie ale rcw powinien bez problemu sobie z tym poradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamillo457    0

najlepiej wysiać wapno odrazu po zbiorze słomy na ściernisko, czy może po podorywce albo po zjężdzeniu kultywatorem ścierniska ? a obornik w jakim odstępie czasowym można dawać po wapnowaniu pola ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Kolega pisze o surówce z mielnika. Rcw daje rade :) Ale najlepiej bez drabinek w srodku bo lubi sie zawieszac. Po ile płaciłes ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Koledzy, macie jakiś namiar na dobre wapno węglanowe w rozsądnej cenie na podkarpaciu?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a ma ktoś pożyczyć RCW lub świadczy usługi rozsiewu wapna w woj. łódzkim powiat łaski? mam do rozsiewu 2 transporty po 27t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja prawdopodobnie z SKR będę pożyczał RCW tego nowszego z wysiewem hydraulicznym.

Kolego bialy2005

Fakturka jeszcze mi nie przyszła, ale z transportem ma wyjść ok. 100zł za tonę. Odległość 125km w jedną stronę. Oczywiście cały transport, 25 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

jak bedzie lepiej wysiac krede na ściernisko czy pod agregat pod siew ?Zależy mi w sumie na szybkim efekcie dlatego sieje krede wiec chyba lepsze efekty da pod agregat ? Jak wy robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roart    2

Hejka, macie może namiar na producenta kredy pylistej, może być luzem lub w big bagach do 220 km od lublina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyran    0

Czy wapno magnezowe można stosowac w jednym roku razem z obornikiem? Przygotowuję pole pod buraki i jak co roku na ściernisko pójdzie obornik, następnie przuorany podorywką... i co dalej w międzyczasie bronowałem zawsze pole 1x zaraz po podorywce i potem po 7-14 dniach i wysiewałem gorczyce na międzyplon. W tym roku chciałbym jeszcze wysiac magnezowe wapno i czy po podorywce nie będzie za szybko i nie pozabija bakteri w oborniku?

Edytowano przez tyran

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj