Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wapnowanie pola

6565 odpowiedzi na ten temat

#2421 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 17:30

Wapnowanie pola Witam wszystkich Mam pytanie : Czy stosowanie Wapno posodowe daje jakies efekty ? Może ktoś już stoswoal takie wapno? Mam propozycjie bardzo taniego takiego wapna z Inowroclawia .Z Góry dziekuje za Rady

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wapnowanie pola Dzisiaj, 19:16
  •  

#2422 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 17:44

Wapnowanie pola te wapno to praktycznie nie ma zadnych wartosci po prostu sypie sie tylko po to zeby było i tyle

#2423 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 17:53

Wapnowanie pola Ahaaa

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Wapno w dobrej cenie zobacz »

•  

#2424 Share adiss

adiss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 12:46

Wapnowanie pola Nie wiem czy nic nie daje . Kwestia dawki i przeliczenia kosztów wysiewu .Na kawałku gdzie uprawiam kapustę wywaliłem tego około 20 t/ha tzn, tego 20% . Po dwóch latach ph. z 5,5 poszło na 7 . Bardziej jednak zależało mi na strukturze gleby - czarna z gliną pod spodem . Jak sie zbryliła to nawet wirówka nie pomogła .Teraz wystarczy jeden przejazd agregatem biernym .Pewnie to samo można uzyskać stosując mniejsze dawki tlenku , ale dla rozsady mógłby być zbyt agresywny a to jest tanie jak barszcz i transport miałem za free .Mają też 30% i suszone 50% , ale to jest droższe i trzeba się na nie zapisać wcześniej bo wbrew pozorom zainteresowanie jest duże .

#2425 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • Zainteresowania:Specjalizuje się w Wapnie Nawozowym, chętnie pomogę, udzielę fachowej pomocy. Pozdrawiam

Napisany 13 listopad 2013 - 18:16

Wapnowanie pola 20 ton na hektar to dość duża dawka :)
Ja bym polecał jednak zastosować mniejsza dawkę kredy.
A co do oczekiwania to nawet na granulat czeka się w sezonie 3tyg. Na zwykłe wapno z nordkalku nawet 3 miesiące . Zimą spora część kopalń w ogóle nie realizuje zamówień ze względu na problem z wodą i zamarzaniem .

Edytowany przez Agronom_kujawy, 13 listopad 2013 - 18:19.

W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

#2426 Share jmierzwa952

jmierzwa952

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 18:36

Wapnowanie pola 5 tygodni temu rozsialem na laki wapno pylliste, o skladzie 32%MgO i 16%,CaO jest ono w postaci drobych granulek ktore sie jeszcze nie rozpuscily i jak wyglada sprawa z obornikiem na laki?
pozdrawiam

#2427 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 20:48

Wapnowanie pola @ Agronomie co myslisz o tym Florovicie o ktorym wczesniej wspomnialem? Jest to w ogole warte czegos?

#2428 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 13 listopad 2013 - 21:57

Wapnowanie pola Poszukuję opinii na temat wapna Radkowit Premium z Lafarge? Jest to wapno zupełnie pyliste więc szybkośc reakcji powinna byc zadowalająca. Czy warto je stosowac?
Chciałbym zastosowac to wapno na ściernisko kukurydziane, następnie talerzówka w celu wymieszania i orka. Częściowo poszłoby też bezpośrednio na orkę, bo częśc areału mam już zaoraną.

Edytowany przez jarekw, 13 listopad 2013 - 21:59.

Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#2429 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • Zainteresowania:Specjalizuje się w Wapnie Nawozowym, chętnie pomogę, udzielę fachowej pomocy. Pozdrawiam

Napisany 14 listopad 2013 - 08:57

Wapnowanie pola

@ Agronomie co myslisz o tym Florovicie o ktorym wczesniej wspomnialem? Jest to w ogole warte czegos?

Tak jak pisałem nie widziałem naocznie tego wapna.
Sądzę że jeżeli z granulką jest wszystko ok i nie ma w workach pyłu zamiast granulatu to jest to bardzo dobry produkt .
Wszystko zależy czy da się go bezproblemowo wysiać tak równomiernie jak inne nawozy granulowane.
Jak ktoś zakupi ten produkt to bardzo proszę o opinie na jego temat .
Pozdrawiam

5 tygodni temu rozsialem na laki wapno pylliste, o skladzie 32%MgO i 16%,CaO jest ono w postaci drobych granulek ktore sie jeszcze nie rozpuscily i jak wyglada sprawa z obornikiem na laki?
pozdrawia

Kolego,
To co rozsiałeś to kiepskiej jakości dolomit który niestety się nie rozłoży . Jest to typowe dla wapna kopalnianego tzw. kruszonki.

Poszukuję opinii na temat wapna Radkowit Premium z Lafarge? Jest to wapno zupełnie pyliste więc szybkośc reakcji powinna byc zadowalająca. Czy warto je stosowac?
Chciałbym zastosowac to wapno na ściernisko kukurydziane, następnie talerzówka w celu wymieszania i orka. Częściowo poszłoby też bezpośrednio na orkę, bo częśc areału mam już zaoraną.

witam kolego,
Z tego co już dyskutowaliśmy na forum na temat tego wapna to jest to dobry produkt i dobrze zmielony pomimo iz jest to dolomit to powinien zadziałać ze względu właśnie na bardzo dobre przemielenie.
Możesz je zastosować tak jak opisałeś , oczywiście dawkę trzeba dobrać odpowiednio do potrzeb żeby uzyskać dobry efekt dając takie wapno pod orkę i w systemie raz na kilka lat .
pozdrawiam
W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

#2430 Share jmierzwa952

jmierzwa952

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 16:30

Wapnowanie pola czyli obornik nie zaszodzi i wapno nie pomoze ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2431 Share johnyrs

johnyrs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 20:29

Wapnowanie pola Witam
Mam wszystkie pola zasiane i zaorane pod zboża jare ale nie dałem wapna. Teraz mam okazję kupić wapno tlenkowe po dobrej cenie i chce dać pod jare tam gdzie brakuje. Czy mogę wysiać wapno na orane i zostawić do wiosny. Wiosną dopiero wymieszać ziemię i sianie. Czy wapno się ulotni, czy w ogóle zadziała proszę o podpowiedzi i doświadczenia.

#2432 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 17 listopad 2013 - 18:41

Wapnowanie pola Witam.
Mam ziemię 4,5,6klasy i poszukiwałem wapna węglanowego.Ostatnio rozmawiałem z przedstawicielem firmy oferującej wapno.Zaproponował mi wapno tlenkowe w ilości około 250kg/ha twierdząc że nic złego się nie stanie a wyjdzie trochę taniej.Czy stosował ktoś na słabe ziemie wapno tlenkowe,w jakiej ilości i z jakim efektem?Byłbym wdzięczny za odp.

#2433 Share johnyrs

johnyrs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 17 listopad 2013 - 21:02

Wapnowanie pola Ja słyszałem o niemieckim wapnie tlenkowym w granulacie którego daje się podobną ilość jak piszesz, ale nigdy nie stosowałem. A co do mojego pytania powyżej to czekam na odpowiedzi.

#2434 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1020 postów

Napisany 17 listopad 2013 - 21:35

Wapnowanie pola Może kolega @Agronom nam podpowie.

#2435 Share marcinus

marcinus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 listopad 2013 - 22:28

Wapnowanie pola mi też proponują zakup niemieckiego wapna tlenkowego granulowane daje sie go 500 kg na ha czy ktosc stosował takie wapno?

#2436 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 09:51

Wapnowanie pola

Witam
Mam wszystkie pola zasiane i zaorane pod zboża jare ale nie dałem wapna. Teraz mam okazję kupić wapno tlenkowe po dobrej cenie i chce dać pod jare tam gdzie brakuje. Czy mogę wysiać wapno na orane i zostawić do wiosny. Wiosną dopiero wymieszać ziemię i sianie. Czy wapno się ulotni, czy w ogóle zadziała proszę o podpowiedzi i doświadczenia.

witam kolego!
Spokojnie możesz tak zrobić . Wapno na pewno się nie ulotni , a danie go na wierzch przez zimę przyśpieszy odkwaszanie , Warunek żeby pole było w miarę równe , bo jak będzie stok to może spłynąć z roztopem. Napisz jeszcze co to za wapno konkretnie ? jaki producent ?

Może kolega @Agronom nam podpowie.

Kolego podaj producenta tego wapna ?
Albo nazwę ?

#2437 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1020 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 15:33

Wapnowanie pola Kolego podaj producenta tego wapna ?
Albo nazwę ?

Kurcze nie dopytałem.Gość z którym rozmawiałem jest z firmy Techmot sp.z o.o. Opole

#2438 Share AdamM83

AdamM83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 17:53

Wapnowanie pola Szukam wapna granulowanego, dzialajacgo szybko w workach do 50kg

#2439 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 20:15

Wapnowanie pola poszukaj na allegro( po 20kg - ogrodnicze ) lub na składach wapniaka kornickiego .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2440 Share johnyrs

johnyrs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 19:27

Wapnowanie pola Dzięki za podpowiedź. Wapno od lokalnego dealera wapienników Wojcieszów ale to tlenkowe sprowadzają nie wiem z kąd. Kupie i będę siał jeszcze przed śniegami.