Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wapnowanie pola

5904 odpowiedzi na ten temat

#2401 Share criskp86

criskp86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 29 październik 2013 - 20:04

Wapnowanie pola miałem kukurydze na ziarno i teraz ja skosiłem zastanawiam sie nad wapnowaniem tego pola... czy teraz wapnować i zaorać czy dac wapno na wiosne??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wapnowanie pola Dzisiaj, 08:28
  •  

#2402 Share Rafael

Rafael

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 10:18

Wapnowanie pola Cześć. Macie jakieś oferty/kontakty do przedstawicieli oferujących wapno tlenkowe 60% Ca0 w BIG-BAG? Woj. Śląskie. Pozdrawiam.

#2403 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 17:35

Wapnowanie pola Wojcieszów pod Jelenią Górą 200-230zł za tlenek 60% Poszukaj na allegro, ja tak znalałem gościa i mi przywozi ze Swierzawy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Wapno w dobrej cenie zobacz »

•  

#2404 Share Rafael

Rafael

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 08 listopad 2013 - 20:37

Wapnowanie pola Ten Wojcieszów, który wchodzi w skład grupy LHOIST?

#2405 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 08 listopad 2013 - 20:47

Wapnowanie pola Tak

#2406 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 08 listopad 2013 - 23:27

Wapnowanie pola Ja bym wapnował teraz.

Był dzisiaj u mnie przedstawiciel jednej z firm i oferował koncentrat wapna do rozpuszczenia w wodzie i stosowania w formie oprysku czy ktoś słyszał o tej metodzie może cos powiedziec na temat efektów ?

#2407 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3228 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 10:10

Wapnowanie pola Wapno POLCALC warte uwagi? Gleby III-VI od ciężkiej gliny po szczery piach.

#2408 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 13:41

Wapnowanie pola

Ja bym wapnował teraz.

Był dzisiaj u mnie przedstawiciel jednej z firm i oferował koncentrat wapna do rozpuszczenia w wodzie i stosowania w formie oprysku czy ktoś słyszał o tej metodzie może cos powiedziec na temat efektów ?

Efekty są w postaci premii dla tego przedstawiciela za wciskanie ludziom szajsu za ciężkie pieniądze ( jak mniemam).

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#2409 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 16:38

Wapnowanie pola Cenowo to 44 zł za kg zalecana dawka 1,5-2,5 kg/ha

#2410 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 16:55

Wapnowanie pola I to ma odkwasić glebę?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2411 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 09 listopad 2013 - 18:29

Wapnowanie pola Dokłądnie. Kolego jakbys znał podstwy o odkwaszniu gleby to byś takich pytan nie zadawał i takiego przedstawiciele grzecznie wyprosił z domu po podaniu ceny tego perpetum mobile :) . To kolejny super specyfik napychajacy kasa kieszenie producenta wykorzystujacy niewiedze, niedouczenie rolników. Powiem ci tylko tyle zeby odkwasic gkebe to trzeba wysiac nawet kilka ton CaO a co moze zdziłac kilka kilogramów CaO choćby nie wiem jak reaktywne było i jak szybko działajace :)

Edytowany przez bialy2005, 09 listopad 2013 - 18:31.

#2412 Share Rafael

Rafael

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 18:41

Wapnowanie pola

Ja bym wapnował teraz.

Cześć, Stosowałem taki preparat,nosi nazwę Wapnovit. Zawiera silnie skoncentrowany Ca w płynie. Można stosować nawet 3-4 zabiegi. Działa zadowalająco.

#2413 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 09 listopad 2013 - 18:49

Wapnowanie pola To nie sa preparaty do odkwaszania gleby tylko do interwencyjnego dolistnego dostrczania wapnia roslinom uprawianym ! Sa rośliny które potrzebuja dużo Ca podczas wzrostu i taki preparat troche pomaga gdy nie moga pobrac go z gleby np zakwaszonej, ale to nie służy odkwaszaniu :)

#2414 Share Rafael

Rafael

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 18:53

Wapnowanie pola

To nie sa preparaty do odkwaszania gleby tylko do interwencyjnego dolistnego dostrczania wapnia roslinom uprawianym ! Sa rośliny które potrzebuja dużo Ca podczas wzrostu i taki preparat troche pomaga gdy nie moga pobrac go z gleby np zakwaszonej, ale to nie służy odkwaszaniu :)

Nie powiedziałem, że służy on odkwaszaniu gleby. Wapnowania gleb niczym nie zastąpisz. Apropo wapnowania stosuje ktoś tlenek 60 % CaO?

#2415 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 19:09

Wapnowanie pola Ja stosuję tradycyjne wpanowanie tylko mnie zastanawiało czy ktoś miał z tym styczność i czy to wogóle może zadziałać bo dla mnie jest to wątpliwe ale człowiek uczy się całe życie. Środek na pewno służy od odkwaszania a jaka firma go rozprowadza i jak się nazywa napisze jak uda mi się znaleźć ulotkę

#2416 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 09 listopad 2013 - 23:19

Wapnowanie pola

To nie sa preparaty do odkwaszania gleby tylko do interwencyjnego dolistnego dostrczania wapnia roslinom uprawianym ! Sa rośliny które potrzebuja dużo Ca podczas wzrostu i taki preparat troche pomaga gdy nie moga pobrac go z gleby np zakwaszonej, ale to nie służy odkwaszaniu :)

W takich sytuacjach to i dokarmianie dolistne nie pomaga. Dolistne pobudza korzenie do rozwoju i poszukiwania niezbędnych składników pokarmowych. Jeżeli wapń damy dolistnie a w glebie tego wapnia nie będzie to po kilku dniach roślina znowu będzie odczuwała głód.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2417 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 12:51

Wapnowanie pola Co sadzicie o wapnie granulowanym Florovit Agro? Cena 485 zl/t netto, reaktywnosc 100 %, CaO min 40%, dawkowanie od 300 do 1500 kg/ha. Moze mial ktos z tym stycznosc. Podobno jakoscia porownywalne z niemieckim wpanem granulowanym.

#2418 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 13:33

Wapnowanie pola a wapniak rudkowski ktos stosował szybko odkwasza ?

#2419 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 13:35

Wapnowanie pola Mi kiedyś pewien handlarz śor z okolicy chciał wmówić że calio którego jest przedstawicielem przypala nawet skrzyp :D . Ciekawa ciekawość :D .
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2420 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 15:12

Wapnowanie pola Witam panowie. a wiec tak, wziąłem w dzierżawę kilka ha pola. Klasa ziemi 5. Ph jeszcze nie mierzyłem ale pewnie w okolicy 4,5-5. Aktualnie rośnie tam żyto, a w następstwie była by kukurydza na ziarno. I teraz moje pytanie, bo chciałbym doprowadzić tą ziemię do porządku, i planuje zrobić tak , na ściernisko wapno, potem zasiać gorczyce na poplon. stalerzować ją przed zakwitnięciem, potem obornik od gęsi i orka na zime. Może tak być czy azot się uwsteczni ? Jeśli tak to jak byście poradzili to rozegrać? a, i jakie wapno zastosować i w jakiej orientacyjnej ilości? Pozdrawiam.