wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Gość   
Gość

Znaczy się kredy, tak? To 74 zł jest dobrą ceną o ile na podwórzu, czyli z transportem. Jak daleko masz do miejsca wydobywania tego towaru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Panowie Czy cena 73 zł netto za tona Wapna Wapniowego to dobra cena ? :)

a co to takiego wapno wapniowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chyba koledze chodzi o kredę. Słyszałem kiedyś taką nazwę wapna które nie pochodzi ze skały dolomitowej. Więc pozostaje kreda...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to dobra cena. Pewnie nie daleko mieszkasz tej kopalni stąd ta cena. Lub to nie jest kreda i ktoś cię w balona robi. Ostatnio kolega po 74 kupił dolomitowe a do kopalni pod Kielce od nas jest z 250 km. Wapno to wyglądało jak kreda, takie białe, jednak miało dużo drobinek wielkości ziaren piasku, powiedzmy 70-80%. Ale jak ktoś by się nie znał to śmiało można mu to wepchnąć jako kreda po większej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

No to dobra cena. Pewnie nie daleko mieszkasz tej kopalni stąd ta cena. Lub to nie jest kreda i ktoś cię w balona robi. Ostatnio kolega po 74 kupił dolomitowe a do kopalni pod Kielce od nas jest z 250 km. Wapno to wyglądało jak kreda, takie białe, jednak miało dużo drobinek wielkości ziaren piasku, powiedzmy 70-80%. Ale jak ktoś by się nie znał to śmiało można mu to wepchnąć jako kreda po większej cenie.

U nas dolomit na kopalni kosztuje 17 złoty za tonę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to widzisz. Kolega zapłacił np. 57 za transport każdej tony. A przywieźli mu 30 t z hakiem to wychodzi 1710 zł zarobku za 250 km w jedną stronę. Dla zobrazowania to kurs ze spożywką 20 t chłodnią bez temperatury z W-wa do Kraków płacą 900 zł netto. Wniosek taki, ci co wożą i sprzedają wapno doją rolników jak mogą bo wiedzą że się da.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

a orientujecie się czy do kopalni można podjechać samemu wynajętym sprzętem po wapno np. po kredę i ile może kosztować tona przy własnym odbiorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jasne że można. Tylko jeśli nie masz swojego sprzętu lub dobrego szwagra który pożyczy ci nieodpłatnie tego sprzętu to nie wiem czy ktoś zgodzi się jechać za stawki niższe od tych jakie żąda od każdego rolnika. Bo nie łudź się że ktoś kto posiada patelnie nie jest w temacie i nie wie ile może sobie krzyczeć za transport wapna, tłucznia itp od rolnika.

 

Jedyna alternatywa to może współpraca ze spedycją. Nie musi być to spedycja z twojego regionu. Po prostu poszukaj spedycji w necie, zadzwoń i powiedz co masz do przewiezienia, ile i czym. Wtedy oni będą szukać dla ciebie przewoźnika któremu zaproponują max 2,5 zł za km w jedną stronę, przy czym zainkasują do siebie parę stówek jeśli dojdzie do transakcji. Ty im za transport np. 1000 zł, a oni przewoźnikowi np. 600 zł. Jeszcze przed tym musisz złożyć zamówienie na kopalni, czyli zrobić przelew za przybliżoną ilość towaru np. 25 ton. Później gdy już dogadasz się ze spedycją, oni podają ci nr. rejestracyjne auta dane kierowcy, ty to przekazujesz do kopalni i oni na tej podstawie załadują twój towar na określony przez ciebie pojazd. Od spedycji żądaj zlecenia, zwróć uwagę na nieodpłatny czas oczekiwania na załadunek oraz rozładunek i wszystkie inne szczegóły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

pewnie że możesz. Płacisz za towar awizujesz swoje auto i tyle :) Kreda zalezy jaka i gdzie mielnik 40-50zł/t, weglany, dolomity 15-20zł/t ,

 

Co do transportu czesto nawet moge powiedziec że 80% transportów wywrotkami jest kalkulowanych na tzw. kólko czyli liczy sie km w obie strony bo to sa za krutkie trasy zeby bawic sie w załdunki których bardzo czesto poprostu nie ma w danej okolicy i wraca sie na pusto. Albo sa po takich stawkach ze lepiej wrócic na pusto i nie tracic czasu na załdunek i rozładunek. I o 30 t w tych czasach to praktycznie możesz zapomniec, w okolicach kilc moze 1-2 kopalnie jescze wypuszcza auta przeładowane powyżej 40t DMC bo za to bekaja w razie kontroli tak jak przewoznik. Także jesli ktos wam przywozi wapno i wciska kit ze ma na aucie 30t to prosicie kolesia odrau na wage. Standardowa wywrotka stalowa czy nawet aluminiowa to max 26,5t. Stawke kalkuluje sie zazwyczaj dla 25t i w 90% przywoza 25-25,5t.

 

Także twoje wyliczenia że przycinaja na rolnikach jest nie na miejscu chyba że mieszkasz w rejonie gdzie sa powroty do Kielc w co watpie bo w tamtym kierunku to ciezko coś zawieść. Przy stawce która podales wychodzi niecałe 3zł za km to jest taka rozsadna stawka przewoznikowi coś zostaje a ty masz wapno. W czasie żniw w sezonie płącili juz powyżej 3,5zł i brakowało wywrotek ale to tylko w sezonie.

 

Pisze dlatego bo podobni jak @ damianzbr mam doczynienie z transportem z drugiej strony i nie jest tak kolorowo jak by sie niektórym wydawało. Podam tylko jedna liczbe kierowca + paliwo to jest 2zł netto za km typowego zestawu C+N. DOdajcie do tego ubezpieczenia, podatki od środków transportu, koszty napraw i eksploatacji.

Edytowano przez bialy2005
  • Like 1

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Jasne że można. Tylko jeśli nie masz swojego sprzętu lub dobrego szwagra który pożyczy ci nieodpłatnie tego sprzętu to nie wiem czy ktoś zgodzi się jechać za stawki niższe od tych jakie żąda od każdego rolnika. Bo nie łudź się że ktoś kto posiada patelnie nie jest w temacie i nie wie ile może sobie krzyczeć za transport wapna, tłucznia itp od rolnika.

 

Jedyna alternatywa to może współpraca ze spedycją. Nie musi być to spedycja z twojego regionu. Po prostu poszukaj spedycji w necie, zadzwoń i powiedz co masz do przewiezienia, ile i czym. Wtedy oni będą szukać dla ciebie przewoźnika któremu zaproponują max 2,5 zł za km w jedną stronę, przy czym zainkasują do siebie parę stówek jeśli dojdzie do transakcji. Ty im za transport np. 1000 zł, a oni przewoźnikowi np. 600 zł. Jeszcze przed tym musisz złożyć zamówienie na kopalni, czyli zrobić przelew za przybliżoną ilość towaru np. 25 ton. Później gdy już dogadasz się ze spedycją, oni podają ci nr. rejestracyjne auta dane kierowcy, ty to przekazujesz do kopalni i oni na tej podstawie załadują twój towar na określony przez ciebie pojazd. Od spedycji żądaj zlecenia, zwróć uwagę na nieodpłatny czas oczekiwania na załadunek oraz rozładunek i wszystkie inne szczegóły.

nikt zapewne taniej nie pojedzie jak 3 zł netto z kilometra

 

pewnie że możesz. Płacisz za towar awizujesz swoje auto i tyle :) Kreda zalezy jaka i gdzie mielnik 40-50zł/t, weglany, dolomity 15-20zł/t ,

 

Co do transportu czesto nawet moge powiedziec że 80% transportów wywrotkami jest kalkulowanych na tzw. kólko czyli liczy sie km w obie strony bo to sa za krutkie trasy zeby bawic sie w załdunki których bardzo czesto poprostu nie ma w danej okolicy i wraca sie na pusto. Albo sa po takich stawkach ze lepiej wrócic na pusto i nie tracic czasu na załdunek i rozładunek. I o 30 t w tych czasach to praktycznie możesz zapomniec, w okolicach kilc moze 1-2 kopalnie jescze wypuszcza auta przeładowane powyżej 40t DMC bo za to bekaja w razie kontroli tak jak przewoznik. Także jesli ktos wam przywozi wapno i wciska kit ze ma na aucie 30t to prosicie kolesia odrau na wage. Standardowa wywrotka stalowa czy nawet aluminiowa to max 26,5t. Stawke kalkuluje sie zazwyczaj dla 25t i w 90% przywoza 25-25,5t.

 

Także twoje wyliczenia że przycinaja na rolnikach jest nie na miejscu chyba że mieszkasz w rejonie gdzie sa powroty do Kielc w co watpie bo w tamtym kierunku to ciezko coś zawieść. Przy stawce która podales wychodzi niecałe 3zł za km to jest taka rozsadna stawka przewoznikowi coś zostaje a ty masz wapno. W czasie żniw w sezonie płącili juz powyżej 3,5zł i brakowało wywrotek ale to tylko w sezonie.

 

Pisze dlatego bo podobni jak @ damianzbr mam doczynienie z transportem z drugiej strony i nie jest tak kolorowo jak by sie niektórym wydawało. Podam tylko jedna liczbe kierowca + paliwo to jest 2zł netto za km typowego zestawu C+N. DOdajcie do tego ubezpieczenia, podatki od środków transportu, koszty napraw i eksploatacji.

masz plandeki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tak


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biały Ty masz jakaś firmę transportową?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

U pobliskiego pośrednika chcą za kredę 140 zł/t plus 30 zł z a transport. Myślałem o wapnie węglanowym z Morawicy albo Radkowic bo tu i tu mam około 130 km w jedna stronę. Muszę tylko podzwonić i dokładnie zorientować się w cenie ile za wapno a ile powiedziałby z km przewoźnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Coś tam mam :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25488

koledzy co myslicie o kredzie z dwikoz? jaka skutecznosc?

Dzwoniłem kiedyś do Dwikóz - przywożą kredę jeziorną z Podlasia i poddają ją granulacji. Ma coś około 8-10 % wilgotności i 40% CaO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Stosował ktoś kredę z Mielnika? Jak oceniacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRO-TOMAS    0

kreda najlepsza to weglan i tlenek najlepiej granulat łatwo i precyzyjnie sie wysiewa

stosowałem wysiew bez żadnych komplikacji

pogłównie siałem po pierwszych deszczach zauwazylem rozpuszczanie

teraz czeka orka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cypiz5    7

czy moze ktoś sie orientuje z województwa łódzkiego pow sieradzki czy można zamówić wapno najlepiej węglanowe nie w ilości 25 ton czyli całego zestawu tylko mi jest potrzebne 15 i czy takie cos jest możliwe w co wątpię ale moze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kreda najlepsza to weglan i tlenek najlepiej granulat łatwo i precyzyjnie sie wysiewa

stosowałem wysiew bez żadnych komplikacji

pogłównie siałem po pierwszych deszczach zauwazylem rozpuszczanie

teraz czeka orka

 

Za samochód tej kredy granulowanej kupisz samochód kredy zwykłej + rozsiewacz RCW do tego zostaną ci reszty.

 

Bialy2005 Mówiąc doją ile się da chodziło mi bardziej o tych co sprzedają towary do produkcji rolniczej a niżeli o przewoźników. Bo kto się zajmuje transportem to ma to jakoś poukładane i tego się trzyma. Natomiast jeśli chodzi o tych drugich to na każdym składzie z nawozem stoi babcia z połowy lat 90 + patelnia schmitz 89 rok, Przy czym nie potrzeba im czegoś bardziej sprawniejszego bo i tak kręcą wkoło komina a za głupi kurs po wapno wołają jak żyd za matkę.

 

Pamiętasz w wakacje jak szukaliśmy wolnych autek z Podlasia z tej kopalni. To mnóstwo się ich zgłaszało. Nawet na giełdzie co niektórzy byli porejestrowani, ogłaszali się na przeróżnych portalach itp. a jak się później okazało to takie z nich firmy transportowe jak z koziej trąba. Bo mieszkają obok białego dołka to pokupowali jakieś zabytki i zarabiają na chłopach, a jak miałem pilny ładunek w dobrych pieniądzach do NL, to obdzwoniłem ich wszystkich a i tak żaden nie chciał się podjąć, bo żaden z nich nie jeździł za granicę, jedynie mogę się domyślać, że stan techniczny pozwala tylko po polach się poruszać.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszN    1

witam jeżeli chcecie jakies wapno lub krede to piszcie na pw co byście chcieli i gdzie by to jechało chyba ze własny odbiór to też nie mam problemu mam całą game http://www.lhoist.pl/ tylko pierwsze sie zorientujcie ceny naszego producenta u innych dystrybutorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1973    13

Kolego produkty z lhoist są ok, poza kredą granulowaną.Nie wiem co mają teraz ale to co ja widziałem w tamtym roku to były kamyczki otoczone kredą.

Edytowano przez farmer1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj