Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wapnowanie pola

5903 odpowiedzi na ten temat

#2121 Share Medalik

Medalik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:Sport, polityka :-) ,rolnictwo

Napisany 15 sierpień 2013 - 19:48

Wapnowanie pola A co sądzicie o http://www.kwbbelcha...zy-i-preparaty/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wapnowanie pola Dzisiaj, 08:17
  •  

#2122 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 15 sierpień 2013 - 20:28

Wapnowanie pola Kolego Agronom kiedyś co pytałem Cię o tą kredę o symbolu 07a to właśnie była z Dwikóz.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#2123 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 15 sierpień 2013 - 21:15

Wapnowanie pola Z czasów ogólniaka to pamiętam że z Dwikóz dobre było jabłuszko sandomierskie :D
U mnie dużo ludzi sypie margiel na ścierniska rozrzutnikami do obornika że aż biało. Jakieś 15-20 lat temu ojciec też dał margiel, do tej pory jest "lej po bombie" na polu. I nadal jęczmień rośnie świetnie a jak badam próbki gleby to pH wychodzi około 6,6. kolego Agronom co sądzisz o takim wapnowaniu?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2124 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 16 sierpień 2013 - 06:48

Wapnowanie pola na lubelszczyznie dostępna kreda jest ale z mielnika.o kredzie z Dwikóz nie słyszałem.marglem to chyba sie nawoziło pola jak jeszcze nie było w modzie standardowe wapnowanie.

#2125 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 16 sierpień 2013 - 14:38

Wapnowanie pola Do Lubelskiego to chyba Stara Kornica lub Koszelówka są bliżej. W obu po 340zł/t netto- dzwoniłem w tygodniu

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#2126 Share e2visionamd

e2visionamd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 17 sierpień 2013 - 10:06

Wapnowanie pola zakupilem wapno nordkalk magnezowe i teraz pytanie chce rozrzucić obonik przyorać i za miesiąc powapnować ale teraz cała ambaras jak głęboko wymieszać to wapno ?

#2127 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 17 sierpień 2013 - 19:47

Wapnowanie pola Witam,

Dzisiaj rozsiewałem wapno węglanowe na ściernie i mam pytanie czy mogę jeszcze teraz opryskać randapem? czy nie ma żadnego wpływu jedno na drugie bo mam ze 2ha dzierżawy i ostro wali chwast..... :)
ZETOR Team !!!

#2128 Share Roxer

Roxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 17 sierpień 2013 - 20:18

Wapnowanie pola Stosowaliście wapniak kornicki? Wg bigbaga zalecana dawka to w zależności od gleby i zakwaszenia ok. 1t/ha i tyle zamierzam wysypać. Ktoś miał z tym do czynienia?

#2129 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 17 sierpień 2013 - 20:19

Wapnowanie pola rozsialem ok 100 ton wapna weglanowego z gorazdrzy co myslicie o tym wapnie?

#2130 Share Leonardo1

Leonardo1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 17 sierpień 2013 - 20:56

Wapnowanie pola
Agronom_kujawy wapno to raczej kredowe, ale jeszcze nie wiem bo to kolega tira ma zamawiać, tylko nie wiem kiedy wapnować, pole nie było wapnowane z 10 lat i była tam łąka, w tym roku chce tam zasiać pszenice ozimą, ale to pole jest zakwaszone więc nie wiem czy nie lepiej zaorać, posypać wapnem i później wymieszać to glebogryzarką i siew :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2131 Share Medalik

Medalik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:Sport, polityka :-) ,rolnictwo

Napisany 17 sierpień 2013 - 21:00

Wapnowanie pola Czy może ktoś się odnieść co do wapna podanego przez mnie powyżej ??? Chodzi mi o szybkie działanie.

#2132 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 08:41

Wapnowanie pola

Agronom_kujawy wapno to raczej kredowe, ale jeszcze nie wiem bo to kolega tira ma zamawiać, tylko nie wiem kiedy wapnować, pole nie było wapnowane z 10 lat i była tam łąka, w tym roku chce tam zasiać pszenice ozimą, ale to pole jest zakwaszone więc nie wiem czy nie lepiej zaorać, posypać wapnem i później wymieszać to glebogryzarką i siew :)

zasiej pszenice i daj granulat poglownie - tona na ha. Uratujesz plon ale to wyjscie na krotka mete. Wsyp sobie dobrego wapna weglanowego 5t/ha i bedzie ok ale efektow nie spodziewaj sie juz po kilku miesiacach. Na szybko najlepszy granulat.

#2133 Share kaczy2323

kaczy2323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 20:09

Wapnowanie pola Rozsiałem wczoraj na ściernisko wapniak koszelowski. Ni wiem czy mam talerzować odrazu czy czekać aż się rozpuści? Na początku listopada planuję dać obornik, zaorać i na wiosnę jęczmień. Przed obornikiem może dam jakiś poplon np. tatarke bo mam ziarno.

#2134 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 21:24

Wapnowanie pola Panowie co dać lepiej na ściernisko wapniak koszelowski czy jednak kredę (z Minerału w Trębaczewie). W przyszłym roku na tym polu będzie rosła kapusta więc zależy mi na skuteczności.

#2135 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 18 sierpień 2013 - 22:50

Wapnowanie pola

Stosowaliście wapniak kornicki? Wg bigbaga zalecana dawka to w zależności od gleby i zakwaszenia ok. 1t/ha i tyle zamierzam wysypać. Ktoś miał z tym do czynienia?

Dołączam się do pytania.
Po ile kupiłeś?

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#2136 Share sazi

sazi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 22:59

Wapnowanie pola ja kupywałem wapno w TECHMOT, duża oferta, dobre ceny. Jestem z łódzkiego, a przywieżli mi wapno z Górażdże.

#2137 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 23:05

Wapnowanie pola agronomie co powiesz o takim sposobie (bo chciałbym w tym roku zgłęboszować i zwapnować) : wapno na ściernisko (ewentualnie ściernisko przejechać gruberem tydz przed przed wapnowaniem) , przejechać głęboszem, po dwóch tyg. nawóz i po kolejnym tyg. siew zestawen aktywnym upr-siew ? czy głębosz nie powyciąga za dużo kamieni pod zestaw aktywny?

Edytowany przez nie, 18 sierpień 2013 - 23:14.

#2138 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 20:25

Wapnowanie pola http://www.agrosulca.pl/ może miał już ktoś styczność z tą firmą i może sie wypowiedzieć na temat ich oferty odnośnie nawozu siarkowo-wapniowego lub UTX-2n nawóz siarkowo-wapniowo-magnezowy ,czy warto z niej skorzystać?

#2139 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • Zainteresowania:Specjalizuje się w Wapnie Nawozowym, chętnie pomogę, udzielę fachowej pomocy. Pozdrawiam

Napisany 20 sierpień 2013 - 07:27

Wapnowanie pola Agrosulca ma atut taki że jest tania , Co do skuteczności to nie spotkałem się z nikim kto by twierdził że były po tym jakieś efekty , raczej wszyscy kręcą głowami.
Temat Agrosulki był już tu poruszany wielokrotnie , jest to zwykły gips taki jak budowlany .
Bardziej pewny jest Kizeryt który dostarcza siarki i magnezu i zazwyczaj ci co stosują mówią o super efektach.
Ja osobiście wybrał bym pół tony kizerytu zamiast tony agrosulki.

agronomie co powiesz o takim sposobie (bo chciałbym w tym roku zgłęboszować i zwapnować) : wapno na ściernisko (ewentualnie ściernisko przejechać gruberem tydz przed przed wapnowaniem) , przejechać głęboszem, po dwóch tyg. nawóz i po kolejnym tyg. siew zestawen aktywnym upr-siew ? czy głębosz nie powyciąga za dużo kamieni pod zestaw aktywny?

Kamienie- to zależy wszystko od podłoża , jeżeli ziemia w spodzie jest kamienista to na pewno tak. Jeżeli po deszczu na tym polu widać dużo kamieni drobnych -wielkości ziemniaka- to znak że w podłożu jest sporo większych , A jeżeli nie widać to w podłożu większych nie będzie albo będzie mało.
Co do wapnowania przed głęboszowaniem to jest to jakaś metoda ale ja bym tak nie zrobił , lepiej dać wapno po głęboszowaniu ( rozumiem że chodzi o dawkę powyżej 3t na hektar dobrego wapna węglanowego?)

Panowie co dać lepiej na ściernisko wapniak koszelowski czy jednak kredę (z Minerału w Trębaczewie). W przyszłym roku na tym polu będzie rosła kapusta więc zależy mi na skuteczności.

Na ściernisko zdecydowanie lepiej jest dać kredę z minerału, Wapniak koszelowski czy jakikolwiek inny granulat zawsze lepiej dać pod agregat.

Rozsiałem wczoraj na ściernisko wapniak koszelowski. Ni wiem czy mam talerzować odrazu czy czekać aż się rozpuści? Na początku listopada planuję dać obornik, zaorać i na wiosnę jęczmień. Przed obornikiem może dam jakiś poplon np. tatarke bo mam ziarno.

Jak rozsiałeś na ściernisko to nie musisz czekać aż się rozpuści , możesz spokojnie talerzować

A co sądzicie o http://www.kwbbelcha...zy-i-preparaty/

Temat tej kredy był tu już poruszany kilkakrotnie, ogólnie myślę że towar jest całkiem niezły z tym że porządny efekt uzyska się po około 5-10 tonach na hektar . Więc ekonomicznie może być z tym kiepsko.

Edytowany przez Agronom_kujawy, 20 sierpień 2013 - 07:43.

W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2140 Share AdrianFanDeutz

AdrianFanDeutz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 10:58

Wapnowanie pola Chłopaki, mam kilka pytań odnoście wapnowania, chce rozrzucić trochę wapna, na 3b,4a,b o odczynie 5.0 do 5,7 chciałbym rzucić kredę z Trębaczewa w ilości ~3t/ha, natomiast na klasie 6z i odczynie 3,6 myślałem o jakimś węglanie w ilości ~6t/ha. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy takie ilości, i rodzaje wapna będą odpowiednie na daną, odpowiednio zakwaszoną glebę, a przy tym przyniosą odpowiednią poprawę odczynu, a co z tym idzę poprawę plonu ?