wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

wojtii    9

Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Na mocne ziemie tlenkowe lub węglanowe a na słabe ziemie tylko węglanowe. Jest dostępne w okolicach Jeleniej Góry w cenie koło 60 zł za t nie wiem jak z transportem.

  • Like 1

The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja polecam budowlane mało się sieje tylko troche sie marnuje ja jak sieje to zakładam RCW na górny zaczep aby blisko ziemi były talerze i najlepiej robić to jak pada rosa bo przybija pył do ziemi czyli w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

JA za około 27-30 ton wapna załaciłem 150 zł + transport z cukrowni :)


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1072

jeśli jesteś z Dolnośląskiego to tu masz cennik

www.lhoist.pl/frames/Frame-Cennik-woj/Frame-cennik.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

ja wapnuje na ściernisko puźniej podkładam na jakieś 10cm albo talerzówka a wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

zastosuje po 500 kg wapna:"Nawóz wapniowy tlenkowy, odmiana 03, zawartość CaO min. 60% " na hektar,pod rzepak bedzie to chyba dobre rozwiązanie,a dla pszenicy nie zaszkodzi, :)

cenowo tez bedzie dobrze,wyjdzie mi jakies 55 zł /ha + transport i rozsianie, teraz pytanie czym to rozsiac? posiadam tylko rozrzutnik do obornika i rozsiewacz typu lejek,taki stary Polski ,chyba jeszcze działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1072

to raczej ani jedno ani drugie... oba nie nadają sie do siania wapna.

A tak wogóle to zaczni od odwiedziń lub telefonu do izby rolnej, są w tej chwili dotacje do wapna, ale jeśli idzie o dokładne info to zadzwoń i sie dowiedz. Mój Tato wiem że złożyl dziś wniosek i bedzie wiadomo w przyszłym tyg czy bedzie dotacja czy nie..... ogolnie zwracaja polowe ceny wapna. Tylko to oni podają Ci jakie kupujesz i od kogo. Każdy powiat ma innego dostawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

A jak sądzicie mx 850 da rade w rozsiewie wapna czy szukac jakiegoś RCW ?


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1072

mx nie da rady bo wapno bedzie Ci sie zawieszać w dolnej części, kiedyś jak miałem RNZ 2 to próbowałem z ciekawośći jak idzie i sie nie dało. A RCW można czasem już za 1000zł kupić i to nie taki jak ja kupiłem do remontu tylko taki że wapno posiejesz ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

dzisiaj złożyłem wniosek o dopłate do wapna,za 4 dni bede wiedzial czy dostane

dzięki Griga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1072

Po to są takie portale abyśmy sobie pomagali ;) A z jakich okolic jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Ej a nie wiecie czy mx 850 bedzie chcial dobrze siać wapno ?


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xsc924   
Gość xsc924

ja dwa lata temu to rozrzutnikiem do obrornika rozsiewalem a teraz to kosem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj