Skocz do zawartości

Zdjęcie

Deutz Fahr 2.30 / Welger RP 12

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MICK

MICK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 10 luty 2011 - 23:13

Deutz Fahr 2.30 / Welger RP 12 Witam,
Proszę o pomoc w temacie zdejmowania trybów napędowych z walców w prasie DF 2.30 GP. Jest to praktycznie to samo, co Welger RP 12. Wiem, że jest zastosowany mimośród. Pytanie tylko, czy tryby należy "odbić" w przeciwną stronę przed zdejmowaniem? Jeżeli tak, to jak duży ruch one wykonają? A może po prostu mocny ściągacz i kręcić, aż zejdzie?

Proszę o pomoc, bo mam z tym problem a nie chcę czegoś uszkodzić.

Pozdrawiam, z góry dzięki za informacje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Deutz Fahr 2.30 / Welger RP 12 Dzisiaj, 23:39
  •  

#2 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 10 luty 2011 - 23:21

Deutz Fahr 2.30 / Welger RP 12 JA mam claasa rollanta 66 tez walcowego, i właśnie w tym roku walneło nam łożysko na walcu, na tym co przenosi napęd na drugą stronę. Mocny ściagacz i próbuj, jak nie to bedzie trzeba podgrzewać jakimś palnikiem, zależy jak dawno nie było to ruszane, bo u nas od nowości to pół dnia się męczyliśmy żeby to zdjąć. Powodzenia.

#3 Share jasiu7745

jasiu7745

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze ich naprawa i ładne dziewczyny

Napisany 11 luty 2011 - 00:01

Deutz Fahr 2.30 / Welger RP 12 To jest tak musisz uderzyć w zęba tak w przenośni w lewo lub w przwo i powinno puśćić wiem bo sam mam welgera rp 12 i robiłem przy tym bo posypały se mi łożyska i musisz zciągnąc zabespieczenie segera najpierw ,jak nie pukniesz to bedziesz rwał zciągacze i nie będzie szło ja też niewiedziałem i zjadłem 2 zciągacze aż jak zciągnąłen to się dowiedziałem i teraz zmiana łożyska trwa kilka minut :lol: a i ruchu niema dużego koło zębate pwinno wujść ci w "palcach" jak zrobisz to mi napisz pozdrawiam

Edytowany przez jasiu7745, 11 luty 2011 - 00:10.

#4 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 11 luty 2011 - 08:20

Deutz Fahr 2.30 / Welger RP 12 Koło zębate powinno się cofnąć o jakieś 1/5 obrotu może trochę mniej.Jeżeli się nie cofnie to będziesz rwał ściągacze ,albo zmarnujesz tryb/ośkę na wałku.Czasami są problemy z odbiciem takiego trybu(zardzewieje,zapiecze się)trzeba wtedy zablokować walec tak by się nie obracał i młotkiem go(koło zębate)potraktować

#5 Share MICK

MICK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 11 luty 2011 - 21:37

Deutz Fahr 2.30 / Welger RP 12 Dzięki Panowie,
Faktycznie zdjąłem już/dopiero 4 tryby, te które dało się odbić bez większych problemów. Jutro będe próbował dalej, wygląda na to, że nie były ruszane od nowości (przynajmniej większość), a prasa ma ze dwadzieścia lat.

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share MICK

MICK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 20:06

Deutz Fahr 2.30 / Welger RP 12 Witam posiadaczy prasy DF 2.30 / 2.50.
Panowie, kupiłem prasę DF 2.30 z wiązaniem siatką i sznurkiem. Potrzebuję kilku wskazówek na temat zasady działania aparatu wiązania, zarówno siatki jak i sznurka. co porusza czym i co powinno się dziać.

Za informacje z góry dziękuję.
Pozdrawiam

#7 Share piotrek538

piotrek538

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 13 kwiecień 2011 - 07:44

Deutz Fahr 2.30 / Welger RP 12

To jest tak musisz uderzyć w zęba tak w przenośni w lewo lub w przwo i powinno puśćić wiem bo sam mam welgera rp 12 i robiłem przy tym bo posypały se mi łożyska i musisz zciągnąc zabespieczenie segera najpierw ,jak nie pukniesz to bedziesz rwał zciągacze i nie będzie szło ja też niewiedziałem i zjadłem 2 zciągacze aż jak zciągnąłen to się dowiedziałem i teraz zmiana łożyska trwa kilka minut :lol: a i ruchu niema dużego koło zębate pwinno wujść ci w "palcach" jak zrobisz to mi napisz pozdrawiam

Ja miałem podobnie i odbijam w drugą stronie i nie szło po wyginałem dwa naprawdę masywne ściągacze i nic dopiero palnikiem rozciąłem całe koło zębate i zeszło ładnie zaspawałem i nowe łożysko weszło bez problemu a wszystkiemu był winny smar ktoś tam daleko za granicą posmarował te dwa brzuszki towotem i po wielu latach z towotu stał się proszek i dlatego tak trzymało i tyle kłopotu przez pomyłkę Dodany obrazek

#8 Share bubel500

bubel500

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:Sport (szczególnie Formuła 1, walki MMA), wszelkie nowinki techniczne, motoryzacja i oczywiście rolnictwo oraz wszystko co z nim związane - szczególnie produkcja mleka, rasy bydła mlecznego, uprawa kukurydzy, produkcja pasz.

Napisany 23 marzec 2013 - 22:59

Deutz Fahr 2.30 / Welger RP 12 Odświeżam. Posiadam prasę Gallignani 9520 i muszę zdjąć pierwszy walec od podbieraka od góry, i w tym rzecz że tam jest podwójny tryb i ani drgnie. Próbowałem go zablokować i odbić w przeciwną stronę młotkiem i rurą calową i tylko rura się połamała :D , czy jest tam jakiś segier, czy coś bo próbowałem w obie strony i nic. Nie ma tam żadnego klina ani nic. Pozdrawiam

Edytowany przez bubel500, 08 kwiecień 2013 - 20:24.

Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

#9 Share bubel500

bubel500

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:Sport (szczególnie Formuła 1, walki MMA), wszelkie nowinki techniczne, motoryzacja i oczywiście rolnictwo oraz wszystko co z nim związane - szczególnie produkcja mleka, rasy bydła mlecznego, uprawa kukurydzy, produkcja pasz.

Napisany 08 kwiecień 2013 - 20:04

Deutz Fahr 2.30 / Welger RP 12 Pomoże ktoś??? Sezon się zbliża a prasa stoi ;)
Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share mirekb9

mirekb9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 20 październik 2013 - 11:54

Deutz Fahr 2.30 / Welger RP 12 Dorobić uchwyt na zębatkę pod klucz pneułmatyczny i jazda.