Skocz do zawartości

Zdjęcie

TRZĘSĄ SIĘ ROMIONA TUZ

51 odpowiedzi na ten temat

#21 Share sajowac

sajowac

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 14 luty 2011 - 19:04

TRZĘSĄ SIĘ ROMIONA TUZ [quote name='glwoj' timestamp='1297700816' post='659204']
Mi jak opadał podnośnik to po długiej pracy w lecie (np orka z 5 godzin), cała skrzynia bardzo mocno się nagrzewała i podnośnik drżał. Przegrzewało olej bo cały czas musiało go dopompowywać do siłownika. Teraz jak to uszczelniłem to jest ok. Wolne obroty w tych ciągnikach podobno mają być 850 czy 900 obr/min właśnie ze względu na hydraulikę.
[/quote]
Myślę, że coś podobnego będzie w moim . Robiłeś to sam ,

[quote name='glwoj' timestamp='1297700816' post='659204']
Mi jak opadał podnośnik to po długiej pracy w lecie (np orka z 5 godzin), cała skrzynia bardzo mocno się nagrzewała i podnośnik drżał. Przegrzewało olej bo cały czas musiało go dopompowywać do siłownika. Teraz jak to uszczelniłem to jest ok. Wolne obroty w tych ciągnikach podobno mają być 850 czy 900 obr/min właśnie ze względu na hydraulkię
Myślę ,że coś podobnego będzie w moim. Robiłeś to sam.

Edytowany przez sajowac, 14 luty 2011 - 18:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
TRZĘSĄ SIĘ ROMIONA TUZ Dzisiaj, 00:07
  •  

#22 Share glwoj

glwoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 14 luty 2011 - 20:12

TRZĘSĄ SIĘ ROMIONA TUZ Sam robiłem, najgorzej ściągnąć kabinę (ja mam półokrągłą sg2) bo waży dość sporo, a poza tym tych wszystkich cięgieł też tam nie brakuje. Potem to już fajnie i prosto się rozbiera. Cały zespół siłownika kosztuje 2700 zł. Komplet uszczelek rozdzielacza ok 400zł. Uszczelnienie tłoka 90zł ale podobno lepiej jest założyć uszczelnienie chyba z fibry czy coś takiego.

Zaczep na podnośnik jakąś maszynę, podnieś, zgaś ciągnik i patrz latarką poprzez wlew oleju do skrzyni i będziesz widział czy siłownik puszcza.

#23 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 15 luty 2011 - 13:59

TRZĘSĄ SIĘ ROMIONA TUZ Gdzie kupowałeś uszczelnienia?

#24 Share glwoj

glwoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 15 luty 2011 - 14:08

TRZĘSĄ SIĘ ROMIONA TUZ U dealera John Deere w Nowym Sączu

#25 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 17:45

TRZĘSĄ SIĘ ROMIONA TUZ Witam. Jakim olejem mogę zalać skrzynię biegów w ciągniku JD 2030? Ewentualnie czy można mieszać oleje? Bo mam mały przeciek i chciałbym to naprawić i od razu uzupełnić olej.
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#26 Share glwoj

glwoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 19:18

TRZĘSĄ SIĘ ROMIONA TUZ Olej ma spełniać normę JD J20C. Najlepszy oryginał Hy-gard. Ja mam Agrol U i tez działa dobrze. Olejów nie mieszaj chyba, że wiesz czym masz zalane i dolej taki sam. Jak będziesz wymieniał to wyczyść filtr siatkowy i wymień główny.

Edytowany przez glwoj, 07 kwiecień 2011 - 19:20.

#27 Share sajowac

sajowac

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 18:20

TRZĘSĄ SIĘ ROMIONA TUZ

Sam robiłem, najgorzej ściągnąć kabinę (ja mam półokrągłą sg2) bo waży dość sporo, a poza tym tych wszystkich cięgieł też tam nie brakuje. Potem to już fajnie i prosto się rozbiera. Cały zespół siłownika kosztuje 2700 zł. Komplet uszczelek rozdzielacza ok 400zł. Uszczelnienie tłoka 90zł ale podobno lepiej jest założyć uszczelnienie chyba z fibry czy coś takiego.

Zaczep na podnośnik jakąś maszynę, podnieś, zgaś ciągnik i patrz latarką poprzez wlew oleju do skrzyni i będziesz widział czy siłownik puszcza.

Witam ,chciałem wrócić do tematu, ale wybrałem zły sposób i moderator go zamknął. Zacznę jeszcze raz o tej hydraulice ,myślę że jest to ciekawy
problem, wart kontynuowania w celach edukacyjnych. Zastanawiam się jak mogły wyparować te oringi,myślałem , że ten przypadek tylko mnie dotyczy
Ale widzę że i u Ciebie też ich nie było.Poskręcam wszystko za kilka dni,czekam na tuleje wałka ramion,są delikatne luzy.Opiszę jakie są efekty
tego remontu.
Widzę że wspólnie można wiele wymyślić,hydraulika w Jelonkach jest ciekawa.
Dziękuję za podęcie tematu i odpowiedzi. Pozdrawiam.

#28 Share sajowac

sajowac

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 17:58

TRZĘSĄ SIĘ ROMIONA TUZ Witam. Uszczelniłem siłownik, wymieniłem oringi na zaworkach rozdzielacza, wymieniłem kulkę zwrotną . Sprawdziłem pod ciśnieniem było szczelnie,więc zamontowałem plecak. Rozgrzałem olej i już nie trzęsą się ramiona , hydraulika pracuje precyzyjnie w każdym zakresie obrotów.

#29 Share maxrolnik

maxrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 20:24

TRZĘSĄ SIĘ ROMIONA TUZ Witam w mojm jelonku też są takie podobne objawy też się trzęsą ramiona pompa główna chyba jest doładowana bo po odpaleniu ciągnika odrazu napełnia zbiornik bo założyłem przezroczysty wężyk pomiędzy zbiornikiem a chłodnicom i wspomnę że ramiona same się opadają.

#30 Share sajowac

sajowac

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 20:12

TRZĘSĄ SIĘ ROMIONA TUZ Witam. Wspomaganie pracuje prawidłowo, czy HI-LO ciągną i nie wyskakują na małych obrotach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share maxrolnik

maxrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 09:43

TRZĘSĄ SIĘ ROMIONA TUZ Witam. HI-OL, WOM działa prawidłowo ,a w sprawie orbitrolu to chyba jest uszkodzony bo spod kierownicy wylatuje olej po dotknięciu kierownicy sam kręci kołami.Ale ja go zaślepiłem i hydraulika trzęsie nadal czy jest zimny czy rozgrzany filtr ssący wyczyściłem a ten drugi wymieniłem. Pozdrawiam

#32 Share sajowac

sajowac

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 18:36

TRZĘSĄ SIĘ ROMIONA TUZ Witam. Miałem ten przypadek orbitrolem,wymieniłem 6 oringów i simering pod kierownicą. Te oringi trzymają ciśnienie,są zestawy naprawcze,robiłem
to sam,trochę trudno je powkładać w kanaliki kolumny ,robota dla cierpliwego ale warto bo wspomaganie będzie działało prawidłowo . Ja tęż zaślepiałem orbitrol i też trzęsło, do momentu remontu siłownika i zaworków rozdzielacza. Myślę że czeka Cię ta sama robota co mnie , jest to
do wykonania we własnym zakresie, bez specjalnych narzędzi. Plecak , można zdejmować po lekko podniesionej kabinie, mam rysunek specjalnego
przyrządu do zdejmowania plecaka . Mogę przeskanować . Pozdrawiam

#33 Share maxrolnik

maxrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 14:17

TRZĘSĄ SIĘ ROMIONA TUZ Witam jeśli możesz to pżeśli mi ten przyrząd do zdejmowania tego plecaka.Pozdrawiam

Edytowany przez maxrolnik, 21 grudzień 2011 - 16:43.

#34 Share sajowac

sajowac

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 16:45

TRZĘSĄ SIĘ ROMIONA TUZ [quote name='maxrolnik' timestamp='1324473440' post='834777']
Wi
tam jeśli możesz to pżeśli mi ten przyrząd do zdejmowania tego plecaka.Pozdrawiama

Proszę o e-maila.

#35 Share maxrolnik

maxrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 18:33

TRZĘSĄ SIĘ ROMIONA TUZ Witam mój adres e-mail malpka6@gmail.com

#36 Share kevin25

kevin25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Mechanika Pojazdów Modelowanie Przestrzenne i Powierzchniowe,

Napisany 03 styczeń 2012 - 22:44

TRZĘSĄ SIĘ ROMIONA TUZ wyslij i mi mój mail b.qowal@gmail.com
JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

#37 Share mimcio

mimcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 20:35

TRZĘSĄ SIĘ ROMIONA TUZ najlepiej wrzuć to na jakiś hosting i poda link tutaj.

#38 Share sajowac

sajowac

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 13 maj 2012 - 20:52

TRZĘSĄ SIĘ ROMIONA TUZ Poczytajcie te posty coś podobnego będzie u was.

#39 Share evetr

evetr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 13 maj 2012 - 21:56

TRZĘSĄ SIĘ ROMIONA TUZ Witam . Może mieliście taki przypadek w john deere 2850 jeżeli chcę podnieść podnośnik to się nie podniesie : ale jak ruszę kierownicą to uniesie w górę . podejrzewam orbit rol ale nie jestem pewny

Edytowany przez evetr, 13 maj 2012 - 21:57.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share sajowac

sajowac

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 30 maj 2012 - 21:04

TRZĘSĄ SIĘ ROMIONA TUZ Witam. Po podłączeniu zwykłej owijarki do 1140 ,dwa wyjścia hydrauliczne, i puszczeniu w ruch słychać trzeszczenie,terkotanie i wibracje przewodów hydraulicznych owijarki. Ten mankament jest na małych i wysokich obrotach ciągnika.Trzeszczy też gdy owijarka kręci się w lewo lub prawo. Czy ktoś wie co może być przyczyną tego niedomagania. Podejrzewam rozdzielacz lub złączki
hydrauliczne. Proszę o poradę. Pozdrawiam.