Skocz do zawartości

Zdjęcie

Regeneracja pompy beczkowozu

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kristoph34

kristoph34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 10 luty 2011 - 21:18

Regeneracja pompy beczkowozu Witam, mam pytanie dotyczące firm zajmujących się przetaczaniem obudowy pompy, bo jak ją rozebrałem to są już porobione rysy wyczuwalne "pod palcem" więc nie ma mowy o szczelności. Zawsze naprawiałem pompy w okolicach Oświęcimia ale już ten zakład nie istnieje i nie wiem gdzie dokonują takich zabiegów. Najlepiej gdyby był jakiś zakład w małopolsce, ale będę wdzięczny za adresy nawet z poza tego województwa. Z góry dzięki, POZDRAWIAM.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Regeneracja pompy beczkowozu Dzisiaj, 19:55
  •  

#2 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 10 luty 2011 - 21:25

Regeneracja pompy beczkowozu Każdy dobry tokarz Ci to zrobi

#3 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 11 luty 2011 - 23:16

Regeneracja pompy beczkowozu Panowie niech mi ktoś podpowie gdzie można kupić łopatki do pompy? Rozmiar łopatek: 345mm/60mm/8mm.(dł./szer.gr.)
Może ktoś już kupował te elementy i wie gdzie dobrze i w miarę tanio można to dokupić? W naszej pompie znajdują się 4 takie łopatki i niestety ktoś kto wcześniej ją remontował(czyt.poprzedni właściciel) dorobił łopatki z bakelitu, a to chyba nie było najlepszym pomysłem, chociaż szczerze powiedziawszy to kilka ładnych lat pochodziły. Ale do rzeczy - teraz te łopatki są za krótkie i jedna z nich zakleszczyła się w bębnie i pompa straciła na wydajności.Teraz mamy rozebraną pompę i oddaliśmy cylinder do szlifu (koszt 400zł) i chcielibyśmy dokupić oryginalne łopatki takie jakie powinny tam być, czyli grafitowe.
Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Pozdrawiam Marcin

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 12 luty 2011 - 01:19

Regeneracja pompy beczkowozu w Zatorze, jak wyjeżdżasz z Zatora w stronę Wadowic, na krzyżówce w prawo w stonę Rudz, Gierałtowic, Andrychowa, jeszcze przed "dinoparkiem", jest to prawie na tej krzyżówce

Fierdonek Piotr
32-640 Zator ul. Sikorskiego 1

znajomy tam regenerował, napisz ile Cię kosztowało, sam będę musiał oddać do regeneracji za jakiś czas

są w pompach bakelitowe lub stalowe łopatki, a grafitowych to jeszcze nie widziałem

Edytowany przez rafff24, 12 luty 2011 - 01:22.

#5 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 13 luty 2011 - 21:17

Regeneracja pompy beczkowozu czesto tam jezdze,ale nie wiedzialem, tez bede musial swoja zawiesc bo ciagnie tylko na 1000 obr, ciekawe ile lozyska wytrzymaja,

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#6 Share kristoph34

kristoph34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 18 luty 2011 - 05:49

Regeneracja pompy beczkowozu Witam, pompe już naprawiłem. Toczenie obudowy mi zrobiła firma MIKRON z miejscowości Brończyce tj. kierunek proszowice jadąc ze słomnik (koszt 350 zł). Łopatki bakielitowe 6 szt. po 32 zł każda. Tak więc cała naprawa kosztowała mnie ok. 600 zł. Powodzenia w naprawach pozdrawiam.

#7 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 20:46

Regeneracja pompy beczkowozu Witam. Ja też już naprawiłem pompę. Jak już wcześniej pisałem, szlif cylindra kosztował 400PLN i do tego dorobienie łopatek 4szt.x40PLN czyli razem 560zł. Łopatki zostały dorobione z bakelitu, ale prawidłowo w pompach ze smarowaniem olejowym, powinny być tekstolitowe z domieszką grafitu. Jest tylko spora różnica w cenie, tekstolitowe zaczynają się od 70zł/szt. <_< wzwyż. Życzę powodzenia w remonrtach i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#8 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 21:35

Regeneracja pompy beczkowozu mi za szlifowanie obudowy i jednej pokrywy wzial ten facet w zatorze 100, to byly zmarnowane pieniadze teraz beczka ciagnie gorzej niz przed remontem wyciaga gora 2 atm i z glebokosci 1 m juz nie pociagnie,
rozebralem z powrotem a tu caly korpus porysowany i na lopatkach to samo-zle ustawili maszyne i z jednej strony 2 otwory z czola cylindra spilowali prawie do zera, momentalnie sie przetarly i opilki porysowaly cala gladz, chyba kupie nowy korpus -prawie 800 zl.
probowalem ciagnac na 1000 obr ale momentalnie sie grzala i szedl dym z weza,

#9 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 14 maj 2011 - 20:57

Regeneracja pompy beczkowozu Jak by ktoś miał zamiar dorabiać łopatki do pompy we własnym zakresie, to znalazłem coś bardzo przydatnego, aczkolwiek nie tanio :P
http://allegro.pl/pl...1599268023.html

#10 Share boguslaw

boguslaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 12:15

Regeneracja pompy beczkowozu A czy ktoś się orientuje gdzie regenerują pompy w okolicach Białegostoku i czy można gdziekolwiek dokupić obudowę przekładni kompresora mec bo mam pobitą?Kompresor jest już stary dość i nie wiem czy już produkują części zamienne do takich

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Marcin94

Marcin94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 08 wrzesień 2011 - 20:38

Regeneracja pompy beczkowozu Witam mam problem z pąpą a raczej z pąpką która podaje olej do pąpy. Wogóle nie podaje oleju co zrobić ?

#12 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 21:30

Regeneracja pompy beczkowozu pewnie scielo zabezpieczenie zebatki w pompce-kawalek twardego drutu i po problemie.

#13 Share Dest

Dest

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 październik 2011 - 11:05

Regeneracja pompy beczkowozu Witam,
Mnie naprawiano pombę trzy razy i nie ciągnie :blink:
Może gdzieś dziura...?

#14 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 22:04

Regeneracja pompy beczkowozu niestety chyba musisz zrobic tak jak ja i kupic nowy korpus i lopatki,ewentualnie cala nowa-ale ceny powalaja.

#15 Share Szapok

Szapok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 13:12

Regeneracja pompy beczkowozu Jeśli chodzi o łopatki grafitowe, to można kupić gdziekolwiek, ale najtaniej w Promocie we Włocławku. Wpisz sobie w googla to znajdziesz.

#16 Share Zolwik1990

Zolwik1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 20 maj 2012 - 17:09

Regeneracja pompy beczkowozu Panowie jest jakiś sposób żeby pompa nie zaciągała gnojowicy???

#17 Share Luc826421

Luc826421

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 12 lipiec 2012 - 20:10

Regeneracja pompy beczkowozu @Zolwik1990: warto zamontować odstojnik, przeważnie beczki mają zawór przed przelaniem pompy umieszczony w górnym włazie beczki, możliwe, że uległ uszkodzeniu bądź beczka nie posiada tak owego :)

Edytowany przez Luc826421, 12 lipiec 2012 - 20:13.

#18 Share Misiaul

Misiaul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 24 lipiec 2012 - 09:47

Regeneracja pompy beczkowozu Mam problem z pompą do beczkowozu. Został wymieniony korpus kompresora, ponieważ był pęknięty, nowe łopatki, a na kroćcu wylotowym nie wylatuje poowietrze, pociągnie trochę gnojowicy i dalej nic co może być przyczyną?? Myślałem że korpus pęknięty więc został wymieniony, ale nadal nie ciągnie.
Pozdrawiam

#19 Share Luc826421

Luc826421

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 27 lipiec 2012 - 19:57

Regeneracja pompy beczkowozu @Misiaul: a jaki masz rodzaj pompy? ssąco-tłoczącą :)

Edytowany przez Luc826421, 28 lipiec 2012 - 06:50.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Damian150

Damian150

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:-Rolnictwo
    -Motoryzacja

Napisany 02 sierpień 2012 - 14:46

Regeneracja pompy beczkowozu panowie mam taki problem, otóż nie dawno kupiłem beczkę meprozetu pn90 starszy typ rocznik 1998 beczka chodziła dobrze ( tak mi się wydaje ponieważ nic wcześniej nie zaobserwowałem) od kwietnia aż do teraz. W tamtym tygodniu gdy wywieźliśmy gnojowicę pompa strasznie się zagrzała aż dosłownie cała parowała. po odkręceniu przedniego korpusu z wałkiem i wyciągnięciu (nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa tego wałka w którym są łopatki) okazało się ze mały tryb jest wyłamany ten duży co jest przy wałku wom jest cały zjechany od wewnętrznej strony łożyska do wymiany i najpoważniejsza rzecz ten wałek w którym są płytki powinen być na sztywno z tym co przechodzi przez jego środek a u mnie jest on delikatnie wyłamany i ma lekki luz. Dziś jeździłem za tymi trybami i nigdzie nie mogłem ich dokupić. co z tym fantem koledzy zrobić ? wiem że mało dokładnie napisałem o co mi chodzi ale myślę że się domyślicie co i jak