Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
stobierski    0

NA MOJEJ ZIEMI KUKURYDZA UROŚNIE ALE JEJ WYPRODUKOWANIE KOSZTOWAŁO BY MNIE MAJĄTEK.6 klasa ziemi człowieku-a jak sucho to chyba z kranu będe podlewał to za wode lepiej nie myśle a z jeziora to mnie sąsiad zaraz pod..irdoli!+ktoś kto mi to skośi(jednorzędowym:)).a młuto i wysłodki mnie tyle nie kosztują(i wygodniejsze w składowaniu).i nie tylko je kupuje.sam produkuje ziemniaki których mam pod dostatkiem.są relatywnie tanie w produkcji a w ostatnim roku spróbowałem z dynią i to cholerstwo rośnie a wcale nawozu dużo nie sypałem.no i siana mam opór.a byki to wpierniczają aż mało nie podskakują...(dynie) a wogule to ja siekam dynie z kartoflami-do zbiornika 500l do tego kilka dużych wiader młuta a wysłodki dzień wcześniej mam namoczone (tak ze dwa małe wiaderka )bo strasznie puchną.do tego dwa wiadra śuty(owsianej,troche przenicy,czasem bobik-zależy co tam kupie)i zalewam to wodą do pełna i widerkami nosze bykom -wlewam do koryt i one to żrą a jak już ponosze to biore pół wiadra śruty i pół prowitu i na jeszczcze nie zjedzoną zupe posypuje im dwa takie wiadra dla smaku,jak zjedzą to w drabinki ładuje siano do bólu.i ide spać a rano siano i młuto na sucho i po południu siano.-czasami to sie troche zmienia bo morze czegoś niebyć albo czegoś mam więcej ale średnio tak to wygląda u mnie.czasem jakaś marchew lub suchy chleb no i siano mam solone.

 

ja kupowałem ostatnio tone 920zł w stężycy ale to chwile temu było a teraz to niewiem-ale po namoczeniu z jednej tony robi się tego porządna kupa!?no nie?a młuto ostatnio 10 ton -1600zł z przywózką A 10 TON KISZONKI \Z QQ TO 1800ZŁ + TRANSPORT Z OSTATNIO WIDZIANE OGŁOSZENIE W ANONSACH TO OK 50KM JAK CIĘŻARÓWKĄ NA KUŁKU 100KM RAZY 3,50ZŁ TO RAZEM 350ZŁ ALE ZA TYLE TO ON MI NIE PRZYWIEZIE BO MU SIE NIE OPŁACA BO ZA KRUTKA TRASA TO WEZNIE ZE 500ZŁCO DAJE 2300ZŁ A JAK JA DO TEGO MŁUTA Z 6 WORKÓW PROWITU W SYPIE TO MI WYCHODZI 1900ZŁ----WIĘC TANIEJA ZA TE 400ZŁ JESZCZE BYM KUPIŁ PO 50ZŁ ZA WOREK PROVITU TO ZN 8 WORKÓW TO MI BYKI PADNĄ CHYBA NA ZAWAŁ OD TEGO BIAŁKA.I NIEROZUMCIE MNIE W TEN SPOSÓB ŻE JESTEM PRZECIWNKIEM QQ ALE MI SIĘ ONA NIE KALKULUJE!JAK BYM MIAŁ SPRZĘT I TROCHE LEPRZĄ ZIEMIE TO OWSZEM...

 

NIE ŻEBY ZIEMIA WSZYSTKIEMU WINNA BO I JĄ MOŻNA ULEPSZYĆ ALE KOSZTY,KOSZTY KOSZTY A PRZYJDZIE MIESIĄC UPAŁÓW TO H.J TĄ KUKURYDZE STRZELI I I TAK MUSZE KUPIĆ I TAK WIĘC LEPIEJ OWIES W TO MIEJSCE SIAĆ ALBO DYNIE. ;)

 

a te wysłodki toffi i młoto to co moze sa za darmo? zadna roslina nie da takiego plonu masy jak kukurydza i niech kazdy mowi co chce ale dla mnie zywienie bykow bez QQ nie ma sensu nasze byki dostaja kukurydzy do syta i zadnego siana kiszonek ani srut zbozowych nie dostaja.Do kukurydzy kazdy dostaje jeszcze 2kg paszy pełnoporcjowej od krow 18 procent białka i w wieku 16 miesiecy jeszcze nie było byka poniżej 700kg

 

NO TO GRATULUJE-TAK TRZYMAC ALE I JA NIE NAŻEKAM:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

stobierski zkąd dokładnie jesteś?

Masz racje dobrze wyliczyłeś z tą kukurydzą ale qq jest dla ludzi którzy idą na skórty czyli juz tłumacze o co chodzi. A wiec przywiezie raz w roku ileś ton i koniec i to karmi a z wysłodkami czy zbozem na srute to co kilka dni trzeba srutować tak samo jak provit trzeba co ileś dni dokupywać chyba ze bierze sie 3 tony na raz ale watpie ze ktoś bierze takie ilośći. Ty robisz zupke jak świnią :lol: wujas daje srute z witaminami kartoflami i wysłodkami potem sianokiszonke siano słome i też rosną :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stobierski    0

no ja tak właśnie na mokro im daje i wchłaniają to niesamowicie:)3 tony provitu to nie na moją kieszeń ja dopiero się rozwijam także powoli...a ja z żuromina koło stężycy 15 km koło kościerzyny jestem.jak na zumi zobaczysz to u mnie co kilometr żwirownia jest.:)

 

a jak myślisz lepszy provit czy jakieś wynalazki typu sanbull?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

no wiadomo kazdy orze jak moze no u nas ziemie dobre wiec kukurydza wychodzi najtaniej przeciez ja tez nie mowie ze zle robisz czy cos bo kartofle to tez energetyczna pasza no i jednak BBB nigdy nie mielismy takze nie wiem jak by poszedł my głownie mieszance simentala i hf trzymamy bo wiadomo ze jak na mleko sie trzyma to raczej miesnymi nie robimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stobierski    0

ja wszystko trzymam ,ale ten bbb to pierwszy raz mi sie tafił.ale z h-fa zrezygnuje bo one co by im niedał to marnie wyglądaja.mój ma 150cm wys i długi jest i rogi ma długie i wielki apetyt i na d*pie same gnaty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

JA mieszkam obok bytowa 30km mam do kośćierzyny w stezycy kiedyś w grene byłem

A ten provit to co to jest dokłądnie typ premiksu czy coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Nie wiem jak w innych firmach ale w sano koncentrat dla opasów jest dużo tańszy niż ten dla tuczników to jaki jest sens dawać ten dla świń opasom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stobierski    0

u mnie koncentrat dla opasów jest nieco tańszy i ja go początkowo dawałem ale efektów brak to się przerzuciłem na rzepakową ale to też słabo a koncentrat dla tuczników to efekt widać na oko z dnia na dień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj