Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opasy

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share milewskir7

milewskir7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Weterynaria, zwierzęta, motoryzacja

Napisany 29 marzec 2011 - 18:11

Opasy Witam! Moim zdaniem też nie jest niezbędna kukurydza. Sam miałem byka belga w 16 miesięcy urósł do 730 kg. A jego żywienie to: odpajany był po 3,5 litra mleka rano i wieczorem do 4 miesiąca do tego posypywałem mu trochę śruty potem dostawał po 3l wysłodków posypanych 0,25 kg śruty do 8 miesiąca potem do roku 5 litrów wysłodków posypanych pół kg śruty i oczywiście z 3/4 pęczka siana dziennie, po roku dostawał 10l wysłodków posypanych 0,75 kg śruty i sianokiszonki rano wieczorem i w południe i dostawał od roku jeszcze sanbulla zeszły na niego razem 3 worki. I wcale nie dostawał kiszonki z qq więc myśle że na takim żywieniu i tak ładnie wyszedł, ale przedewszystkim moim zdaniem najważniejsza jest rasa byka bo np. taki hf pożre od cholery i może urosnąć do te 900 kg w 24mies. ale za to skóra i kości więc cena też niższa, a taki ch bbb czy bd wcale nie zje więcej od hf-a umięśnienie ma lepsze a co za tym idzie i cena lepsza, a i o wiele spokojniejszy jest. Pozdrawiam!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opasy Dzisiaj, 16:06
  •  

#22 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Weterynaria

Napisany 29 marzec 2011 - 20:55

Opasy Te wysłodki toffi nie są az takie strasznie drogie.

#23 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 15:12

Opasy no 1100zl tona to nie wiem czy nie drogo a na dlugo to nie starczy to nasiona kukurydzy na 1ha 350zl oprysk 146zl zasianie80zl skoszenie z 1ha z cala obsługa 600zl do tego nawoz na 1 ha mocznik 350kg*110+ fosforan amonu 200kg*158+sól potasowa 100kg*120 ceny z ubieglego roku takze to nie sa jakies duze koszty po podliczeniu wszystkiego z obrobka za 7ha wyszlo 16tys takze uwazam ze takiej ilosci paszy jakiej uzyskalismy z tych 7ha to zadna roslina w tej cenie nie da no burak cukrowy wysłodki plus liscie ale to nie ta sama wartosc pokarmowa

#24 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 30 marzec 2011 - 18:36

Opasy chyba troche za dużą cene podałeś ale te wysłodki są lekkie.

#25 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 19:04

Opasy no zwykle suszone kosztuja 1000zl a z toffi 1100 no moze byc troche taniej w zaleznosci od regionu ale napewno nie są ponizej 1000zł

#26 Share stobierski

stobierski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:bydło trzoda rolnictwo maszyny i tym podobne,piwo piłka nożna piwo kombajny handel warzywa.

Napisany 30 marzec 2011 - 20:52

Opasy NA MOJEJ ZIEMI KUKURYDZA UROŚNIE ALE JEJ WYPRODUKOWANIE KOSZTOWAŁO BY MNIE MAJĄTEK.6 klasa ziemi człowieku-a jak sucho to chyba z kranu będe podlewał to za wode lepiej nie myśle a z jeziora to mnie sąsiad zaraz pod..irdoli!+ktoś kto mi to skośi(jednorzędowym:)).a młuto i wysłodki mnie tyle nie kosztują(i wygodniejsze w składowaniu).i nie tylko je kupuje.sam produkuje ziemniaki których mam pod dostatkiem.są relatywnie tanie w produkcji a w ostatnim roku spróbowałem z dynią i to cholerstwo rośnie a wcale nawozu dużo nie sypałem.no i siana mam opór.a byki to wpierniczają aż mało nie podskakują...(dynie) a wogule to ja siekam dynie z kartoflami-do zbiornika 500l do tego kilka dużych wiader młuta a wysłodki dzień wcześniej mam namoczone (tak ze dwa małe wiaderka )bo strasznie puchną.do tego dwa wiadra śuty(owsianej,troche przenicy,czasem bobik-zależy co tam kupie)i zalewam to wodą do pełna i widerkami nosze bykom -wlewam do koryt i one to żrą a jak już ponosze to biore pół wiadra śruty i pół prowitu i na jeszczcze nie zjedzoną zupe posypuje im dwa takie wiadra dla smaku,jak zjedzą to w drabinki ładuje siano do bólu.i ide spać a rano siano i młuto na sucho i po południu siano.-czasami to sie troche zmienia bo morze czegoś niebyć albo czegoś mam więcej ale średnio tak to wygląda u mnie.czasem jakaś marchew lub suchy chleb no i siano mam solone.

ja kupowałem ostatnio tone 920zł w stężycy ale to chwile temu było a teraz to niewiem-ale po namoczeniu z jednej tony robi się tego porządna kupa!?no nie?a młuto ostatnio 10 ton -1600zł z przywózką A 10 TON KISZONKI \Z QQ TO 1800ZŁ + TRANSPORT Z OSTATNIO WIDZIANE OGŁOSZENIE W ANONSACH TO OK 50KM JAK CIĘŻARÓWKĄ NA KUŁKU 100KM RAZY 3,50ZŁ TO RAZEM 350ZŁ ALE ZA TYLE TO ON MI NIE PRZYWIEZIE BO MU SIE NIE OPŁACA BO ZA KRUTKA TRASA TO WEZNIE ZE 500ZŁCO DAJE 2300ZŁ A JAK JA DO TEGO MŁUTA Z 6 WORKÓW PROWITU W SYPIE TO MI WYCHODZI 1900ZŁ----WIĘC TANIEJA ZA TE 400ZŁ JESZCZE BYM KUPIŁ PO 50ZŁ ZA WOREK PROVITU TO ZN 8 WORKÓW TO MI BYKI PADNĄ CHYBA NA ZAWAŁ OD TEGO BIAŁKA.I NIEROZUMCIE MNIE W TEN SPOSÓB ŻE JESTEM PRZECIWNKIEM QQ ALE MI SIĘ ONA NIE KALKULUJE!JAK BYM MIAŁ SPRZĘT I TROCHE LEPRZĄ ZIEMIE TO OWSZEM...

NIE ŻEBY ZIEMIA WSZYSTKIEMU WINNA BO I JĄ MOŻNA ULEPSZYĆ ALE KOSZTY,KOSZTY KOSZTY A PRZYJDZIE MIESIĄC UPAŁÓW TO H.J TĄ KUKURYDZE STRZELI I I TAK MUSZE KUPIĆ I TAK WIĘC LEPIEJ OWIES W TO MIEJSCE SIAĆ ALBO DYNIE. ;)

a te wysłodki toffi i młoto to co moze sa za darmo? zadna roslina nie da takiego plonu masy jak kukurydza i niech kazdy mowi co chce ale dla mnie zywienie bykow bez QQ nie ma sensu nasze byki dostaja kukurydzy do syta i zadnego siana kiszonek ani srut zbozowych nie dostaja.Do kukurydzy kazdy dostaje jeszcze 2kg paszy pełnoporcjowej od krow 18 procent białka i w wieku 16 miesiecy jeszcze nie było byka poniżej 700kg

NO TO GRATULUJE-TAK TRZYMAC ALE I JA NIE NAŻEKAM:)

#27 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 30 marzec 2011 - 21:07

Opasy stobierski zkąd dokładnie jesteś?
Masz racje dobrze wyliczyłeś z tą kukurydzą ale qq jest dla ludzi którzy idą na skórty czyli juz tłumacze o co chodzi. A wiec przywiezie raz w roku ileś ton i koniec i to karmi a z wysłodkami czy zbozem na srute to co kilka dni trzeba srutować tak samo jak provit trzeba co ileś dni dokupywać chyba ze bierze sie 3 tony na raz ale watpie ze ktoś bierze takie ilośći. Ty robisz zupke jak świnią :lol: wujas daje srute z witaminami kartoflami i wysłodkami potem sianokiszonke siano słome i też rosną :rolleyes:

#28 Share stobierski

stobierski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:bydło trzoda rolnictwo maszyny i tym podobne,piwo piłka nożna piwo kombajny handel warzywa.

Napisany 30 marzec 2011 - 21:47

Opasy no ja tak właśnie na mokro im daje i wchłaniają to niesamowicie:)3 tony provitu to nie na moją kieszeń ja dopiero się rozwijam także powoli...a ja z żuromina koło stężycy 15 km koło kościerzyny jestem.jak na zumi zobaczysz to u mnie co kilometr żwirownia jest.:)

a jak myślisz lepszy provit czy jakieś wynalazki typu sanbull?

#29 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 08:57

Opasy no wiadomo kazdy orze jak moze no u nas ziemie dobre wiec kukurydza wychodzi najtaniej przeciez ja tez nie mowie ze zle robisz czy cos bo kartofle to tez energetyczna pasza no i jednak BBB nigdy nie mielismy takze nie wiem jak by poszedł my głownie mieszance simentala i hf trzymamy bo wiadomo ze jak na mleko sie trzyma to raczej miesnymi nie robimy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share stobierski

stobierski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 18:59

Opasy ja wszystko trzymam ,ale ten bbb to pierwszy raz mi sie tafił.ale z h-fa zrezygnuje bo one co by im niedał to marnie wyglądaja.mój ma 150cm wys i długi jest i rogi ma długie i wielki apetyt i na d*pie same gnaty:)

#31 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 31 marzec 2011 - 21:01

Opasy JA mieszkam obok bytowa 30km mam do kośćierzyny w stezycy kiedyś w grene byłem
A ten provit to co to jest dokłądnie typ premiksu czy coś innego?

#32 Share stobierski

stobierski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 20:50

Opasy no to jest koncentrat dla tuczników(Swiń)wysoko białkowy i kupa innych dodatków.

#33 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 22:07

Opasy Nie wiem jak w innych firmach ale w sano koncentrat dla opasów jest dużo tańszy niż ten dla tuczników to jaki jest sens dawać ten dla świń opasom?

#34 Share stobierski

stobierski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 20:05

Opasy u mnie koncentrat dla opasów jest nieco tańszy i ja go początkowo dawałem ale efektów brak to się przerzuciłem na rzepakową ale to też słabo a koncentrat dla tuczników to efekt widać na oko z dnia na dień.

#35 Share Gospodarz100

Gospodarz100

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 15:16

Opasy Ja daje super koncentrat prowimiplus + soja i efekty są piorunujące :rolleyes:

#36 Share karol012011

karol012011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 17:25

Opasy @Gospodarz100 a ile dajesz tego koncentratu i soji na sztuke (jaka waga byka)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share Piteros

Piteros

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacjia