WoDoLoTc360

Ciągnik do 40-50 KM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
WoDoLoTc360    0

Witam!

A więc tak mam taki problem potrzebuję jakiegoś ciągnika pomocniczego do 40-50 KM, który będzie głównie pracował z ładowaczem czołowym. będzie ugniatał kiszonkę będzie pracował też przy kosiarce rotacyjnej ale to tylko wtedy jak ursus C-360 będzie zbierał trawę przyczepom samozbierającą.

No i jeszcze głównie to on musi być mały, zwinny i nie szerszy jak 2m bo mam taki korytarz gnojowy przy opasach :rolleyes:

I to by było na tyle z góry wielkie dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karpiu    0

Ile chcesz na to przeznaczyć pieniędzy ?? Proponował bym jakiegoś JD Małego :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karpiu    0

hehe żartujesz za 15 -10 tyś to c-360 dobrej nie kupisz.

Jak chcesz taki to strasznie stary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Za tyle to nic nie kupisz chyba ze c-360, bo mtz (stary) i c-385 jest za duza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

Żeby coś takiego kupić to musisz wyłożyć co najmniej drugie tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL1995    1

Jeżeli ciągnik ma pracować z turem to dobrze by było żeby miał przedni napęd :) A za 15tys. to raczej nic ciekawego nie znajdziesz , jeszcze bardziej z przednim napędem. Na taki cel byś musiał przeznaczyć 30tys. żeby kupić coś porządnego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WoDoLoTc360    0

Tak po zastanowieniu to macie rację do tych 15 tyś mogę dołożyć jeszcze jakieś 10tyś bo tylko tyle jestem w stanie skołować kasy czyli teraz mam na wydanie jakieś 25 tyś a może coś z zagranicy byście polecili tylko co???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

Nie trzeba 4x4 wystarczy 4x2 bo przy 4x4 masz mniejszy skręt i ciągnik jest mniej zwrotny . Za tą kasę to można różne ciągniki np. Ten

 

http://allegro.pl/ciagnik-rolniczy-deutz-6806-i1439971618.html

ma 67KM

http://allegro.pl/ciagnik-massey-ferguson-254s-tur-stoll-i1442424596.html

 

http://allegro.pl/ciagnik-rolniczy-mtz-bialorus-tur-i1447913631.html

ma też 67KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może mf255/Us 3512- maly zwrtony do obory dobry, tylko z belką może rzucać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WoDoLoTc360    0

Nie trzeba 4x4 wystarczy 4x2 bo przy 4x4 masz mniejszy skręt i ciągnik jest mniej zwrotny . Za tą kasę to można różne ciągniki np. Ten

 

http://allegro.pl/ciagnik-rolniczy-deutz-6806-i1439971618.html

ma 67KM

http://allegro.pl/ciagnik-massey-ferguson-254s-tur-stoll-i1442424596.html

 

http://allegro.pl/ciagnik-rolniczy-mtz-bialorus-tur-i1447913631.html

ma też 67KM

Ten pierwszy mi się podoba ale ma kabinę a ja mam strasznie niską oborę bo jest strop i na bank się nie zmieści ale czy do tego pierwszego ciągnika są dostępne części???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaasz    2

Rolnik dobrze mówi. Części są niby dostępne, ale na pewno trudniej niż do takiego ursusa, mtz czy tego mf. Tak samo z tym jd. Pewnie to będzie jakieś starocie które będzie się psuło a do tego wywalaj tyle kasy na części a do do traktorów w/w części są za grosze. Może i mf 255 będzie ok, ale to bardzo lekki ciągnik a do tego kierowanie nim i wgl komfort to jest masakra :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lukaasz a Ursus czy Zetor to się psuł nie będzie? C-360 też nowa nie będzie. A ja bym poszedł w przyszłość i kupił coś większego, np. http://moto.allegro.pl/renault-681s-87r-68km-wspo-kabina-biegi-12-12-i1452234132.html

http://moto.allegro.pl/case-international-745xl-i1460884544.html

http://moto.allegro.pl/massey-ferguson-565-1978r-i1460095353.html

http://moto.allegro.pl/massey-ferguson-3050-i1456541154.html

Ładowacz lepiej kupić oddzielnie, ciągnik bez niego będzie w lepszym stanie.

Edytowano przez FarmerF10244C1

KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaasz    2

Oczywiście, że będzie się psuł, ale do tego to masz części za grosze i wszędzie dostępne. Jak się ma więcej $ wtedy można kupowac takie traktory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

@FarmerF10244C1 za daleko w przyszłość to Ty nie poszedłeś, chyba, że z ceną części zamiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

@FarmerF10244C1 w 100% się z tobą zgadzam w mojej okolicy ludzie poprzesiadali się z takich c360 na stare Fendty/Deutze/JD i są bardzo zadowoleni ze swoich decyzji pracują nimi już pare ładnych lat :)

 

@lukaasz Cena ma swe odzwierciedlenie w jakości tzn. tanie części musisz częściej wymieniac ponieważ są zrobione z gorszego materiału i szybciej się zużywają :P


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Indiana w tych pieniądzach dalej pójść sie nie dało. :)

Wolę naprawić coś raz za 100pln jak 4 razy po 25pln. A co z komfortem, między Renówką a c360 jest duża różnica, a co tu o MF3050 pisać.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaasz    2

Te stare ciągniki to Twoim zdaniem aż tak bardzo rzadko się psują? Na pewno psują się nie wiele mniej razy od tych ursusów czy zetorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Nigdy tego czegoś ! zubron to badziew nie polecam nikomu, ciekawe dlaczego 21 tyś za 7 letni ciągnik ? :blink: Bo to sie sypie :mellow:

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Bo to Vladimirec(VTZ) z 3cyl. silnikiem zrobiony po polskiemu :P


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

@Indiana w tych pieniądzach dalej pójść sie nie dało. :)

Wolę naprawić coś raz za 100pln jak 4 razy po 25pln. A co z komfortem, między Renówką a c360 jest duża różnica, a co tu o MF3050 pisać.

 

bez obrazy kolego ale do tych 100 dolicz koszty telefonów,paliwa bo to nie 60tka,że w każdej mieścinie sklep a tam katakog rozkładasz i najmniejszą pierdułke masz od ręki.do takiego zachodniaczka jezdzisz po handlarzach,oni na swoich szrotach szukają a potem gadka:"a wiesz pan,tego już nigdzie nie dostaniesz ale ja mam,no dogadamy się) :lol: taka prawda.Ja osobiście podziwiam ludzi,kupują 30letnie"zachodniaki"i myślą,że sie z malucha na merola przesiądą.Póniej w żniwa,sianokosy zamiast do roboty to turne po szrotach

 

nie mam kasy,nie szukam ale jak bym miał to tego zubronia bym brał :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj