Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pilowy nozowy czy szczekowy?

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Superman

Superman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 10 luty 2011 - 19:14

Pilowy nozowy czy szczekowy? WItam. Mam taki problem, bo nie wiem który wycinak wybrac, który bedzie najlepszy. CHodzi o to ze wozil bym ursusem 3512, obore mam niska ze tylko mi ten ursus wchodzi, wszystkie wycinaki byly by montowane na tylni tuz ciagnika. Mam oferte szczekowego zachodniego 2m podobno solidny i ciezki i nie wiem jak to wycina i czy nie bedzie za duzy do ursusa ??? druga sprawa to pilowy, tez mam oferte takiego miejszego ale jaka jest ruznica miedzy napedem na kazda pile a napedem na wszystkie pily i jak one wycinaja ?? trzecia sprawa to wycinak nozowy na wielkosc i na ciezar byl by chyba najlepszy ale nozowych juz nie produkuja nie wiem czemu moze wadliwe czy cos ?? zapomialem dodac ze glównym zadaniem bylo by wycinania kukurydzy oraz lisci buraczanych, a dalszy plan to wyslodki buraczane mokre oraz rozcinanie balotów ale priorytet to kukurydza i liscie. który byscie polecali do ursusa 3512? Które najlepiej wycinaja? Za wszystkie rozwazne odpowiedzi dziekuje i pozdrawiam.

Edytowany przez Superman, 10 luty 2011 - 19:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pilowy nozowy czy szczekowy? Dzisiaj, 21:42
  •  

#2 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 10 luty 2011 - 19:31

Pilowy nozowy czy szczekowy? Jeśli zależy ci na bezawaryjności szybkości wycinania i prostocie budowy to szczękowy ale jeśli chcesz żeby po wycinaku zostawało gładka ściana (chodzi o kiszonke z QQ) to pozostałe dwa. Nie miałem osobiście przyjemnoiści pracować z piłowym i nożowym. Posiadałem kiedyś łańcuchowy czyli zasada działania podobna jak przy piłowym (z tą różnicą że lańcuch śmigał w koło) i w tym wypadku musisz zwrócić przy zakupie szczegulną uwagę na stan prowadnicy jeśli jest nadmiernie zużyta to sobie odpuść bo nowa prowadnica przewyższy wartość wycinaka. Zwróć uwagę na stan pił. Piłowy ma tą zaletę, że może wycinać wysokie kostki.

#3 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

Napisany 10 luty 2011 - 20:11

Pilowy nozowy czy szczekowy? przy 3512 więcej jak z 1 m wysokości masy nie pojedziesz przy piłowym

do szczękowego musi być odpowiednia pompa tzn sąsiad miał taki polski węższy od 7211 i zęby łamały się co jakiś czas ale narzekał na to że szarpie pryzmę i pleśnieje (sprzedał go i kupił piłowy, a nowy nabywca nie dał rady 255 wycinać i mtz podczepił)

Piłowe są 3 rodzaje (piły w poziomie)
1-na 3 piły (2 siłowniki do cięcia) połączone na rogach łańcuszkami nie polecam bo łańcuszki wysiadają i podkładki pod nimi
2-na 3 piły niezależne tzn każda ma swój siłownik
3-na 6 pił tzn podwójne

Teraz mam na 6 pił i myślałem że będzie lepiej tzn szybciej ciął ale nic z tego bo za to że podwójne piły to ruch ich jest o połowę mniejszy niż na 3 piły czyli wychodzi na to samo ;[ a do tego coś słabo działa może to mój tylko tak :huh:
Więc bym się skłaniał do 3 piłowego bez łańcuszków (chodź nie miałem)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 10 luty 2011 - 20:19

Pilowy nozowy czy szczekowy? szczękowy do 3512 to góra 1,4m szerokości. w liściach i wysłodkach zostawi gładką ścianę w QQ będzie szarpał, przy przecinaniu bel będzie łamał zęby.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Superman

Superman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 11 luty 2011 - 08:27

Pilowy nozowy czy szczekowy? wielkie dzieki za pomoc. doszlem do wniosku ze kupie pilowy 3 lub 6 pilowy bez lancuszków albo nozowy zalerzy w jakim beda stanie. Mam jeszcze jedno pytanie a czy ten na 3 pily nie bedzie szarpal QQ ? u mnie znajomy ma na 2 noze i bardzo sobie chwali ze ladnie tnie tak samo jak na 6 pil. Pozdrawiam

#6 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 11 luty 2011 - 08:43

Pilowy nozowy czy szczekowy? do 3512 polecam zwykły łańcuchowy bvl. małe wymiary, niska cena i napęd na wałek . baloty przecina bez problemu a kuku do wysokości 1,40 z pryzmy pobierze(ale przy tej wysokości przodek w górze) to mój sprzęt http://www.agrofoto....mage/36107-bvl/ http://www.agrofoto....mage/33170-bvl/

Edytowany przez wojtas, 11 luty 2011 - 09:05.

#7 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 11 luty 2011 - 10:32

Pilowy nozowy czy szczekowy? Łańcuchowy BVL jest dobry do wycinania kukurydzy bele też dobrze się przecina ale przy wycinaniu sianokiszonki w pryzmach straszmie po d*pie dostaje. Pod koniec jego żywota u nas z kukurydzą sobie jeszcze radził ale wycinanie sianokiszonki już odpadało dlatego kupiliśmy szczękowy. Po 4 latach urzytkowania szczękowego jedyną awarią było pęknięcie 1 zęba. Wycinamy QQ, sianokiszonke i bele też się nim rozcina także urzywany jest praktycznie codziennie przez większość roku. Wadą jest na pewno to, że nie zostawi gladkiej ściany przy kukurydzy jeśli trzeba brać na 2 razy (gdy pryzma jest wysoka) jednak przy bierze się na 1 raz (przy niskiej pryzmie) to można wybrać tak, że zostanie gładka ściana. Jednak jeśli jesteś w stanie kupić łańcichowy BBVL z dobrą prowadnicą to warto kupić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share bartek123456

bartek123456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 23 luty 2011 - 19:35

Pilowy nozowy czy szczekowy? Ja bym polecał mieczowy na podwójnym nożu np Fella SD95 lub SD125. Sam od niedawana użytkuje Felle SD125. Sąsiad ma takiego od 10 lat , raz pękły mu noże ale to z jego winy.

Dodaj odpowiedź