Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rosnący poziom oleju w misce olejowej

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marciniu94

marciniu94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Nazywam sie Marcin, mieszkam w woj. świętokrzyskim niedaleko Opatowa, interesuję się mechaniką rolnicza. Studiuje Mechanike i Budowe Maszyn na AGHu, a w czasie wolnym pomagam rodzicom w prowadzeniu gospodarstwa :)

Napisany 10 luty 2011 - 17:40

Rosnący poziom oleju w misce olejowej Witam. Mam problem z rosnącą ilością oleju w misce w kombajnie bizon Z058, kombajn pali bardzo dobrze, nie puszcza dymu, spala na godzine ok. 16-17 litrów. Prosze i z góry dziękuje za odpowiedź.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rosnący poziom oleju w misce olejowej Dzisiaj, 05:09
  •  

#2 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 10 luty 2011 - 17:58

Rosnący poziom oleju w misce olejowej Leją ci wtryski kolego.

#3 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 10 luty 2011 - 18:00

Rosnący poziom oleju w misce olejowej jakby laly wtryski to by kopcil i ciezko palil . a jakiego koloru jest olej na wskazniku czarny czy szary bo jak szary to gdzies woda sie dostaje

#4 Share Karpiu

Karpiu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 10 luty 2011 - 18:02

Rosnący poziom oleju w misce olejowej Jakaś uszczelka poszła, woda się dostaje.

#5 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 10 luty 2011 - 18:51

Rosnący poziom oleju w misce olejowej Jakby woda mu leciała to chyba by się skapnął po barwie oleju,mnie kiedyś jeden wtrysk lał w ciągniku i nie było wielkiego kopcenia a oleju przybywało.

#6 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 10 luty 2011 - 18:53

Rosnący poziom oleju w misce olejowej Sprawdz pompę od wspomagania bo tam jest przeciek.Taki sam przypadek miałem w żniwa uszczelniłem pompę i było OK.Ale proszę się tym nie sugerować. Pozdrawiam

#7 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 10 luty 2011 - 19:03

Rosnący poziom oleju w misce olejowej umnie jak przybywało oleju to pekła mi rurka od nadmiaru sprawdz ja kosztuje grosze

#8 Share marciniu94

marciniu94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Nazywam sie Marcin, mieszkam w woj. świętokrzyskim niedaleko Opatowa, interesuję się mechaniką rolnicza. Studiuje Mechanike i Budowe Maszyn na AGHu, a w czasie wolnym pomagam rodzicom w prowadzeniu gospodarstwa :)

Napisany 10 luty 2011 - 19:17

Rosnący poziom oleju w misce olejowej ej jeszcze jedno pytanie ile bizon Z058 spala ok na godzine przy zwyklych warunkach?? Bo 16-17 l to chyba za duzo i zastanawiam sie czy nie powinienem wyregulowac pompy

#9 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 10 luty 2011 - 19:21

Rosnący poziom oleju w misce olejowej To nie jest dużo bo mój 56 jak go pognam to 14 litrów łyknie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share marciniu94

marciniu94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 10 luty 2011 - 19:23

Rosnący poziom oleju w misce olejowej aha no to luz dzieki za odp

#11 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 10 luty 2011 - 19:47

Rosnący poziom oleju w misce olejowej No to jednak troche dużo spala bo Bizon pali nie wiele ale więcej od IFY a tam w 12l się mieści więc 14 to ujdzie ale 16-17 za dużo
Mój Wladimirec podbija świat

#12 Share Adriano1232

Adriano1232

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja, muzyka i wiele innych

Napisany 10 luty 2011 - 21:12

Rosnący poziom oleju w misce olejowej Na 100% uszczelniacze na pompie wspomagania kierownicy U mnie w reksiu było podobnie po dniu młocki 1 litr oleju przybywało. Groszowe sprawy tylko jak już zrobisz to wymień olej w silniku.
Adi1232

#13 Share recrut83

recrut83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 10:28

Rosnący poziom oleju w misce olejowej ja stawiam na rurką od przelewu lub jeszcze może być opcja z którą się spotkałem na własnym przykładzie że wtrysk był strzelony mianowicie pęknęty i siączył paliwo do oleju lub jak kolega pisał od pompy hydraulicznej sprawdz

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 marzec 2011 - 20:57

Rosnący poziom oleju w misce olejowej

No to jednak troche dużo spala bo Bizon pali nie wiele ale więcej od IFY a tam w 12l się mieści więc 14 to ujdzie ale 16-17 za dużo

Zapomniałes kolego że Z058 ma turbinę i 16-17 litrów to łyknie jak nic o ile nie więcej.

#15 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 22:34

Rosnący poziom oleju w misce olejowej jak juz ktos zaczyna mowic o spalaniu to powinien to odnosic do t na godzine,bo kraj jest podzielony pod wzgledem wydajnosci!moj rekord pali ok 20 litrow z szarpaczem na godzine przy wydajnosci 8 ton hektar z jazda na 2 powyzej 8 ton juz tylko 1 bieg zostaje

odnoszac sie do tematu to z rosnaca miska mozesz miec problem ja tak mialem z ciagnikiem okazalo sie ze woda leciala przez wzer w cylindrze na tlok i do oleju tylko z ta roznica ze czasem nieszlo go odpalic i dopiero na pycha odpalal dodam ze dzisiejsze oleje silnikowe po polaczeniu z woda zadko robia sie metne i dlatego ciezko bylo sie skapnac,ale jak by ci sie olej hydrauliczny dodawal to juz raczej by cos bylo widac moze tez dostawac ci sie paliwo do oleju poprzez pompke zasilajaca na pompie paliwowej tak mial znajomy ale wtedy olej mu ropa zalatywal

#16 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 marzec 2011 - 23:24

Rosnący poziom oleju w misce olejowej Kolego @Heniekii jak w Bizonie może paliwo z pompki zasilającej dostać się do oleju w silniku jak pompa wtryskowa napędzana jest przez wałek, wystarczy że rurka od wtryskiwaczy nawet nie pęknie tylko się na któryms polużni i pompuje paliwo do silnika ile wlezie.Jeszcze jedna sprawa jaka pompa od wspomagania jaki olej hydrauliczny w silniku bo tu kilku poprzedników o tym pisało, Wy się w ogóle zastanawiacie co piszecie czy piszecie byle pisać? ;[

Edytowany przez MAT912, 26 marzec 2011 - 00:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 17:37

Rosnący poziom oleju w misce olejowej moj blad faktycznie pompa paliwowa w bizonie polaczona jest walkiem wiedz to odpada,ale pompa od wspomagania ukladu kierowniczego jest pod alternatorem i jest wkrecona w silnik i bodajrze ma naped od rozrzadu i przez nia przeplywa olej hydrauliczny i chodzi mi o to ze zniej moze sie olej hydrauliczny przedostawac do miski ale to tylko moja sugestia jak ktos jest pewien na 100% ze ta droga olej sie nie dostanie do miski to niech to jasno napisze dlaczego to bedziemy mieli to z glowy