Skocz do zawartości

Zdjęcie

wybór przyczep 12 tonowych???

33 odpowiedzi na ten temat

#21 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 17 luty 2011 - 21:04

wybór przyczep 12 tonowych??? Te nalewki nie są takie złe, to są opony od naczep ciężarowych, więc są mocne, nalane są nawet dobrej jakości gumą. W mojej przyczepce od 5 lat nic złego się z nimi nie dzieje, nawet nie trzeba dopompowywać :)

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wybór przyczep 12 tonowych??? Dzisiaj, 23:40
  •  

#22 Share Buuz40

Buuz40

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 13:16

wybór przyczep 12 tonowych???

Nie wiem ile w tym prawdy ale słyszałem od dilera ze miedzy innymi wielton i metal fach (z mirosławca) w standardzie dają opony nalewane.... za orginał trzeba doplacic ok. 700zł za opone(700*4=2800). Z tego co mowił ze tylko Zasław daje nowe opony. Radze wziąć to pod uwage;)

Metal Fach nie jest i nie będzie z Mirosławca. Myślałeś o Metaltechu :)
Co do opon....nie słyszałem żeby zakładali tam nalewane opony, ale odnawialne tak. Różnica polega na technologi. Nalewka jak sama nazwa wskazuje jest wykonana prostą metodą. Opona odnawiana powstaje nas bazie "karkasu" czyli surowca ze zużytej opony gdzie wykorzystuje sie jej osnowę z płótna i drucików. Po oczyszczeniu takiej opony nakłada sie na jej całą powierzchnię warstwę gumy w taki sam sposób jak na nową oponę. Jeżeli będziesz się nudził, zobacz na stronę Bandenmarkta. Co do całej reszty....masz rację do nowych trzeba dopłacić. na dzień dzisiejszy....tj koniec marca 2011 będzie to 3400 netto. Natomiast jezeli chodzi o markę nowej opony którą zakładają Zasław i Wielton to nawet nie wiem co to jest. Więc warto się zastanowić nad wyborem przyczepy kierując się tylko parametrami opon.

Chcę zakupić 2 przyczepy 12 tonowe a właściwie wybór już własciwie padł jutro wybieram się do dilera.
Ale dręczy mnie jeszcze pare zagadnień mianowicie:
- tandem + dwuosiowa czy 2 dwuosiowe - opinie użytkowników
- wybrałem wielton chodź zastanawiam się jeszcze nad metaltech??
- wybór opon mianowicie chce aby przyczepy posiadały opony polowo-szosowe 500/60 r 22,5 takei jak na załączonym obrazku?? Co o tym myślicie?? Jak się sprawują??
Dodany obrazek

Zrezygnuj z tej oponki. Zdaje egzamin tylko na polu. Na szosie i tak nie pojedziesz na niej powyżej 40km/h
Ta opona nadaje sie tylko na pole, nie niszczy podłoża. I tylko za tą przyjemność będziesz musiał dopłacic ponad 5 tysi.
Opona 425/65 22,5' jest tylko o 1cm szersza od 385/65 22,5' ponieważ powierzchnia przylegania do asfaltu takich opon to własnie taka różnica. Jeżeli jeździsz po polu i szosie, weź nowe 385.
Takie jest moje zdanie, a Ty zrób jak uważasz :)

#23 Share bernatziom1996

bernatziom1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 16:38

wybór przyczep 12 tonowych??? Ile kosztuje wielton 6 i 8 ton na tandemie wieltona?

#24 Share karol19

karol19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 11:49

wybór przyczep 12 tonowych??? zastanawiam się nad zakupem przyczepy 10 lub 12 ton i moje pytanie brzmi;
Jaką wybrać tandem czy normalną dwuosiową ??? Przede wszystkim chciałbym się dowiedzieć czy tandem nie buja i nie szarpie ciągnikiem w transporcie tak jak jest to np. w rozrzutniku obornika ???

#25 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 11:54

wybór przyczep 12 tonowych??? Tandem tak jak napisałeś buja się i szarpie, ale mimo wszystko ja wolę tandem, bo mimo tych wad posiada dwie ważne zalety - manewrowanie i zwiększenie uciągu ciągnika przez dociążenie osi.

Edytowany przez MichalR, 06 styczeń 2012 - 11:55.

#26 Share karol19

karol19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 12:07

wybór przyczep 12 tonowych??? ale słyszałem opinie, że te nowe przyczepy typu tandem idą bardzo równo i nie szarpią a mnie interesuje właśnie nowa, one chyba posiadają też amortyzowany zaczep i osie na poduszkach

#27 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 12:12

wybór przyczep 12 tonowych??? Moja ma już kilka sezonów za sobą, więc na pewno konstrukcja się zmieniła od tego czasu. Jeżeli wiesz, że będziesz często manewrował w ciasnych miejscach i musiał cofać precyzyjnie do rozładunku to wybierz tandem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share karol19

karol19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 12:22

wybór przyczep 12 tonowych??? tak wiem,że manewrowanie jest łatwiejsze ale wiem też że sporo bedę musiał jezdzić po szosach w transporcie i komfort też sie liczy

#29 Share macursus

macursus

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 304 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 07 styczeń 2012 - 09:56

wybór przyczep 12 tonowych??? @karol19

My teraz szukamy przyczepy 10 t ale tandem powiewaz mamnewroanie bedzie nia znakomite na małej powieszchni, wysyp 3 strony(w hl jest tylko 2) no przedewszystkim ładnie bedzie dociazac os ciagnika co wazne jest gdyz zwieksza uciag. Hl pełna pszenicy ok 11 t to zetorkiem z pola jest ciezko ruszyc a tandemem to bedziemy pieknie smigac po polu bez zadnego proglemu. ;)
Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

#30 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 10:30

wybór przyczep 12 tonowych??? Tandem jest fajną przyczepą fajnie się cofa, manewruje, zwiększa uciąg ciągnika poprzez jego dociążenie. Ale jak siądzie na polu to już duży problem z jej wyciągnięciem.

#31 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 12:18

wybór przyczep 12 tonowych??? ja do T5060 (106KM) zamówiłem przyczepką 12 ton na tandemie, skorupa z oponami 560/65R22,5 resorowany dyszel w standardzie.
producent Maquinaria Camara bądź Camara Polonia jak kto woli, miałem sprzęt od nich na testach i z ręką na sercu mogę polecić, ceny też przyzwoite, http://www.camarapol...ransportowe.php gdyby ktoś chciał :)

#32 Share Groszek1012

Groszek1012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 13:58

wybór przyczep 12 tonowych??? DejmondSamWDolinie fajne przyczepki też jestem zainteresowany 12 powiedz na ile ci wycenili i jak można na testy dostać? Pozdrawiam

#33 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 20:03

wybór przyczep 12 tonowych??? 785388135 Grzesiek Wróbel, dzwoń i pytaj, tj. woj. Łódzkie ale oni po całej polsce jeżdżą, możesz powiedzieć, że nr masz od Kowalczyka...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34 Share Groszek1012

Groszek1012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 08:17