Skocz do zawartości

Zdjęcie

Otwieranie pokrywy górnej w BINie

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kali

Kali

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 09 luty 2011 - 21:30

Otwieranie pokrywy górnej w BINie Żeby zasypać zboże do silosu przenośnikiem pneumatycznym to trzeba wejść na Bina i otworzyć pokrywę, potem drugi raz wejść i ją zamknąć. Zimą, gdy drabinka jest oblodzona to wprost igranie ze śmiercią, albo latem gdy strzelają pioruny. Jak to zrobić, żeby otwierać i zamykać z ziemi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Otwieranie pokrywy górnej w BINie Dzisiaj, 09:36
  •  

#2 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 09 luty 2011 - 21:45

Otwieranie pokrywy górnej w BINie Kolego z boku bina jest tak zwany kanał zasypowy, czy jakoś tak musisz sie przyjzzec na tym zdjeciu jest to troszkę widoczne i do niego własnie podpinasz przenośnikiem pneumatycznym, na bina mozesz wejsc popatrzeć jak zboża przybywa :lol:

Edytowany przez pawel6485, 09 luty 2011 - 21:56.

#3 Share sebau1212

sebau1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 09 luty 2011 - 22:05

Otwieranie pokrywy górnej w BINie No zakładasz u góry taki jakby kołowrotek albo dwa z jednej i z drugiej i pociągasz od tego linkę albo sznurek i podchodzisz i ciągniesz i się otwiera :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 09 luty 2011 - 22:08

Otwieranie pokrywy górnej w BINie zobacz jak jest zrobione to w silosach do paszy michał tam jest tak ze sie otwiera z ziemi, jest linka do dolu a na gorze jest taki chaczyk z odwaznikami ze jak puscisz linke to sie klapa zamknie i otwazniki dociazaja haczyk zeby wiatr nie otworzył

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Kali

Kali

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 13 luty 2011 - 13:47

Otwieranie pokrywy górnej w BINie @sebau1212-z tym kołowrotkiem to może i fajna sprawa, ale moja wyobraźnia jest mała, jakbyś zrobił zdjęcia lub wskazał gdzie to można zobaczyć
@rino-przejrzałem wszystkie zdjęcia Michała i nic nie znalazłem, więc prośba jak poprzednio: zrób zdjęcie lub wskaż gdzie to można zobaczyć
Ze swej strony pomyślałem, żeby założyć siłownik elektryczny od otwierania furtki+zamontować zawias z jednej strony klapy+zasilacz 24v, przełącznik, kabel, kilka godzin pracy na czubku Bina i już jest ( na papierze oczywiście).