ptaszek181

Test ciązowy dla krów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ptaszek181    0

Witam serdecznie chciałem podjąć dyskusje na temat nowych metod badania ciąży u krów .

 

Test ciążowy dla krów . Jest to badanie na obecność ciąży, którego podstawą jest wykrywanie w mleku progesteron. Progesteron - steroidowy żeński hormon płciowy wytwarzany przez ciałko żółte i łożysko w czasie ciąży. Czy ktoś z was testował ten produkt i co o tym sądzicie. Cena wysoka nie powiem 420 zł za 10 sztuk.

 

 

Gdzieś czytałem że istniej też możliwość zbadania cielności po przeprowadzaniu analizy próbki krwi. Spotkał się ktoś z tym ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolt    0

Niektórzy weterynarze maja USG ale to dosc spory wydatek ale tylko inwestuje sie raz jak dla kogos kto ma duzo krów super sprawa. dowiadywałem sie na targach w kielcach w zeszłym roku to powiedzieli mi od 12tyś. do nawet 20tyś. zalezy jakie wyposażenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Do nas przyjeżdża lekarz z USG ,i jest to bardzo dobre rozwiązanie płacimy 40zł pierwsza szt,reszta po 20zł ;) Lekarz wykrywa ciąże ,potrafi określić ile ma dni płód,u krów u których nie widać kiedy chce się im ten-teges potrafi określić kiedy trza z nimi do kawalera :lol: :lol: u krów można też podczas takiego badania wykryć cysty [czy jakoś tak ;) ]przez które krowy mają problemy z zacielaniem .A więc zobaczcie ile korzyści za 20zł B)




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszek181    0

Co do Usg bardzo dobry temat nie neguje tej sprawy ,koszt tak jak napisał przedmówca i kurs obsługi 500 zł , też do mnie przyjeżdża weterynarz :) ale czasami przydało by się samemu spr bo np coś się z krową dzieje( ruchliwa itd ) i jest po 35 dni po lekarz będzie za 20 dni i nie wiadomo czy wydać na nasienie 100 zł czy zbadać . A tym tematem ktoś się bawił

http://www.draminski.pl/products/cattle/draminski_wykrywacz_rui_dla_bydla ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Ja jakoś w Olsztynie na spotkaniu podjąłem dyskusje na temat USG z tymi od Dramińskiego jaka cena itp... A jak dziewczyna do mnie wyskoczyła ostro z tematem ze to nie dla prostych ludzi, ze to trzeba się znać, żeby zwierzęcia nie skrzywdzić, za wieśniaka mnie normalnie miała itp, do słowa nie dawała dojść. Ale jak zacząłem wyjaśniać dla niej co i jak, to aż na pomoc kolega przyszedł, to i jemu się werwało :lol: normalnie ruszyło mnie podejście do potencjalnego klienta <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ma ktos link do tych testów ciążowych ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U mnie był dzis weterynarz i reka wybadał co i jak, niestety 2 krowy nie zostały cielne. Wiec to juz ostatnie dni u nas ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszek181    0

Wg mnie też ale ja miałem takie przypadek ze w dniu badania cielności przez weterynarza dwie sztuki miały oznaki rui a były w 40 dniu ciąży, po badaniu USG okazało się ze są cielne. Pytanie w takim wypadku czy zrobić test ciążowy czy inseminować . Lekarz odwiedza mnie tak średnio co 3 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

My się pozbyliśmy najlepszej krowy w oborze. Raz po wycieleniu dała pełną konew mleka. Zacieliliśmy ją i po 5 miesiącach inseminator powiedział że cielna no to ok. Potem krowa zasuszona i prawie termin się zbliżał a miała z 700kg i najwyższa w oborze i doktor sprawdził(wtedy jeszcze ręką) i okazało się że niecielna. I w ten sposób straciliśmy najlepszą krowę bo była już zasuszona a przed zasuszeniem dawała jeszcze kilkanaście litrów na dzień.

To już USG jest dużo tańsze od tych testów. Ciekawe czy ktoś to bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszeck    0

danielhaker: jak nie ma rui ok 3 miesięcy po ocieleniu to podaj Oestrophan. Ja tak robie.

 

U mnie było podobnie. zadzwoniłem po wet żeby sprawdził czy jałówka jest cielną(6 tyg po zacieniu). Sprawdził ją i powiedział że jest cielna. Na drugi dzień wchodzę do obory a tu beczy ona.... goni sie... Poźniej powiedział mi ze jak sprawdzał to moze miała okres przedrujowy.

Edytowano przez mariuszeck

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
foka71    1

U mnie krowy lekarz bada ręką,tak już 5-6 tygodni po kryciu,był tylko jeden przypadek na ok.60 zbadanych sztuk,ale z niecielnej zrobiła się cielna.Ale przed zasuszeniem każę badać jeszcze raz,tak dla pewności,bo kilka lat temu miałem kilka przypadków"pustych przebiegów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mila    0

Witam,

Mam takie pytanie odnośnie testów ciążowych dla krów.Czy można odkupic od kogoś jeden taki test czy jest możliwy zakup tylko całego opakowania 10 szt.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Testu są oczywiście nieopłacalne. Za badanie USG płace po 10 zł sztuka i tylko za cielne sztuki jesli niecielna nie płace bo bada i inseminuje mi ta sama osoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mila    0

KARGO dzięki za odp.

A jeszcze chciałem zapytac odnosnie USG chyba można wykonywać juz po kilku dniach od krycia ? Badanie ręką tylko po 10 tygodniach czy można wcześniej ? Ile średnio takie badanie kosztuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

nasz wet w kwesti kinekologi jest prawdziwym magikiem 5 zl od sztuki 5tyg daje 95procent pewnosci a w 6tyg 100 nigdy sie nie pomylił i nigdy nie powtarzamy badania wiadomo USG troche szybciej ale on ufa swojej rece :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Moscov
      Witam. W tym roku pojawił się pewien problem z gnojowicą bydlęcą, Problem polega na tym że gnojowica się pieni. Kiedy miałem już pełne szambo, to Piana  pojawiała się na kratach, miała taką galaretowatą konsystencję. Teraz, gdy ubrałem już szamba, po włączeniu mieszadła wypycha tą pianę przez okienko. W czym może tkwić problem? Gdzie szukać przyczyny? 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś użytkuje maty legowiskowe geyer hosaja o grubości 2.8cm?
      Mógłbym prosić o opinie z użytkowania?
      Czy jesteście zadowoleni?
       
      Pozdrawiam
    • Przez ceston
      Witam mam pytanie odnośnie dopuszczania jałówki która ma brodawki na całym ciele nawet na brzuchu. Inseminator mówi że to można leczyć ale też że to ku....stwo i będzie przechodzić na inne sztuki. Więc lepiej ją leczyć i zacielac czy podtuczyc i wypchnąć.
    • Przez rozal22
      Witam, czy ktoś zasuszał niecielną krowę aby ponowić jej laktacje za 2 miesiące, krowę która jest niecielna?
      pytam bo wet chybił z trafnością cielności w 2/3miesiacu i zbliża się jej termin cielenia a wymię nie przybiera, więc upewniłem się czy jest cielak i okazało się że jest pusta...
      w takim razie pytam się, czy da się rozdoić taka krowa, czy tylko już rzeź?
    • Przez bibon98
      Witam, miałem do zacielenia w grudniu 12 krów i 5 jałówek, po kilku powtórkach, udało się zacielić ogólnie 12 sztuk(7 krów i 5 jałówek). Problem pojawia się przy pozostałych 5 sztukach, 3 krowy gonią się regularnie, ale się nie zacielają, były zacielane już po 4-5 razy, ostatnio weterynarz wykonywał badanie usg(wszystko jest w porządku) i po tygodniu od wystąpienia rui podał dwóm z trzech krów płukanki do maciczne(z jednej krowy po płukance po dwóch tygodniach zaczęła iść biała ropa i będzie powtórka płukanki), dziś po raz piąty powtarzała trzecia z nich, więc kolejna do płukanki. Czwarta i ostania krowa(mała krowa 350-400kg, pierwiastka, bardzo mleczna) nie ma w ogóle objawów rujowych, a po podaniu zastrzyków, okazuje się że jajeczko jest gotowe do uwolnienia, ale ostatecznie do owulacji nie dochodzi i nic się nie dzieje. Był okres kiedy te sztuki nie miały rui, więc podawałem im beta karoten jakiś z witaminą e i selenem, ale weterynarz powiedział żeby przestać dawać po wystąpieniu rui. Największy problem mam z ostatnią jałówką, ma 22 miesiące, wielka jałówka, odgania inne od żarcia, nie jest zatłuszczona, ani zabiedzona, luźno biega w chlewku z dwoma jałówkami(które są już zacielone), ale ona nie ma nawet żadnych objawów rujowych. Karmię je odrobiną kukurydzy, siana i resztkami sianokiszonki od krów, ale nawet po podaniu zastrzyków(2 razy) na badaniach USG nie widać żeby się tam cokolwiek działo, żadnego jajeczka, nic. Co robić w takiej sytuacji? Jakieś witaminy, albo inne cuda? Weterynarz się poddał i kazał z jałówką czekać na wypas,  że może wtedy polatuje, a jak nie to do sprzedania, ale szkoda trochę mi tej jałówki, bo jest po bardzo dobrej krowie. Krowy za to stoją na sianie, sianokiszonce i kukurydzy + śruta rzepakowa. Co robić z jałówką? Czy jest opcja żeby coś jej podać, nie wiem jakieś witaminy czy coś? Jak tak to co jej tutaj suplementować? Co podać tym 3 sztukom na lepsze zacielanie? I co robić z tą jedną artystką co niby latuje, ale nie do końca? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj