TomaszRol

WS Trade z Puław - opinie ? firma skupuje zboża z własnym transportem

Polecane posty

ninja3503    0

BO BO ludzie nie handlujcie z nimi co innego obiecuja a co innego płacą oszukali mnie i sprawa będzie w sądzie myślą ze sa mądrzy a rolnik na niczym się niezna worzą zboże po całej Polsce a jak ktoś im nie przyjmie to chcą obarczyć kosztami transportu i to bardzo ogromnimi rolnika to jest po prostu chamstwo myśle że długo na rynku istniec nie bedą no i dobrze cwaniakom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek81    0
Napisano (edytowany)

Witam. Co myslicie o firmie skupujacej zboże MK Komex?

Edytowano przez Antek81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WSTRADE    0

BO BO ludzie nie handlujcie z nimi co innego obiecuja a co innego płacą oszukali mnie i sprawa będzie w sądzie myślą ze sa mądrzy a rolnik na niczym się niezna worzą zboże po całej Polsce a jak ktoś im nie przyjmie to chcą obarczyć kosztami transportu i to bardzo ogromnimi rolnika to jest po prostu chamstwo myśle że długo na rynku istniec nie bedą no i dobrze cwaniakom

 

Witam, czy dostała Pani przelew za zboże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
speeeder    32

witam,

 

Postów też nie mam za dużo ale podzielę sie ze swoimi doświadczeniami z WS-Trade.

 

zacząłem z nimi handel w 2010 r. sprzedawałem im pszenicę auto wypuściłem jak zobaczyłem kasę na koncie wypłacili za 23T reszta po tyg. doszła.

Drugim razem też sprzedawałem im pszenicę, która fakt, była trochę zatęchnięta (duża wilgotność i miałem złe magazynowanie) zadzwonili do mnie, że odbiorca nie chce jej przyjąć, zawieźli do jakieś fermy gdzie też nie przyjęli dopiero zawieźli do gorzelni ale 150 pln mniej za tonę na potwierdzenie przysłali mi skan z lab. mieszalni. Więc może nie sprzedałem najlepiej ale sprzedałem.

 

Kilka też razy sprzedałem im kuku i też było bez zarzutu.Obecnie już nie wymagam aby kasa była na koncie tylko jak auto jest ładowane to wysyłają mi skan potwierdzenia wysłanego przelewu wygenerowanego elektronicznie.

 

Więc ja nie mam do nich żadnych zastrzeżeń mają tam trochę tolerancję negocjacji ceny ale bardzo wąską.

Plusem jest szybka kasa i ich transport.

Minusem (jak to u każdego pośrednika) to cena. przeważnie niższa niż byś sam zawózł gdzieś do mieszalni czy do innego bezpośredniego odbiorcy.

No ale to już kwestia priorytetów i możliwości co komu pasuje.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate02    0

a ostatnio ktoś z was handlował z WS-TRADE??? nic sie tam u nich nie pozmieniało chodzi mi o wypłacalność i takie tam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuk    0

Na dzień dzisiejszy sprawę handlu oraz rozliczeń z WS-TRADE kieruje do prokuratury

Oszuści i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Co ci zrobili? ja handlowałem z nimi trzy razy i bez większych problemów sie obyło.


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel250    2

Znam takie przypadek że umowa pomiędzy firmą WS Trade a rolnikiem została zawarta trzy tygodnie po terminie odbioru w zawartej umowie zboże od rolnika dalej nie zostało odebrane .W czasie tych trzech tygodni podczas rozmowy telefonicznej firma usprawiedliwiała się tym że teraz mają dużo pracy i nie mają wolnego samochodu a zarazem zapewniali że napewno w przeciągu 3-4 dni zboże odbiorą . Po upływie ponad trzech tygodni przysłali wiadomość z propozycją że zboże odbiorą ale za cenę o 120zł/t niższą niż w zawartej umowie i na tej propozycji zakończyła się przygoda z tą firmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal221    1

Handlowałem z ws trade i nie było problemów. Cześć pieniedzy była w dniu odbioru, reszta kilka dni pozniej. Nie wiem skad wasze problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scott11    0

To ja ci wytłumaczę dlaczego . Najpierw jest gra na zwłokę a później jak już się zaczyna robić gorąco i opinia idzie hen , hen to czym prędzej do uregulowania należności . To takie proste .

Edytowano przez KRISTOFORn
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuk    0

sprawa trafiła do sądu zobaczymy jak się wytłumaczą obcieli cene o 200 na tonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej66    0

sprawa trafiła do sądu zobaczymy jak się wytłumaczą obcieli cene o 200 na tonie

 

 

Od trzech lat sprawa jest w sądzie. Wysłałem dwa transporty i po kilku dniach od zabrania zboża firma obcięła 150zł/t.

Proszę o kontakt z osobami które mają sprawę w sądzie z firmą WS Trade. Mozemy sobie pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuk    0

Nie mogli sprzedać zboża i jezdzili po całej polsce żeby sprzedać a za transport próbują obciążyć rolnika

Uważajcie na WS-Trade z Puław

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Handlowałem z nimi i w tym roku sprzedałem im 3 auta pszenżyta, niestety na pierwszym aucie miałem reklamację (wilgotność 16,8 %) i obniżkę 40 zł na tonie na koszt suszenia zboża w moim odczuciu to trochę sporo ale biję się w pierś bo faktycznie ten pierwszy transport mógł być trochę wilgotniejszy bo ładowałem z innego miejsca. Natomiast co do reszty obeszło się bez problemów jedynie długie terminy oczekiwania odbiór zboża i samochód ale za to z płatnością nie miałem problemów. Pozdrawiam i życzę pozytywnych rozwiązań sporów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scott11    0

Krzysiek , przy pierwszym aucie tak cię obcięli , ale ty nic sobie z tego nie zrobiłeś i 2 następne autka im pchnąłeś ?

Butelka po imieninach jest bardziej przejrzysta .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumcajs11    0

ale skoro sam się przyznał że miał wilgotne zboże to co WS trade ma do tego ?? przecież to nie ich wina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuk    0

WS-trade robi sobie jaja z rolników pod tym samym adresem są dwie firmy o tej samej nazwie WS-trade tylko jedna to sp.z.oo a druga to działalność gospodarcza

Działalność gospodarcza Wojciecha S. to tylko gospodarstwo rolne i niema prawa handlować -tak było do pazdziernika w PKD

Ciekawe co na to Urząd Skarbowy??????

Rolnika już dawno by zlicytowali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Sprzedałem im tydzień temu pszenyto, 80% kasy dostałem przed załadunkiem a 20% po rozładunku u odbiorcy problemów rzadnych nie było, firma tylko zmieniła siedzibę reszta pozostała bez zmian


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    97

Handluje z ta firma pana Sadurskiego i powiem tak,jak masz pewnosc ze twoje zboze jest bez zastrzezen to smialo mozna im sprzedawac ale jak juz masz lekkie watpliwosci do jakosci to szukaj gdzie indziej bo odrazu masz cene duzo nizsza niz na umowie(w moim przypadku bylo to ok 100 zl na tonie).Platnosci ok tylko naprawde ostrzegam bo umowa umowa a oni swoje jak cos nie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Ja na wiosnę sprzedawałem im owies i nie mam żadnych zastrzerzeń,wypłacili mi wszystko co do złotowki wedlug ustaleń,a cenę mieli bardzo dobrą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A  czy może teraz ktoś miał kontakt z firmą ws trade? Jak wygląda płatność i tranport?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomgli    3

WS trade ma auta ze spedycji, kiero siedzi i nic go nie obchodzi. Moze byc ciepłe - najwyzej wróci ,a on ma transport w obie strony.

Są firmy które mają wyspecjalizowanych kierowców. Robaki , przytulię i wilgotnoć sprawdzą na miejscu. no i patrzą co ladują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moss    3

Witam, macie może jakieś opinie o firmie rossa commercium z krakowa, oferują mi kontrakt na pszenicę i nie wiem czy sie zdecydować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

Witam, macie może jakieś opinie o firmie rossa commercium z krakowa, oferują mi kontrakt na pszenicę i nie wiem czy sie zdecydować 

 

Z tego co wiem to oni po całej Polsce skupują bo i od znajomego też kupili w ub. roku i jakieś cięcia miał cenowe. próbował walczyć ale wiadomo jak to jest. A na jaką pszenicę masz ten kontrakt i dużo dają w Krakowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj