Skocz do zawartości

Zdjęcie

WS Trade z Puław - opinie ? firma skupuje zboża z własnym transportem

65 odpowiedzi na ten temat

#1 Share TomaszRol

TomaszRol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 09 luty 2011 - 10:56

WS Trade z Puław - opinie ? firma skupuje zboża z własnym transportem Witam szanownych AgroFotowiczów forumowiczów,

chciałem zasięgnąć Waszej opinii na temat firmy WS TRADE z Puław, która skupuje zboża.

Proszę o wypowiedź tych osób które zetkneły się z tą firmą lub współpracowały. Czy ta firma jest wypłacalna? w jakich terminach płaci itd?

Firma WS TRADE oferuje ceny jak wszystkie inne, ale dodatkowo zapewnia własny transport.

Pozdrawiam i życzę ciepłej wiosny :)
Tomasz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
WS Trade z Puław - opinie ? firma skupuje zboża z własnym transportem Dzisiaj, 07:03
  •  

#2 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 18:13

WS Trade z Puław - opinie ? firma skupuje zboża z własnym transportem handlowałem z nimi troche w tym roku ,są wypłacalni no i kasa na drugi dzień. w sumie jest ok choć miałem jeden zgrzyt z nimi o cene.więcej na PW.moge powiedzieć

#3 Share feliks135

feliks135

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 15:39

WS Trade z Puław - opinie ? firma skupuje zboża z własnym transportem Witam

A ja mam pytanie techniczne dot. transportu. Zauważyłem że sporo firm kupuje ilości 25 ton, czyli samochodowe. Akurat powiększyło mi się gospodarstwo ale nie mam jeszcze silosów na zboże, więc moje pytanie, jak dokonuje się załadunku takiej ilości zboża? W workach ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
WS Trade z Puław - opinie ? firma skupuje zboża z własnym transportem Dzisiaj, 07:03
  •  

#4 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 16:41

WS Trade z Puław - opinie ? firma skupuje zboża z własnym transportem Przyjeżdża wanna i sypie się luzem.

#5 Share feliks135

feliks135

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 22:59

WS Trade z Puław - opinie ? firma skupuje zboża z własnym transportem

Przyjeżdża wanna i sypie się luzem.

Dzięki za podpowiedź

#6 Share feliks135

feliks135

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 04 czerwiec 2011 - 09:54

WS Trade z Puław - opinie ? firma skupuje zboża z własnym transportem Witam

A jak wygląda sytuacja z rzetelnością firm skupujących zboże, czy są takie które należy omijać szerokim łukiem? Ostatnio na stronie chyba giełdy poznańskiej zauważyłem "czarną listę" takowych.
A jak jest w Naszym wypadku? Może jakieś spostrzeżenia?

#7 Share APPACZ1

APPACZ1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza rolnictwo sport muzyka imprezy itp. itd.

Napisany 04 czerwiec 2011 - 10:54

WS Trade z Puław - opinie ? firma skupuje zboża z własnym transportem naljepiej wozić na młyn lub paszarnie wtedy tego można bardziej dopilnować bo jak się sprzedaje pośrednikowi z domu to zazwyczaj większość spraw załatwia się telefonicznie lub przez neta jak sprzedajesz na konsumpcje to moze sie zdażyc że ci zadzwoni że wyszła słabsza liczba opadania lub gluten lub białko zboże przyjmna ale oczywiście np o 40 pln na tonie taniej miałem pare razy taki przypadek na pasze ryzyko jest mniejsze

#8 Share david

david

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 21:15

WS Trade z Puław - opinie ? firma skupuje zboża z własnym transportem czy handlował ktoś a firmą Rad-Bud z Leszna? Są wypłacalni?

#9 Share scott11

scott11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 11 październik 2011 - 22:04

WS Trade z Puław - opinie ? firma skupuje zboża z własnym transportem Ja "handlowałem" z Rad-Bud Radosław Wożniak z Leszna i są niewypłacalni . Sprawa w sądzie , mam kontakt jeszcze z 3-a osobami , którym wiszą pieniądze . Podejrzewam , że mieliśmy do czynienia z oszustem .

#10 Share darek195

darek195

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 11:28

WS Trade z Puław - opinie ? firma skupuje zboża z własnym transportem Osobiście jak sprzedaje zboże "na telefon" to tylko płatność gotówką przy załadunku albo pieniądze maja być na koncie przed załadunkiem. Jak ktoś mi proponuje zapłatę na drugi czy trzeci dzień, to pierwsza myśl jaka mi przychodzi do głowy to taka, że próbuje wziąć a nie kupić zboże.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 16:38

WS Trade z Puław - opinie ? firma skupuje zboża z własnym transportem podaj mi firme ktorej tak mozna sprzedac ze placa z gory

#12 Share wsiok

wsiok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 19:31

WS Trade z Puław - opinie ? firma skupuje zboża z własnym transportem temat powinno sie zmienić na : Opinie o firmach skupujących zboże (bardziej uniwersalny) a w jaki sposób wygląda ważenie zboża w takich firmach

#13 Share darek195

darek195

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 21:39

WS Trade z Puław - opinie ? firma skupuje zboża z własnym transportem Oczywiście nie wszyscy są skłonni zgodzić na takie warunki, ale jak ja rozmawiam z kimś pierwszy raz to mam na słowo wypuścić z domu tira z towarem o wartości 20000zł lub więcej? A taki papierek co mi wystawi jako fakturę to nie jest nic warta jeśli nie będzie chciał zapłacić.
A ważenie wygląda normalnie, jedziesz na wagę, która jest w okolicy, ważysz pustego tira i potem z ładunkiem.

#14 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 25 styczeń 2012 - 14:49

WS Trade z Puław - opinie ? firma skupuje zboża z własnym transportem a ktoś miał styczność z firmą TRANSROL z Leszna Zbigniew Konarowski? jak z wypłacalnością?

#15 Share torineq

torineq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 28 luty 2012 - 13:40

WS Trade z Puław - opinie ? firma skupuje zboża z własnym transportem Witam wszystkich forumowiczów,

Odpowiedź trochę przedawniona, ale myślę, że warto wrócić do tego tematu, bo sytuacja trochę się zmieniła.

Miałem kilka transportów, które im wysłałem i płatność była w ciągu kilku dni (zamiast obiecanej w umowie płatności w dniu odbioru).

Ostatnio jednak odrzucili mi dwa transporty orkiszu mówiąc, że "niezgodny z próbką". Na umowie oczywiście napisane, że płatność w dniu odbioru (przelew sorbnet), pieniędzy nigdy nie zobaczyłem
Po rozmowie z szefem firmy (Wojciechem Sadurskim) dostałem informację, że "my wszystkie faktury mamy uregulowane" i rozłączenie rozmowy.

W związku z tym radzę dużą ostrożność. Zaproponowali mi jeszcze polubowne załatwienie sprawy: przerzucenie na mnie wszystkich kosztów związanych z tym, że klient z Niemiec im nie wziął towaru oraz mniejszą marżę dla siebie. Efekt - zamiast 950 miałbym otrzymać 100 PLN za tonę. (dwa transporty = ok. 45 ton), czyli 40.000 PLN różnicy.

W związku z tym radzę:

1. Nie wypuszczać samochodu ze zbożem dopóki faktycznie nie zobaczymy pieniędzy przy handlowaniu z nimi

2. Rozważenie dokładnego zredagowania umowy, aby później łatwiej było od nich egzekwować należność drogą sądową.

Przy okazji bardzo proszę o kontakt osoby, które miały podobne przejścia z tą firmą (także rozprawy sądowe).

pozdrawiam,
Adam Kulpa

chciałem zasięgnąć Waszej opinii na temat firmy WS TRADE z Puław, która skupuje zboża.

Proszę o wypowiedź tych osób które zetkneły się z tą firmą lub współpracowały. Czy ta firma jest wypłacalna? w jakich terminach płaci itd?

#16 Share Walet

Walet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 22:17

WS Trade z Puław - opinie ? firma skupuje zboża z własnym transportem Torineq.
znam analogiczna historię mojego kolegi - orkisz do Niemiec, Pieniądze nie weszły na konto pomimo pisemnej umowy o zapłacie przed załadunkiem... On załadował.. firma W. zaproponowała 200 pln zamiast prawie tysiaca pln...
pierwsze primo - umawiacie się na płatność przed załadunkiem - prosze sprawdzić konto. Niech nikogo nie urzekną historie, że Pan Wojciech S. zapomniał przelać, jest chory, ma sraczkę.
drugie primo - brak kasy i próba wymuszenia załadunku zboża - zablokować samochód na podwórku, wezwać Policję - organy scigania są zobligowane do ścigania osób/firm próbujących wyłudzić towar znacznej wartości....

#17 Share ferus07

ferus07

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 21:22

WS Trade z Puław - opinie ? firma skupuje zboża z własnym transportem Znam także podobną historię i także mam nie miłe doświadczenie z tą firmą

#18 Share MieszkoI

MieszkoI

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 22:22

WS Trade z Puław - opinie ? firma skupuje zboża z własnym transportem Do Sebastian mieliśmy styczność z trans-rolem i wszystko ok, z rana zestaw wyjeżdżał z podwórka a w południe dzwoniła babka z księgowości i mówiła, że faktura została zrealizowana, z wcześniejszych lat też zapłata to była kwestia najdalej 2 -3 dni po wcześniejszym przelaniu zaliczki :)

#19 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 19 kwiecień 2012 - 21:59

WS Trade z Puław - opinie ? firma skupuje zboża z własnym transportem Od kilku lat sprzedaję zboże do firmy Agrolok Golub- Dobrzyń. Termin płatności 2 tygodnie, ale nigdy nie było z nimi żadnych problemów. Mogę wszystkim polecić.
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Stanislaw27

Stanislaw27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 20:39

WS Trade z Puław - opinie ? firma skupuje zboża z własnym transportem Mam pytanie czy ktoś sprzedawał zboże do firmy POL-OAT z Poznania

Edytowany przez Stanislaw27, 26 kwiecień 2012 - 11:30.