TomaszRol

WS Trade z Puław - opinie ? firma skupuje zboża z własnym transportem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
TomaszRol    0

Witam szanownych AgroFotowiczów forumowiczów,

 

 

chciałem zasięgnąć Waszej opinii na temat firmy WS TRADE z Puław, która skupuje zboża.

 

Proszę o wypowiedź tych osób które zetkneły się z tą firmą lub współpracowały. Czy ta firma jest wypłacalna? w jakich terminach płaci itd?

 

Firma WS TRADE oferuje ceny jak wszystkie inne, ale dodatkowo zapewnia własny transport.

 

 

Pozdrawiam i życzę ciepłej wiosny :)

Tomasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1036

handlowałem z nimi troche w tym roku ,są wypłacalni no i kasa na drugi dzień. w sumie jest ok choć miałem jeden zgrzyt z nimi o cene.więcej na PW.moge powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliks135    3

Witam

 

A ja mam pytanie techniczne dot. transportu. Zauważyłem że sporo firm kupuje ilości 25 ton, czyli samochodowe. Akurat powiększyło mi się gospodarstwo ale nie mam jeszcze silosów na zboże, więc moje pytanie, jak dokonuje się załadunku takiej ilości zboża? W workach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliks135    3

Witam

 

A jak wygląda sytuacja z rzetelnością firm skupujących zboże, czy są takie które należy omijać szerokim łukiem? Ostatnio na stronie chyba giełdy poznańskiej zauważyłem "czarną listę" takowych.

A jak jest w Naszym wypadku? Może jakieś spostrzeżenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APPACZ1    17

naljepiej wozić na młyn lub paszarnie wtedy tego można bardziej dopilnować bo jak się sprzedaje pośrednikowi z domu to zazwyczaj większość spraw załatwia się telefonicznie lub przez neta jak sprzedajesz na konsumpcje to moze sie zdażyc że ci zadzwoni że wyszła słabsza liczba opadania lub gluten lub białko zboże przyjmna ale oczywiście np o 40 pln na tonie taniej miałem pare razy taki przypadek na pasze ryzyko jest mniejsze

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scott11    0

Ja "handlowałem" z Rad-Bud Radosław Wożniak z Leszna i są niewypłacalni . Sprawa w sądzie , mam kontakt jeszcze z 3-a osobami , którym wiszą pieniądze . Podejrzewam , że mieliśmy do czynienia z oszustem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek195    1

Osobiście jak sprzedaje zboże "na telefon" to tylko płatność gotówką przy załadunku albo pieniądze maja być na koncie przed załadunkiem. Jak ktoś mi proponuje zapłatę na drugi czy trzeci dzień, to pierwsza myśl jaka mi przychodzi do głowy to taka, że próbuje wziąć a nie kupić zboże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

temat powinno sie zmienić na : Opinie o firmach skupujących zboże (bardziej uniwersalny) a w jaki sposób wygląda ważenie zboża w takich firmach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek195    1

Oczywiście nie wszyscy są skłonni zgodzić na takie warunki, ale jak ja rozmawiam z kimś pierwszy raz to mam na słowo wypuścić z domu tira z towarem o wartości 20000zł lub więcej? A taki papierek co mi wystawi jako fakturę to nie jest nic warta jeśli nie będzie chciał zapłacić.

A ważenie wygląda normalnie, jedziesz na wagę, która jest w okolicy, ważysz pustego tira i potem z ładunkiem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torineq    0

Witam wszystkich forumowiczów,

 

Odpowiedź trochę przedawniona, ale myślę, że warto wrócić do tego tematu, bo sytuacja trochę się zmieniła.

 

Miałem kilka transportów, które im wysłałem i płatność była w ciągu kilku dni (zamiast obiecanej w umowie płatności w dniu odbioru).

 

Ostatnio jednak odrzucili mi dwa transporty orkiszu mówiąc, że "niezgodny z próbką". Na umowie oczywiście napisane, że płatność w dniu odbioru (przelew sorbnet), pieniędzy nigdy nie zobaczyłem

Po rozmowie z szefem firmy (Wojciechem Sadurskim) dostałem informację, że "my wszystkie faktury mamy uregulowane" i rozłączenie rozmowy.

 

W związku z tym radzę dużą ostrożność. Zaproponowali mi jeszcze polubowne załatwienie sprawy: przerzucenie na mnie wszystkich kosztów związanych z tym, że klient z Niemiec im nie wziął towaru oraz mniejszą marżę dla siebie. Efekt - zamiast 950 miałbym otrzymać 100 PLN za tonę. (dwa transporty = ok. 45 ton), czyli 40.000 PLN różnicy.

 

 

W związku z tym radzę:

 

1. Nie wypuszczać samochodu ze zbożem dopóki faktycznie nie zobaczymy pieniędzy przy handlowaniu z nimi

 

2. Rozważenie dokładnego zredagowania umowy, aby później łatwiej było od nich egzekwować należność drogą sądową.

 

 

Przy okazji bardzo proszę o kontakt osoby, które miały podobne przejścia z tą firmą (także rozprawy sądowe).

 

pozdrawiam,

Adam Kulpa

 

 

 

 

 

chciałem zasięgnąć Waszej opinii na temat firmy WS TRADE z Puław, która skupuje zboża.

 

Proszę o wypowiedź tych osób które zetkneły się z tą firmą lub współpracowały. Czy ta firma jest wypłacalna? w jakich terminach płaci itd?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Walet    0

Torineq.

znam analogiczna historię mojego kolegi - orkisz do Niemiec, Pieniądze nie weszły na konto pomimo pisemnej umowy o zapłacie przed załadunkiem... On załadował.. firma W. zaproponowała 200 pln zamiast prawie tysiaca pln...

pierwsze primo - umawiacie się na płatność przed załadunkiem - prosze sprawdzić konto. Niech nikogo nie urzekną historie, że Pan Wojciech S. zapomniał przelać, jest chory, ma sraczkę.

drugie primo - brak kasy i próba wymuszenia załadunku zboża - zablokować samochód na podwórku, wezwać Policję - organy scigania są zobligowane do ścigania osób/firm próbujących wyłudzić towar znacznej wartości....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MieszkoI    0

Do Sebastian mieliśmy styczność z trans-rolem i wszystko ok, z rana zestaw wyjeżdżał z podwórka a w południe dzwoniła babka z księgowości i mówiła, że faktura została zrealizowana, z wcześniejszych lat też zapłata to była kwestia najdalej 2 -3 dni po wcześniejszym przelaniu zaliczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Od kilku lat sprzedaję zboże do firmy Agrolok Golub- Dobrzyń. Termin płatności 2 tygodnie, ale nigdy nie było z nimi żadnych problemów. Mogę wszystkim polecić.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stanislaw27    0

Mam pytanie czy ktoś sprzedawał zboże do firmy POL-OAT z Poznania

Edytowano przez Stanislaw27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scott11    0

Stanisław27 powiem tak , osobami , którzy prowadzą ten POL-OAT z Poznania to już powinien zająć się prokurator . Ale taki , który nie jest powiedzmy oględnie w układzie . Bo w Polsce to wiadomo z czym się jeszcze kojarzy ta cała palestra . W skrócie powiem tak : OSTRZEGAM !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stanislaw27    0

Mam pytanie czy ktoś sprzedawał zboże do firmy POL-OAT z Poznania

 

To że tą firmą powinien się zająć prokurator to ja już wiem napewno ,sprzedałem im żyto .

Do czsu terminu zapłaty wszystko było ok. odbierał telefony miał mi zapłacić 8280zł .

W czwartek t.j 19.04.2012 pinformowal mnie telefonicznie że przelał pieniądze na moje konto których do dzisiaj nie ma .Od tego czsu nie odbiera telefonu a ma ic cztery numery .Brak jakiego kolwiek kontaktu z tą firmą reprezentowaną przez p.Sebastiana Legęza POL-OAT POZNAŃ ul.Gronowa 22 lok.201B .Byłem na Policji ale narazie doradzili mi abym wysłał pismo do tej firmy wzywające do zapłaty .Szukam osób kt\óre miały podobną sytuacje .Takie firmy tylko psują rynek oraz przez nich cierpią uczciwe firmy .

 

To że tą firmą powinien się zająć prokurator to ja już wiem napewno ,sprzedałem im żyto .

Do czsu terminu zapłaty wszystko było ok. odbierał telefony miał mi zapłacić 8280zł .

W czwartek t.j 19.04.2012 pinformowal mnie telefonicznie że przelał pieniądze na moje konto których do dzisiaj nie ma .Od tego czsu nie odbiera telefonu a ma ic cztery numery .Brak jakiego kolwiek kontaktu z tą firmą reprezentowaną przez p.Sebastiana Legęza POL-OAT POZNAŃ ul.Gronowa 22 lok.201B .Byłem na Policji ale narazie doradzili mi abym wysłał pismo do tej firmy wzywające do zapłaty .Szukam osób kt\óre miały podobną sytuacje .Takie firmy tylko psują rynek oraz przez nich cierpią uczciwe firmy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych AgroFotowiczów forumowiczów,

 

 

chciałem zasięgnąć Waszej opinii na temat firmy WS TRADE z Puław, która skupuje zboża.

 

Proszę o wypowiedź tych osób które zetkneły się z tą firmą lub współpracowały. Czy ta firma jest wypłacalna? w jakich terminach płaci itd?

 

Firma WS TRADE oferuje ceny jak wszystkie inne, ale dodatkowo zapewnia własny transport.

 

 

Pozdrawiam i życzę ciepłej wiosny smile.gif

Tomasz

 

 

Witam, w tamtym roku sprzedawałem im 2 transporty zboża (jęczmienia). Firma jest wypłacalna kasę za 23t miałem na koncie przed wypuszczeniem auta z podwórka a końcowe rozliczenie w prawdzie nie następnego dnia a po 3 ch dniach doszło do mnie bez problemu.Jedynie co to trochę czekałem na odbiór bo prawie 2 tyg. Ale to co najważniejsze czyli $ była w momencie odbioru. Co do cen trzeba dzwonić na bieżąco i pytać ja trafiłem na dobry okres i źle nie wyszedłem na tym jęczmieniu,w tym roku jak się z nimi dogadam cenowo to też im sprzedam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferus07    0

 

 

Witam, w tamtym roku sprzedawałem im 2 transporty zboża (jęczmienia). Firma jest wypłacalna kasę za 23t miałem na koncie przed wypuszczeniem auta z podwórka a końcowe rozliczenie w prawdzie nie następnego dnia a po 3 ch dniach doszło do mnie bez problemu.Jedynie co to trochę czekałem na odbiór bo prawie 2 tyg. Ale to co najważniejsze czyli $ była w momencie odbioru. Co do cen trzeba dzwonić na bieżąco i pytać ja trafiłem na dobry okres i źle nie wyszedłem na tym jęczmieniu,w tym roku jak się z nimi dogadam cenowo to też im sprzedam.

oj chyba to jest reklama firmy same pozytywy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u1212    5

 

 

Witam, w tamtym roku sprzedawałem im 2 transporty zboża (jęczmienia). Firma jest wypłacalna kasę za 23t miałem na koncie przed wypuszczeniem auta z podwórka a końcowe rozliczenie w prawdzie nie następnego dnia a po 3 ch dniach doszło do mnie bez problemu.Jedynie co to trochę czekałem na odbiór bo prawie 2 tyg. Ale to co najważniejsze czyli $ była w momencie odbioru. Co do cen trzeba dzwonić na bieżąco i pytać ja trafiłem na dobry okres i źle nie wyszedłem na tym jęczmieniu,w tym roku jak się z nimi dogadam cenowo to też im sprzedam.

 

Zarejestrowałeś się tylko po to aby się tą opinią podzielić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez andrzej1988
      to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj