Skocz do zawartości

Zdjęcie

NH CR9070 za 30 tys. -- nowy!

62 odpowiedzi na ten temat

#21 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 09 luty 2011 - 12:37

NH CR9070 za 30 tys. -- nowy! Kolega źle zrozumiał Twój temat. Koszt wynajmu kombajnu na żniwa to 30tys Euro, tak jak napisałeś, a @mikon71 wydaje się, że to za dużo i myśli, że się pomyliłeś co do ceny ;) i niby ma to kosztować 3tys Euro.

Gdyby tak było, to co drugi by dzierżawił taki kombajn na żniwa :D .

Pozdrawiam

Edytowany przez MarcinPykuS, 09 luty 2011 - 12:38.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
NH CR9070 za 30 tys. -- nowy! Dzisiaj, 19:52
  •  

#22 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 09 luty 2011 - 14:15

NH CR9070 za 30 tys. -- nowy! Chyba o to, że cena za wypożyczenie miałaby wynosić 3k a nie 30k Euro :D
Przynajmniej ja to tak zrozumiałem :)
Edit: sorka nie zauważyłem posta @MarcinPykuS ;)

Edytowany przez Senator, 09 luty 2011 - 14:16.

#23 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 luty 2011 - 14:59

@brzozak2 - te CX'y to z Raitechu?

chyba tak, ale pewnosci nie mam.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#24 Share bamse

bamse

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Zainteresowania:lotnictwo UL, rolnictwo precyzyjne, integrowane metody ochrony roślin itp.

Napisany 09 luty 2011 - 16:47

NH CR9070 za 30 tys. -- nowy! Panie i Panowie ,
SUKCES.
Po burzy mózgów i dwóch flaszkach czystej "bez gazu" problem rozwiązano.
Umowa podpisana. Maszyna ma być dostarczona jeszcze nie wiem kiedy dokładnie ale, mam nadzieję ;) , przed żniwami.

Cena 30 tys. EURO + ubezpieczenie.

Nówka tak do kupienia to po zniżkach jakieś 300 tys. EURO.
Czyli jak już wszyscy widzą jeden sezon 10% + 0,5% wartości maszyny na ubezpieczenie.
Liczę kurs na 4 zł, żeby się nie zdziwić, to mamy 126 tys. PLN. Chyba będzie dobrze :D

Jeden myk jest taki, że firma ubezpieczeniowa z niemiec nie chce ubezpieczyć maszyn które do polski jadą.
Więc ubezpieczenie we własnym zakresie ale wg. nas to lepiej by było gdyby dać im forsę i wysłać do nich agenta z polski żeby sami sobie to zrobili.
Wtedy to jak coś się wygłupi ubezpieczalnia to problem tych od NH.

Na razie maszynka ma zaklepane ponad połowę mocy przerobowej, nawet 70%.
Teraz tylko na szkolenie trzeba się szykować.

P.S.
Z tym CX'em to nie wiem i może potrwać żeby się dowiedzieć ile za wynajem bo już ziomek ma umowę w łapie podpisaną.

Druga super sprawa, gwarancja obejmuje cały kombajn.
Czyli paski, łożyska, żarówki, naklejki i inne pierdoły. Nawet jak olej z powodu awarii wyleci to dają.
Musze się jeszcze dopytać o powietrze w oponach ;)

#25 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 luty 2011 - 17:01

NH CR9070 za 30 tys. -- nowy! sukces heh, jednak 200 ton pszenicy trzeba oddac, a to tylko kombajn ;) .

czym do tej pory kosiles?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#26 Share Kuba87

Kuba87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, uprawa uproszczona i bezorkowa!

Napisany 09 luty 2011 - 17:31

NH CR9070 za 30 tys. -- nowy! @brzozak jak ze wszystkim - kupujesz nożyczki do strzyżenia za 30zł i golisz cały rok, idziesz do fryzjera raz na 2-3 tygodnie zostawiaz 10zł :rolleyes: - ale obsługa :D i jakość nieporównywalna :P

Dobrze jest :) -za rok pomyśli się o swoim :) -widzę, że "sny" jednak pomagały w podjęciu decyzji :lol:

#27 Share mikon71

mikon71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 09 luty 2011 - 17:55

NH CR9070 za 30 tys. -- nowy! 30 tys euro za skorzystanie z takiego kombajnu chyba cie gnie

#28 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 luty 2011 - 18:04

NH CR9070 za 30 tys. -- nowy! kolego jak potrafisz sobie zalatwic taki kombajn taniej to po prostu daj nam cynk, a jak nie to sie glupio nie udzielaj.

@Kuba87 chodzilo mi tylko, ze podpisanie umowy to nie jest jeszcze zaden sukces. sukcesem bedzie jesli rzeczywiscie na tym CR da sie elegancko skosic, splacic, pokryc pozostale koszty i jeszcze zeby zostalo ;) .
generalnie raz ojciec w ten sposob starego deutza wynajal i wiecej go robilismy jak kosil, ale i zaplata w kwocie ok. 10 k pln nieporownywalna :lol: , cos tam skosil, ale czy za te 10 k oplacalo sie go wynajmowac to ci nie powiem.

#29 Share Husky

Husky

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 09 luty 2011 - 18:23

NH CR9070 za 30 tys. -- nowy! http://www.raitech.p...y_uzywane.ehtml

Kombajn zbożowy NEW HOLLAND CR 9090 2009
MODEL 2010; PROWADZENIE PO ŁANIE SMART STEER, TYLNA OŚ Z CZUJNIKAMI PROWADZENIA PRZYGOTOWANY DO WSPÓŁPRACY Z HEDEREM BI...
04M|
739.000 PLN netto

120tys na sezon to chyba troche duzo trzeba jeszcze pamietac ze np po siedmiu latach ma jeszcze jakąś wartość

#30 Share bamse

bamse

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Zainteresowania:lotnictwo UL, rolnictwo precyzyjne, integrowane metody ochrony roślin itp.

Napisany 09 luty 2011 - 20:48

NH CR9070 za 30 tys. -- nowy! Patrzyłem na stronie RaiTech i faktycznie ciekawa oferta, tylko szczegóły się nie włączają po kliknięciu.
Ten kombajn już chyba kosił. Jak dają gwarancję to bomba. Tylko brać.

Swoją drogą to coś jak by nawet za tanio za taką maszynę, w końcu to najwyższy model.

Edytowany przez bamse, 10 luty 2011 - 07:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 luty 2011 - 21:31

NH CR9070 za 30 tys. -- nowy! nic tylko wsiadac w auto i spisywac umowe przedwstepna :D .

#32 Share bamse

bamse

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 09 luty 2011 - 21:32

sukces heh, jednak 200 ton pszenicy trzeba oddac, a to tylko kombajn ;) .

czym do tej pory kosiles?

200 ton pszenicy na rok przez 10 lat albo 2000 ton na raz .
Albo rybki albo akwarium, co robić ;)

30 tys euro za skorzystanie z takiego kombajnu chyba cie gnie

No właśnie tu to masz rację, że te złomy kosztują takie cholerne pieniądze!
Ale kiedy diler podaje mi cenę maszyny, ja na nią patrzę i mówię, że go pogięło to ziomek nawet nie traci fasonu :blink:

Kosiłem i będę kosił 1550 WTS jeszcze jeden sezon, z tym NH to taki dla nas bonus gościa z którym współpracujemy i mu ziemię obrabiamy.
On się nie wyrabiał jak kombajny wynajmował, bo ludzie najpierw u siebie kosili a później do niego dopiero jechali.
No to postanowił trochę zainwestować, swoje wykosi, nam też rąbnie sporo i dalej będzie szukał roboty.
Raczej nie powinno być problemu.
W zeszłym roku to opłaciło by się żniwa robić nawet na dwa takie wynajęte ;)

NH bez limitu ha i z dostawą/odbiorem do gospodarstwa.
Nie piszemy posta pod postem

Edytowany przez milanreal1, 13 luty 2011 - 21:28.

#33 Share Pawel26

Pawel26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 13 luty 2011 - 19:15

NH CR9070 za 30 tys. -- nowy! to CR tylko brać a na ile ha ma pod kose? dealer NH tak powini zrobić z serią TC, CSX i CX

#34 Share bamse

bamse

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 13 luty 2011 - 19:34

NH CR9070 za 30 tys. -- nowy! Gwarantowane to 230 ha(130+150), ale to powinien jak dobrze pójdzie w 8 dni machnąć a dalej to już jak się robota nawinie to do bólu.
Wiadomo, tak naprawdę to dwa tygodnie w roku te maszyny pracują :( , więc dzień i noc trzeba rąbać jak jest gdzie.

#35 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 13 luty 2011 - 22:50

NH CR9070 za 30 tys. -- nowy! 130+150=230 , no dobra ciekawe. ja przyjme ze 280. 130 000/280=464 zl/ha :blink:
poki co to interes zycia.

#36 Share bamse

bamse

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 13 luty 2011 - 23:03

NH CR9070 za 30 tys. -- nowy! Ludzie kupują kombajn za min. 100 tys. euro który teoretycznie może wykosić 300ha mając 100ha. :blink:
To nie jest dziwne?
A jak ktoś chce wynająć bardzo duży kombajn mając zagwarantowaną robotę na połowę możliwości maszyny to jest to bardzo dziwne.
U nas wiele rozwiązań jest mało popularnych bo do nich przywykliśmy, liczy się nie tylko ile kosztuje nas usługa oderwana od rzeczywistości ale ile ona nam daję zysku.

#37 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 13 luty 2011 - 23:23

NH CR9070 za 30 tys. -- nowy! Według mnie, aby wyjść na tym należy wykosić minimum 500 ha... (nawet i więcej, ponieważ przy takim areale nie uzyskamy z pewnością zysku 30 tys euro). W Twoim przypadku niby gwarantowane 230 czy tam 280 x średnio 300 zł/ha (w mojej okolicy przy większych areałach biorą jeszcze mniej)- wychodzi 84 000 zł. A gdzie wynagrodzenie kombajnisty czy najważniejsze- paliwo ?????

Ludzie kupują kombajn za min. 100 tys. euro który teoretycznie może wykosić 300ha mając 100ha. :blink:
To nie jest dziwne?

Mają wtedy pewność, że 3 x dłużej pochodzi, czyli dożywotnio :P
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#38 Share bamse

bamse

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 14 luty 2011 - 00:08

NH CR9070 za 30 tys. -- nowy! Panie i Panowie,
widzę, że dyskusja zeszła w kierunku "nie opłaca się dać więcej niż 300zł/ha".
Wg. mnie i nie tylko mnie to nie jest do końca takie oczywiste.

Licząc cyferki łatwo dojść do wniosku, że wiele czynności/inwestycji jest nieuzasadnionych ekonomicznie, ale jak zobaczymy pełny obrazek jesteśmy w stanie dać nawet więcej aby tylko było dobrze.
I tak jest w tym przypadku.
Maszyna tej wielkości może spokojnie skosić 30ha dziennie.
Jak to policzymy 30 x nawet 400zł to mamy 12 tys. zł.
Jeżeli założymy, ze kosimy rzepak który sypie 4 t/ha to daje nam 120 ton.
W tym momencie rzepak można kontraktować po 500 euro bez żadnego problemu.
120 x 500 daje 60 tys. euro które możemy stracić bo ucieknie nam jeden dzień koszenia.
No i tutaj pojawia się pytanie czy stać nas (rolników) na takie oszczędzanie?

Podobna sytuacja maiła miejsce w roku poprzednim a to jest tylko strata bezpośrednia. Utrata jakości plonu też jest potężna jak się z koszeniem nie wyrabiamy. Opóźnione uprawy i siewy tak samo dają negatywny efekt w niższym plonie następnego sezonu.

Doskonale sobie zdaję sprawę, że to duża kwota za wynajem tego kombajnu ale jak człowiek dostaje w d*pę bo sprzęt którym pracuje, relatywnie nowy, więcej stoi rozkraczony niż pracuje to na siłę szuka się jakiś innych opcji.
Albo jak nie ma się sprzętu i czeka jak pies aż inni przyjadą "jak się obrobią u siebie".

Edytowany przez bamse, 14 luty 2011 - 00:44.

#39 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 luty 2011 - 01:25

NH CR9070 za 30 tys. -- nowy! twoje pieniadze twoja sprawa, jesli widzisz w tym sens, to nie mamy nic do tego, tylko sie zastanawiam po co kolejny temat-blog zakladasz?

przypominam o co chodzilo:

Panowie i Panie,
czy to wg. was będzie dobry biznes?

wszyscy ci odpowiadaja, ze nie. ze to sie nie oplaca, a ty masz juz obrany tok myslenia i nawet nie probujesz zastanowic sie nad argumentami innych.
praktycznie w momencie zalozenia tematu piszesz, ze juz podpisujesz umowe.
zalozyles ten temat, zeby sie zwierzyc, ze musisz wynajac duzy kombajn, czy zeby sie utwierdzic w przekonaniu, ze dobrze robisz?

skoro masz tylko 300 ha do wykoszenia, to zadzwon do raitechu, wynajma ci CX za polowe sumy, ktora chcesz zaplacic za CR i gitara.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 14 luty 2011 - 09:03

NH CR9070 za 30 tys. -- nowy! brzozak2 ale fajnie jest poczytać przynajmniej ;)