Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowe wymagania weterynaryjne

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Czolo

Czolo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 08 luty 2011 - 21:49

Nowe wymagania weterynaryjne W czasie ostatniej kontroli weterynaryjnej otrzymałem nakaz mierzenia i zapisywania temperatury oraz wilgotności w pomieszczeniu do wytwarzania pasz dla bydła. W tzw. paszarni śrutuję po prostu zboża z własnej produkcji, które potem skarmiam dla bydła. No i problem w tym, że nie wiem jaka jest najlepsza wilgotność do sporządzania paszy, a pracownik ODR na moje pytanie mówi, że trzeba poszukać w necie. Jednak jakoś nie mogę tego znaleźć. Wiosna się zbliża, a wraz z nią kolejne kontrole z inspekcji weter. Proszę o podpowiedź.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowe wymagania weterynaryjne Dzisiaj, 04:25
  •  

#2 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 08 luty 2011 - 22:29

Nowe wymagania weterynaryjne Na pewno nie może być wilgoci...nie wiem jaka temp. konkretnie ale myślę że ok 10 stopni...

#3 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 08 luty 2011 - 22:33

Nowe wymagania weterynaryjne noo dobry motyw, pierwszy raz słyszę o temp. w pomieszczeniu. czeka mnie kontrol w najbliższym czasie i będzie lipa bo zboże śrutuję w garażu i odrazu skarmiam, nie przechwuję w paszarni

#4 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 08 luty 2011 - 23:10

Nowe wymagania weterynaryjne dobrze że prędkości wiatru nie trzeba mierzyc podczas wypędzania zwierząt na psatwisko albo kąta spadania kropli deszczu... mam wrażenie że ci kontrolerzy są papiescy niż papież...jakby ktoś mógł racjinalnie wytłumaczyć po co im te parametry byłbym wdzięczny

#5 Share gregc330

gregc330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 08 luty 2011 - 23:32

Nowe wymagania weterynaryjne Znowu szukają kija żeby psa udeżyć, miałem kontrolę ale pierwsze słyszę o takiej bzdurę

#6 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 09 luty 2011 - 08:27

Nowe wymagania weterynaryjne

W czasie ostatniej kontroli weterynaryjnej otrzymałem nakaz mierzenia i zapisywania temperatury oraz wilgotności w pomieszczeniu do wytwarzania pasz dla bydła. W tzw. paszarni śrutuję po prostu zboża z własnej produkcji, które potem skarmiam dla bydła. No i problem w tym, że nie wiem jaka jest najlepsza wilgotność do sporządzania paszy, a pracownik ODR na moje pytanie mówi, że trzeba poszukać w necie. Jednak jakoś nie mogę tego znaleźć....

znaczy się przyszedł urzędas i pyta czy ma pan odpowiednią temperaturę i wilgotność w pomieszczeniu?
Na przyszłość mówisz: "Panie kochany tydzień temu był kolega ze studiów, weterynarz z zawodu z południa/północy Polski i pomierzył wszystkie parametry i powiedział że jest wszystko w normie i nie mam się czego obawiać, a co coś panu nie odpowiada?"
Przeważnie odpuszczają bo sami nie znają wymagań, przepisów z których te wymagania wynikają nie wspominając że nie mają czym zmierzyć parametrów a nawet nie wiedzą jak obsługiwać część urządzeń.

Zawsze twardo obstawać przy swoim że wszystko jest OK.
A jak chcą nam wmówić że nie to niech powiedzą co jest źle, dlaczego jest źle i powiedzą w którym akcie prawnym jest to opisane (dziennik ustaw, rozporządzenie, dyrektywa itp).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#7 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 09 luty 2011 - 08:57

Nowe wymagania weterynaryjne U mnie też ostatnio był weteryniarz i wydał rozkaz aby wykonac szawke na przechowywanie srodków czystosci, płynów do dezynfekcji która ma sie znajdować w pomieszczeniu gdzie jest zbiornik na mleko. Ale powiedział ze jak wykonamy tą szafkę to i ona może u mnie w pokoju leżeć, to po h*j mi taka szafka jak ona może u mnie w pokoju leżeć?? Szafkę zrobilismy i zawiesilismy w zbiorniku, przyjechał kierowca do mleka i mówi jaka ładna szafka, kto wam kazał ja zrobić? No weteryniarz. To tylko cos takiego u was jest, u nikogo wiecej nie widzialem, a maja takie warunki niektóży że ja sam nie powinienem zabierać mleka jako kierowca :o Ale tak to jest u was macie bardzo dobre warunki, wszystko w płytkach mamy obłożone itp. ale to jest tak jak masz dobrze i spełniasz wszystkie warunki to muszisz miec jeszcze lepiej :lol: Jeszcze kazał wykonać mate do dezynfekcji która ma sie znajdować przed bramą ale tez może leżeć na strychu :lol:
Case <3

#8 Share maly1248

maly1248

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 09 luty 2011 - 10:25

Nowe wymagania weterynaryjne U mnie jak byli z weterynarii z okazji MGR 2011 to po oborze chodziły 3 koty. Gość na poważnie mówi do mnie że od tego roku weszły nowe kolczyki dla kotów i trzeba się zgłosić do ARiMR to mi dadzą! Ja do gościa otwarcie że nie zemną te numery do wiem co jak. A on wtedy że często tak ludziom mówi i mają taką Breche! A jak się ktoś zgłasza do ARiMR to Kabaret !!! Więc jak ktoś wcześniej napisał. Pokaż mi przepis, Nr. Dziennika Ustaw wtedy pogadamy. Przepisy trzeba znać bo cie wszyscy będą robić w BALONA ! :unsure: Taka Święta prawda.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Czolo

Czolo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 09 luty 2011 - 15:26

Nowe wymagania weterynaryjne Słuchajcie to nie są bzdury. W czasie kontroli zostawiła mi odpowiednie druki gdzie mam wpisywać temp. i wilgotność. Są to konkretne tabele z miejscem na datę itp. dane. Kupiłem niedawno wilgotnościomierz w sklepie z art. dla gołębi. Ja też skarmiam paszę na bieżąco. W zasadzie przy każdych obrządkach śrutuję tak żeby na raz starczyło. Ale to jeden problem. Dostałem też oczywiście nakaz postawienia pułapek na myszy ( tzw.budek) oraz druk o tytule: monitoring gryzoni. I teraz jak złapię myszę to muszę ją zakopać na nieużytku, pół metra pod ziemią i sporządzić protokół z zakopania z dokładnymi danymi. Gdy się uśmiechnąłem w czasie kontroli to niemalże dostałbym natychmiastowy zakaz zdawania mleka. Te wszystkie przepisy z cross complise spełniam bo robiłem audyt ale to mnie po prostu położyło.

#10 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 09 luty 2011 - 15:45

Nowe wymagania weterynaryjne A ja znalazłem inny sposób. Poprostu od tego roku zboże bede zakiszal w rękaw, a śrutownik z mieszlnikiem pójdą na sprzedaż. Bo nie mam zamiaru wydzielać specialnego pomiejszczenia do tego, no i jescze spełnianie tych śmiesznych przepisów.

#11 Share gregc330

gregc330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 09 luty 2011 - 23:30

Nowe wymagania weterynaryjne są na dobrej drodze żeby jeszcze sporządzać protokół z każdego łajna od krowy naczytają sie te urzędasy bzdur połowę nie rozumieją i szukają dziury zawsze może da sie ukarać kogoś i zaoszczędzić kasy w budżecie

#12 Share przemek7652

przemek7652

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 10 luty 2011 - 05:52

Nowe wymagania weterynaryjne to mnie troche nastraszylisci bo ja wlasnie dzis mam miec kontrole z weterynarii na produkcje pasz i dobrostan zwierzat czy cos jeszcze to nie wiem ale dla mnie to i tak za duzo . wstalem o 4 i papiery uzupelniam

#13 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 10 luty 2011 - 12:26

Nowe wymagania weterynaryjne odbyłam właśnie dwudniowe szkolenie zorg. przez izbę rolną.. troszkę nas wykładowcy uświadomili.

jak ktoś powie że za ciemno w oborze między 9-17 to zapalamy żarówki bądź pytamy czy mają pomiar w luksach :) to samo z zapachem, też jest specjalny sprzęt do tego. cielak na uwięzi, no co pił właśnie ;) noo i wszystkie pieprzone powierzchnie będą mierzone z tym to już gożej :blink:

#14 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 10 luty 2011 - 13:04

Nowe wymagania weterynaryjne Ja z wet. miałem kontrole w czerwcu to było wszystko ok. No ale do czegoś trzeba się doczepić więc kazała mnie umyć gniazdo od prądu w dojarce bo było obsrane przez muchy. Ja już wtedy nie wytrzymałem ze śmiechu i powiedziałem ok. jestem dodrze ubezpieczony to mogę umyć :lol: .

A tak poza tym to mogę stwierdzić że co inna powiatowa wet. to inna interpretacja przepisów. Więc dla jednych będzie ok. dla innej brud, smród i ubóstwo.
antyfan AF

#15 Share Czolo

Czolo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 10 luty 2011 - 15:24

Nowe wymagania weterynaryjne Dobra. Są rzeczy z których można się jakoś wyłgać. Ale napiszcie mi wreszcie jaka ma być ta wilgotność. Na razie stosuję metodę którą doradziła mi żona. Zawsze przytakuj, mów że zrobisz i nie polemizuj a już broń boże nie śmiej się z przepisów bo dla urzędnika nie są one śmieszne a wręcz przeciwnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 luty 2011 - 17:20

Nowe wymagania weterynaryjne Dokładnie róbmy tak przytakujmy najbardziej nawet bezsensownym przepisom...i zanim się obejrzymy to gdy nam urzędnicy każą pomalować du..y na kolorowo to się tylko zapytamy "lepiej olejną czy akrylową ?":D .
Już tu kiedyś pisałem jak urzędnicy chcieli mnie zmusić do przekwalifikowania dwóch hektarów (oczywiście za moje pieniądze ) żeby im się papiery zgadzały .