Skocz do zawartości

Zdjęcie

PŁUG OBROTOWY . czy jest wart zainteresowania

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share przemek7652

przemek7652

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 08 luty 2011 - 19:42

PŁUG OBROTOWY . czy jest wart zainteresowania szukam taniej maszyny w dosc dobrym stanie, ineteresuja mnie wasze opinie na temat tego pluga , na co zwracac uwage i czy znacie ta marke wogole.

http://moto.allegro....1344326911.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PŁUG OBROTOWY . czy jest wart zainteresowania Dzisiaj, 08:25
  •  

#2 Share damian23199

damian23199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,wszystko o belarusie

Napisany 08 luty 2011 - 20:09

PŁUG OBROTOWY . czy jest wart zainteresowania ja nie znam tego pluga ale on jets jakis stary typ a jak bedziesz kupowal to sprawdzaj czy ma luzy na obrotnicy
;;p

#3 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 08 luty 2011 - 20:26

PŁUG OBROTOWY . czy jest wart zainteresowania Na zdjęciu wygląda na przemęczony życiem,sprawdź czy można dopasować do niego części robocze bo sąsiad też niby kupił okazyjnie pług ,a potem nic nie mógł do niego kupić,nie pamiętam nazwy i po paru przeróbkach zpylił go komuś.

#4 Share Zbigk

Zbigk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 08 luty 2011 - 20:47

PŁUG OBROTOWY . czy jest wart zainteresowania Moim zdaniem powinieneś sprawdzić dostępność części zamiennych.Bo czasem dokupienie odkładni może być to bardzo duży wydatek

#5 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 08 luty 2011 - 20:51

PŁUG OBROTOWY . czy jest wart zainteresowania Nie wygląda najlepiej i marka jakaś nieznana, ja bym nie kupował lepiej coś znanej firmy żeby się dało pozniej części znalezć. Polecam pługi Rabe Werk i Lemken.

#6 Share krzych2007

krzych2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 08 luty 2011 - 21:01

PŁUG OBROTOWY . czy jest wart zainteresowania Miałem identyczny pług ale moj to był czeski PHX z roku chyba 1988.

Edytowany przez krzych2007, 08 luty 2011 - 21:03.

Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

#7 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 08 luty 2011 - 22:04

PŁUG OBROTOWY . czy jest wart zainteresowania Nie kupuj takiego wynalazku bo nie dostaniesz do niego części, lepiej dołożyć i kupić jakiś popularny typu lemken, rabewerk, kwerneland itp.
Na TEJ stronie po zalogowaniu masz dostęp do wszystkich cen części zamiennych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share przemek7652

przemek7652

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 09 luty 2011 - 09:31

PŁUG OBROTOWY . czy jest wart zainteresowania Wydaje mi się ze czy taki czy inny plug obrotowy to raczej nie jest tania zabawka bo w takim za 5 000 tez za parę lat będzie trzeba wymienić odkładnie itd i z 5 000 robi się 8 000. zwróciłem uwagę na ten bo jest hydrauliczny i ma zabezpieczenia sprężynowe . jest to blisko mnie i pojadę go zobaczyć ale jakoś nie jestem przekonany do obrotowych a z drugiej strony sąsiad kupił 2 lata temu nowy polski zagonowy i odkładnie już teraz ma do wymiany orząc 16 ha rocznie wiec tez za ciekawie to nie brzmi
Słyszałem coś kiedyś ze do zachodnich pługów kombinują z zakładaniem naszych lemieszy i pozostałych części . wiecie coś o tym

#9 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 09 luty 2011 - 15:51

PŁUG OBROTOWY . czy jest wart zainteresowania Spoko znam ten pług to czeska konstrukcja mam podobny 4-skibowy z 1994 roku na zabezpieczeniach śrubowych w zeszłym roku kupiłem do niego oryginalne części obecnie z powodu zmiany na wiekszy jest na opchnieciu

#10 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 09 luty 2011 - 16:04

PŁUG OBROTOWY . czy jest wart zainteresowania przemek7652 - w linku który ci wyżej podałem jest producent polskich zamienników do wielu marek pługów i nie tylko i powiem ci że wcale nie złej jakości a znacznie tańsze od oryginalnych.
Co do pługów obrotowych to gwarantuję ci że jak raz spróbujesz takim orać to więcej zagonowego nie będziesz chciał widzieć, tak mnie namawiał kiedyś szwagier i miał rację i znam jeszcze kilku takich.

Edytowany przez jendrek, 09 luty 2011 - 16:07.

#11 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 09 luty 2011 - 16:15

PŁUG OBROTOWY . czy jest wart zainteresowania Ja mam do was pytanie, jak sprawdzić głowicę w pługu obrotowym czy nie jest zbyt wymęczona bo wiadomo że to nie jest tania rzecz...

#12 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 09 luty 2011 - 17:21

PŁUG OBROTOWY . czy jest wart zainteresowania Możesz jedynie sprawdzić luz na obrotnicy, jeżeli zdołasz nim poruszać a co do samej osi obrotu to trudno sprawdzić bez demontażu.

#13 Share przemek7652

przemek7652

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 09 luty 2011 - 18:10

PŁUG OBROTOWY . czy jest wart zainteresowania ogladalem dzis mase plugow obrotowych i kazdy jest w jakims stopniu wytrzaskany chodzi o luz na sworzniach . trudno znazesc plug ktory nie jest gdzies pospawany

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 09 luty 2011 - 21:41

PŁUG OBROTOWY . czy jest wart zainteresowania Kupując używany na ideał nie trafisz. Albo poszukaj w nowych np. Sukova Junior Roto, Akpil KM80 Unia Ibis L, bądź używanyc,h ale nie starszych od Ciebie bo inaczej taniej Cię wyniesie kupno nowego niż naprawa używanego. Takie moje zdanie, zrobisz jak zechcesz, życzę powodzenia w szukaniu.
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer