Zaloguj się, aby obserwować  
misio2614

Filtr powietrza Zetor 8011

Polecane posty

misio2614    5

Witam, mam w zetorze taki filtr powietrza jak tutaj na zdjęciach:

http://img04.allegro...84/1424128448_1

i ten na środku:

http://img16.allegro...94/1442849461_2

 

i mam wielki problem, ponieważ one chyba nie są od niego. Na dodatek nie na w nim wkładów.

Moje pytanie: czy taki filtr był montowany fabrycznie ?

Jest on inny od typowego od ciężkiej serii, coś podobny do bizona.

Ma on jeden wlot ale jest niczym nie osłonięty (tędy zaciąga powietrze), czy mam być tam "grzybek" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

takie były kiedys montowane na poczatku produkcji , w ursusach tez były takie... w seriach C-385..

ale potem zmieniali...

a najlepiej zamontuj taki..

http://otomoto.pl/filtr-powietrza-ursus-zetor-914-1224-A2566.html

ten z prawej bedze fabrycznie pasował do silnika 4 cylindrowego bez turbo...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszc360    0

tak były montowane w zetorach 8011 przynajmniej ja tez taki miał wkład jest taki jak do bizona a powietrze powinien ciągnąć z przedniej siatki w masce jeżeli masz orginalną maskę nie ścinaną mam teraz założony mokry taki jak był montowany w ursusach chyba nawet mam od 6 bo jest taki duży ze niema wokół niego za dużo miejsca po zamontowaniu tego filtra stwierdziłem ze ciągnik lepiej wchodzi na obroty coś takiego mam

http://moto.allegro.pl/nowy-czeski-filtr-powietrza-ursus-zetor-1014-16145-i1438347356.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5
Napisano (edytowany)

To się nawet zgadza bo zetor jest też z początkowych lat produkcji. To on jest suchy czy mokry ?

Bo ja go miałem zalanego na dole olejem. I jeszcze na samym dole mam ucięte jakieś rurki. To mówcie że wkład podchodzi od bizona, to nie będzie sprawy z dokupieniem.

Ale jak on ma ciągnąć powietrze (maskę mam ściętą ) ? Ten otwór ma zostać taki otwarty ?

Jutro zrobię zdjęcie mojego i wrzucę tutaj.

 

------------------------------

Tak jak pisałem wrzucam zdjęcia mojego filtra z nowym wkładem od bizona i tą tarczką zrobioną z pleksi :

 

2011020900147yr.jpg 20110209002u7hz.jpg 2011020900307x6.jpg 20110209004k75m.jpg 20110209005g77r.jpg 20110209006p7b3.jpg 20110209007f7zb.jpg 20110209008970u.jpg 20110209009r7l2.jpg 20110209271j.jpg

 

Czy miałby ktoś stronę z takiego katalogu części gdzie była by pokazana ilość elementów ?

I czy te rurki mają być tak ścięte ?

Edytowano przez misio2614

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

a nie lepiej tobie zainwestować te 400zł i kupic uzywkę?? ja do finnki kupowałem od 1224... bo ten co miał oryginalny od 914 był za mały...

kup od tego gosia przysle tobie kurierem i bedziesz miał spokuj.. u mnie znajomy tez miał takiw 385A i zamienił na ten nowego typu...

tobie tez to radzę...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

Na razie zostanie ten filtr, latem będzie wymieniony na ten właśnie nowszy. Teraz nie chciałbym dawać 400zł za filtr bo są ważniejsze wydatki.

Mam jeszcze pytanie czy tam gdzie zaciąga powietrze mam coś być ? Jakieś kolanko, grzybek ?

Edytowano przez misio2614

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

przydała by sie jakas siatka na ten otwór... aby noc duzego tam nie wciągneło... jak masz bizona to zerknij z kąd ciagnie powietrze i jak to jest zrobione...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

No niestety nie mam bizona :)

 

Ale zasłonie to jakąś drobną siatką i może wystarczy

 

I w ogóle dzięki za odpowiedzi.

 

Ursus już został złożony i jak na pierwsze palenie to ładnie zagadał ;);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Bialy8011
      Witam, patrzcie no Panowie co to się zrobiło. Pacjent to Zetor 8011. Ktoś wie jaka przyczyna że z oleju się takie mleko zrobiło we filtrze?

    • Przez Rzepakowiec
      Witam, kupiłem na wiosnę zetora 8145 sprowadzonego z finladii. Na oględzinach wydawało się, że wszystko w porządku chodził równo, ładnie palił pojeździłem trochę wszystko w porządku. Ciśnienie oleju w silniku też ok, przepracował 40mtg i zauważyłem, że ciśnienie na obrotach jalowych spada na około 0,6 0,8 bara. W dodatku z odmy wydobywa się biały dym. Mam jeszcze 9ha do orki oraz uprawy po kukurydzy, więc będę musiał tak robić. Jakieś pomysły co to może być? Na wysokich obrotach ciśnienie jest ponad 2,5. 
    • Przez Papkin
      Kolejny raz problem z Zetorem. Ciągnik zgasł sam z siebie, zacząłem podejrzewać układ paliwowy. Wymieniłem filtry, wyczyściłem odstojnik,odpowietrzylem,dalej nie chciał odpalić. Następnie wyjąłem pompę paliwa i wtryski. Diagnoza zatarta pompa. Zamontowałem pompę po regeneracji i wtryski,odpowietrzylem,pompa podaje paliwo, ciągnik dalej nie chce odpalić. Raczej odpada problem z elektryką już wszystkie przewody sprawdziłem i poczyscilem. Rozrusznik na chwilę obecną u elektryka do sprawdzenia. Plak nie pomaga. Próbowałem też z przesuwaniem pompy w stronę bloku i na zewnątrz. Ma ktoś jakieś pomysły?
       
    • Przez lukasz021086
      Witam. Leci mi olej z pompy wtryskowej. Prawdopodobnie od strony silnika. Ma ktoś pomysł co mogło się stać? 
    • Przez Rzepakowiec
      Cześć, wczoraj przeprowadzałem pierwszą grubszą robotę kupionym na wiosnę 8145. Talerzowalem i kiedy silnik się porządnie nagrzał to ciśnienie spadło do 0,8 na 800 obr/min, przy wyższych obrotach jest ponad 2. Z kolei na zimnym wynosi 4,5 na 800 obr. Wiem, że wraz z nagrzaniem ciśnienie spada, ale czy te 0,8 to nie jest trochę przymało? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj